Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mamito

teşekkürler indirdim yükledim deneyelim bakalım packet hataları nasıl olacak

çok farklılık olacağını sanmamaktayım. bu versiyonu deneyemedim ama diğer versiyonlarda hep bu paket hataları görülüyordu.

• ZTE Modem ile değiştirttim. Şu an çok daha iyi her şey hocam sağolun

• 036 firmware için root şifresi aynı mıdır? Kuran arkadaşlar cevaplayabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan47 -- 16 Kasım 2020; 17:43:52 >
  • 036 firmware dosyasını direk güncelledim root şifresi değişmedi.

iyi forumlar.

• Bu modemi kullanıyorum. Wifi zorunlu kullanmam gerekiyor yaklaşık 10 metre, bunun yerine başka bir modem önerir misiniz veya lan portundan kabloyla wifi dağıtıcı mı almak daha mantıklı olur ? 

• uguraci kullanıcısına yanıt
    Linki tekrar upload etme imkaniniz varmı dosyaya erisemiyorum, modemin üzerinde bulunan yazılım b033 olarak geçiyor birde nasıl guncelleyecegim yardımcı olumusunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, bir başka konuda yazdım ama burada da yazmak istedim,

50 mbit fiber bağlantıda iPhone X ve Ps5 kablolu veya kablosuz 25 mbit download hızına ulaşıyor,

Lakin bağlantı 50 mbitlik fiber bağlantı, 2 adet laptop speedtest üzerinde 50 mbit veriyor..

Problem hakkında yol gösterebilecek var mıdır, çıkış yolu bulamadım..

Superonline fiber 50 mbit huawei hg255s modem

• Merhaba arkadaşlar

Elimde 2014 model lg a520 i7 işlemcili 8 gb ram ssd olan Windows 10 yüklü eski laptop var bunun wifi karti 2.4 ghz destekliyor 5.0 yok gormuyor evde ise fiber 100 mb internet var bu laptop kablo ile 94 mb hiz aliyor sorun yok ben laptopu tvye baglayip film izliyorum o yuzden wifisini kullaninca 20 mb uzerine cikmiyor wifi ile nasil 100 mb hızlara yaklasabilirim ? (Modem meşhur huwai hg255s )

1 wifi adaptor ile mi ?

2 yeni model wifi card ile mi ( laptop ana karti desteklemiyor sanırım)

3 router ile mi ( sanmiyorum çünkü full cekiyor zaten ben hizi artirmak istiyorum

4 laptop 2.4 ghz destekledigi icin bunun cozumu yok mu 20 mb hizin uzerine cikamaz miyim ?

Bu konuyu cok arastirdim cozum bulamadim cevaplarinizi bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba,

HG255S’in wifi sorunlari cok artmaya baslasi (B036 fw yuklu) Bu modemi ZTE ile degistirmeyi dusunuyorum musteri hizmetlerini arayarak, ZTE icinde cok iyi yorumlar yok ama degisim yapan arkadaslar wifi performansinda bir iyilesme gordulermi? Yada degisim yapmak mantiklimi?
  • Gelmiş geçmiş en dandik kablosuza sahip bu modem. Dibine bile girsem 5 GHz 2.4 GHz farketmiyor 30 mbps üstüne çıktığını görmedim (paketim 100 mbps) şifresini aldım kendi modemimle kullanıyorum. Bu modemi kullanmayın kullandirtmayin resmen zulüm. Superonlinenin yaptığı da saçma sapan bir şey ne düzgün modem verir ne şifre verir. Şifreyi bulmak için 40 takla atıyoruz. Başka fiber altyapı olsa bir dk durmam bu kan emicilerde

• Ben de vodafonenet e geçtim bu modem den verdiler 2.4 ghz hata verip duruyor müşteri hizmetleri son yok dedi gelen ekipte elimizde bir tek bu var diyor onu da kafasına göre değiştiremiyormuş. 253s bundan iyiydi keşke Vodafone modemi alsa da kendimiz modem taksak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uguraci kullanıcısına yanıt
    B036 versiyonu tekrar upload etmeniz mümkünmüdur acaba ben indiremiyorum..
  • Birde ev kullanıcısı olarak 5ghz mi 2.4 ghzmi kullanmak mantıklı
  • bcakirr B kullanıcısına yanıt
    5 GHz daha fazla hız verir. Lakin yakın alanda geçerlidir bu. Uzak alanda 2.4ghz daha mantıklı
  • bizim arkadasta bu modemden var. icerdeki odadan pc ye kablosuz olarak 2 diş çektiği halde 5 ghz baglantıda 100 mbps internet veriyordu. antenden cok wifi alıcının da onemi var. burda ne kadar kotulemissiniz. aynı modemi 2 sene once ben de kullanmıstım hicbir sorun yasatmamıstı.

• Ev kullanıcısı olarak huawei hg255 modeminin ömrümden ömür yediğini belirtmek isterim.

25mb superonline fiber kullanıcısıyım. Daireme kadar fiber kablo geliyor, Gpon aparatıyla modeme bağlanıyor. Ben de bu lanet huawei modemden kurtulmak istiyorum. Kendimce araştırmalar yaptım ama anlamadığım bir konuyu size danışmak istiyorum.

SFP girişli bir router (modem değil) aldığımı düşünelim. Daireme gelen fiberoptik kabloyu bir sfp aparatı aracılığıyla Routera bağlayıp interneti kullanmaya başlayabilir miyim? Yani fiber altyapısı modemsiz kullanılabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: shortfinger

Ev kullanıcısı olarak huawei hg255 modeminin ömrümden ömür yediğini belirtmek isterim.

25mb superonline fiber kullanıcısıyım. Daireme kadar fiber kablo geliyor, Gpon aparatıyla modeme bağlanıyor. Ben de bu lanet huawei modemden kurtulmak istiyorum. Kendimce araştırmalar yaptım ama anlamadığım bir konuyu size danışmak istiyorum.

SFP girişli bir router (modem değil) aldığımı düşünelim. Daireme gelen fiberoptik kabloyu bir sfp aparatı aracılığıyla Routera bağlayıp interneti kullanmaya başlayabilir miyim? Yani fiber altyapısı modemsiz kullanılabiliyor mu?

Merhabalar hocam gpon bağlantılı olan cihazlar var örneğin sfp aparatıyla direk fiber kabloyu bağlayabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/keenetic-giga-ac1300-4x5dbi-cloud-vpn-dualcore-mu-mimo-beamforming-wpa3-amplifier-2xusb-5xge-sfp-fiber-mesh-wifi-router-pm-HB00000MHZFL

https://www.hepsiburada.com/keenetic-ultra-ac2600-4x5dbi-cloud-vpn-dualcore-mu-mimo-beamforming-wpa3-amplifier-2xusb-5xge-sfp-fiber-mesh-wifi-router-p-HBV00000MHZFI

Bu ürünler bana pahalı geldi diyorsanız gpon cihazınızı tutun zaten gpon cihazınızdan rj45 cıkısı var ordan aşağıda önereceğim modemin(router) wan girişine takmanız yeterlidir.

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-1200-mbps-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22OH

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22ODx

Burada sorun şu superonline fiber şifresini vermediği için sizin onu elde etmeniz gerekecek. onu aşağıda attığım videodan yapabilirsiniz.

Eğer önerdiğim cihazlardan birini alırsanız nasıl kuracağınız konusunda yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter342 -- 6 Aralık 2020; 14:30:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Merhaba arkadaşlar

Elimde 2014 model lg a520 i7 işlemcili 8 gb ram ssd olan Windows 10 yüklü eski laptop var bunun wifi karti 2.4 ghz destekliyor 5.0 yok gormuyor evde ise fiber 100 mb internet var bu laptop kablo ile 94 mb hiz aliyor sorun yok ben laptopu tvye baglayip film izliyorum o yuzden wifisini kullaninca 20 mb uzerine cikmiyor wifi ile nasil 100 mb hızlara yaklasabilirim ? (Modem meşhur huwai hg255s )

1 wifi adaptor ile mi ?

2 yeni model wifi card ile mi ( laptop ana karti desteklemiyor sanırım)

3 router ile mi ( sanmiyorum çünkü full cekiyor zaten ben hizi artirmak istiyorum

4 laptop 2.4 ghz destekledigi icin bunun cozumu yok mu 20 mb hizin uzerine cikamaz miyim ?

Bu konuyu cok arastirdim cozum bulamadim cevaplarinizi bekliyorum...

Merhabalar hocam

Benim önerim şahsen yeni bir router alın hg255s kronik olarak sorunlu hem 2.4 ghz hemde 5 ghz de aşağıda önerdiğim modellerden istediğiniz alabilirsiniz bütcenize göre ama unutmayın ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-1200-mbps-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22OH

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-hbv00000n22od

Bide usb üzerinden 5 ghz verebilen bir wifi alıcı lazım aşağıda önerdiğim ürünü alabilirsiniz hem 2.4ghz hem 5 ghz destekli

https://www.hepsiburada.com/mercusys-mu6h-ac-650-mbps-high-gain-wireless-dual-band-usb-adapter-p-HBV00000VVLL3?magaza=Hepsiburada

Ben evde mesh sistem yaptım bir tane keenetic city modemin var bir adet de keenetic extra aldım ikisi evin için de 100 mbit hızı sorunsuz bir şekilde evin her yerinde çekiyor. EV 125 m2 3+1 tabi bu tavsiye şart değil

Asıl sorun supernoline fiber şifresini vermiyor biz onu aşağıda attığım videodan nasıl elde edeceğimizi anlatan video var oradan halledebilirsiniz. Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu 

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter342

Merhabalar hocam

Benim önerim şahsen yeni bir router alın hg255s kronik olarak sorunlu hem 2.4 ghz hemde 5 ghz de aşağıda önerdiğim modellerden istediğiniz alabilirsiniz bütcenize göre ama unutmayın ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-hbv00000n22od

Bide usb üzerinden 5 ghz verebilen bir wifi alıcı lazım aşağıda önerdiğim ürünü alabilirsiniz hem 2.4ghz hem 5 ghz destekli

https://www.hepsiburada.com/mercusys-mu6h-ac-650-mbps-high-gain-wireless-dual-band-usb-adapter-p-HBV00000VVLL3?magaza=Hepsiburada

Ben evde mesh sistem yaptım bir tane keenetic city modemin var bir adet de keenetic extra aldım ikisi evin için de 100 mbit hızı sorunsuz bir şekilde evin her yerinde çekiyor. EV 125 m2 3+1 tabi bu tavsiye şart değil

Asıl sorun supernoline fiber şifresini vermiyor biz onu aşağıda attığım videodan nasıl elde edeceğimizi anlatan video var oradan halledebilirsiniz. 

Alıntıları Göster

Hocam çok teşekkür ederim usb wifi ile 5 ghz baglanma fikri ve urunun mercusy tplink urunu olmasi yorumlari iyi ve fiyati da uygun bunu sipariş veriyorum

Diger modem konusunda ben sol uzerinden vodafone kullaniyorum sizin bu iki tavsiyeniz de modemi kaldirip yerine yeni modem gibi kullanabilir miyim yoksa bunlar eski modemim kalacak bu alacak oldugum routerim wifisinden mi yararlanacagim ?

• Hocam isterseniz şunu yapabilirsiniz ben işte superonline şifresini alamam yapamam diyorsanız vodafone modeminin wifisini kapatın keneetic city veya extra (dsl olmayan) router alın ve aldığınız keenetic routerı acsses point modunda başlatın ve vodafone modeminin rj45 jak girişine kabloyu takın diğer ucuda keenetic e takın bu işlemlerden sonra internet hazır Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu 

Ama benim tavsiyem biraz uğraşın superonline şifresini elde edin niye diyeceksiniz hem vodafone nun modeminden kurtulursunuz tek cihaz çalışır. keenetic router modunda asıl özelliklerini göstermeye başlıyor.

Mesela hız limiti koyabiliyorsunuz cihazlara veya işte wifi akşam ben yattığımda kapansın istediğiniz saat te şu cihaz 2,4 ghz çalışsın şu cihaz 5 ghz çalışsın port açma gibi gibi

başka soru varsa yardımcı olurum. Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu 

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.