Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gördüm şimdi ayarlarını ama kapalı görünüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ego_1981 kullanıcısına yanıt
    güvenlik kısmında ICMP Snooping / flood korumasını low a alıp deneyin birde, kullanalı 2 seneyi geçti ürünü hangi menüde ne vardı hatırlamakta zorluk çekiyorum ama hala rezilliği devam ediyor anladığım kadarıyla
  • Sormayın zte ye kadar böylesini görmedim

Sizin söylediğiniz ayar göremedim güvenlik kosmında şöyle bir ayar var

• quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

sagemcomm 4k kutu çalışıyor hocam çalışmıyor olsa şuan hizmet alamazdım
    çalışıyorsa yaptığın ayarları paylaşırmısın
  • Arkadaşlar elimde boşta HG255s var. Bunu access point olarak nasıl ayarlarim sadece kablosuz kullanacak şekilde.

Edit: Elimde bulunan huawei b658 4g modemi bridge yaparak LAN üzerinden daha stabil WiFi performansı elde ediyorum şu an. HG255s WiFi mödülü gerçekten sıkıntılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycp322 -- 22 Aralık 2019; 1:57:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enginozen E kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/superonline-modemi-kullanmadan-turkcell-tv-kutusunu-kullanmak--128593325 mac adresi çakıp konusundaki ayarları c60 a girdim custom modda sadece. öncelik 4 id 103 internete öncelik 5 id 0 girdim. ilk açılışı uzun sürüyor eskisine nazaran igmp zaten açıktı.

bu arada sagem kutum 1. nesil (cihaz kodu XXX-B01 ile bitiyor)
  • ego_1981 kullanıcısına yanıt
    şu ikisine benzer bir seçenek arayın moem arayüzünde. zte de vardı diye hatırlıyorum sanki

• Teşekkürler sizide uğraştırdım, bu modemlerin ara yüzüde sınırlandırılmış sanırım, detaylı bir menü yok advanced setup security setup filan yok girmediğim menü kalmadı. En iyisi uğraşmak yerine değişmek sanırım. Tekrar teşekkürler

• ycp322 kullanıcısına yanıt
    sadece kablosuz kullanacak şekilde kısmını anlayamadım ama en kolay anlatımı ilk modeminizin ip aralığının dışında ikinci modeminize ip aralığı verin ve yerel ağdan dhcp sunucusunu kapatın hocam
  • Beyler selam bu modemin yan tarafında bulunan usb portu 2.0 mı 3.0 mı ? FTP server olarak kullanan var mı hızı nasıl ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    3.0 ama cpu nun gücü olmadığı için 3.0 hızına ulaşamıyor (en azından benim ünite ulaşamıyor)
  • Arkadaşlar merhaba

Ben de Superonline Fiber kullanıcısıyım ve bu modem var elimde, yakın zamanda 5ghz için 253s'ten geçtim.

Yalnız herkesin malumu olduğu üzere modemin performansı rezalet. Özellikle 2,4 ghz ve 5 ghz'i aynı anda çalıştıramayıp bir süre sonra ısınıp 5ghz'i kapatması gibi über bir sorunu mevcut kendisinin.

Ben burada anlatılanları uygulayarak internet şifresini aldım modemin. Farklı bir modeme geçmek istiyorum (yöntemleri paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim).

Farklı modem alırken dikkat edilmesi gereken bir şey var mıdır? İkinicisi de, yeni alacağım modemi ayarlarken internet kullanıcı adı ve şifreyi girmem yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirtuFortuna -- 1 Ocak 2020; 22:31:42 >
  • 255s yerine tavsiye edeceğiniz f/p router var mı? wan şifremi biliyorum.
  • Daha önceden de çok sık yazmıştım bu konuya, Superonline Huawei HG255s model modemde sürekli sorunlar yaşıyordum ilk sıkıntımda modem değişimi yapılmıştı 1-2 hafta sonra tekrar wifi kopmaları yaşanıyordu ve tekrar modem değişmişti bu sefer 6-7 ay herhangi bir sorun olmadan kullandım ve geçtiğimiz hafta tekrar wifi kopmaları başlayınca direk servis kaydı açtırdım ve gelen servis ekibine bu sefer illa ki modem değişimi yapın demedim sadece sorunumu çözmelerini istedim :) bir kaç ayar yapıldı 1-2 gün kullanın tekrar yaparsa modem değiştireceğiz dediler ancak tahmin edileceği üzere yapılan ayarlar bir işe yaramadı ve servis 2 gün sonra gelerek modemi değiştirdi.

Superonline artık Huawei HG255s modem takmıyor hemen hemen tüm servislere ZTE modem verilmiş. ZTE H267 V2 sıfır kutusunda modem takıyorlar, sıfır olması ve V2 olması beni en mutlu eden yanı oldu. Şu an için çok memnunum umarım bu şekilde devam eder. Sizlerde aklınızda olun

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

255s yerine tavsiye edeceğiniz f/p router var mı? wan şifremi biliyorum.
    Ben de aynı durumdayım, Xiaomi Router 4A düşünüyorum.

Teorik olarak çalışması lazım ama.. WAN MAC vs kopyalamak gerekiyor mudur? SOL hattı üzerinden Millenicom'dan hizmet aldığım için, kullanıcı adı ve şifreyi direkt vermişlerdi.
  • Merhaba

Konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. sayenizde Turkcelle verdiğim savaşı kazandım. Hem çatır çatır para alıyorlar hemde bilgilerimi paylaşmıyorlar böyle şeylere muhtaç ediyorlar bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat_power

Ben de aynı durumdayım, Xiaomi Router 4A düşünüyorum.

Teorik olarak çalışması lazım ama.. WAN MAC vs kopyalamak gerekiyor mudur? SOL hattı üzerinden Millenicom'dan hizmet aldığım için, kullanıcı adı ve şifreyi direkt vermişlerdi.

Alıntıları Göster
    Millenicom'a sıkıntıları iletmiştim, bugün altyapı sağlayıcısından (Superonline) gelip router'ı ZTE ile değiştirdiler. Umarım sıkıntı çözülmüş olur, özellikle akşamları çok kesinti oluyordu. Akşama bir test edeyim :)

5G üzerinden stabil 100Mbit alıyorum şimdilik, bi de akşam pik saatte deneyeyim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 9 Ocak 2020; 16:20:19 >

• Arkadaşlar superonline abonesiyim huawei modem arızalanınca bana zte 267A modem verdiler ama iptv kanallarını çok geç açtığı için randıman alamadım ve dün yeniden modem talep edince HG255S modem bağladılar,sanırım buda eski model ama iptv için biraz daha iyi gibi.
    İptv yi hızlı açabilmesi için modemde her hangi bir işlem yapabilirmiyim daha doğrusu böyle bir şansım varmı,eğer varsa beni aydınlatırmısınız.
    Modemde bilgisayarda yada uydu cihazımda dns ayarları nasıl olmalı.
  • Arkadaslar huawei 255s modemlere firmware update fln mi geldi? Wlan ayarlarinda band steering diye bisey gelmis sanirim onceden yoktu bu

• lone_star kullanıcısına yanıt
    tam olarak hangi menüden bahsediyorsunuz bendede varda bu modem
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.