Şimdi Ara

Superonline GPON Ping sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi binada gpon kutu olup eve kadar fiber kablo gelmesine, hız testlerinde en ufak bir ping sorunu yaşanmamasına rağmen online oyunlarda ping 200-300 arasında dalgalanıyor, yaklaşık iki haftadır ara ara bu şekilde oluyor fakat dün akşamdan bu yana sürekli bu sorunu yaşamaktayım. Tabi modem resetleme, ağ adlarını değiştirme, ağ şifrelerini değiştirme gibi şeyler yaptım belki bağlanan birileri vardır diye, açıkcası hiç modem arayüzüne girip kimler bağlı diye bakmadım, sadece önlem almak istedim kısacası. Neyse sorun çözülmedi. Bu durumu nasıl yorumlar ve nasıl yollar izlememi önerirsiniz?

• Ethernet kablosu ile bağlanarak test etmeyi denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun tamamen kapasite yetersizliği ve ara bağlantıların kalitesizliğinden kaynaklı, son kullanıcının yapabileceği bir şey yok. lütfedip daha düzgün arabağlantılar kurana kadar çekeceğiz bu saçmalığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNightMare.

Ethernet kablosu ile bağlanarak test etmeyi denediniz mi?

Ethernet ile sorun yaşıyorum zaten, wifi ile ilgili yaptığım ayarlar tamamen güvenlik ile alakalıydı.

Yapabileceğimiz hiç bir şey yok mu? Söz konusu GPON yani nasıl kapasite yetersizliği olabiliyor ki? Ayrıca fiber de cgn oluyor mu olmuyor mu, statik ip almamız gerekiyor mu hiç bir fikrim yok. Çaresizce kendi bilgim dahilinde fikir üretmeye çalışıyorum. @LGR9 Bu arada lokasyon Muğla.

• damn2u kullanıcısına yanıt

kapasite sorunup omurga tarafında değil yapılan ara bağlantının kapasitesinin 10-20gbps gibi komik değerler olmasından, o kapasite dolunca bize yüksek gecikme süresi olarak geri dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

kapasite sorunup omurga tarafında değil yapılan ara bağlantının kapasitesinin 10-20gbps gibi komik değerler olmasından, o kapasite dolunca bize yüksek gecikme süresi olarak geri dönüyor.

Peki hız testi sitelerinde çıkan 4 ping ile oyunlarda çıkan 200-300 ping arasında nasıl bir bağlantı var?

• damn2u kullanıcısına yanıt

Superonline yurtdışına Tata (Hindistan'lı araba üreticisi varya o şirket) ile çıkıyor. Sana verdiği değeri düşün.

• quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Superonline yurtdışına Tata (Hindistan'lı araba üreticisi varya o şirket) ile çıkıyor. Sana verdiği değeri düşün.

Öyle de fiber hizmet veriyorlar, yeni yapılan alt yapılar hep gpon üzerinden gidiyor, hiç mi iyi yönü yok diğerlerine göre? Bir de benimle aynı sorunu yaşayanların toplandığı bir konu var mı takip etsem durumları? Bir de Superonline epey yüksek ücretler alıyor, TT'a göre daha fazla yatırım yapmıyor mu? Ya da yapması gerekmez mi? Ben işin içinden çıkamadım açıkcası. Benim fiber ile ping yaşadığım durumda turkcell 4.5g içinde benzer pingler alınıyor, bunlar birbirine bağlı omurgada mı?

• Ben hiç inanmıyorum 100-200 pinge benim evde süper online fiber var 2 kişi birden youtube ye girmesine rağmen hız 10 mbps olmasına rağmen pingde sorun yaşamıyorum. Ha ping çok mu iyi degil amaa kabul edilebilir seviyede.
    Bide 100-200 pingin varsa zaten online oynamak işkence olur arıza kaydı açtırısan muhakkak sorunu çözerler ama
    Cs go da mesela eskiden 40 ping alıyorsun şimdi 70 ping alıyorsan ona müdahale etmezler. 100 pinge kadar kabul edilebilir görüyorlar. Ben de Cs go da ping 50 civarlarında seyrediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 22 Nisan 2021; 12:27:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam fiber modemlerde işe yarıyor mu bilmiyorum ama modem arayüzünden DNS kısmına eğer boş ise 1.1.1.1 ikincil kısmada 1.0.0.1 atayıp kaydeder misiniz? Böyle bir deneyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.