Şimdi Ara

Superonline Fiber İnternet MERSİN'de ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
1
Favori
25.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: besirnt

selam arkadaşlar bende mezitlide oturyorum bizim bina yöneticisi babam bizim binaya gelip demişler babama bu kutucuklardan takalım mı diye babam sözleşmeyi kabul etmiş isteyen o kutucuktan internet cekicekmiş bu bahsettım şey fiberonlıne mı ?arkadaşın gosterdeği ilk sayfadakı fotografın yanlarında oturuyorum. bu fiberonlıne ne oluyor birde ben ttnete 8mb net limitsize gecicem sizde mersin mezitlide 512 mb düşme olayı oluyormu

superonline geldiyse fiber internettir. Bizim apartmanın kapısının 3 metre sağında superonline kutusu var yeni yaptılar. Bu arada Vatan bilgisayarın oraya Turuncu kablo döşediler Superonline yazıyordu yeni gördüm turuncu kabloları heryere bi delik (kapak) koyuyorlar.

Bu arada o kapakların içinde ne var bilen varmı
  • Bende Mezitlideyim Bakanlık Caddesinde hertarafı yardılar döşediler dediğiniz kablolar evlere nasıl çekilecek bu net nolacak şimdi bilen var mı?
    Dipnot:TTnetin Allah belasını versin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender_superonline

arkadaşlar googlede birşeye bakarken gördüm fiber talebinizi ben süperonline protokol uzmanıyım mersinde bu sistem için altyapı koordinasyonuyla ilgileniyorum hizmetimizden yararlanmak isteyen arkadaşların ikamet ettiği binalara şebekemizi ücretsiz olarak kurabiliriz bunun için benim numarama 0533 548 33 16 çağrı atmanız yeterli adresimiz kültür mah.inönü caddesi barbur apt kat9/9 mersin
    ilginize tşk ederiz taleplerinizi bekliyoruz Ender KARADAĞ

süper...Ben adana'da kullanıyorum.. Komşu şehir Mersin'e hayırlı olsun...
    Yakında da G.Antep gelecekmiş sanırım :)
  • Arkadaşlar bende pozcu ciğerciaponun arka sokağında oturuyorum superonline fiber döşenecek/döşendi diyorlar ama emin değilim sizin bir bilginiz var mı döşüyorlar mı döşedilerse ne zaman hizmete girecek? Teşekkürler.
  • bende mezitli belediye binasınn arkasında oturuyorum. tam sitenin önünde var süperonline logar :) artık ne zaman gelir bilmiyorum.
  • Ben de davultepedeyim buraya da çekildi fiber optik kablolar. Ne zaman kullanılır olacak bilgisi olan var mı ?
  • fiberoptik ile ttnet arasındaki farkları bilen var mı?
    telefon hattıda fiber üzerinden olacakmış gibi bi izlenim var doğru mu?
  • Biraz forumu araştırırsanız.. merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz :)
  • Arkadaşlar Nette Dolaşırken Bazı Arkadaşların ABUK SABUK Yorumları üzere insanlara doğru şekilde bilgi akışını sağlamak amaçlı siteye üye oldum.
    MERSİN FTTH GPON PROJE (FİBER OPTİK İNTERNET PROJE)' DE YER ALIYORUM ....AKLNIZDAKİ SORULARI CEVAPLAYABİLİRİM ..ŞUAN MERSİNDE DAVULTEPE LİMONLUK VE MEZİTLİ SEKTÖRLERİNDE ALT YAPI İMALAT ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.GÜVEN SİTESİ 25 BLOKTAN OLUŞMAKTA VE 1032 HP(DAİRE)İÇERMEKTE BUDA YAKLAŞIK 5000 KİŞİYE EV SAHİBİ YAPTIĞINI GÖZTERİR.NU AMAÇLA FİBER OPTİK DİKEY ŞAFT İLK OLARAK GÜVEN SİTESİNE ÖRNEK SİTE OLARAK KURULACAKTIR.BİLGİNİZE ARKADAŞLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERH4N

Arkadaşlar Nette Dolaşırken Bazı Arkadaşların ABUK SABUK Yorumları üzere insanlara doğru şekilde bilgi akışını sağlamak amaçlı siteye üye oldum.
    MERSİN FTTH GPON PROJE (FİBER OPTİK İNTERNET PROJE)' DE YER ALIYORUM ....AKLNIZDAKİ SORULARI CEVAPLAYABİLİRİM ..ŞUAN MERSİNDE DAVULTEPE LİMONLUK VE MEZİTLİ SEKTÖRLERİNDE ALT YAPI İMALAT ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.GÜVEN SİTESİ 25 BLOKTAN OLUŞMAKTA VE 1032 HP(DAİRE)İÇERMEKTE BUDA YAKLAŞIK 5000 KİŞİYE EV SAHİBİ YAPTIĞINI GÖZTERİR.NU AMAÇLA FİBER OPTİK DİKEY ŞAFT İLK OLARAK GÜVEN SİTESİNE ÖRNEK SİTE OLARAK KURULACAKTIR.BİLGİNİZE ARKADAŞLAR

Peki nerdeyse pozcu ve mezitlinin her yerine merkezinde nerdeyse 3/2 sinde fiber optik kutuları var. Ne zaman devreye girecek bu internet? Ne zaman alt yapı tamamlanıp biz kullanabileceğiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ERH4N

Arkadaşlar Nette Dolaşırken Bazı Arkadaşların ABUK SABUK Yorumları üzere insanlara doğru şekilde bilgi akışını sağlamak amaçlı siteye üye oldum.

Örnek siteye kurulmasının bize ne gibi bir faydası olacak? Süperonline müşteri hizmetlerinde ciddi sıkıntılar var, daha mersinde fiber döşendiğinden haberleri bile yok ki birde hizmetin ne zaman başlayacağını bilecek bunlar. Kazdılar öyle kaldı ne olacak bitecek hiçbir bilgi yok.

• Kazınmadık yer bırakmadılar zaten memlekette arabam bir o çukura bir öteki çukura gire gire sesler gelmeye başladı artık bi taraflarından. Yok fiber optik çalışmasıymış yok doğal gaz çalışmasıymış köstebek yuvası haline getirdiler
  • Davultepe'ni iç sokaklarına kadar girdiler fakat başvuru için ne yapmak gerkiyor? Biri aydınlatsa fena olmaz.
  • Arkadaşlar Superonline Projesi'nde müteahhit firmada görevliyim. Konuyu okudum. Erhan'da burdaymış, denetimcimiz olur kendisi :)

Mersin genelinde çalışmalar tam hızıyla devam etmekte. Ocak ayı sonuna kadar abone işlemlerine başlamayı hedefliyoruz. Görenleriniz vardır Limonluk bölgesinde önceden kazı yapılan güzergahların kablo çekim işlemine başlandı.

Bireysel olarak başvurmak için acele etmeye gerek yok. Oturduğunuz siteye Fiberoptik internet altyapısı kurulduysa, Superonline Abone temsilcileri yakın zamanda kapınızı çalacaktır :)

Oturduğunuz sitede bu internet altyapısı yok ise bunun en büyük sebebi site yönetiminin onay vermemesi olabilir. Bazı site yönetimleri, yapılacak altyapı çalışması tamamen ücretsizde olsa ufak çapta ki site içi kazılar sebebiyle izin vermiyor.

http://www.mersinfiber.com adresinde çalışmalarımız ile genel bilgileri bulabilirsiniz. Fırsat buldukça konuyu takip eder, sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Ufuk

• ben mezitli girişindeyim buraya döşüyorlar hatta döşediler acaba ne zaman başvurmaya gidelim ve bizim binaya daha önce geldiler babam yönetici binan bir şeyler verdiler bir kutucuk felan takılacak demişler istiyene internet çekicek dedi babam da kabul etmiş herhalde acaba anlattanız alt yapı bu mu peki ne zaman gelip takarlar bu kutucuğu biz ne zmn superonlinelı olucaz artık kısacası :D
  • Dün itibari ile sitemize fiber optik kablolarını getirip, bağlantıları yaptılar. Yer Mersin Limonluk Mah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yen@l

Dün itibari ile sitemize fiber optik kablolarını getirip, bağlantıları yaptılar. Yer Mersin Limonluk Mah.

Eve kadar geldi mi hizmet ?
    Ayrıca nasıl bağlantıyı yaptılar siteye ? Gelip sordular mı yoksa sitede yetkili biri başvuru mu yaptı ?
    Bizim bina site değil ama 32 daire 10 katlık bi blok / apartman. Merkezi biyerde zaten bağlantı yaparlar umarım.
  • Kutudan kabloyu daireye nasıl çekiyorlar? Apartmanın sağını solunu deliyorlar mı? Eğer öyle ise bizim apartmandakiler kabul etmez bunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Kutudan kabloyu daireye nasıl çekiyorlar? Apartmanın sağını solunu deliyorlar mı? Eğer öyle ise bizim apartmandakiler kabul etmez bunu...

bende onu merak ediyorum nasıl cekıcekler eve gerci herhangi bir borudan cekerler illaki telefon k kabloların olduğu ınternetın felan olduğu borunda cekebilirler ama belliki binaya giden yoldan kucuk bi kısmını kırabilirler ki öyle gözküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: besirnt

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Kutudan kabloyu daireye nasıl çekiyorlar? Apartmanın sağını solunu deliyorlar mı? Eğer öyle ise bizim apartmandakiler kabul etmez bunu...

bende onu merak ediyorum nasıl cekıcekler eve gerci herhangi bir borudan cekerler illaki telefon k kabloların olduğu ınternetın felan olduğu borunda cekebilirler ama belliki binaya giden yoldan kucuk bi kısmını kırabilirler ki öyle gözküyor

Apartmanınızın neresinde boşluk varsa oradan dairenizin girişine oradan buat yolu ile istediğiniz odaya çekerler genelde router ı kapı girişlerine yerleştiriyorlar direk. Tabi apartmana göre değişiyor daha farklı yöntemler uygulanabilir. Ama herhangi bir delme işlemi yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 9 Ocak 2011; 20:46:37 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.