Şimdi Ara

Superonline Fiber İnternet MERSİN'de ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
25.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu ay sonuna superonline hizmete geçiyormuş. Çoğu kişi şimdiden TTNET'i iptal etmiş durumda. Bende 1 aya kadar TTNET'i iptal edicem bugün TTNET'ten aradılar kampanya için en az 10 defa istemiyorum dedim onlar zorladı ben zorladım sonunda morali bozuk şekilde kapadı sekreter.
    10 MB bağlantı ile artık rahat rahat download yapabilecem
  • trabzon da da vardı doğal gaz çalışmlaları belki buraya da gelir
  • Süper bir haber aldım bizim site yönetimiyle antlaşma sağlanmış her bloğa kutular döşeniyor. İsteyen çekebilecekmiş
  • Ben de süper bir haber aldim. Bizim yöneticiyle de sözleşme yapmışlar. Yarin yada diger gün apartmana (site değil) kutu (galiba switch oluyo) bağlayacaklar.
  • Bukadar Cok Mezitli'lı Varmıydı
  • Bizim bina yeni bir bina yönetici yok daha site degil apt. Binanın önünden hat geçiyor. Müracaat icin ne yapmam gerekiyor? Bir de en ucuz tarife kaç tl? K810'dan bağlanıyorum net işkence gibi:) düzeltme: simdi baktım da en ucuz 29tl imiş:) telefon aboneliği gerekmiyor inşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 3 Kasım 2010; 22:03:42 >
  • arkadalar şu an daha sadce altyapıyı kuruyorlar,santraller daha bağlanmadı ,sanırım 3-4 ay süreek tamamen hazır hale gelmesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Bizim bina yeni bir bina yönetici yok daha site degil apt. Binanın önünden hat geçiyor. Müracaat icin ne yapmam gerekiyor? Bir de en ucuz tarife kaç tl? K810'dan bağlanıyorum net işkence gibi:) düzeltme: simdi baktım da en ucuz 29tl imiş:) telefon aboneliği gerekmiyor inşallah...

bizim sitede 3 blok var üçü de ayrı havalarda, aslında bırak site yönetimini apartman yöneticileri bile yok. bugün bir arkadaş geldi superonline elamanı imiş binaya kutu takacaklarımış onun için yöneticiden izin almamız gerekiyor dedi, yönetici yok dedik o zaman diğer dairelerden imzalı onay alalım sizin bu konuda yetkinizi kabul eden ona dayanarak biz sizinle sözleşme yapalım dediler hadi bakalım dedik ve imzaladık. ne zaman gelirler bilmiyorum ama sadece binaya böyle bir cihaz takmak için izin almak zorunda olduklarını ve onu yasal olarak imza altına almaları gerektiği için böyle sözleşme yapıyoruz dedi herhangi bir ücret almayacaklarını sadece abone olmak istendiğinde başvurup kutudan eve hat çekileceğini söyledi. bir kaç kez bunu onaylatıp imzaladık. hayırlı olsun bakalım tam da evi satıp taşınmayı düşünüyorduk :)))

• Arkadaşlar mezitli denizhan 1 tarafına kadar döşendi fiber kablolar, ilk gördüğümde doğal gaz çalışması sandım ama kablolar çok ince geldi bana ve kazdıkları kısımda çok dardı sonra çalışan ekibe sorduğumda süperonline fiber çalışması olduğunu söyledi, oldukça hızlı çalışıyorlar. Ttnet sözleşmem 2 ay önce bitmişti, bu vesileyle yeni sözleşme yapmama gerek kalmadı lanet telekomun dandik altyapısı yüzünden 8 mbit tarifede 2-3 mbit anca alıyorum veririm 50 lira adam gibi 10 mbit kullanırım hatta bütçeyi zorlarsam 69 veririm 20 mbit kullanırım. Merakla bekliyorum bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 15 Kasım 2010; 0:27:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar mezitli denizhan 1 tarafına kadar döşendi fiber kablolar, ilk gördüğümde doğal gaz çalışması sandım ama kablolar çok ince geldi bana ve kazdıkları kısımda çok dardı sonra çalışan ekibe sorduğumda süperonline fiber çalışması olduğunu söyledi, oldukça hızlı çalışıyorlar. Ttnet sözleşmem 2 ay önce bitmişti, bu vesileyle yeni sözleşme yapmama gerek kalmadı lanet telekomun dandik altyapısı yüzünden 8 mbit tarifede 2-3 mbit anca alıyorum veririm 50 lira adam gibi 10 mbit kullanırım hatta bütçeyi zorlarsam 69 veririm 20 mbit kullanırım. Merakla bekliyorum bakalım ne olacak.

Bugünde bizim buraya geldi
    Denizhan 1'in anacaddeye çıkan sokağı komple fiber döşendi.
    Pakize Kokulu Lisesi'den itibaren sokak başındaki fitness'ın olduğu yere kadar ara ara kazı yapıldı ve döşendi.
    Fiberoptik kapaklarından biride tam bizim evin önünde Demirhan Sitesi
    TTNet ile olan 2 senelik taahhütname bitene kadar (14 ay kaldı) adam gibi yayıldıktan sonra ve inşallah apartmana biri döşetirse önümüzdeki 1 sene içerisinde benimde önüm açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 21 Kasım 2010; 8:39:17 >

• Bende Mersindeyim bugün otobüse binerken dikkatimi FİBER yazısı dikkatimi çekti bide baktım oda ne Superonline :) Ama Kabloları Yenişehir kampüsüne doğru çekiyorlardı. Bizim ev Kipanın karşısında acaba orayada gelir mi? Veya doğal gaz döşenirken fiber kablodamı döşerler?
  • Bugün itibarı ile soğuksu karakolu önüne kadar geldi hayırlısı diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcade

Bugün itibarı ile soğuksu karakolu önüne kadar geldi hayırlısı diyorum :)

umarım bizim yukarıya doğru devam ederler , az kaldı bizim eve
  • bugün çamlıbelde kapanan kolcuoglu restorant ın köşesinde çalışmalar sürüyor süperonline yazısını görünce sevindim yukarı caddeye dogru cıkıyor kazılar ve gayet hızlı ilerliyor son 1 haftadır ttnetten gunde 3-4 kez arıyorlar ama açmıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

quote:

Bildiğim kadarıyla doğalgaz olan her eve fibernet gidecek.

Bu arada Mezitliden foruma doğru giderken sağda fazla kalın olmayan borularda koyuyorlar yarıçapı 10cm olan sarı borular onlar mı fiber kabloları? aşağıdaki resime benziyor.
    Ama benim bildiğim böyle küçük borudan nasıl doğalgaz verecekler? Fiber kablolar için yapılıyor olabilir mi?

Superonline Fiber İnternet MERSİN'de !

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

quote:

quote:

Bu arada Mezitliden foruma doğru giderken sağda fazla kalın olmayan borularda koyuyorlar yarıçapı 10cm olan sarı borular onlar mı fiber kabloları? aşağıdaki resime benziyor.
    Ama benim bildiğim böyle küçük borudan nasıl doğalgaz verecekler? Fiber kablolar için yapılıyor olabilir mi?

Fiber boruları olamaz yasalara göre sarı borular sadece doğalgazın taşınması için.

Ancak şöyle olabilir. Yenilenen doğalgaz hatları ile birlikte açılan yeni bir kanaldan fiber de geçebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

quote:

quote:

Fiberoptik borular 3'lü ve turuncu bildiğim kadarıyla.

• Sarı olan kalın borular doğalgaz turuncu olan ince kablolar fiber, yanlız kazı işlemleri farklı devam ediyor yani kazılan doğalgaz hattına fiber kablolar koyulmuyor, fiber için bu kazı alanın yan tarafına daha dar bir kazı yapıyorlar hatta kazıyı yapan ufak bir araç var ucunda dönen büyük bıçaklar var kaza kaza gidiyordu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Sarı olan kalın borular doğalgaz turuncu olan ince kablolar fiber, yanlız kazı işlemleri farklı devam ediyor yani kazılan doğalgaz hattına fiber kablolar koyulmuyor, fiber için bu kazı alanın yan tarafına daha dar bir kazı yapıyorlar hatta kazıyı yapan ufak bir araç var ucunda dönen büyük bıçaklar var kaza kaza gidiyordu :)

Evet aynen dediğin gibi, arkadaşların bahsettiği doğalgaz hattından fiberoptik kablo geçirme işlemi iller arası döşenen büyük hacimli borular için geçerli. Bu şekilde s.online yeri km.lerce kazmak yerine doğalgaz borularını içinden fiberoptik kabloları uzatarak kolaylık, hız ve maliyet düşürmeyi sağlamaktadır. Şehir içindeki hatlarda böyle bir işbirliği söz konusu değil.
  • selam arkadaşlar bende mezitlide oturyorum bizim bina yöneticisi babam bizim binaya gelip demişler babama bu kutucuklardan takalım mı diye babam sözleşmeyi kabul etmiş isteyen o kutucuktan internet cekicekmiş bu bahsettım şey fiberonlıne mı ?arkadaşın gosterdeği ilk sayfadakı fotografın yanlarında oturuyorum. bu fiberonlıne ne oluyor birde ben ttnete 8mb net limitsize gecicem sizde mersin mezitlide 512 mb düşme olayı oluyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozngns -- 13 Aralık 2010; 14:54:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.