Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
5
Favori
78.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hatlarda sorun olduğu kesin... sadece akşam 20.00-22.00 arası felaket... 22.00 den sonra düzelmeye başlıyor.. gece 12 den sonra bi ara 1 mb/s ile dosya film indiriyordum...

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carloska -- 24 Aralık 2009; 1:00:52 >
  • Bende bugün modemimi aldım yarın kuruluma gelcekler , acaba almasamıydım ? yine 1b den iyidir ama yaa..

bu arada arkadaşlar ping sorunu sanırım şu yüzden , hatlar birbirine paralel yani aşağıdaki apartmana giren kutuya 1 kablo rirer bi kablo çıkar girenler arasında 1-2 tel sizin apartmana geri kalanı siğer aparmnalara gidiyor , işte buradaki 1-2 teli tüm apartman ortak kullanıyorsunuz yani apartmanınıza 1000mb yada daha fazla bağlant kapasitesi veriliyor ve bu tek hat üzerinden tüm apartmanca kullanıylıyor ,mantık adsl gibi değil yani herkes aynı hat üzerinden farklı hesaplarla internete giriyo ..
  • Sorun apartmandan kaynaklı değil. Öyle olsa 1 senedir ara sıra da olsa yaşanırdı. Bence kontrolsüz genişliyor quiknet. Omurgayı hızlandırmadan sürekli altyapıyı genişlettiler. Tabi herkesin yoğun olduğu akşam saatleri tıkanıyor internet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kov3nanT

Sorun apartmandan kaynaklı değil. Öyle olsa 1 senedir ara sıra da olsa yaşanırdı. Bence kontrolsüz genişliyor quiknet. Omurgayı hızlandırmadan sürekli altyapıyı genişlettiler. Tabi herkesin yoğun olduğu akşam saatleri tıkanıyor internet...

+1
  • Ben Ankara Çukruambar'da oturuyorum. Site felan değil 20 haneli bir bina. 2 gün önce binaya broşür bırakmışlar. Vallaha çok keyiflenmişdim ama bu yavaşlama şikayetleri canımı sıkdı.
    Bu arada bina onayladıkdan sonra kaç günde kurulumu tamamlıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Ben Ankara Çukruambar'da oturuyorum. Site felan değil 20 haneli bir bina. 2 gün önce binaya broşür bırakmışlar. Vallaha çok keyiflenmişdim ama bu yavaşlama şikayetleri canımı sıkdı.

benimde canımı sıktı ama geçici bi sorun... 1 mb/s ile dosya indirince neşem yerine geldi birden:))
  • quote:

Sorun apartmandan kaynaklı değil. Öyle olsa 1 senedir ara sıra da olsa yaşanırdı. Bence kontrolsüz genişliyor quiknet. Omurgayı hızlandırmadan sürekli altyapıyı genişlettiler. Tabi herkesin yoğun olduğu akşam saatleri tıkanıyor internet...

dostum sistemin bu denli yavaşlamasına neden olacak sayıda kullanıcı son bir haftada birden mi üye oldular. bence o müşteri temsilcisinin şaçmalaması. yani böyle bir yoğunluk olacaksa yavaş yavaş kendini hissettirmez miydi. böyle bir anda sadece son 1 haftada sistemin bu kadar kötü olması bana sizin semtin hatlarında bir sorun olduğunu düşündürtüyor. bir de şunu soracağım. internet ttnet 1mb den de mi yavaş oluyor. eğer öyle değilse sonuçta yavaş yavaş gelişen bir sistem. ben olsam üyeliğimi iptal ettirmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

quote:

dostum sistemin bu denli yavaşlamasına neden olacak sayıda kullanıcı son bir haftada birden mi üye oldular. bence o müşteri temsilcisinin şaçmalaması. yani böyle bir yoğunluk olacaksa yavaş yavaş kendini hissettirmez miydi. böyle bir anda sadece son 1 haftada sistemin bu kadar kötü olması bana sizin semtin hatlarında bir sorun olduğunu düşündürtüyor. bir de şunu soracağım. internet ttnet 1mb den de mi yavaş oluyor. eğer öyle değilse sonuçta yavaş yavaş gelişen bir sistem. ben olsam üyeliğimi iptal ettirmezdim.

Şimdi bize ykaın olan, 100.Yıl İşçi Bloklarına da sonradan döşendi fiber. Acaba dediğin gibi hatlarda mı sorun var yoksa o bölgedeki yoğun üyelikler sonucu bizim hızımıda mı yoğun düşüş yaşanıyor. Valla ben de artık ne düşüneceğimi şaşırdım. Akşam gelip bir online oyun atalım diyoruz. Millet 1Mbit bağlantı ile, yurtiçi 20-25ms oynuyor. Bizim 10Mbit bağlantı 150ms ping veriyor. Şaka gibi...

• Aşağıdaki mail'i gönderdim Superonline'a. Bence hepimiz benzer şeyler yazarsak sesimizi daha kolay duyururuz. Şimdi de müşteri hizmetlerini telefonla arayacağım, bir de oraya kayıt düşeyim.

Sayın İlgili,

20 Aralık 2009 tarihinde bağlanan hattım ile 10 Mbps fiber internet abonesi oldum. Ankara'da Dumlupınar Bulvarı No:364, TOKİ Prestij sitesinde ikamet etmekteyim. Fiber internet hizmetinizden genel anlamda memnun olmakla birlikte, her gün yaklaşık 20:00 - 22:00 saatleri arasında hızlarda ve özellikle ping seviyelerinde anormal düşüklükler yaşamaktayım. Normal zamanlarda 2ms olan ping değerlerim, bahsi geçen saatlerde 25ms civarlarına yükselmektedir. Bu durum ne yazık ki internet üzerinde oyun oynanmasını pratik olarak imkansız hale getirmektedir. Yine tahmin edebileceğiniz üzere çalışan bir kişi olarak interneti ancak bahsi geçen saatlerde kullanabilmekteyim ve açıkçası sağlamış olduğunuz hizmetin bu saatler dışında bana pek de bir faydası yoktur. Olası sorunlara karşı TTNET aboneliğimi henüz iptal ettirmiş değilim ve şu anda da Superonline yerine TTNET kullanarak internette oyun oynayabiliyorum. Eğer bu yavaşlama problemi kabul edilebilir bir süre içerisinde giderilemez ise Superonline fiber internet aboneliğimi iptal ettirmeyi düşünmekteyim.

Çeşitli internet paylaşım platformlarından / forumlarından Ankara'nın pek çok farklı semtinde kullanıcıların benimle aynı dertten muzdarip olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Bu durum Ankara çapında bir sıkıntı olduğu kanaatini edinmeme yol açtı. Sorunun nedeni ve çözümü yolunda bizleri bilgilendirebilir ve kısa sürede olumlu yönde gelişme sağlayabilirseniz çok seviniriz.

İyi Çalışmalar / Saygılar,

Edit: Benim saat 21:24 itibariyle ping değerim şöyle,
    http://www.pingtest.net/result/6224602.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabrice -- 24 Aralık 2009; 21:30:13 >

• Yoğunluktan başka birşey diil bu. Arıza falan da yok. Son 3 haftada belki 15 e yakın arıza kaydı bıraktım, hala da bırakıyorum. 19:00 - 01:00 arası durum aynı. pingler rezalet. 3 haftadır aynı olayı çekiyorum her akşam. (1 2 gün güzel gün dışında) . Hele dün inanımlaz kötüydü pingler. TTnet le mi alakalı yoksa yetersiz bandwith mi bilmiyorum ama (Ankarada genel arıza var demişlerdi bu da yalan çıktı, Arıza giderildi dediklerinden beri aynen devam ediyor pingler ). Artık Arıza için bana cepten geri dönüş yapan bilgili insanlar bile cevap veremiyorlar, kaldırmıyor altyapımız diyemiyorlar. Tek bildikleri hattınızın değerleri normal demek geçiştirmek. Yoğunluktan kaynaklı olabilir demek , pingleri örnek verdiğimde de sus pus olmaları... ( tıkanıyorlar ya yetersiz bilgi, yada daha fazla yalan söyleyememeleri) Tabii sadece pinglerde diil durum, download upload hızları da anormal düşüyor hem yurtiçi hem yurtdışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Ben Ankara Çukruambar'da oturuyorum. Site felan değil 20 haneli bir bina. 2 gün önce binaya broşür bırakmışlar. Vallaha çok keyiflenmişdim ama bu yavaşlama şikayetleri canımı sıkdı.

çukurambarın tam neresinde liva pastanesinin olduğu cadde mi oturuyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sithcem -- 24 Aralık 2009; 21:33:23 >
  • OF ya akşamları zehir oldu bune böyle ne kadar güzel gidiyordu birden kötüleşti
  • quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Yoğunluktan başka birşey diil bu. Arıza falan da yok. Son 3 haftada belki 15 e yakın arıza kaydı bıraktım, hala da bırakıyorum. 19:00 - 01:00 arası durum aynı. pingler rezalet. 3 haftadır aynı olayı çekiyorum her akşam. (1 2 gün güzel gün dışında) . Hele dün inanımlaz kötüydü pingler. TTnet le mi alakalı yoksa yetersiz bandwith mi bilmiyorum ama (Ankarada genel arıza var demişlerdi bu da yalan çıktı, Arıza giderildi dediklerinden beri aynen devam ediyor pingler ). Artık Arıza için bana cepten geri dönüş yapan bilgili insanlar bile cevap veremiyorlar, kaldırmıyor altyapımız diyemiyorlar. Tek bildikleri hattınızın değerleri normal demek geçiştirmek. Yoğunluktan kaynaklı olabilir demek , pingleri örnek verdiğimde de sus pus olmaları... ( tıkanıyorlar ya yetersiz bilgi, yada daha fazla yalan söyleyememeleri) Tabii sadece pinglerde diil durum, download upload hızları da anormal düşüyor hem yurtiçi hem yurtdışı.

Nedeni ne olursa olsun, sesimizi yükseltmedikçe bir taraflarını kaldırmaz bunlar. Ne kadar çok kişi şikayetçi olursa işin ciddiyetini o kadar kısa sürede kavrayıp harekete geçerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Aşağıdaki mail'i gönderdim Superonline'a. Bence hepimiz benzer şeyler yazarsak sesimizi daha kolay duyururuz. Şimdi de müşteri hizmetlerini telefonla arayacağım, bir de oraya kayıt düşeyim.

Sayın İlgili,

20 Aralık 2009 tarihinde bağlanan hattım ile 10 Mbps fiber internet abonesi oldum. Ankara'da Dumlupınar Bulvarı No:364, TOKİ Prestij sitesinde ikamet etmekteyim. Fiber internet hizmetinizden genel anlamda memnun olmakla birlikte, her gün yaklaşık 20:00 - 22:00 saatleri arasında hızlarda ve özellikle ping seviyelerinde anormal düşüklükler yaşamaktayım. Normal zamanlarda 2ms olan ping değerlerim, bahsi geçen saatlerde 25ms civarlarına yükselmektedir. Bu durum ne yazık ki internet üzerinde oyun oynanmasını pratik olarak imkansız hale getirmektedir. Yine tahmin edebileceğiniz üzere çalışan bir kişi olarak interneti ancak bahsi geçen saatlerde kullanabilmekteyim ve açıkçası sağlamış olduğunuz hizmetin bu saatler dışında bana pek de bir faydası yoktur. Olası sorunlara karşı TTNET aboneliğimi henüz iptal ettirmiş değilim ve şu anda da Superonline yerine TTNET kullanarak internette oyun oynayabiliyorum. Eğer bu yavaşlama problemi kabul edilebilir bir süre içerisinde giderilemez ise Superonline fiber internet aboneliğimi iptal ettirmeyi düşünmekteyim.

Çeşitli internet paylaşım platformlarından / forumlarından Ankara'nın pek çok farklı semtinde kullanıcıların benimle aynı dertten muzdarip olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Bu durum Ankara çapında bir sıkıntı olduğu kanaatini edinmeme yol açtı. Sorunun nedeni ve çözümü yolunda bizleri bilgilendirebilir ve kısa sürede olumlu yönde gelişme sağlayabilirseniz çok seviniriz.

İyi Çalışmalar / Saygılar,

Edit: Benim saat 21:24 itibariyle ping değerim şöyle,
    http://www.pingtest.net/result/6224602.png

Bana geri döndükleri olmadı mail yoluyla malesef.

quote:

Normal zamanlarda 2ms olan ping değerlerim, bahsi geçen saatlerde 25ms civarlarına yükselmektedir

Böyle dersen bakmazlar bile zaten. 25ms oyunlar için fazlasıyla yeterli bir değer. 3 5 msg yukarıda speettest.net değerlerim vardı. Eğer senin değerlerin söylediğin gibiyse şanslı saymalısın kendini.

haklısın sesimizi duyurmamız lazım da benim kadar çok destek hattını arayan yoktur sanırım Ankara da. 3 haftadır başlarının etini yedim, hala da devam ediyorum. Yalanlarından da bıktım bunların.

Bunlar dünki değerler sanırmı. Bugünkiler bi nebze daha iyi gibi ama 256k adsl kullanır gibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 24 Aralık 2009; 21:39:47 >

• Şu an bendeki ping durumu...

Durumu görüyorsunuz. Bölgesine quiknet gelen ve geçmeyi düşünen, fakat özellikle akşam vakitleri yoğun olarak online oyun oynayanlar bence beklesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 24 Aralık 2009; 21:44:30 >

• Ümitköy'deyim , ya sizler? Yoğunluktan olduğunun en güzel kanıtı. Çoğu arkadaşın durumu benim pinglerden iyi ...

• Ben 100.Yıl`dayım. Senin durumun bariz daha kötü evet.
  • Geçen gün dayanamayıp ben de müşteri hizmetlerini aradım fakat klasik cevaplarını verdiler: Çalışma var, yoğunluktandır vs. Bu sıkıntı 1 aya yakındır vardı fakat durum her geçen gün daha da kötüleşmeye başladı. Bu haftaya kadar hafta sonlarında bağlantı kötüleşiyordu artık hafta içlerinde de kötüleşmeye başladı. Ayrıca sıkıntının yaşandığı zaman aralığında da artış var. Kim bilir haftaya durum nasıl olacak?

quote:

... ping konusunda taahhüt veremiyoruz ...

Hatlar yoğunken en yüksek hıza ulaşamıyorsam bir bakıma anlarım fakat gecikme sürelerindeki yükselme kabul edilemez.

Çayyolu (20Mbit - Limitsiz)

C:\Users\FiberMagduru>tracert -d cfos.de 

En fazla 30 atlamanın üstünde
    cfos.de [194.95.249.23]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
    2 98 ms 72 ms 88 ms 85.29.0.236
    3 72 ms 68 ms 68 ms 85.29.56.241
    4 69 ms 68 ms 99 ms 85.29.56.178
    5 88 ms 88 ms 90 ms 212.73.131.33
    6 124 ms 132 ms 122 ms 77.67.67.117
    7 139 ms 141 ms 140 ms 89.149.186.181
    8 130 ms 134 ms 131 ms 188.1.232.113
    9 141 ms 137 ms 136 ms 188.1.145.50
    10 139 ms 140 ms 141 ms 188.1.145.82
    11 127 ms 131 ms 131 ms 188.1.230.46
    12 131 ms 135 ms 135 ms 194.95.249.23

İzleme tamamlandı.

• Yenimahallede oturuyorum. Acaba bütün apartman sakinlerinin kabul etmesi mi gerekiyor yoksa tek ben alabilirmiyim interneti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OffChu

Geçen gün dayanamayıp ben de müşteri hizmetlerini aradım fakat klasik cevaplarını verdiler: Çalışma var, yoğunluktandır vs. Bu sıkıntı 1 aya yakındır vardı fakat durum her geçen gün daha da kötüleşmeye başladı. Bu haftaya kadar hafta sonlarında bağlantı kötüleşiyordu artık hafta içlerinde de kötüleşmeye başladı. Ayrıca sıkıntının yaşandığı zaman aralığında da artış var. Kim bilir haftaya durum nasıl olacak?

quote:

... ping konusunda taahhüt veremiyoruz ...

Hatlar yoğunken en yüksek hıza ulaşamıyorsam bir bakıma anlarım fakat gecikme sürelerindeki yükselme kabul edilemez.

Çayyolu (20Mbit - Limitsiz)

C:\Users\FiberMagduru>tracert -d cfos.de 

En fazla 30 atlamanın üstünde
    cfos.de [194.95.249.23]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
    2 98 ms 72 ms 88 ms 85.29.0.236
    3 72 ms 68 ms 68 ms 85.29.56.241
    4 69 ms 68 ms 99 ms 85.29.56.178
    5 88 ms 88 ms 90 ms 212.73.131.33
    6 124 ms 132 ms 122 ms 77.67.67.117
    7 139 ms 141 ms 140 ms 89.149.186.181
    8 130 ms 134 ms 131 ms 188.1.232.113
    9 141 ms 137 ms 136 ms 188.1.145.50
    10 139 ms 140 ms 141 ms 188.1.145.82
    11 127 ms 131 ms 131 ms 188.1.230.46
    12 131 ms 135 ms 135 ms 194.95.249.23

İzleme tamamlandı.

Download upload hızları dediğin gibi yoğunlukta azalabilir, azalsında anlarım , ama pingler neredeyse 256k modem zamanlarının ping değerlerine geriliyorsa ........................

Bazı arkadaşlar Ankara 90-120 ms yine de iyi, Frankfurt 190-220ms yinede iyi derlerse bişi diyemicem. TTnet 1mbit değerlerini herkes bilir sanırm.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.