Şimdi Ara

Superonline Fiber: Hangi modem? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
4
Favori
36.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erakan

quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

quote:

Huawei, Tilgin hic uğraşmayın arkadaslar, bir tane Tp-link 1043ND alın, kurun openwrt'yi ohh mis

Ben huzuru bu çözümde buldum. Hem superonline'in sunduğu iki routerdan da daha iyi, hem de daha güvenli... Üstelik hem DDNS, hem de VPN kurdum buna, cep telefonundan falan evdeki kameralara, yaziciya, vs. bağlanabiliyorum... İsterseniz, samba, FTP server vs kurup router'i NAS olarak da calistirabilirsiniz... Torrent morrent onları saymıyorum bile

Bu router'a geçince ping sürelerinizde iyileşme oldu mu?

Hic test etmedim, test yönteminizi bana anlatabilirseniz, bir test yapıp buradan paylaşırım.

speed test sitesinden test edebilirsiniz. Server seçimini istanbul-superonline olarak seçin.
    Link

• quote:

quote:

quote:

quote:

Huawei, Tilgin hic uğraşmayın arkadaslar, bir tane Tp-link 1043ND alın, kurun openwrt'yi ohh mis

Ben huzuru bu çözümde buldum. Hem superonline'in sunduğu iki routerdan da daha iyi, hem de daha güvenli... Üstelik hem DDNS, hem de VPN kurdum buna, cep telefonundan falan evdeki kameralara, yaziciya, vs. bağlanabiliyorum... İsterseniz, samba, FTP server vs kurup router'i NAS olarak da calistirabilirsiniz... Torrent morrent onları saymıyorum bile

Bu router'a geçince ping sürelerinizde iyileşme oldu mu?

Hic test etmedim, test yönteminizi bana anlatabilirseniz, bir test yapıp buradan paylaşırım.

speed test sitesinden test edebilirsiniz. Server seçimini istanbul-superonline olarak seçin.
    Link

İki test yaptım, biri TTNET server'ı oldu sonuç bu şekilde:
     Superonline Fiber: Hangi modem?

İkincisi de sizin dediğiniz gibi superonline-istanbul'u seçerek yaptım, sonuç bu şekilde:

Bu arada bu sonuçlara bakarken dikkate almanız gereken önemli bir nokta daha var, ben bu testi yaparken router'a bağlı 3 ip kamera bu kameralardan sürekli kayıt yapan bir PC, ayrıca iki tablet ve sonuncu olarak da 2 PC daha vardı. Bunların hepsi çalışıyordu.

Sonuç olarak ne diyorsunuz hocam?

• Alehar kullanıcısına yanıt
    MODEL Huawei Hg253

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erakan kullanıcısına yanıt
    Pingler şahane. Bende 50mb bağlantı var 36 ms altını görmedim hiç. Tabi Mersinde olduğum için farkeder ama yine de yüksek. İlk fırsatta değiştireceğim router'ı. Zaten gigabit ethernette yok, ağ diski yavaş çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bende de huawei modem var (n destekli) ancak wireles de hiz 20-22 mb ancak goruyorum (5m mb baglanti) modemden kablolu baglantiyi zyxel wap3205 v2 ap ile genislettigimde hiz 50 mb lere cikiyo bu da dmektirki huwei nin kablosuz ozelligi cok kotu

turkcelin vermis oldugu yeni bir modem varmi acaba yada direk modem alsam kendim ne almaliyim

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gti206

arkadaslar bende de huawei modem var (n destekli) ancak wireles de hiz 20-22 mb ancak goruyorum (5m mb baglanti) modemden kablolu baglantiyi zyxel wap3205 v2 ap ile genislettigimde hiz 50 mb lere cikiyo bu da dmektirki huwei nin kablosuz ozelligi cok kotu

turkcelin vermis oldugu yeni bir modem varmi acaba yada direk modem alsam kendim ne almaliyim

tesekkurler

Arkdaşlar biriniz huwai iyi diğeriniz kötü diyor. Hangisini alalım?

• Güncel modemler hangileridir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Güncel modemler hangileridir?

Şu an benim bildiğim Huawei hg253 veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 2 Mayıs 2014; 12:06:45 >

• Merhaba arkadaşlar.

Bende Superonkine 50Mbps var ve HG253'ün bir portundan access pointe kablo çektim. Access point üzerinden baglanan kullanıcılar 5 ile 10Mbps arasında hız alıyorlar.
    Ancak aynı porta direk laptopımı bagladıgımda 60MBps'e kadar hız görüyorum.

Access point tarafındaki hızın düşük olmasının sebebini nasıl bulabilirim? Önerisi olan var mı? Access pointe de direk kabloyla baglanmama ragmen hız aynı çıktı.

Kolay gelsin.
  • Hortlatacağım ama yeni konu açmak yerine buraya yazayim dedim. Şuan süperonline'nın en iyi fiber internet için modemi hangisidir? ben halihazırda huawei hg253s (bendeki bu:http://i.hizliresim.com/Zk3zQV.jpg , superonline'nın sitesindekinden değil ).
  • ahmett_cann kullanıcısına yanıt
    Huawei HG255s kullanıyorum. Ne wireless ne de lan'da bi soruna rastlamadım. Genelde online oyun oynuyorum ms değerleri çok iyi ve lag problemi de hiç yaşamadım şimdiye kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman4833

Huawei HG255s kullanıyorum. Ne wireless ne de lan'da bi soruna rastlamadım. Genelde online oyun oynuyorum ms değerleri çok iyi ve lag problemi de hiç yaşamadım şimdiye kadar.

bana en son model olarak hg253s var dedilerdi :D

• S.a arkadaşlar izmirde süperonline fiber 25 mbps hızında 50 gb akk kullanıyorum

modemim tilgin 1311 modeli

modemim bilgisayarın yanında olmasına rağmen kablosuz hızım 5 / 8 mbps geçmiyor 1 ay öncesine kadar aynı kablosuz hızım 15 / 20 mbps den aşağıya düşmüyordu neden kaynaklanabilir teşekkürler..

işte hız testim bu şekilde fiber internette bu kadar hız düşük olurmu

DOWNLOAD : 2,51 MBPS

UPLOAD : 5,45 MBPS
  • modemi değiştirirler mi acaba ücretsiz modem eski tilgin 1311
  • Konu hortlayacak ama olsun yeni konu açmayalım.

Superonline kendi modemi bozuldu, kullanıcı kaynaklı bir hata, Huawei modemi için 250tl istiyorlar(çıldırmış olmalılar)

Yukarıdaki mesajlarda da mac adresi ve şifresi gerekli gibi şeyler okudum. Konuya yabancı olduğum için boşa baktım açıkcası biraz. Ben şimdi Superonlinın dediği fiyata aşırı iyi bir modem alıp taksam kullanamayacakmıyım. Prosedür nedir tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bakabilirse sevinirim.

• yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    fiber kullanıcıları modem yerine router kullanır size bir router lazım router olarakta bunu öneririm piyasada bu fiyata bulabileceğiniz en iyi routerdir ve alırken EU Adaptörü seçin

https://tr.aliexpress.com/item/Xiao-mi-Router-3G-1167-Mbps-2-4-GHz-5-GHz-Yeni-Stil-kan-ift-Bant/32888657730.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.260.30793c00ZRjJyH
  • yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    Şifre işlemi içinde burayı okumanızı tavsiye ederim

https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg253s-wan-internet-sifresi-ogrenme--99599747
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinoznalcin

Konu hortlayacak ama olsun yeni konu açmayalım.

Superonline kendi modemi bozuldu, kullanıcı kaynaklı bir hata, Huawei modemi için 250tl istiyorlar(çıldırmış olmalılar)

Yukarıdaki mesajlarda da mac adresi ve şifresi gerekli gibi şeyler okudum. Konuya yabancı olduğum için boşa baktım açıkcası biraz. Ben şimdi Superonlinın dediği fiyata aşırı iyi bir modem alıp taksam kullanamayacakmıyım. Prosedür nedir tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bakabilirse sevinirim.

Hocam superonline başka modem kullanmanız için gerekli olan fiber kullanıcı adı - şifreyi vermiyor. Çeşitli yollarla superonline'dan habersiz bu şifre elde edilip başka modem kullanılabiliyor ama başka modem kullandığınızı superonline bilmiyor. O yüzden Arıza kaydı bırakma, müşteri hizmetlerini arama vb durumlarda superonline'ın modemi takılıyor.

Sizin elinizdeki huawei bozulduğu için şifreyi elde edebilme imkanınız yok. Onun dışında superonline'ın verdiği modemler sözleşmede kiralık olarak geçiyor. İptal ettirdiğiniz zaman 10 gün içinde modemi iade ediyorsunuz yoksa 250 tl kesiyorlar. Yani şifre elinizde olup başka bir modem kullansaydınız bile ileride iptal ettirmek istediğinizde bu 250 tl'yi ödemek zorunda kalacaktınız. Piyasadan başka huawei modem alıp onu iade etme şansınız da yok, seri numarasından kontrol ediyorlar. Size verilmiş olan modem olması gerekiyor.

Örnek bir kampanyanın linkini atıyorum, eski kampanyalarda da bu şekilde:https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi

"Kampanya kapsamında verilen modemler stoklarla sınırlıdır ve Turkcell Superonline mülkiyetindedir. Hizmetin sonlandırılması halinde modem Turkcell Superonline Abone Merkez’lerine çalışır durumda ve tüm parçaları eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Teslim edilmemesi ya da eksik/arızalı teslim edilmesi durumunda, Turkcell Superonline tüm vergiler dâhil 250 TL modem ücretini kullanıcıya fatura eder. "

https://s2.superonline.net/DeviceDocumentLibrary/bireysel/evde_isik_hizinda_2_kat_fiber.pdf Madde 14

Yani her şekilde 250 tl bugün ya da yarın karşınıza çıkacak gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 31 Ekim 2018; 0:48:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AirJET A kullanıcısına yanıt
    Vodafone fiber internet kullanan müşterilerimize wan kullanıcı adı ve şifresi konusunda destek sağlayabilirim.

• konu hort,
    sözleşme yenileyeceğim. Modem nereden baksan 3 4 senelik, bu sefer modem yenilemelerini isteyeceğim.
    Hangi model modem daha iyi olur, fikir verebilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.