Şimdi Ara

Superonline Fiber Altyapı Bağlatma /MUTLU SON! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
8.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thelordof

Getirdiler mi hocam, 2ay geçmiş.

100 metre ötede yan sokakta durdular hocam bizim sokağa görmediler. Şuan 100mbps VDSL kullanıyor türk Telekom VDSL dolabını aktif etti.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt

İlginçlermiş.

• Bizim yeni tasındıgım sitenin önunden geçiyormus bugun ögrendim. Adamlar meger daha önce fiber sokaga cekilirken yoneticiye gelmişler teklif yapmıslar adam tt fiber var diye hiç tınlamamış. Şimdi yoneticiye durumu anlatıyorum (turkcell bolge yetkilisi ile konustum adam hemen gelip kurmaya hazır) yönetici yok duvarı delcekler yok kablo cekcekler deyip ayak diriyor. Millet binasına alt yapı gelsin diye 40 takla atıyor bizim geri zekalı yonetici trip atıyor. Sanki babasının binası.

• apartmanın içine kutu çektiler ama henüz katlara gelme durumu yok. Superonlinenı aradığımda beklemeniz gerekiyor diyor. Yaklaşık 1aydır bekliyoruz başka birşey yapmamız gerekiyor mu eve interneti çektirmek için.

• Selam..bina icinde giriste superonline fiber kutu var muracat yaptim 3 cu gun kutudan 1 katta kutu ve daire evin icine fiber kablo cektiler gpon ve modem takdllar superonlinenin kendi modemu huaweu hg255s modeli.interneri hemen actilar hiz her sey normal fakat ping yuksek kutudan 20 mt kadar fiber kablo ile bagli...ping 17 fiberde 4 beklerken cok yuksek montajlayanlar baska bisi yapamayiz diyip gittiler..bu ping sorunu nasil cozerim.bilgisi olan varsa. Superonline Fiber Altyapı Bağlatma /MUTLU SON!

• Vdsl de 100 mbps 124mt de 12 ping vardi telekomda..superonline odaya kadar fiber ile bu ping cok sacma geldi..17 ping nasil duserki..cihaz hic bir indirme cihaz bali olmasan olculdu.

• Sizlerde superonline fiberde ping degeri nedir.bilgi veren olursa

• frantic2 kullanıcısına yanıt

Ankara Turkcell sunucuya genelde 5ms alıyorum. Bazen 4ms alıyorum. (konum Ankara)

• Muglada superonline fiber kac yerle gorustum bayi muduru 17 ping den asagi dusuremeyiz dediler merkez dahil bir takdilar bir daha hic bir sey yapmadilar eve gelip kontrol edin dedim 75 tl ucret istediler yinede olmaz dediller olmasada ucret aliriz dediler resmen abone soyma teknigi.ben 25 yildir internet kullanirim ilk defa para isteyen firma gordum takdiklari internet kalitesinden mennun kalmadigim halde...kapatmak en.mantiklisi .bu sekil abone actirip kapatan oldumu nasil bir yol izlemek gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 10 Eylül 2021; 8:51:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

Muglada superonline fiber kac yerle gorustum bayi muduru 17 ping den asagi dusuremeyiz dediler merkez dahil bir takdilar bir daha hic bir sey yapmadilar eve gelip kontrol edin dedim 75 tl ucret istediler yinede olmaz dediller olmasada ucret aliriz dediler resmen abone soyma teknigi.ben 25 yildir internet kullanirim ilk defa para isteyen firma gordum takdiklari internet kalitesinden mennun kalmadigim halde...kapatmak en.mantiklisi .bu sekil abone actirip kapatan oldumu nasil bir yol izlemek gerekiyor

Hangi servise pinginiz fazla? Tracert ekran görüntüsü atabilir misiniz?

• Informed I kullanıcısına yanıt
    Okla speed test ..btk sppwd test yaptigimda wifiden 5ghz pc den mobilden 5ghz ..2.4 de ayni sonuc veriyor modem 1 mt uzakta hic hep ayni sonuc degismiyor.gelen ekipte olctu montaj yapinca ayni sonuc cikti onlardada..superonline mh .aradim duzeltemedi.burdaki satis mudurlugu gorustum ayni cevap 17 normaldir.asagi veremeyiz.dedim bir kontrol ediverin port degisimi yapsaniz...hep ucretli 75 tl servis gonderebiliriz sistem bu sekik baska cevap yok.yarim gun bayi mh ugrastim yardimci olmadilar duzelmez asagi dusmez dediler..1 katta superonline fiber baglanti kutusu bizim dairede ayni katta .su ana kadar bircok internet saglayici ile calistim fakat bu kadar inat eden firma gormedim.aslinda takdilar bu pingi kabut etmem dedim..24 saat modemi acik tutun kqpamayin dediler sonra mus.hiz arayin kisacasi sozlesmeyi imzalatiyor sonunda sonra burakamassin 1 gun sonra iptal yapacam dedim 585 tl odersiniz dediler.resmen vicdana sigmayan bisi..bir daha superonline abonelikmi
    Sonuc olarak takinca ne hat bilgisi cikiyorsa degismiyor o zaman imzalamayip iptal yapmak en mantiklisi idi..
    Birde odaya kadar fiber diye guvendimdi..odaya kadarda bu sekil oluyorsa ana kutudan ethernetle gelse daha farkli olacak belki..
    Telekomda 4 ping cikar yaklasik dediler olmadi en son telekoma gecmek
    Ozetle bu verilen hizmet bana vdsl den farkli yok fiber daha berbat cikti cunku..benim kendi evimde vdsl bagli 12 ping vardi124 mt saha kutusundan geldigi halde 100 mbps baglantida

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 10 Eylül 2021; 12:42:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

Okla speed test ..btk sppwd test yaptigimda wifiden 5ghz pc den mobilden 5ghz ..2.4 de ayni sonuc veriyor modem 1 mt uzakta hic hep ayni sonuc degismiyor.gelen ekipte olctu montaj yapinca ayni sonuc cikti onlardada..superonline mh .aradim duzeltemedi.burdaki satis mudurlugu gorustum ayni cevap 17 normaldir.asagi veremeyiz.dedim bir kontrol ediverin port degisimi yapsaniz...hep ucretli 75 tl servis gonderebiliriz sistem bu sekik baska cevap yok.yarim gun bayi mh ugrastim yardimci olmadilar duzelmez asagi dusmez dediler..1 katta superonline fiber baglanti kutusu bizim dairede ayni katta .su ana kadar bircok internet saglayici ile calistim fakat bu kadar inat eden firma gormedim.aslinda takdilar bu pingi kabut etmem dedim..24 saat modemi acik tutun kqpamayin dediler sonra mus.hiz arayin kisacasi sozlesmeyi imzalatiyor sonunda sonra burakamassin 1 gun sonra iptal yapacam dedim 585 tl odersiniz dediler.resmen vicdana sigmayan bisi..bir daha superonline abonelikmi
    Sonuc olarak takinca ne hat bilgisi cikiyorsa degismiyor o zaman imzalamayip iptal yapmak en mantiklisi idi..
    Birde odaya kadar fiber diye guvendimdi..odaya kadarda bu sekil oluyorsa ana kutudan ethernetle gelse daha farkli olacak belki..
    Telekomda 4 ping cikar yaklasik dediler olmadi en son telekoma gecmek
    Ozetle bu verilen hizmet bana vdsl den farkli yok fiber daha berbat cikti cunku..benim kendi evimde vdsl bagli 12 ping vardi124 mt saha kutusundan geldigi halde 100 mbps baglantida

Speedtest'e olan pinginizi neden önemsiyorsunuz?

Ping denilen şey sizinle başka bir makina arasında RTT yani bir paketin gidip gelme süresinin ölçülmesidir. Burada başka makina speedtest sunucusu. Oradaki 17ms sadece ve sadece seçtiğiniz speedtest sunucusunun olduğu makineye olan gecikmenizi gösterir.

Bir internet baglantısı için tek bir ping değeri olmaz, kullandığınız servislerin hepsine pinginiz farklı olur. Ping genellikle oyunlar için önemlidir mesela, o yüzden sordum kullandığınız servislere/oyunlara pinginiz kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Informed -- 10 Eylül 2021; 12:44:5 >
  • Onemserim tabi..canli cameralari telekom sekede sn baglanip diger cameralarima degisim yaptigimda aciyorsa burda zaten acmasi 2 dak suruyior degusim yapinca yine bekliyor..web sitekerindede kisa surede cevap gelmeyince sayfa bulunamadi hatasi veriyirsa.sayfa yenilememi yapmam.lazim ikide bir baska sebekede aciyirsa bu sekil olacaksa fiberin bir ozelligi yok.
    Port degisim yapin dedim dun o kadar ilk soyledikleri 75 tl ucretli servis gondeririz fakat degisen bisi olmaz diyorlar
    Demekkii bizim.muglada superonline dusuk ping veremiyor ana sebeke zayif herhalde.o kadar inatla daha asagi muglada veremeyiz diye inatla soylemeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 10 Eylül 2021; 13:5:36 >
  • frantic2 kullanıcısına yanıt

Ege bölgesinde ping açısından sıkıntılı. Ne zaman el atmayı düşünüyorlar meçhul.

• selam

superonlıne fıber baglı odaya kadar 2 aylık oldu baglanalı yaklasık..su an kapamak ıstedıgımde 942 tl cayma bedelı cıakrıyorlar insaf yani..

baska adresıme tasısam orda superonlıne altyapı yok sadece telekom altyapı var oda adsl + vds varl fıber yok yenı yerde..

olmayınca cayma bedelı olmadan fıber abonelıgım sonlanırmı ve bu surec ne kadar zaman alır,hıc bu sekıl tasıyıp olmadıgında abone sonlanan varmı surec ne kadar suruyor

bılgı veren oluyorsa mennun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 31 Ekim 2021; 20:19:49 >
  • hocam siz nasıl çektirdiniz acaba? ne şekilde rica ettiniz?

• 200 mbit download tamam da 5 mbit upload nedir şaka mı ya

• Hayırlı uğurlu olsun, umarım Kadıköy Göztepe'deki apartmanımızda bana da Turkcell Superonline Fiber interneti allah nasip eder.

• Arkadaşlar bizim sokakta kazı işlemleri biteli 3 ay oldu daha hiç bir gelişme yok twitterdan yetkili kime yazabilirim bilgi almak için ve süreci hızlandırmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quarlack Q kullanıcısına yanıt

apartmanızın yöneticisi ile iletişim kurulmuş olması lazım veya kapı girişine iletişim bilgilerini bırakıyorlar. Yönetici izin verirse apartmana çekiliyor fiber

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.