Şimdi Ara

SUPERONLİNE FİBER ADİL KULLANIMA KARŞI ACİL EYLEM PLANI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.763
Cevap
8
Favori
170.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ağustoss

amaç o zaten adil kullanımda...

şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

buda son mesajım.....

Ozaman en başta altyapım kaldırmıyor dersin insanları kandırmazsın bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterinarius

quote:

şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

buda son mesajım.....

Ozaman en başta altyapım kaldırmıyor dersin insanları kandırmazsın bu kadar basit.

Aynen. 10 megabit değil 1 megabit veriyorum de, "Gerçek sınırsız, gerçek hız" diye reklam yapıp da sonra vay efendim bizim altyapı olmadı, herkes adil kullansın demek olmaz, insanları kandırmak olur bu..

• quote:

kendınızı kandırıyorsunuz....
    ben kota sorgulama yapıyorum ay sonlarında 1 kere bile 20 GB kotam olmadı...ki ayda 50 GB haydi haydi yeter...

baktın 50 GB Yetmıyo 20 megabit alırım bende kota sınırı 100 GB olur.....

bana su anda kota sorgulama yapıp hadi ayın 18 ıne geldık tam 50 ıstemıyorum ama 35 GB olan var mı?

Fiber İnternet 20 Mbps Limitsiz 95,18235 2,06747 0310

aynen copy paste
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alpine

Abi site yönetimleri çok söz sahibi bakın kabloları onların izniyle döşediler yönetimin tepesi atarsa uğraşır bunlarla site yönetimlerini de arayalım yazsın herkes

Ben apartmandan söktürtürüm switch'i açıkçası ayarlamak kolay milleti.

Aklıma bizim siteye kablo döşenirkenki bi olayı getirdi bu. D4 blok muydu neydi, kablo çektirtmedi bahçe bozulacak diye.

Bina sakinlerinin kablo çektirtmeme yetkisi varsa, kabloyu kaldırın deme yetkisi de vardır. Dediğin gibi apartmanı ayarlayıp kabloyu kaldırtırsan bunlara batar. Çünkü o kablo fiberoptik kablo, oradaki switch cnet switch.

Ha başka yerde kullanır ama para bunların hepsi. Bence etkili bi tepki olur ben apartmanı ayarlıyorum yarından itibaren..

• quote:

quote:

quote:

Abi site yönetimleri çok söz sahibi bakın kabloları onların izniyle döşediler yönetimin tepesi atarsa uğraşır bunlarla site yönetimlerini de arayalım yazsın herkes

Aklıma bizim siteye kablo döşenirkenki bi olayı getirdi bu. D4 blok muydu neydi, kablo çektirtmedi bahçe bozulacak diye.

Bina sakinlerinin kablo çektirtmeme yetkisi varsa, kabloyu kaldırın deme yetkisi de vardır. Dediğin gibi apartmanı ayarlayıp kabloyu kaldırtırsan bunlara batar. Çünkü o kablo fiberoptik kablo, oradaki switch cnet switch.

Ha başka yerde kullanır ama para bunların hepsi. Bence etkili bi tepki olur ben apartmanı ayarlıyorum yarından itibaren..

İyi fikir. En azından bir yaptırım olmuş olur onlara, durumun vehametini daha da iyi anlarlar.

• Adil kullanım tüketici hakları hikaye amaç para öyle olmasa yeni tarifeleri ortaya çıkmazdı. Arpa az geldi
  • Bütün gün işteyim akşam 3-5 youtube videosu izleyip facebookta takılıyorum. Emule hep açık ama 10k upload limiti var ve paylaşımda üç tane saçma dosya var illegal bile değil. Yaptığım downloadlar haftalık diziler, onlar da illegal sayılmaz (yasalar böyle demiyor olabilir ama benim vicdanım rahat) zaten Digiturk'um var full açık ve legal, orada oynuyorlar 3 hafta sabredemeyip indiriveriyorum.

Yine de aylık 50-60 GB civarı download yapmışım gözüküyor (2009daki uploadlar biraz ekstrem olmuş). Kimse adil madil yeter vs demesin.

Hizmet DL UL Tarih
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 60,41074 249,61670 11/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 68,35006 138,10731 12/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 61,88790 49,42598 01/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 50,14769 72,52131 02/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 31,87016 34,63446 03/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketenhelva -- 19 Mart 2010; 0:13:58 >
  • a4 çıktısı için koyduğunuz belge .docx uzantısında .doc a çevirip koyabilir mi biri? 2007 ve üstü bi office de farklı kaydet diip eski office dosya tipini seçerek yapabilir..
  • quote:

a4 çıktısı için koyduğunuz belge .docx uzantısında .doc a çevirip koyabilir mi biri? 2007 ve üstü bi office de farklı kaydet diip eski office dosya tipini seçerek yapabilir..

Buyrun ;

http://hotfile.com/dl/33471158/d4489b6/Superonline.Quiknet.Duyuru2003.doc.html

ayrıca arkadaşlar gmail "ihbar@ihbarweb.org" böyle bir adres yok diyor doğrusu ihbar@ihbarweb.org.tr olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10lion -- 19 Mart 2010; 0:36:49 >

• quote:

quote:

quote:

Abi maalesef , apartmana izin veren her yönetici sözleşme imzaladı apartman adına , annem yönetici oradan biliyorum ,ben okudum o sözleşmeyide.
    Bizim sitede de hiç giremedikleri apartmanda oldu , bazı yöneticiler yaptırtmam dedi , daire sakinlerinden isteyen olsada , isteyen seneye yönetici seçilir , yaptırır dedi...Bizde kızıyorduk adama haklı çıktı , bunların hepsi bir ttneti'de kablo neti'de , superonline'da.

-Yok iss 'lermiş , adil kullanım sömürme olmasın başkasının hakkı yenmesin diyeymiş , bunların hepsi hikaye..
    ister ayda 1gb indir , ister 100gb olay bu değil , olay yapılanın kandırmaca olması , bunun adı dolandırıcılık...
    altyapın yetmiyorsa yapmayacaksın kardeşim...sınırsız vermek yemiyorsa baştan söyle ayda 10 mbit , 50gb kota , 49 tl de ben gene üye olurdum , ama sen nasıl sınırsız deyip beni üye yaparsın , sonra adil kullanım diye sınırladık adı yalan onun dersin.kim garanti edebilir yarın 50'yi 20gb yaptım altyapı kaldırmıyor demeyeceğini , o zaman görürüm zaten indirilmiyor diyen arkadaşları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaaaan -- 19 Mart 2010; 0:41:12 >

• quote:

buda son mesajım.....

Şebeke kaynağını verimli kullanmakve internet deneyimini en iyi şekilde yaşamak gibi şaçma sapan teoriler üretmeyin. Adamlar milyonlarca doları toprak altına gömerken önlerindeki 5 senenin planlamasını yapmadıklarını mı sanıyorsun. Kaç abone toplarlarsa alt yapının sorunsuz çalışacağını olası sorunlarda oluşabilecek darboğazları, vs, vs, bunların hepsi seneler önceden hesaplanır. Üstelik madem şimdi veri iletiminde darboğaz yaşıyorlan yeni üye alımını durdursunlar onu yapıyorlar mı hayır. Face'de arkadaş yazmış Beylikdüzündeki SOL bayi hala millete sınırsız adı altında abonelik satıyormuş. Hem bir taraftan kapasitem kaldırmıyor diye kota getireceksin bir taraftanda insanlara olmayan paketleri satıp ağına düşüreceksin.

Tüm bunları görmeyip birde burada SOL'u savunuyorsun. Ne içtiysen getir bizde içelim. İyi kafa yapmış anlaşılan.

quote:

a4 çıktısı için koyduğunuz belge .docx uzantısında .doc a çevirip koyabilir mi biri? 2007 ve üstü bi office de farklı kaydet diip eski office dosya tipini seçerek yapabilir..

Mesajıma eklemiştim ama birde buraya ekliyorum. @PhantomX bu dosyalarıda ilk mesaja alırmısın.

Word 97-2003 için

Hotfile:http://hotfile.com/dl/33460254/9f6faa9/Superonline.Quiknet.Duyuru.doc.html

Netload:http://netload.in/dateivNds5cniit/Superonline.Quiknet.Duyuru.doc.htm

• Arkadaslar bir ttnet abonesi olarak sizi destekliyorum agustos haric. Arkadaslar bu adil kullanim siniri denen meret turkiyede internetin gelismesindeki ve gelismis ulkelerle aramizdaki internet gelismislik farkinin en birinci sebebidir. Bu yasakci zihniyetki youtube u kapattirmis, 4000 den fazla internet sitesinin engellenmesini saglamistir. Ozgurluk lafla olmaz arkadaslar ozgurluk tum boyutlariyla ozgur hissedebilmek ulkende ozgurce karar alip ozgurce uygulayanilmektir. Bu tip kisitlamalar safkan arap atlarini yuke kosmak gibi birsey. Senin genc nufusunu, yenilige ac aydinlik ozgur dusunen kitleyi sınırlandırarak bir yere varamazsin.
    Ozetle bu kararlarin altinda ne para cikari ne superonline in kendi karari oldugunu dusunuyorum. Daha ustten hallediliyor hersey. Bu ulkede hukukun otobus fiyatlatinda yaptigi indirimi bile uygulamayip halka eziyet cektiren bir zihniyet hakim . Kusura bakmayin ama ne bekliyordunuz?
  • bi sn lütfen biri yardım etsin neler oluyor 10 gb geçince 512 kbps mi olcak int

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tenth Doctor -- 19 Mart 2010; 1:52:07 >
  • quote:

ben kota sorgulama yapıyorum ay sonlarında 1 kere bile 20 GB kotam olmadı...ki ayda 50 GB haydi haydi yeter...

bana su anda kota sorgulama yapıp hadi ayın 18 ıne geldık tam 50 ıstemıyorum ama 35 GB olan var mı?

SUPERONLİNE FİBER ADİL KULLANIMA KARŞI ACİL EYLEM PLANI

Buyrun ayın 18indeyiz 422GB Upload.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 19 Mart 2010; 2:18:48 >
  • rahat her ay 500 indiriyorumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr LoneLy

bi sn lütfen biri yardım etsin neler oluyor 10 gb geçince 512 kbps mi olcak int

15 nisandan sonra, evet olacak. ttnet hızları düşürmüyor/düşüremiyor ama superonline yapar. özel şirket sonuçta. yalnız 10 gb değil. download veya upload hızının 5 katı kadar gb yi geçersen düşecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: Mr LoneLy

bi sn lütfen biri yardım etsin neler oluyor 10 gb geçince 512 kbps mi olcak int

15 nisandan sonra, evet olacak. ttnet hızları düşürmüyor/düşüremiyor ama superonline yapar. özel şirket sonuçta. yalnız 10 gb değil. download veya upload hızının 5 katı kadar gb yi geçersen düşecek.

TTNet düşürmüyor değil düşürüyor yalnız şu an için tüm illerde uygulayamıyor, teknik nedenlerden dolayı. Onu da halletmeye çalışıyorlarmış. Yani yakında tüm Türkiye'de adil kullanım limitini aşan ttnet kullanıcılarının hızı düşecek. Ankara'da benim çoğu tanıdığımın hızları düştü, birçoğu uydu nete geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

SUPERONLİNE FİBER ADİL KULLANIMA KARŞI ACİL EYLEM PLANI

Buyrun ayın 18indeyiz 422GB Upload.

Demek sende sıfırları Superonline gibi yanlış sayanlardansın :D Dikkatli bak resime ve sıfırları onların koyduğu şekilde değil ilkokulda Matematik dersinde kullandığın gibi uygula , o 422 gb neye dönüyor dikkatli bak :)

• Anlamadım burda yanlış olan nedir? Superonline virgülden sonra fazla basamak vermiş o kadar. 42200GB olacak değil ya.

Konu nedir, neyi tartışıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 19 Mart 2010; 5:38:04 >
  • Cok güzel bilgilendirmiş topici acan arkadas yalnız

Ulaştırma bakanına bu konu ile ilgili giden her mesaj,,onun sevincini 100 kat daha artirir,cünkü quiknet ttnetin pazar payını yavas yavas ele geciriyordu.
    Şimdi quiknete kızıp aboneliklerini iptal edenlerin cogu o kızgınlıkla tekrar ttnet e donecekler.Bakan bu durumda quiknet e 1milyon ceza verdirse 10 milyonda el altından teşekkür etme parası verir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.