Şimdi Ara

Superonline el altından 100 mbit platin paketi ucuza veriyor ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
5.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana verseler bende geçerim ama 70 80 bile olsa upload ı yukseltseler keşke bi 10mbps olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Kotalı paketlerde daha çok kazanmak
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yav Allah'tan Turkcell tekel değil çünkü böyle işler hep Turkcell'den çıkıyor. Ellerinde olsa 1Mbps 1GB kotalı ışık hızında Fiber internet verecekler. Hemi de ayda sadece 59.99'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 17 Ağustos 2017; 19:55:5 >
    27 ay taahhüt ile 130 lira yerine 60 lira, 192 lira aktivasyon ve 250 lira kurulum hediye (cayarsan görürüm hediyeyi )
    Türknet AKK'siz verdiğinde kazanmıyor mu ? Kazanıyor fakat az kazanıyor işte Mobil'deki stratejileri ne ise Sabit İnternetteki stratejileri aynı ne kadar çok şirketin cebine para girerse o kadar CEO olarak yönetecektir.

KAR yapmadığı zamanlarda ise CEO görevinden alırlar başka birini geçirirler ayrıca bu gidişle zaten zarara girecektir Türkcell eğer Fiber ağını genişletmezse tabikide.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Türknet dediğiniz gibi AKN'siz az kâr ediyor yine de ama bu kârı yapanilmek için her şeyi sonuna kadar zorluyorlar. Bu bugün çat pat idare der ama yarın yürümez bu sebeple de diyorum Türonet bu YAPA işoni sadece bir geçiş aşaması olarak görmeli bence. Bunun yanında bana kalırsa isimleri şuan epey de iyi cesur hamleleri sebebiyle. Tabi Turknet bir Turkcell bir Türk Telekom değil bugün ama yav işte hiz kâr edelim biraz öyle devam etsin fikrinde olmamalılar bence.

Kar konusuna tekrar dönersek maliyetlerin içinde yatırım maliyetleri, data ücretleri, ve diğer nir şekilde maliyet kalemine dahil giderler de dahil. Mesela benim burada 2011'de fiber çekilmiş düz düşün7rsek zaten 2012 bitmeden bölgedeki cihazların maliyeti çıkmıştır artık ileride vatandaş 24 de kullansa 100 de kullansa kâr ederiz diye düşünürüz ama öyle değil. En basitinden veri kullanım8 arttıkça omurgadan itibaren takviyeler gerekecek. Tabi Turkcell'in maliyeti Turknet kadar kısmadığı da ortada iken tabi ki Turkcell kâr etmez o fiyata. Zaten sıkıntı değil bu sonuçta herr türlü sektörde böyle bu iş sorun şurada ISS'lerin müşteriyi adete bankamatik gibi görmesi. Daha doğru olan yerine daha kârlı olanı seçmeleri.

Eninde sonunda öyle. Daha önce de yazmıştım bu yatırım kâr dengesiyle alakalı Nortel'i 9rnek vermiştim adamalr dengeyi şaştı ve koca firma battı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Türknet dediğiniz gibi AKN'siz az kâr ediyor yine de ama bu kârı yapanilmek için her şeyi sonuna kadar zorluyorlar. Bu bugün çat pat idare der ama yarın yürümez bu sebeple de diyorum Türonet bu YAPA işoni sadece bir geçiş aşaması olarak görmeli bence. Bunun yanında bana kalırsa isimleri şuan epey de iyi cesur hamleleri sebebiyle. Tabi Turknet bir Turkcell bir Türk Telekom değil bugün ama yav işte hiz kâr edelim biraz öyle devam etsin fikrinde olmamalılar bence.

Kar konusuna tekrar dönersek maliyetlerin içinde yatırım maliyetleri, data ücretleri, ve diğer nir şekilde maliyet kalemine dahil giderler de dahil. Mesela benim burada 2011'de fiber çekilmiş düz düşün7rsek zaten 2012 bitmeden bölgedeki cihazların maliyeti çıkmıştır artık ileride vatandaş 24 de kullansa 100 de kullansa kâr ederiz diye düşünürüz ama öyle değil. En basitinden veri kullanım8 arttıkça omurgadan itibaren takviyeler gerekecek. Tabi Turkcell'in maliyeti Turknet kadar kısmadığı da ortada iken tabi ki Turkcell kâr etmez o fiyata. Zaten sıkıntı değil bu sonuçta herr türlü sektörde böyle bu iş sorun şurada ISS'lerin müşteriyi adete bankamatik gibi görmesi. Daha doğru olan yerine daha kârlı olanı seçmeleri.

Eninde sonunda öyle. Daha önce de yazmıştım bu yatırım kâr dengesiyle alakalı Nortel'i 9rnek vermiştim adamalr dengeyi şaştı ve koca firma battı.

Şimdi akıllara su soru geliyor elin rusu, bulgarı, romayalısı, isveç-norveç-danimarkalısı, ingilizi 1 gbite kadar güzel fiyatlara veriyor elin singapurlusu 10 gbite kadar veriyor ve kazanıyorda bizimkiler 100 mbit kotasız aknsiz verince nasıl zarar ediyor oluyorlar anlamıyorum. hersey veri merkezi ile ilişkilendirilemez sanırsam. butun veri merkezleri turkiyede olsun ben yinede kotasız aknsiz uygun fiyata verileceğini sanmıyorum.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Onun sebebi şu tabi tam net bir cevap verebilmek için detaylıca tek tek şirket şirket pazar durumlarını araştırmak lazım. Ama genel olarak bu hızları vermeye müsait bir altyapıları olduğu için mesela İngiltere'de 1Gbps abonesinin yatırım maliyeti 5-10USD ise bizde belki de 50USD zira İngiltere'de bir çok aboneye 1Gbps vermek omurgaya çok çok ciddi yük getirmez ama biz de ciddi bir yük getirir. Haliyle omurganın güçlendirilmesi gerekir. Bu da maliyeti arttırır bunun sebebi de vaktinde gerekli yatırımların yapılmamış olması. Bana kalırsa kızılması gereken nokta 1Gbps'in bizde pahalı olması değil ucuza verebilmek için gereken yatırımların neden yapılmadığıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 18 Ağustos 2017; 11:35:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Onun sebebi şu tabi tam net bir cevap verebilmek için detaylıca tek tek şirket şirket pazar durumlarını araştırmak lazım. Ama genel olarak bu hızları vermeye müsait bir altyapıları olduğu için mesela İngiltere'de 1Gbps abonesinin yatırım maliyeti 5-10USD ise bizde belki de 50USD zira İngiltere'de bir çok aboneye 1Gbps vermek omurgaya çok çok ciddi yük getirmez ama biz de ciddi bir yük getirir. Haliyle omurganın güçlendirilmesi gerekir. Bu da maliyeti arttırır bunun sebebi de vaktinde gerekli yatırımların yapılmamış olması. Bana kalırsa kızılması gereken nokta 1Gbps'in bizde pahalı olması değil ucuza verebilmek için gereken yatırımların neden yapılmadığıdır.

Olay maliyetse heryere eve kadar fiber gitirmek yerine FTTC noktalarını cogaltmak ve en azından 100 mbit vdsli saglıklı sekilde fibere oranla cok daha fazla noktaya ulastırmak mantıklı değil? telekom 250 bin km fiber dosuyor diyor ki atıyorum 15 milyon haneye hizmet verilebilir ama bakıyoruz 2 milyon hane fiber kullanıyor (rakamlar tamamen afakidir) burada bir tezatlık yok mu? sen yatırım yapıyorsun diyorsun şukadar haneye hizmet verebilirim ama gercekler bambaska. ozaman haneye kadar fiber getirmekle ugrasma saha dolabına kadar getir buradan vdsl ile ver en azında adsl belasından kurtulmus olunur hemde yuksek hızı daha cok haneye tasıyabilirsin daha az masraf ile.

Şirket sizin soylediğiniz durum mevcut ise bununa cilesini neden abone cekiyor? yani 10gbit veripta 50 gb kotalı olduktan sonra bunun bir mantıgı yokki.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Tabi burası uzun bir mesele epey.

Şimdi Türk Telekom yatırjmlarını dengeli yapıyor FTTC/B/H konusunda ancak yatırımlar şimdi eskisine nazaran iyi vaktinde gerekli yatırımlar ne yazık ki yapılamadı tabi bunun nedeni de çok uzun burada bahsetmeyeceğim şimdilik. Ancak gerek son bir senedir adam akıllı yatırımlar yapılması hem de borçlar sebeiyle Türk Telekom'un maliyetleri şuan yüksek belki de en maliyetli olan Türk Telekom. Ama uzun vadede maliyet düşebilir. Ama Turkcell böyle bir durumda değil ekonomik olarak ama adam akıllı hızları KOTA'sız verebilecek bir omurgaya sahip değil en baştan b aşlamaları gerek neredeyse.

Şimdi bu VDSL penetrasyonu meselesi çok can yakıcı bir mesele. Şimdi sorun şurada evet 15 milyon hane fiber penetrasyonuna ulaşıldığı doğru ancak özellikle FTTC sistemlerde binada değişikilik olmayınca bölgedeki vatandaşlar bölgelerinde fiber geldiğinden habersiz oldukları için ADSL kullanmaya devam ediyorlar. Böyle çok tanıdğım kişi var. Yav adamın dairesi VDSL ile 90Mbps alıyor 8Mbps kullanıyordu bana geçen şçyle dei interneti yükselttim kaça yükseltmiş 16Mbps'e zaten sağolsun müşteri hizmetleri isz sormadıkça aa gelin size VDSL verelim d demiyorlar hal böyle olunca 15milyon penetrasyon 2 milyon abone oluyor. Aslında @mcrew'in bnu konuda çok güzel bir fikri vardı. bölgeye fiber gelince binadaki ankastrenin üzeirne şekilli bir şekişlde 100Mbps fiberVDSL burada gibisnden bir etkiket yapışturulacak bence çok başarılı olur uygulanırsa müşteri hixmetleri demesi VDSL var diye bu sefer müşteri soracak. Ama Turkcell'in Turkdsat'ın Vodafone'un bu konuda işi kolay kabin binada olunca bir de marka algısı da yüksek abone ertesi gün soluğu bayide alıyor Türk Telekom da böyle olmalı. Ha tabi bu mcrew!in önerisi ile dahi penetrasyonun %50'sine ulaşılması zore zira siz gidip aboneye buraya fiber getirdik geçin desenizde yok fatura yüksek gelir (halbuki 24Mbps daha bile ucuz bazı tarifelerde ki 24Mbps 16'dan pahallı değil) buna rağmen abone güvenemiyor sürpriz fatura vs gibi sebeplerle bunu için tek yol fiber getirilen bölgelerde ADSL'in satıştan kaldırılması. Türk Teleko'da zamna zaman iddialar dolaşır ADSL kaldırılacak diye ama daha hiç somut bir adım bildiğim kadarıyla olmadı ama olma ihtimali upload hızlarının artmasından daha yüksek İnşallah ADSL fiber olan bölgelerde satıştan kaldırılır.

Tüm mesele o ya. Bu işi çözse çözse devlet çözer gietirecewk yatırım zorunluşuğu diyecek yılda net karının %'de şu kadarının yatırıma harcamayanın lisansını iptal ederim diye. O zaman rahat bir nefes alırız. Zira tek bir şirketin dişe dokunur yatırım yapması piyasayı düzeltemez hepsi yatırım yapmalı.

Bu Turkcell'in mantığını anlayabilmiş değilim. Adamlar FTTB/FTTH sistem kuruyor, ışık hızında diye bir ton reklam yapıyor ama kotalı tarife satıyor. Ayın sadece birkaç günü hizmet verecekse (duran kotalıdan bahsediyorum), bu kadar maliyete girip FTTH sistem kurmasına gerek yok ki dsl de gayet iş görüyor.
  • Bana platin paketi 70 tl ye sunsalar ona da razıyım. 7 senelik müşterisiyim 2 ay sonra tahatüüm bitiyor (aslında geçen ay bitti de iptal ediyorum diyince aaa sizin 3 ay daha tahattünüz varmış görmemişiz yaptılar :D ) ve hiçbir paket teklif etmediler. Sizce nasıl bi yol izlemeliyim bana da teklif etmeleri için

• Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Valla hocam kimse kusura bakmasın ama Turkcell'in FTTB/H'si tamamen hava, daha koca ilçeleri 12Gbps ile beslemeye devam etsinler öyle FTTH ben de kurarım.

• farukayaz F kullanıcısına yanıt
    İptal ettir eğer iptal ederse Başka İSS'ye geçersin seni orada bağlayan bir durum yok zorunda değilsin.
  • tamamen kotasız tarifeyi geçtim, interneti yoğun kullanan biri olarak düşüncem btk düzenlemesi sonrası zorla da olsa getirilen kurallar eskisine oranla çok daha kabul edilebilir. konudaki örnek 100 megabit sınırsız tarifesinin 60 lira olmasını kıskanmadım diyemem ama genellersek bu tarifeyi herkese sunmalarını beklemek hayalcilik olur.

nasılsa kota var diye başta bol keseden yüksek hız verip reklam yaptılar. düzenleme gelince altından kalkamayacaklarını anlayıp saçmaladılar ancak yine de en azından 25 megabit'lik akk'li tarife seçeneği sunabilirlerdi. onu bile vermeyip her şeyi sırf 8 megabit'e düşsün diye 24 megabitle sınırlandırmaları çok saçma oldu. zaten internet kullananların büyük çoğunluğu 2-4 megabit hızında adsl ile sürünürken, 25 megabit hızı tam alabilecek abone sayısı bu kadar azınlıktayken onu bile verebilecek altyapıları ve finansal olanakları yoksa oturup düşünmeleri lazım.

türkiye ölçeğinde bir ülkede abonelerin bir kısmına akk sonrası 16 megabit sınırsız hız sağlamak 2017 yılı itibarıyla ayıp olacakken onu bile yapamıyorlar. upload, bağlantı kalitesi, ipv6 falan onlardan hiç bahsetmiyorum.

hangi ilçeleri 12gbps ile besliyormuş ? boş boş konuşma.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Hocam niye sert çıktınız ?

Hocam eğer kapasite sorunu yoksa neden KOTA konusunda ısrarcı ki Turkcell ? Yani aleyhlerine neticede.

• peki bu teklif taahhütlü mü
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    ömür boyu bile olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

hangi ilçeleri 12gbps ile besliyormuş ? boş boş konuşma.

Elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.