Şimdi Ara

Superonline DNS Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Superonline ile dns sorunu yaşıyorum. Bilgisayarı formatladıktan sonra dns değiştirdim fakat istediğim sitelere girememeye başladım. Piyasadaki neredeyse her dns'yi denedim fakat sorunu çözemedim.Sürekli olarak

Bu siteye ulaşılamıyor
    Bağlantı sıfırlandı.
    Aşağıdakileri deneyin:

Bağlantınızı kontrol etme
    Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
    Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma
    ERR_CONNECTION_RESET

hatasını alıyorum. İnternetteki neredeyse her dns'i denedim fakat sonuç değişmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem:Win7 Prof.
    Tarayıcı:Chrome

• windows kaynaklı olmasın?
  • Filtreleme sistemi değiştirildi, dns ile ilgili bir durum değil. Dns ile girilebilen yasaklı sitelere artık vpn olmadan erişemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 27 Ocak 2018; 23:14:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Filtreleme sistemi değiştirildi, dns ile ilgili bir durum değil. Dns ile girilebilen yasaklı sitelere artık vpn olmadan erişemezsiniz.

Vpn olmadan girme şansım hiç mi yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarican10

quote:

Filtreleme sistemi değiştirildi, dns ile ilgili bir durum değil. Dns ile girilebilen yasaklı sitelere artık vpn olmadan erişemezsiniz.

Maalesef 2018 itibari ile süperonline'da yasaklı siteler için yapılan filtreleme sistemi değiştirildi. Önceden servis sağlayıcının sağladığı otomatik dnslerde yasaklı siteler çözümlenmiyordu ve sitelere erişim yapılamıyordu fakat farklı dns kullandığınızda bu filtreyi aşabiliyordunuz. Artık bu sistemden vazgeçildi daha ağır suçların işlendiği sitelere veya yasaklı bazı büyük popüler sitelere uygulanan isp taraflı filtreleme sistemine geçildi tamamiyle. Bu sistemde dns değiştirmeniz bir işe yaramıyor vpn harici hiçbir şekilde bağlantı yapamazsınız.

Türk telekom da aynı sisteme geçti yanlış hatırlamıyorsam. Btk'dan alınan bir talimat var büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 28 Ocak 2018; 0:8:6 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tarican10

quote:

Maalesef 2018 itibari ile süperonline'da yasaklı siteler için yapılan filtreleme sistemi değiştirildi. Önceden servis sağlayıcının sağladığı otomatik dnslerde yasaklı siteler çözümlenmiyordu ve sitelere erişim yapılamıyordu fakat farklı dns kullandığınızda bu filtreyi aşabiliyordunuz. Artık bu sistemden vazgeçildi daha ağır suçların işlendiği sitelere veya yasaklı bazı büyük popüler sitelere uygulanan isp taraflı filtreleme sistemine geçildi tamamiyle. Bu sistemde dns değiştirmeniz bir işe yaramıyor vpn harici hiçbir şekilde bağlantı yapamazsınız.

Türk telekom da aynı sisteme geçti yanlış hatırlamıyorsam. Btk'dan alınan bir talimat var büyük ihtimalle.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, boşuna uğraşmama gerek kalmadı sayenizde :)

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Kötü amaçlı biri zaten vpnsiz yapmazdı diye düşünüyorum vpn i izleyebiliyorlar mı artık ?
  • İmkansız değil ama zor.

İsp sadece vpn firmasına ve vpn firmasının kullandığı proxy sunuculara olan bağlantınızı görebilir sonrası şifreli protokoller üzerinde çalıştığından dışardan ne yapıldığının tespiti zor fakat gerçekten yasal süreçler gerektirirse vpn firmaları tüm kayıtlarınızı paylaşabiliyor. Hide my ass vpn o konuda baya sabıkalı mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çalışan ve programsız vpn var mı?
  • Zenmate şimdilik işimi görüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.