Şimdi Ara

Süperonline den Nasıl Kurtulurum??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    defalarca sorun yaşadığım süperonline hizmetinden kurtulmak istiyorum, fakat ağustos ayında 2 yıllık taahhüt vermiştim. ocak ayı içerisinde neredeyse internet hizmeti alamadım, iptal talebinde bulunduğumda 480 tl iptal bedeli talep ediyorlar. bunu ödemeden nasıl kurtulurum?
    2 defa btk yada şikayet ettim, tüketici hakem heyetine falamı gidicez nasıl bir yol izlenecek yardımcı olurmusunuz ??

• merhaba, 2015 Ekim ayında abone olmuştum süper online firmasına, salı günü itibariyle aboneliğimi sonlandırdım. Hattımda yaşanan sürekli kopmalardan ötürü problem yaşıyordum Ocak ayı başında arıza kaydırdı açtırdım ve Türk telekom dan apartmanda ki ankastre kutusunu kontrol etmeye görevli gönderdiler. Görevli gelene kadar hızım 8 civarıydı 8 üstünde aşırı problem yaşıyordum. Ne olduysa o günden sonra hızım 1,5 - 3 arası seyretmeye başladı ve gelen sinyal bir türlü stabil hale gelmiyordu 2-3 dakika arayla internet kopuyordu kullanılamaz haldeydi. Bunun üzerine her gün aradım klişe müşteri hizmetlerinde ki görevliler 48 saat, acil arıza kaydı açıyoruz diyerek 1 hafta oyaladılar. En son Çerkezköy de bayileri olmadığı için Çorlu'dan ekip göndereceklerini 24 saat içinde çözeceklerini söylediler. Malum 24 saat içinde problemim çözülmedi ve iptal birimini aradım orada görüştüğüm kişi son kez 48 saat beklememi istedi eğer çözülmez ise problemim cayma bedeli ödemeksizin aboneliğimi iptal ettireceğimi söyledi bende kabul ettim. Cuma günü öğlen saat 3'e kadar bekledim gelen giden arayan olmayınca iptal birimine bağlanarak aboneliğimi bana söylediğiniz şekilde iptal ettirmek istediğimi söyledim ilk başta diretti kapattırmamak için bende güzelce durumu izah ettim 8 gündür beklediğimi bana çözümden ziyade sorun çıkarttıklarını bunu da çözmediklerini söyleyerek kesinlikle iptal ettireceğimi söyledim ve dilekçe gönderdim. Pazartesi günü dilekçemi işleme aldılar ve Salı günü aboneliğimi sonlandırdılar. 1 yıl da taahhütüm vardı 3 aylık dondurmuştum daha önceden. Eğer sorun onlardan kaynaklı ise cayma bedeli ödemeksizin kapattırmak sizin yasal hakkınız bana telefonda öyle söylemişti görüştüğüm kişi. Çare olarak dediğiniz gibi BTK ve tüketici hakem heyetine başvurarak çözüm alabilirsiniz.

• teşekkür ederim. sizin yazmış olduğunu sorunun neredeyse birebirini yaşıyorum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nukas

teşekkür ederim. sizin yazmış olduğunu sorunun neredeyse birebirini yaşıyorum bende.

Hocam aynı sorun ise yaptığım gibi iptal birimine ulaşın sorununuzdan bahsedin çözülmediğine dair kimsenin sizi mağdur etmeye hakkı yok tatlı sert konuşun hakkımız aramadıkça bu şekilde dolandırılıyoruz resmen isterseniz twitter üzerinden şikayet birimi var orayı da kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heisenberg034

quote:

Orijinalden alıntı: Nukas

teşekkür ederim. sizin yazmış olduğunu sorunun neredeyse birebirini yaşıyorum bende.

Hocam aynı sorun ise yaptığım gibi iptal birimine ulaşın sorununuzdan bahsedin çözülmediğine dair kimsenin sizi mağdur etmeye hakkı yok tatlı sert konuşun hakkımız aramadıkça bu şekilde dolandırılıyoruz resmen isterseniz twitter üzerinden şikayet birimi var orayı da kullanabilirsiniz.

Twitter uzerinden nasil yapiyoruz sikayeti acaba??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam @Superyardim adlı hesaba tweet atarak şikayetinizi bildirin dm üzerinden dönüş yapmanızı isteyecek müşteri no su ile müşteri hizmetlerinden beklediğini alamayan genelde sosyal medya üzerinden çözüm bulmaya çalışıyor bir deneyin isterseniz

• superonline dan uzak durmak gerekiyor müşteri hizmetleri aradım aboneliğmi iptal ettiridiğimi bağlı bulunduğum il müşteri noktasından yaptığı mı dedim elimde belge var diyorum

turkcell tv abone etmişler beni bu seferde 2 aylık fatura ödedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meydey45 -- 25 Ocak 2017; 22:34:5 >
  • Benimde aynı sorun 10 gündür internet yok. Bırakın gideyim diyorum 440tl tesis ücreti vs. istiyorlar. 200'e düşürün bari diyorum yok. Allahından bulsunlar....

• Taahhüt bedelini karşılayabilecek firma yokmu ya..

• Abone olması çok kolay ayrılması çok zor.
  • Arkadaşlar şuan ben bu sıkıntı içerisindeyim ve müşteri hizmetleri ile sadece iptal bölümüne bağlatıyorum. onların bana söylediği aynı sorun 1 ay içerisinde 3 defa arıza kaydı açılıp sorun çözüme ulaşmaz ise ücretsiz hat iptali gerçekleştirebilirsiniz diyorlar. 2) açtığınız arıza kaydı 72 saat içerisinde sonuçlanmaz ise ücretsiz hat iptali yaptırabilirsiniz diyorlar. benim açtığım kaydın 16 dakikası kaldı. bana göre şu saatten sonra sonuçlanması imkansız. süre dolduğu gibi arayıp iptal ettireceğim. bana sorarsanız sizde aynı şekil arıza kaydı açtırın 1 ay içinde aynı sorundan 3 defa açtığınızda iptal ettirebiliyorsunuz.
  • g_boz kullanıcısına yanıt
    Şuan da vodafone net 120 tl ye kadar olanı karşılıyor ama adsl olarak sıkıntılı tt altyapısını kullanıyor

• heisenberg034 H kullanıcısına yanıt
    Thaaut yetersiz. Dsmart 200 tl karşılıyor.

• Arkadaşlar merhaba, ben de superonline abonesiyim, olmaz olaydım. Normalde Ocak ayında bitecek olan ttnet taahhütümü Aralık ayında superonline'a geçiş yaparak iptal ettim. O günden beri bazen aralıklı olarak bazen de sürekli olarak sorun yaşıyorum. Şu anda ciddi derecede internette kopma sorunu var ve kesinlikle iptal etmek istiyorum, superoneline'a geçmeyi düşünenler kesinlikle geçmesinler ben bin pişman oldum. Taahhüt cezası ödemeden nasıl kurtulurum yardımcı olur musunuz? Az önce de belirttiğim gibi ben ttnet taahhütümün bitmesini beklemeden superonline'a geçiş yaptım şimdi iptal etmek istiyorum ne yapmam gerekir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.