Şimdi Ara

Superonline CGN IP Havuzu Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3 seneyi aşkın süredir SuperOnline kullanan birisiyim. 24/3 VDSL kullanıcısıyım ve hat değerlerim çok iyi. Şimdiye kadar kendi hatalarım harici neredeyse hiç kopma yaşamadım. Akşamları işten güçten vakit buldukça Gameranger gibi uygulamalardan arkadaşlarım veya kuzenimle sanal ağ kurup The Battle for Middle-earth II veya C&C Generals Zero Hour gibi eski oyunları oynuyoruz. Aslında oynuyorduk demeliyim. Yaklaşık bir haftadır ben diğer oyuncuları göremez oldum ve Gameranger uygulamasından hata almaya başladım. Kaç kez yazılımsal olarak bilgisayarıma müdahale ettim ama düzelmedi. Modemden port açtım işe yaramadı. Uzun araştırmalar sonucu CGN IP sorununu öğrendim ve benim de bu havuzda olduğumu anladım. Müşteri hizmetlerini arayıp port falan açtırdım ama fayda etmedi. Halen internetimi istediğim gibi kullanamıyorum ve ayda 75 lira vermeme rağmen böyle saçmalıklarla uğraşıyorum.

Sizce nasıl bir çözüm yolu üretmeliyim. AKN tepkisi gibi birleşip bu CGN olayına da sesimizi duyurmazsak artık tek IP üzerinden tüm Türkiye'yi internete çıkartacaklar sanırım. Ne diyeyim bilemiyorum taahhüt bitince artık Superonline'ı tekrar düşünücez.

Superonline yetkilisi varsa konuya gelebilir ve sorunumu çözüme kavuşturup doğru düzgün açıklama yapabilir mi?

• CGN kullanmayan operator yok gibi. parasini versip sabit ip satin almak gerekiyor havuzun disinda cikmak icin. kademe mademe tum operatorler buna geccek galiba.
  • Oyun için kullanıcaksanız.Sanal ağ için hamachi veya zerotier gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.(zerotier'i tavsiye ederim daha gelişmiz özellikler sunuyor)
  • zengier Z kullanıcısına yanıt
    turk telekom kullanıyorum hiç cgnat görmedim
  • cgn oldu mu doğru düzgün oyun oynayamazsın maalesef. vooblyde de öyle. ping dalgalı olur veya oyundan düşersin lag yaparsın.
    cgn olunca port yönlendirme çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

turk telekom kullanıyorum hiç cgnat görmedim
    Bolgesel olarak uyguluyor, Mersin'de iki adet VDSLim var, birisi CGN digerinde statik IP aldik gercek IP ihtiyacimiz oldugundan.
    Benim de orada bir adet adsl var mersin silifke CGNAT durum da bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Benim de orada bir adet adsl var mersin silifke CGNAT durum da bilmiyorum
    o degil de , Mersin'den donerken Silifke'de yol ustu bi yerde yanik yogurt yedim .. Allah'im o nasi bi lezzetti oyle ya ..
    Silifke de güzel yer en iyi bana göre tantuni tavuk idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 5 Kasım 2019; 16:28:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    CGN hakkında bilgi ararken karnımı acıktırdınız, teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.