Şimdi Ara

Superonline akk sonrası hız 8mbit?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 saat önce ev telefonundan arandım suoeronline tarafından daha önceki gibi teklif ettiler 49tl ye sınırsız 20mbit fiber internet var telefon da var vs. vs. diye. Bende bunu bildiğimi ama akk uygulaması yüzünden tercih etmediğimi söyledim. "20mb hız 1mbite düşüyor ben öyle internet kullanamam dedim." Telefondaki eleman bana yönetim kurulu toplantısı yapıldığını ve yeni karar olarak akk sonrası düşürelecek hızın 8mbit e çıkartıldığını söyledi. Dedim vay canına ben 5mbit uydunet kullanıyorum sırf bu yüzden ayda 69 tl bayılıyodum uydunete sırf akk olmadan internet kullanabilmek için.

Dediğine göre 50GB lık adil kullanımı geçtiğim zaman hızım 20mbitten 8mbite düşecekmiş sadece. E şimdi kullandığım internetten bile hızlı düşecek hız o zaman geçerim dedim. Nedir bu işin aslı var mı?

• sallamış bence abone yapmak için
  • Keşke elemanın ismini alsaydım o zaman yarın telefonla arayacaklar gene bakalım.
  • böyle şeylerin yazılı olarak sözleşmede belirtilmesi lazım aksi halde düşürürler 1'e sonra hiç bir hak iddia edemezsiniz...
  • 1 değil 3 e düşer, keşke dediğiniz gibi birşey olsa ama hiç sanmıyorum. Aman çok dikkatli olun benim başım yandı arkdaşlar.
  • servis sağlayıcılar kararları alırlar ama uygulamadan önce BTK onayına sunmaları ve BTk'nın onayı gerekir. yönetim kurulu kendi kafasına göre karar alıp uygulayamaz. ayrıca şu anda akk sonrası 3mbit olan keşke 8mbit olsa ama nerdeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

böyle şeylerin yazılı olarak sözleşmede belirtilmesi lazım aksi halde düşürürler 1'e sonra hiç bir hak iddia edemezsiniz...

sözleşmede sadece akk varlığından söz ediliyor. eğer hız 1mbite düşer deseydi şu anda 3mbite çıkarmazlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stubburn

servis sağlayıcılar kararları alırlar ama uygulamadan önce BTK onayına sunmaları ve BTk'nın onayı gerekir. yönetim kurulu kendi kafasına göre karar alıp uygulayamaz. ayrıca şu anda akk sonrası 3mbit olan keşke 8mbit olsa ama nerdeee

Benim bildiğim sadece Türk Telekom'un toptan dsl tarifeleri BTK onayına tabi. Superonline kafasına göre fiyat belirleyebiliyor Türk Telekom akk sonrası hızı 3mbite çıkardıktan sonra Superonline, kendi müşterilerinden gelen tepkiler doğrultusunda 3mbite çıkarmak zorunda kaldı.
    AKK sonrası 8mbite düşüyor demekle resmen sallamışlar. hiçbir inandırıcılığı yok. sakın oyuna gelmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

servis sağlayıcılar kararları alırlar ama uygulamadan önce BTK onayına sunmaları ve BTk'nın onayı gerekir. yönetim kurulu kendi kafasına göre karar alıp uygulayamaz. ayrıca şu anda akk sonrası 3mbit olan keşke 8mbit olsa ama nerdeee

Benim bildiğim sadece Türk Telekom'un toptan dsl tarifeleri BTK onayına tabi. Superonline kafasına göre fiyat belirleyebiliyor Türk Telekom akk sonrası hızı 3mbite çıkardıktan sonra Superonline, kendi müşterilerinden gelen tepkiler doğrultusunda 3mbite çıkarmak zorunda kaldı.
    AKK sonrası 8mbite düşüyor demekle resmen sallamışlar. hiçbir inandırıcılığı yok. sakın oyuna gelmeyin

servis sağlayıcılar (mobil operatörler dahil) gerek fiyat gerekse diğer uygulamalar (internet&telefon) konusunda BTK onayı olmadan uygulamaya koyamaz. akk kararı alındıktan sonra türk telekom önce uyguladı SOL daha sonra uyguladı. yani bu tamamen biraz gecikme. evet müşteri şikayetleri sonucunda oldu. ancak kararı alan ve uygulama emrini veren BTk'dır. biri 3 verirken diğeri ben 8 veriyorum diyemez. kanun ve kanunu uygulayan ve denetleyen bir kurum BTK

• quote:

quote:

quote:

servis sağlayıcılar (mobil operatörler dahil) gerek fiyat gerekse diğer uygulamalar (internet&telefon) konusunda BTK onayı olmadan uygulamaya koyamaz. akk kararı alındıktan sonra türk telekom önce uyguladı SOL daha sonra uyguladı. yani bu tamamen biraz gecikme. evet müşteri şikayetleri sonucunda oldu. ancak kararı alan ve uygulama emrini veren BTk'dır. biri 3 verirken diğeri ben 8 veriyorum diyemez. kanun ve kanunu uygulayan ve denetleyen bir kurum BTK

Demek yanlış biliyormuşum. BTK duyurularında genelde Türk Telekom tarafından toptan dsl tarifeleriyle ilgili onay istekleri vardı çünkü. Şu an üniversite öğrencilerine yalın internet kampanyası için onay almışlar. Bilgi için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Demek yanlış biliyormuşum. BTK duyurularında genelde Türk Telekom tarafından toptan dsl tarifeleriyle ilgili onay istekleri vardı çünkü. Şu an üniversite öğrencilerine yalın internet kampanyası için onay almışlar. Bilgi için teşekkürler.

rica ederim. dsl konusunda SOL da telekom altyapısını kullanıyor. bu konuda telekom tekel konumunda şu anda. fiberde sadece kendi altyapısını kullanıyor SOL.

• Bugün cep telefonumdan arandım kurulum için geleceklermiş. Dedim gelmeyin istemiyorum beni arayan müşteri temsilcisine soracaklarım var tamam dediler. Bende 0850 222 0 222 superonline müşteri hizmetlerini aradım dedim bana böyle böyle dediler varmı aslı yok dedi. 50GB akk geçince hız 3mbite düşüyormuş. Ayrıca upload için olan kotada 50GB mış ve eğer onu geçersem 256kbite düşüyormuş (oha resmen internet kesilmiş gibi birşey oluyor) Dedim beni arayan müşteri temsilcisine ulaşma imkanım var mı? Yok dediler. İyi dedim kapattım. Dün akşam arayan eleman resmen yalan söylemiş bana demek ki dikkatli olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Bugün cep telefonumdan arandım kurulum için geleceklermiş. Dedim gelmeyin istemiyorum beni arayan müşteri temsilcisine soracaklarım var tamam dediler. Bende 0850 222 0 222 superonline müşteri hizmetlerini aradım dedim bana böyle böyle dediler varmı aslı yok dedi. 50GB akk geçince hız 3mbite düşüyormuş. Ayrıca upload için olan kotada 50GB mış ve eğer onu geçersem 256kbite düşüyormuş (oha resmen internet kesilmiş gibi birşey oluyor) Dedim beni arayan müşteri temsilcisine ulaşma imkanım var mı? Yok dediler. İyi dedim kapattım. Dün akşam arayan eleman resmen yalan söylemiş bana demek ki dikkatli olmak lazım.

download veya upload, akk'yı geçerseniz ay sonuna kadar download hızınız 3mbit, upload hızınız 1mbit olur. o da iyi sallamış 256 kbit nedir yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Ekim 2012; 12:11:39 >

• Beylikdüzü bölge satış müdürü Tuncay bey aradı beni cepten aynı soruyu ona sordum 8mbit nedir diye? 8mbite kadar demiş 3mbit olduğunu söyledi ama 3 ile 5 arası değişiyormuş. Dedim fiberde değişme olurmu? 20mbit hızı veren akk den sonra 35 arası bir hız vericem dermi? Siz bana güvenin alın edin vs. dedi. Şu an kullandığım 5mbit uydunet ten daha iyiymiş 3mbit leri.

Akk nedeniyle hızı düşen arkadaşlar kaç mbitle bağlanıyorsunuz? Hızınız sabitmi değişkenmi? Adam ikna edicem diye yarım saat cepte konuştu benle en son unda ben indirtmiyicem senin hızını birşey olursa beni ara dedi. Bak allasen...
  • Ne kadar indirme ve yükleme yaptığına bak, eğer AKK sınırları içinde ise geçebilirsin. Ama eğer AKK sınırlarını aşıyorsan bulaşma derim. İlk iki gün bir haftada indireceğini bir iki günde indirirsin. Sonra da ay sonuna kadar Uydunet ile bir günde indireceklerini SOL ile bir buçuk günde indirerek devam edersin. Yani sınırları aşıyorsan bulaşma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Beylikdüzü bölge satış müdürü Tuncay bey aradı beni cepten aynı soruyu ona sordum 8mbit nedir diye? 8mbite kadar demiş 3mbit olduğunu söyledi ama 3 ile 5 arası değişiyormuş. Dedim fiberde değişme olurmu? 20mbit hızı veren akk den sonra 35 arası bir hız vericem dermi? Siz bana güvenin alın edin vs. dedi. Şu an kullandığım 5mbit uydunet ten daha iyiymiş 3mbit leri.

Akk nedeniyle hızı düşen arkadaşlar kaç mbitle bağlanıyorsunuz? Hızınız sabitmi değişkenmi? Adam ikna edicem diye yarım saat cepte konuştu benle en son unda ben indirtmiyicem senin hızını birşey olursa beni ara dedi. Bak allasen...

yok öyle bişey adil kullanım dolunca hız 3 mbps den ne düşer ne artar kalır öyle
  • Akk dolunca 3 mbit sabit oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hızı 3mbite düşen arkadaşlar ekran görüntüsü koyabilirlermi gerçekten 3mbit mi hız? Birde nasıl düşürüyorlar? Ayın sonunda tekrar eski hıza hemen geçiyor mu? Almayı düşünüyorum ama aylık 100GB kotayı her türlü geçeceğim için terettüd ediyorum. Bu akk yi arttırmanın bir yolu yok mu?
    100mbit 500GB tarifeyi alın demeyin sakın fiyatı boru gibi ben 20mbit 100GB tan bahsediyorum 20mbit hızda en fazla 100GB akk koymuşlar ben 250GB yada 500GB istiyorum
  • akk sonunda hızı düşenler kaça düşüyor speedtest yapıp resim koyma imkanı varmıdır? 5 mbit sınırsız uydu net kullanıyorum. merak ettim akk değerleri iyiyse belki geçiş yapabilirim
  • 3 mbit download 1 mbit upload oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.