Şimdi Ara

Superonline 1000/50 - 500/50 (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.794
Cevap
31
Favori
95.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yani firmanın 17 ve 18 eylül için müşterilerimizin hızını 1000 yapacağız demesi kısa süreli bir jest olduğu için hızınız mutlaka 1000 olacak diye bir taahhüdü bulunmuyor. Kaldı ki sanıyorum siz 100 Mbps paket kullanıyorsunuz o yüzden taahhütnamenizde yazan hızı aldığınız sürece bir problem bence yok. Şu an hiçbir yerde 1 gbps kullanılamadığı için tamamen gereksiz olmasına rağmen gidip 1 gbps sözleşmeye imza atarsanız o zaman da hızınız 100 gelirse o zaman bu gerçekten rezillik olur işte.

Ayrıca belirteyim benzer problemi yaşayan kişiler modemle ont arasındaki ve modemle bilgisayar arasındaki kabloları çıkartıp tekrar taktıklarında hızlarının yükseldiğini belirtti. Modem ve ont'yi yeniden başlatmak da belki işe yarayabilir.

• @ataman5

Superonline 1000/50 - 500/50

Ayrıca şu sildiğiniz mesaja da cevap vermek istiyorum:

"Yani firmanın 17 ve 18 eylül için müşterilerimizin hızını 1000 yapacağız demesi kısa süreli bir jest olduğu için hızınız mutlaka 1000 olacak diye bir taahhüdü bulunmuyor. Kaldı ki sanıyorum siz 100 Mbps paket kullanıyorsunuz o yüzden taahhütnamenizde yazan hızı aldığınız sürece bir problem bence yok. Şu an hiçbir yerde 1 gbps kullanılamadığı için tamamen gereksiz olmasına rağmen gidip 1 gbps sözleşmeye imza atarsanız o zaman da hızınız 100 gelirse o zaman bu gerçekten rezillik olur işte.

Ayrıca belirteyim benzer problemi yaşayan kişiler modemle ont arasındaki ve modemle bilgisayar arasındaki kabloları çıkartıp tekrar taktıklarında hızlarının yükseldiğini belirtti. Modem ve ont'yi yeniden başlatmak da belki işe yarayabilir."

• furkanorta00 kullanıcısına yanıt

Mesajımı silmedim ki. Ne demek istediğinizi anlamadım sildiğim derken, mesajım orada duruyor?

Bakın teknolojilerin ne olduğu ortadadır burada FTTH teknolojisi evde biten fiber internet çok rahat dünya genelinde 1000mbit hız verir. Bu veremiyorsa aynı CGNAT vb. yaşadığımız ülke bazlı problemler gibi donanımsal olarak saha ve altyapı geliştirmesi yapmadığı aboneleri artırdığı ancak buna istinaden paraları cukkalarken geliştirmelerle uğraşmadığını açıkça gösterir. Ben şimdi FTTH sahibi biri olarak 1000mbit istesem hemen satıyorlar sonra da olmuyor diyorlar bununla ilgili sayısız konu ve mesaj var.

Teknolojinin karşılığını verememek çakma demektir. WİFİ6 modemim var ontsuz kapanıp açılınca bir şey değişmiyor, ilgili bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ayriyeten ben tek değilim sayısız ftth kullanıcısı şu anda bu "JEST"ten yararlanamadı benim derdim hızımın 1000 olması hiç değil ayriyeten, benim derdim fiber diye ftth diye yere göğe sığdıramadıkları SOL Fiber hizmetlerinin çakma olduğunun bu hafta sonu ile birlikte kanıtlandığını söylemek. Bu lafı anlayana anlatıyorum siz istediğinizi anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 18 Eylül 2022; 14:48:12 >

• 500/50 paketim var ve istanbul kadıköyde tam hızı alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfo21 A kullanıcısına yanıt

teşekkürler

• Arkadaşlar bu hafta yeni internet başvurusu yapacağım. Fibert internet ve 4K TV Plus istiyorum. Hangi cihazı getirmelerini istemeliyim ? Hangisi en doğru tercih olur sizce ?

• Attan Inip Essege Binen kullanıcısına yanıt
    Modem olarak H3600 ZTE+Sagem Kutu Hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibcg1995 -- 18 Eylül 2022; 17:55:52 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ibcg1995 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam Superonline 1000/50 - 500/50 

• wagg1sch W kullanıcısına yanıt
    Bana da aynısını dediler o sırada nette 500/20mbit paket 199tl idi. Dün şansımı deneyip tekrar zorladım bu sefer 210tl ye 200/25 verdiler. Hafta sonu 2gün bu arada 1000/100 kullanmıştım. Yani alt yapım yeterli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ay sonunda tekrar zam gelicek sanirim bir temsilci soyledi

• Selamlar. 1 hafta önce tarifemin bitmesinin yaklaşması nedeniyle bayi tarafından arandım. ''Tv+ ve Fiber Daha Yüksek Hız Kampanyası'' tarifesi aklımdaydı. telefondaki hanıma hattım destekliyorsa bu tarifeye geçmek istediğimi belirttim oda destekliyor dedi. modeminizde destekliyor dedi (o sırada 1 haftalığına şehir dışındaydım). tamam ozaman dedim ve modem değişikliği talep etmeden tarifeye geçişim sağlandı. cumarteside gelip tv+ için kurulum yapacaklar. eve gelip yaptığım hız testleri aşağıda. kablosuzda baya bir düşük.

soru 1 : yalnızca kablo ilemi 500 mb hız alabileceğim. 5ghz bağlantıda bile 300 mb geçemedim.

soru 2 : modem değişikliği talep etmelimiyim sizce. mevcut modemim ZTE H267A. herhangi bir sıkıntısı yok.

NOT: hattım FTTH eve kadar fiber geliyor ve ont den modeme bağlanıyor.

• Bu testi wifi 6 cihazla yapmaz iseniz bu değerler normal. Kablo ile 500 alırsınız

• esevetnov kullanıcısına yanıt

Normalde wifi 5 ile ben 650 alabiliyorum ama modemden kaynaklı siz 300 alabiliyor olabilirsiniz.

Benim modemlerim Keenetic Giga ve Keenetic Ultra.

• Bugün bir gariplik mi var acaba yoksa kısıtlamayı coşturdular mı? Yurt dışında bırak 400'ü 300 bile göremez oldum. 200-250 mbite sabitlemişler gibi :P Şaşırmamak lazım aslında ama insanın sinirleri bozuluyor.

• Arkadaşlar 500 mbps lik bağlantım var. İleriye dönük (2.5 GB portlu) bir ev router sistemi yapmak istiyorum. Şuan evde Superonline nin verdiği wifi6 Huawei modem ve Deco m4 3lu var. Arka odalarda 150 - 200 mbps arası alabiliyorum.

Sizin düşünceniz ne olur. Hangi cihazlara bakmaliyim.

• szr_trace S kullanıcısına yanıt

asus xt12, node üzerinden 900Mbit görüyor. en iyisi bu.

• Bugün gelip tv+ ve modem kurulumumu yaptılar. tv+ sagem kutu, modem zte h3600. iki cıhazında istediklerim olmasına memnun oldum. tv+ ile alakalı bir sıkıntım yok. lakin internet hızım çok dalgalı. eski wifi 5 modemimde gayet stabil bir hız alıyordum (üstteki mesajımda hızlarımı yazmıştım). şimdi ise wifi baya bir dalgalı. laptop wifi kartım maksimum 433 mb destekliyor. ama 150 ile 250 arasında hız dalgalanıyor. şimdi asıl sormak istediğim gelen ekip 24 saat dalgalanma olur daha sonra stabil hale gelir dediler. açıkçası modemi değiştirdiğime pişman oldum biraz. xbox ta nat her zaman açık olurdu, şimdi orta yazıyor. umarım eski modemimi aramam. nedersiniz otururmu hız ekibin dediği gibi?

• nofearl N kullanıcısına yanıt
    Oldukça pahali ama bildiğim kadarı ile en iyi cihazı kullanıyorsunuz. Asus et8 hakkında ne düşünüyorsunuz. Şuan bunu araştırıyorum.6 GHz bandindan da yayın yapabiliyormus. USB 3.1 portu ve 2.5 lan bağlantısı varmış.

vatan bi ara 10bine sattı. xt8 fiyatına verdiler.

xt8 de var, o seri tam bir rezalet. ethernet backhaul olursa iyi, ama kablosuz mesh olarak sırf sorun (2.4e düşüp restart etmeden düzelmemesi gibi). et8 6ghz oldugu icin belki daha az sorunlu olabilir ama onda da mesafe ile 5ghz e gore backhaul yavas calisabilir, genel olarak da 8 serisi o paraya bence degmez.

ben de daha once deco p7 kullanıyordum, onun stabilitesinden sonra velop, xt8, deco x90 denedim, hepsi ayrı sorunluydu. xt12 taş gibi çıktı, ayar yapmadan da iyi çalışıyor, tam ayarlayınca maşallahı var.

ara sıra 9-10 bine ikili satanlar oluyor/oldu, bütçeye uyuyorsa değer, xt8/et8 para vermek yerine düşünülebilinir.

Kimsenin tercihine, bütçesine saygısızlık etmem istemem ama üst düzey router, mesh sistemleri dolar bazında da anlamsız pahalı gibi geliyorSuperonline 1000/50 - 500/50 Normal de profesyonellikten yanayım, ucuz olsun diye her şeyi kendimiz yapmaya çalışmalı diye kırk dereden getirmeliyiz mottosunda biri değilim de, 10 bin TL'yi bu cihazlara vermek yerine en ucuzundan 4 çekirdekli x64 sistem toplayıp ona 10 gbps en uygunundan sfp, ethernet portu kartı takıp aynı zamanda ideal bir multimedya serveri haline getirmek, sonra odalara 2 tane uygun fiyatlı access point almak falan daha mı verimli ve mantıklı olur diye düşünüyorum, fazla hayalperest - uç noktada bir beklenti ama bir mesh cihazına da 8-10 bin TL isteyebilmek de aynı düzeyde uç bir beklenti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 26 Eylül 2022; 15:22:14 >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.