Şimdi Ara

SUPERBOX HAKKINDA ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
14.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50GB olanını almayı düşünüyorum ama kota aşılınca hız ne oluyor? sitesinde bir bilgi yok forumda 3mbit'e düştüğünü söyleyenler var işin gerçeği nedir kulananlardan yorum bekliyorum

• Müşteri hizmetlerine sordum, kota sonrası d/u 3mb sabitleniyor demişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Müşteri hizmetlerine sordum, kota sonrası d/u 3mb sabitleniyor demişti.
    Ne yaptın Aldın mı? Nedir son durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Ne yaptın Aldın mı? Nedir son durum.

Alıntıları Göster
    Yok vazgeçtim (gece kotadan yediği için) 1 tane daha 50gb'lık vınn aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Yok vazgeçtim (gece kotadan yediği için) 1 tane daha 50gb'lık vınn aldım.

Alıntıları Göster
    Anladım ok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50gb kotalı olanı kullanıyorum 3'e değil 8mpbs ye düştü hızım.

• marshallah kullanıcısına yanıt
    128kbps düşmüyormuydu superbox da kota bitince?
  • O dediğin VINN. Superbox ayrı birşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marshallah kullanıcısına yanıt
    İlk tanıtıldığında araştırmıştım yanlış hatırlamıyorsam superbox açıklamalarında 128kbps yazıyordu değişmiş demekki 8mbit mobil için çok iyi bir değer.
  • https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi#detaylibilgi

-Kampanya dâhilinde sunulan taahhütsüz paketler: 50 GB 159 TL/ay, 100 GB 219 TL /ay, 200 GB 269 TL/ ay KDV/ÖİV dâhil fiyatlardır.
    -Aylık paket kotası bittiğinde internet kullanımı durur. Hesabım, Turkcell Müşteri Hizmetleri, Turkcell Satış Noktaları üzerinden 30 gün geçerli 15 GB 20 TL ek paket alınarak devam edilir.
  • Bende gördüm sitelerindeki açıklamaları. Sanırım güncellememişler. Bana mesaj geldi kota bitiminde hızınız 8mbps' ye düşürülecektir ve kota aşımı yansıtılmayacaktir diye. Kotam bitti ve hızım arada 25mb/sn ' ye de çıkıyor inanamadım. Sanırım superbox sistemi hala stabil değil. Böyle giderse çok iyi bu fiyata bu ürün.

• İlk çıktığı zaman böyleymiş tarife. Kota dolunca kesiliyormus. Ben geçen ay geçtim. Bana 3mbps'ye düşecek dediler. İlk başta da böyle mesaj gelmişti. Geçen gün kotaniz bitiyor diye gelen mesaj da ise hızınız 8mbps' ye düşecektir yazıyor. Sanırım bu ay geldi bu 8mbps güncellemesi. 20gün önceki mesajda 3mbps yazıyordu çünkü. Son durum böyle. Download a yüklendim ne vericek diye çok stabil olmamakla beraber ortalama 900kb/sn. Ara ara 25mb/sn'lere çıktığını gördüm.

Bu arada modem ayarlarinda telefon gibi 4G/3G ayarı var. 3G ye çektim çok daha iyi hızlara ulaştım.

Ayrıca turkcell hat üzerinden çalıştığı için bu numarayla hesabım uygulaması açarsanız salla kazan ile de haftalık GB lar geliyor bilginize :)
    Dün haftalık 10gb kazanmıştım.

Sonuç olarak bu sistemi tavsiye ederim bu fiyatları vermeyi göze alanlar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: marshallah

Bende gördüm sitelerindeki açıklamaları. Sanırım güncellememişler. Bana mesaj geldi kota bitiminde hızınız 8mbps' ye düşürülecektir ve kota aşımı yansıtılmayacaktir diye. Kotam bitti ve hızım arada 25mb/sn ' ye de çıkıyor inanamadım. Sanırım superbox sistemi hala stabil değil. Böyle giderse çok iyi bu fiyata bu ürün.
    8 megabit ise cidden harika. Saniyede 1 MB hız gayet iş görür bir hız.
  • Şu anda stabil 10mb/sn ile indiriyor. Bunların hız düşümleri sabit değil heralde hala kota varmış gibi çok ilginç.

• Hocam kota bitmeden rica etsem bir hız testi yapabilir misiniz? Hemde telefon 4gsi ile karşılaştırma için, bir fark var mı?

Kampanya kapsamında teslim edilen cihazın ve data hattının taahhüt süresi içerisinde taahhütnamede belirtilen adresin dışında farklı bir adrese kullanılması durumunda, hizmet kalitesi veya kullanıma ilişkin aksaklıklar için Turkcell sorumlu değildir.

Böyle bir madde var yani verilen adreste yüksek hız için bir önceliklendirme yapılmış mı diye merak ediyorum.
  • Turkcell müşteri hizmetleri ile konuştum.Kota bitimi sonrası hızın 3mbite sabitleneceği söylediler.Her yerde farklı bir şey yazıyor. Bölgesel olarak değişiyor mu acaba ya da müşteriye özel olabilir mi böyle bir uygulama?

• ikeskin7 İ kullanıcısına yanıt
    Kota bitince hızınız düşer ya da durur gibi bir açıklama göremedim ben. Kota bitiminde durma yoksa bende alabilirim bunu

Edit: kota bitince durur diyor,gördüm şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiru5 -- 25 Haziran 2018; 23:11:21 >
  • Beyler olay dediğim gibi durma düşme hic bisey olmadı bana. Farklı yerlerde farklı şeyler yazıyor bana da 1 ay içerisinde değişken farklı mesajlar da geldi ama sonuca bakınca hiç hız düşümü olmadığını gördüm. Evimde 4.5G tek diş çekiyor ondan 3G ye aldım full çekiyor ve max.30mb/sn yi gördüm. Çok iyi çeken adreslerde neler sunar siz düşünün. Kotam doldu ve üstüne 100gb indirdim 100'ünü de ort.9mb/sn ile indirdi. Modeme gelen sinyal kablosuz olduğu için sanırım hız çok stabil değil bazen kb/sn lere iniyor bazen 30mb/sn lere çıkıyor. Bir saniye diğerini tutmuyor. Yani dakikalarca aynı hızda indirdiğini görmedim. Fakat 5 ile 12 mb/sn arası en çok gördüğüm değerler(kotadan sonra).

• kadir1003 kullanıcısına yanıt
    Istediğin adrese tasiyabilirsin sadece elektrik yeterli. Kullanacagin adresteki turkcell çekme gücü neyse sana o hızı verir.
    Modem bir telefon gibi. İçinde turkcell hat var fakat bu hatta sadece data tanınmış yani konuşma ve mesaj paketleri yok sadece internet kullanabiliyorsun. Bu hatti telefona takıp ta kullanabilirsin sadece data olarak. Yani modemi paylaşıma açılmış bir telefon olarak düşün

• quote:

Orijinalden alıntı: marshallah

Beyler olay dediğim gibi durma düşme hic bisey olmadı bana. Farklı yerlerde farklı şeyler yazıyor bana da 1 ay içerisinde değişken farklı mesajlar da geldi ama sonuca bakınca hiç hız düşümü olmadığını gördüm. Evimde 4.5G tek diş çekiyor ondan 3G ye aldım full çekiyor ve max.30mb/sn yi gördüm. Çok iyi çeken adreslerde neler sunar siz düşünün. Kotam doldu ve üstüne 100gb indirdim 100'ünü de ort.9mb/sn ile indirdi. Modeme gelen sinyal kablosuz olduğu için sanırım hız çok stabil değil bazen kb/sn lere iniyor bazen 30mb/sn lere çıkıyor. Bir saniye diğerini tutmuyor. Yani dakikalarca aynı hızda indirdiğini görmedim. Fakat 5 ile 12 mb/sn arası en çok gördüğüm değerler(kotadan sonra).
    Hocam 4g de yüksek frekansda band 3 veya band 7 de çalıştığı için tek diş çekiyor sıkıntı yok 4 g kullanabilirsiniz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.