Şimdi Ara

SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba Sistemimde s. pi yaptım 1m 19 s skor verdi eski işlemcimde daha az veriyordu bunun
    nedeni anakartımın chipseti olabilirmi ?

sistem aşadaki gibidir.. Şimdiden teşekkür ederim...

•  SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...

gördüğün gibi sağda üstte bank interleave diye bir yer var ya,orda yanında 4-way yazıyor,yani olması gerektiği gibi.sen overclock yapınca bazen yanlış bir durumda bios bozulabiliyor ve o bank interleave yerinde none yazıyor.O zaman gözle görülür bir süperpi performans düşüşü oluyor.

eğer orda none yazıyorsa yapman gereken biosu yeniden yüklemektir.Başıma geldi ordan biliyorum.Dikkat et CLRMOS yap demiyorum,yani jumperlarla oynayıp bios ayarlarına reset at demiyorum, bios yazılımını tekrar yükle diyorum.

Eğer orda bank interleave kısmında hiçbirşey yazmıyosa bile dediğim yöntem işe yaramalı,büyük ihtimalle biyerlerde hata yaptın çünkü , o işemcinin overclocksuz olarak süper pi 1M 'i 57sn 'de tamamlaması gerekiyor

• sistem imzamda ....38 sn de testi bitiriyor
  • Benimde 2.6 ve K8N vardı oda öyleydi ya zaten ramleri değiştircem gskill alcam teşekkürler ... :D
  • Ya süper pi yi çok iyi skor almışsın. tebrikler ya darısı bize
  • İyi ya ....
  • quote:

Ya süper pi yi çok iyi skor almışsın. tebrikler ya darısı bize

inşallah hocam zamanla yavaş yavaş :=)) denemeye devam oc beklemez..
  • Biraz nostalji takılalım bari. 2 sene önceki işlemcim AMD 3200+ Winchester. 2750 mhz 31 sn. spi almıştım ama spi SS ini bulamadım.

SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...
  • Birde arkadaşlar benim everestte ddr ram frekansları yazmıyo ve sonlarda oluyorum ama bu sistem öncekinden iyi halbuki...

Önceki sistem : Sempron 2.6 + Asus K8N + 256x2 Twinmos + 9550 256 mb.
  • Süper Pi tam olarak neyi hesaplar , bir bilgi verebilirmisiniz.

Bendeki değer bu şekilde çıkıyor.

SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...

AMD 3000+ Venice / 1 gb kingston.
  • 1M super pi, pi sayısının virgülden soraki bir milyonuncu basamağına kadar hesaplar.yane 3,148........ die giden sayının bir milyonuncu basamağına hesap yapar vu bu sırada bu hesabı yaparken geçen süreyi tutar.
    sora bu süreyi baz alarak sistem karsılastırmaları yapılır.
    super pi budur...

edit:@eDDiè
    sıstem guzel.ramler dual ıse bıraz OC ıle 33 34 sanıyelere kadar ınebılırsın.bıraz ugras bakalım.
    benım sıstem default 44 sanıye gıbı bısı alıodu.suan 30.7 sanıyelık sıstemı gunluk kullanıorum.cok cıddı performans farkı oluyor.tavsıye ederım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdremote -- 7 Temmuz 2006; 3:35:51 >
  • quote:

Süper Pi tam olarak neyi hesaplar , bir bilgi verebilirmisiniz.

hocam cok yuksek cıkmıs nedenı hıc o/c yapmadığın için birde sistemde ram kullanan bir sürü program olduğundandır gereksiz programların hepsini kapat birazda o/c yaparsan daha iyi değerler cıkar kesın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sentanoo

quote:

Süper Pi tam olarak neyi hesaplar , bir bilgi verebilirmisiniz.

hocam cok yuksek cıkmıs nedenı hıc o/c yapmadığın için birde sistemde ram kullanan bir sürü program olduğundandır gereksiz programların hepsini kapat birazda o/c yaparsan daha iyi değerler cıkar kesın..

RAMde işlemci de OC li ramler dual değil. Ram değerlerini yükseltince sistem çakılıyor, FSB hızını azaltıp, Ramlerimi yükseltmem mi gerek, FSB 280lerde , Ram frekansı sanırım epey düşük. Ne dersiniz ?

SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDDiè -- 7 Temmuz 2006; 9:53:19 >

• CAS#Latency 2
    Delay 3
    Precharge 3
    Cycle Time 8

olsun ramleri 333 de çalıştır istersen voltaj ver

sonra fsb yükselt...
  • quote:

Orjinalden alıntı: VeyselBaycaN

CAS#Latency 2
    Delay 3
    Precharge 3
    Cycle Time 8

olsun ramleri 333 de çalıştır istersen voltaj ver

sonra fsb yükselt...

333 derken kaç mhzde çalıştırmam gerekir? 133 mhz ye çıktım mı 260 FSB hiç bi şekilde geçemiyorum. 100mhzde işlemci tam bir OC canavarı oluyor.

gördüğüm en yüksek değerler, daha fazlasıda olaiblir ama denemedim
    Ramler 150 mhzlerde
     SÜPER Pİ ÇOK DÜŞÜK ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDDiè -- 7 Temmuz 2006; 10:49:47 >

• arkadaşlar sizin süper pi de saniye ve saliseleri de gösteriyor
    bende sadece saniyeleri gösteriyor.
    neden ki?
  • eDDié fazla overclock iyi değil senin için çünkü ram frekansları çok düşürüyorsun ramleri stabil bir biçimde 333 mhz ya ni 166 ya getir

böyle yaparsan ram den performans alamazsın o yüzden 166 da en yüksek fsb yi dene bul ....
  • Benim ramler 187.5 mhz 2.5-3-3-5 ve işlemci 2700mhz iken 1m yi 33-34sn de hesaplıyor. İyi bir ram ile daha da düşer ama conroe arifesinde hızlı ddr rame para yatırmak mantıklı gelmiyor.
  • quote:

RAMde işlemci de OC li ramler dual değil. Ram değerlerini yükseltince sistem çakılıyor, FSB hızını azaltıp, Ramlerimi yükseltmem mi gerek, FSB 280lerde , Ram frekansı sanırım epey düşük. Ne dersiniz ?

hocam ramleri nekadar yuksek tutarsan o kadar ıyı cıkar super pi bence ramleri ddr440 yada ddr460 falan yapabiliyosan öle dene derim ram frekansını fazla dusurme ramleri yukseltip işlemcide max fps bul böyle yaparsan değerler cok daha iyi olur sanırım sende ramlerin frekansı cok dusuk ondan böyle dusuk değerler alıyorsun zaten..

örnek vermek gerekirse sende ramler 1/8 den 142Mhz(ddr322 sanırım) de işlemci 2570 te bunun yerıne ramleri 1:1 (1/9)(işlemci çarpanın 9 diye)yapıp mesela 240mhz(ddr480) yapsan 2160 ta daha iyi değer alırsın yada 260(ddr520 ramlerin iyise ) yapıp gene 1:1 de 2340 oluyor buda cok daha iyi bir değer alır super pi de.. tabiki ramleri bölenlerini değişik şekillerde ayarlayabilirsin.. tabiki ramlerin gitmiyorsa bu kadar 225fps(ddr450) falanda normal bir değer bunda dene işlemci bölenini ona göre ayarla.. aslında overclok bölümünü bi oku hocam orda cok daha guzel acıklıyor.. kolay gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.