Şimdi Ara

Super Pi / Banana Pi 46 TL [Tükendi] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
18
Favori
35.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu cihaza windows yükleyemezsiniz. Yukarıda linkini verdiğim adresten Openmediavault imajını microsd karta atıp ethernet portu üzerinden modeme bağlayacaksınız.Cihaz atomatik IP alacak ve indirme işlerini bu IP üzerinden bağlanıp web arayüzü üzerinden firefox vs. web browser ile halledeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 30 Ocak 2017; 0:24:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Hdmi takılı ama görüntü gelmiyor 5v 1a adaptör ile çalıştırıyorum kırmızı led sabit yanıyor ama görüntü gelmiyor hiç bir şekilde bu problemi yaşayan var mı?

Bende de aynı sorun var. Nasıl çözdünüz? Adam gibi kodi çalıştırmıyorsa iade ediyom ben de. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgoker

quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Hdmi takılı ama görüntü gelmiyor 5v 1a adaptör ile çalıştırıyorum kırmızı led sabit yanıyor ama görüntü gelmiyor hiç bir şekilde bu problemi yaşayan var mı?

Bende de aynı sorun var. Nasıl çözdünüz? Adam gibi kodi çalıştırmıyorsa iade ediyom ben de. Teşekkür ederim.

Hocam benim hafıza kartı sorunluymuş veya uyumlu değilmiş çünkü bilgisayarda çalışıyordu, ayrıca karta yazdırdığınız imajında uyumlu olmama ihtimali var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kargo tam olarak kaç lira üzerine bedava?
  • deblod kullanıcısına yanıt
    Gecen hafta aldim ve kargo bedava

• terranigma kullanıcısına yanıt
    Torrent için, Raspbian üzerine transmission, utorrent gibi yazılımlar mı kurmak, yoksa openmediavault kurmak mı daha iyi olur? Hangi yazılım daha işlevsel, mobilden erişim ve yönetimi daha kolay?

• seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Formatlama, gerekli servisleri ve programların paketlerini yükleyip konfigürasyonlarını ayarlama vs. gibi işleri kendiniz yapabiliyorsanız Armbian gibi masaüstü sürümünü tercih edebilirsiniz. Mesela evde DLNA desteği olan tüm akıllı televizyonların, mobil cihazların indirdiğiniz videolara, müziklere vs. ulaşmasını istiyorsunuz. Openmediavault'da web arabiriminden sadece minidlna plugini yükleyip birkaç tıkla sonuç elde edersiniz ama bu işi normal bir sürümde yapmaya kalkarsanız birkaç belge okumanız, Linux konsolda dosya editleme, sudo, servis aktif etme gibi işlemleri öğrenmeniz yani vakit harcamanız gerekir.

Normal masaüstüne Transmission paketini yükleyip torrent indirmeye hemen başlarsınız ama indirdiğiniz dosyalara diğer cihazlardan nasıl erişileceği (Windows sharing, FTP, DLNA vs.) sorununu, yukarda bahsettiğim gibi çözmeniz gerekecektir. Openmediavault gibi hazır çözümler, kullanıcıları bu tip zahmetlerden kurtarmak için var.

Sizi hangi yöntem cezbediyorsa ona yönelmek o kadar zahmetli de değil.Sonuçta windoz kurar gibi format atıp driver yüklemekle uğraşmıyorsunuz. Yapmanız gereken sadece imaj dosyasını sd karta yazmak.

Ben mesela mobil cihazlarda media player olarak VLC kullanıyorum. Kaynak olarak "Local Network" (Yerel Ağ) seçince DLNA sunucusunu herhangi bir ayar yapmadan hemen buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 30 Ocak 2017; 9:20:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enemywalker

Gecen hafta aldim ve kargo bedava

hayırlısı.

aralıkta alanlara karşı ödemeli gönderdiler.
  • Bu alete bağlanan SATA disk için nasıl bir güç kablosu kullanıyorsunuz ?
  • simetri kullanıcısına yanıt
    içinden kablo çıkmıyorsa şöyle bir kabloya ihtiyaç var:

http://ali.onl/k0R
  • enemywalker kullanıcısına yanıt
    1 tane aldınız ve kargo ücretsiz geldi doğru mudur?
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Doğrudur

• OpenMediaVault kuran varmı ? denediğim dağıtımlarda 2 led de kırmızı yanıp kalıyor.
  • cymeria kullanıcısına yanıt
    Yaklasik 1 aydir openmediavault kurulu sekilde kullaniyorum herhangi bir sikinti yok.

• ReSpAwN_22 kullanıcısına yanıt
    hangi linkten indirdiğinizi hatırlıyorsanız yazabilirmisiniz acaba. bu arada bende birde çizgiden indirdiğim superpi.img de aynı sorunu yapıyor.
  • cymeria kullanıcısına yanıt
    * SD kartınızda sorun olabilir.
    * İmaj yazma programı düzgün yazamıyor olabilir. İmaj atarken win32diskimager kullanın.http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/
    * İndirme sırasında veri hatası olabilir.
    * Kullandığınız adaptörün gücü yetmiyor olabilir (minimum gerçek 2A adaptör kullanın).

Aşağıdaki linkten Armbian'ın güncel sürümünü indirebilirsiniz. En güncel kernel sürümünü Armbian kullanıyor.https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=123633236

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 31 Ocak 2017; 21:0:15 >

• http://simplenas.com/download/other/banana-pi-m1

Bu linkten openmediavault indirip kurdum. Ancak açılış ekranında "openmediavault login" kısmını girdikten sonra "password" kısmında klavye tepkisiz kalıyor, hiçbir şey yazılmıyor. Sadece enter ile alt satıra geçiyor, aynı işlemler tekrar başa dönüyor. Bu kısmı nasıl geçebilirim, bir çözümü var mıdır?

Ayrıca bu cihaz için openmediavault un en uygun sürümü bu mudur? Başka denemeli miyim?

http://www.lemaker.org/product-bananapi-download-1.html adresindeki 2.1 sürümünü deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terranigma

http://www.lemaker.org/product-bananapi-download-1.html adresindeki 2.1 sürümünü deneyebilirsiniz.

link çalışmıyor maalesef. dosya silinmiş.
    Klavye tepkisiz kalmiyordur. Linux dagilimlarinda sifrenizi goremezsiniz o ekranda. Sifreyi dogru bir sekilde girip enterlayin oturumu acar.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.