Şimdi Ara

Super Pi / Banana Pi 46 TL [Tükendi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
18
Favori
35.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android veya Windows 10 yüklemek mümkün değil, oldu da yüklediniz diyelim mümkün değil randıman alamazsınız. Ciddi dokumentasyon sıkıntısı olan bir alet, boşuna para vermeyin bence.
  • bu kartı kullanan biri için şunları söyleyebilirim
    1. windows yüklenmiyor RPI den avantajı fiyatı ben 19 dolara almıştım sonrasında 8.5 dolara kadar inmişti şimdi yine 15-18 dolar IoT uyumlulugunu denemedim server yapmayı düşünmüştüm
    2. HDMI çıkışı olan her ekran baglanabilir. video out çıkışını ne yaptımsa olmadı
    3.kendi sitesindeki android sürümü çok agır çok kasıyor. berbat bişey ama bir sürü costum android var ben enson lobo_Android yükledim çok hızlı stabil IR kumanda ayarıda var ama henüz yapıp denemedim
    wifi usb tanımıyor 3 tane denemedim ama tanımadı
    4. mediacenter için openelec çok hızlı wifi usb lerimi tanıdı istedigim herhangi bir kumanda için ayar yapabiliyorum en güzelide LG tv kumandayı otomatik tanıdı tabi küçük bir ayar ile LG kumanda kendi TV Aılıcısından işlem görüyor.
    5. adaptör kısmı baya dert ben bulamadım evde 12v tan 5v kendim yaptım çok fazla bu tür şeylerle ugraştıgım için en son yanlış adaptörü taktım 12v ve galiba yaktım :) bi ara ugraşır bakarım artık
    6. işlemci çabuk ısınır ustune kucuk bir fan yada sogutucu takmalısınız

harici usb falan tanıyor sadece benim yükledigim android sürümünde 2 usb portu tanımadı 1 usb port ve usb otg tanıdı
    illa android yukliyecem diyorsanız dedigim gibi kendi sitesindeki androidi yuklemekle uğraşmayın çok kasıyor.
    openelec yada lobo_Android linux sürümünde bazen kablosuz mouse yada klavyeyi tanımıyor.

son olarak ugraş için alacaksanız RPI den çok daha ucuz ama az bir becerikli meraklı yada bu tür şeylere aşina arkadaşlar alsın bilen birine kolay gelir ama bilmeyene zulüm gibi gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: conax

bu kartı kullanan biri için şunları söyleyebilirim
    1. windows yüklenmiyor RPI den avantajı fiyatı ben 19 dolara almıştım sonrasında 8.5 dolara kadar inmişti şimdi yine 15-18 dolar IoT uyumlulugunu denemedim server yapmayı düşünmüştüm
    2. HDMI çıkışı olan her ekran baglanabilir. video out çıkışını ne yaptımsa olmadı
    3.kendi sitesindeki android sürümü çok agır çok kasıyor. berbat bişey ama bir sürü costum android var ben enson lobo_Android yükledim çok hızlı stabil IR kumanda ayarıda var ama henüz yapıp denemedim
    wifi usb tanımıyor 3 tane denemedim ama tanımadı
    4. mediacenter için openelec çok hızlı wifi usb lerimi tanıdı istedigim herhangi bir kumanda için ayar yapabiliyorum en güzelide LG tv kumandayı otomatik tanıdı tabi küçük bir ayar ile LG kumanda kendi TV Aılıcısından işlem görüyor.
    5. adaptör kısmı baya dert ben bulamadım evde 12v tan 5v kendim yaptım çok fazla bu tür şeylerle ugraştıgım için en son yanlış adaptörü taktım 12v ve galiba yaktım :) bi ara ugraşır bakarım artık
    6. işlemci çabuk ısınır ustune kucuk bir fan yada sogutucu takmalısınız

harici usb falan tanıyor sadece benim yükledigim android sürümünde 2 usb portu tanımadı 1 usb port ve usb otg tanıdı
    illa android yukliyecem diyorsanız dedigim gibi kendi sitesindeki androidi yuklemekle uğraşmayın çok kasıyor.
    openelec yada lobo_Android linux sürümünde bazen kablosuz mouse yada klavyeyi tanımıyor.

son olarak ugraş için alacaksanız RPI den çok daha ucuz ama az bir becerikli meraklı yada bu tür şeylere aşina arkadaşlar alsın bilen birine kolay gelir ama bilmeyene zulüm gibi gelir.

adaptör 5 volt 2amper diyor ama güncel çoğu telefonun yanında gelen 5volt 1.5 amperlik adaptörle kart çlışıyor belki sata hdd bağlanırsa enerji temeyebilir.
    adaptör konusunda sıkıntı yaşamanız garip bence samsung telefonlar için satılan 5 volt 2amperlik adaptörlerle sorunusz kullanırsınız çok cihaz bağlıyorsanız eğer

• cingibi o kısım onemli deil bende tonla devre var kendim yaptım onunla sorunsuz çalışıyordu
  • Retro pi kursak güzelce çalıştırır mı beyler?

ekleme: malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mike4peace -- 21 Aralık 2016; 0:51:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • conax kullanıcısına yanıt
    Lobo Android nereden indirip yükleyebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deblod

Buyrun hocam
    http://www.orangepi.org/orangepibbsen/forum.php?mod=viewthread&tid=363&extra=page%3D1

• bu ürün ne işe yarar nilmiyorum ama fiyat 44 liraua düşmüş....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Buyrun hocam
    http://www.orangepi.org/orangepibbsen/forum.php?mod=viewthread&tid=363&extra=page%3D1

Conax hocam bu yazılımı banana pi cihaza kirdunuz değilmi bende suan indiriyorum 184mb lik bir dosya sanirim orange pi icjn yapilmis ancak orange pi Allwinner H3 islemci bizimki A20 kullaniyor.Bu rom u kullanabilecwgimizi teyit edermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 21 Aralık 2016; 23:08:37 >

• alttaki video tarzında monitörün arkasına led lamba döşemek amaçlı bir ara raspery pi almayı düşündüm ama pek fırsat olmadı. şimdi bu ürün daha uygun olduğu için denerim belki. ama konu hakkında bilgi sahibi olan varsa çok iyi olur. bende bilgi yok maalesef

https://www.youtube.com/watch?v=iFRI6rs8KkE
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

quote:

quote:

Buyrun hocam

Conax hocam bu yazılımı banana pi cihaza kirdunuz değilmi bende suan indiriyorum 184mb lik bir dosya sanirim orange pi icjn yapilmis ancak orange pi Allwinner H3 islemci bizimki A10 kullaniyor.Bu rom u kullanabilecwgimizi teyit edermisiniz.

elbette hocam ben şuan bunu kullanıyorum opi2_lobo_Android
    bu arada arızalı kartımıda yaptım

• şuan buradaki zidoo android yüklemmek için indiriyorum
    http://www.orangepi.org/orangepibbsen/forum.php?mod=viewthread&tid=376&extra=page%3D1
    bu arada arkadaşlar android sürümler PhoenixCard ile yüklenir Win32DiskImager sadece linux sürümler için
    ve malesef bu PhoenixCard çok sinir bişey sorunsuz çalıştırdıgınız sd kart adaptoru göröüyebilir yazmada hata verir
    1. başka adaptor deneyin
    2. imkanınız varsa XP de yazdırın
    PhoenixCard startup seçilerek yazdırın
  • İyi fiyat
  • conax kullanıcısına yanıt
    Hocam kart gelsin bol bol deniyecegim şimdi son attıginizida indiriyorum gelince sizi pm dende rahatsız edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 21 Aralık 2016; 23:08:07 >
  • fiyat şu anda 46.02 tl siteden daha önce hiç alışveriş yapmadığım için eft ile 1 adet sipariş geçtim.
    raspberry pi den farklı olarak sata bağlantısı olması çok hoş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbsb

fiyat şu anda 46.02 tl siteden daha önce hiç alışveriş yapmadığım için eft ile 1 adet sipariş geçtim.
    raspberry pi den farklı olarak sata bağlantısı olması çok hoş.

İki gundur arastiriyorum bende siparisi verdim artisida var sata gibi eksisi de var yazilim destegi konusinda raspberry pi nin yüzyıl gerisinde olan bir cihaz tabiki fiyat avantaji bunu kapatiyor.
    Yukarida @conax hocamin paylastigi gibi alwinner h3 romlari bu cihazda calisiyorsa gercekten custom rom konusinda en azindan alternatiflerimiz olacak gibi.
    Not:Bu arada ilk hedefim satadan android boot etmek bilen arkadaslar yesillendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 22 Aralık 2016; 0:25:15 >
  • Hız karşılaştırması için soruyorum Android yüklense Antutudan kaç puan alır.
  • Bu sayfa dursun da aletler gelince deneyimleri paylaşalım.

Android üstüne netflix ve channel 4 applerinden video acarsa bana yeter.
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    Dual core 1.2ghz 1gb ram s3 mini antutu yapan biri olarak soyluyorum 10k-15k civarlarinda bir sey alir

• Hocalarım ben bu aleti alsam odamdaki televizyonun altına koysam, full hd görüntü destekler mi? Dizi veya film izlerken sıkıntı yaratır mı? Birde kargoda adaptörde veriyorlar mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.