Şimdi Ara

Super Pi / Banana Pi 46 TL [Tükendi] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
18
Favori
35.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seydibaba

http://simplenas.com/download/other/banana-pi-m1

Bu linkten openmediavault indirip kurdum. Ancak açılış ekranında "openmediavault login" kısmını girdikten sonra "password" kısmında klavye tepkisiz kalıyor, hiçbir şey yazılmıyor. Sadece enter ile alt satıra geçiyor, aynı işlemler tekrar başa dönüyor. Bu kısmı nasıl geçebilirim, bir çözümü var mıdır?

Ayrıca bu cihaz için openmediavault un en uygun sürümü bu mudur? Başka denemeli miyim?

Arkadaşın dediği gibi bir şey yazmıyor görünsede yazıyorsunuz aslında, şifre olarak " openmediavault " yazın fakat klavye muhtemelen US olacağı için i yazarken ı harfine basınız.

benim sorunum ise garip, mesela open media imajını denediğimde cihaz boot etmiyor, 2 kırmızı ışık yanık kalıyor ama ubuntu mate imajını yazınca sorunsuz çalışıyor. hatta bananian 16.04 çalışırken bananian 14.09 yine takılıyor.

• cymeria kullanıcısına yanıt
    Armbian ile de deneyebilirsiniz. Omvyi manuel kurmak gerekir bu durumda. Stabil calisan omv olarak 2.0 versiyonunu onerebilirim. Omv 3.0 hem cok kasiliyor hemde bircok plugini desteklemiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DAB player için işletim sistemi önerileriniz? Openelec veya volumio çalıştırır mı?

Kaç gündür link açık, alacağım alacağım alamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Şubat 2017; 23:38:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    Mail geldi son 100 adet kalmıştır diye bugün

• arkadaşlar RPI orange bi banana pi bunlar daha çok otomasyon sistemleri için tasarlanmış
    mediacenter için istiyorsanız hazır android cihazlar var. tamam anlıyorum fiyatı düşük ama çok sorun yaşarsınız.
    ben mikro denetleyici domoticz server kurman için aldım sırf denemek için 5-6 sürüm yükledim
    armbian masaüstü için xface yükledim o şekilde bile HDMI ile baglayınca kastı
    sorularınızdan anladıgım kadarıyla almaya bahane arıyorsunuz biri hee yükledim süper çalışıyor kasmıyor dese hemen alıcaksınız. :)
    valla mediacenter için alacak arkadaşlar ben tavsiye etmem
    bi usb sürücü otomatik tanıtmak bile işkence tabi linux çok iyi biliyorsanız onu bilemem ben linux uzmanı deilim kendime yetecek kadar biliyorum
    mikro denetleyiciler için server yükleyebilirsiniz. freenas yükleyebilir. yada torrent için kullanabilirsiniz torrent kısmı güzel hem cepten hem pc den kontrol ediyorum
    linuxta uzmansanız media center yaparım derseniz siz bilirsiniz ama linuxta acemiyseniz işkencedir,
    benim işime yarıyor 2. de sipariş verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: ReSpAwN_22

Yaklasik 1 aydir openmediavault kurulu sekilde kullaniyorum herhangi bir sikinti yok.

Siz hangi image dosyasını kurdunuz? Simplenas sorunlu sanırım. Şifre kısmını geçtik ama sonrasında güncelleme yapılmıyor ve açılmıyor maalesef.

• conax kullanıcısına yanıt
    bu ürün için hem fikirim fakat ben de raspberry 1 b+ var. openelec ile çok verimli kullanıyorum.

hem samba ile diski paylaştırdım evde, hem tranmisson ile torrent indirip film izliyorum hem de vpn ile yapancı kanalları, radyoları (bbc, dr) izleyebiliyorum. bir ara rasberry3 alıp, geçiş hızlarını artırmayı planlıyorum.

bananapi ise sağlam kasıyor, tavsiye etmiyorum. ben de bahane bulup alıverdim, artık torrent/nas yapıp kullanacağım sata bi disk/kablo ayarlayınca.

ucuz android box'ların da sıkıntılı olduğunu duyuyorum, tabii fiyat önemli değil diyenler için güzel alternatifler mevcut.
  • seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Simplenas dan indirdigim surumu kurdum. Guncelleme icin openmediavault ag ayarlari kisminda statik ip verip dns i mutlaka ekleyin. Guncelleme sorunu cozulecektir. Benzer hataya bende dusmustum. Sorun dns eklenmemesinden kaynaklaniyordu.

• kartı televizyonda kodi için yada tarayıcı üzerinden film ve maç izlemek için aldım ancak verim alamadığım için iade ettim. yaklaşık 10 tane farklı sürüm ile denedim. en iyisi ubuntu mate idi. ancak hepsinde ya uygulama çalışmadı yada sistem kendini resetleyip bir daha açılmadı.

bu arada sd karta işletim sistemini windows üzerinden tavsiye edilen yazılımlar ile kurmak gerekiyor. benim linux mint üzerinden usb kalıp yazıcı ile kurduklarımın çoğunda boot yapamadı.

• openmediavault'u kurduk ancak bu kez de transmission eklentisinde hata veriyor. gerçi openmediavault'u güncellemeden transmission'u kurmaya çalıştım. belki bundan dolayı olabilir. güncelleme yapıp tekrar deneyeceğim. ayrıca dns'yi ne verdiniz? 8.8.8.8 uygun mudur?

şimdi fark ettim, siz 2.1 versiyonunu tavsiye etmiştiniz. ben ise bunu kurmuşum.
    Version: 2.2.1
    Release date: 4.03.2016
    MD5: 08FC838BA0FEFBB317842D56A1146E54
    Kernel: 3.4.108

Sizin tavsiye ettiğiniz bu versiyon mu?
    Version: 2.1
    Release date: 20.07.2015
    MD5 (img): 7afe5a1669e2cb398c95b4ee8edbdc73
    Kernel: 3.4.104-bananian

bir de 2.1.20 pro versiyonu var ama aralarında stabilite açısından fark var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 3 Şubat 2017; 8:40:41 >
  • seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Kullandığım versiyon aşağıda hocam. Ne gibi bir hata alıyorsunuz. Transmission sıkıntısız olarak çalışıyor bende. Dns olarak google dns'i kullanabilirsiniz. Güncellemeyi deneyin siz en iyisi.

Super Pi / Banana Pi 46 TL [Tükendi]
  • Arkadaşlar merhaba, bu board'ı alıp vaz geçen iade etmek isteyen varsa ben maliyetine alabilirim.
  • Bende maliyetine alabilirim. Sınav arası unuttuk bitmiş. Yazık oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda alan baya oldu heralde, benim gibi torrent pc yapmak için alan linux cahilleri için OpenMediaVault kurulum/kullanım rehberi yapabilecek bi babayiğit yok mu
  • Bitmis mi? Nasil ya

Edit: Alan varsa bana da aldığınız fiyattan lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 4 Şubat 2017; 0:24:27 >
  • Güncel Armbian server sürümü üzerine OMV-3 yükledim ve Transmission, DLNA gibi 3. parti eklentileri kurdum. Benim yaptığım testlerde oluşturduğum Windows network paylaşım dizini gözüküyor ama yazma yetkisi olmadığını söylüyor. Gördüğüm kadarıyla Transmission torrent ayarlarında seçtiğimiz bir network paylaşım dizinine attığımız torrentleri otomatik indirmesi için bir ayar yapıyoruz ama ben bu yazma izni nedeniyle bir sonraki aşamaya geçemedim. OMV tecrübesi olan arkadaşlar kendi tecrübelerini aktarabilirler mi?

Bu tip sorunları çözebilirsem çalışan bir imaj hazırlayıp burada paylaşmak istiyorum.Zaman bulabilirsem Openelec'i BananaPi'ye aktarma planım da var.

Yukarıda bahsettiğim OMV-3 test imajını aşağıdaki linkten isteyen test edebilir. Kullanıcı adı: admin şifre: openmediavault
    https://drive.google.com/open?id=0Bzp10JGOCcVAT0IzN1BHS2pfQ0k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 4 Şubat 2017; 21:8:7 >

• terranigma kullanıcısına yanıt
    Hocam hatırladığım kadarıyla ayarları tarif etmeye çalıştım. Görseller belki bir nebze yardımcı olur.

• tükenmiş ilanın başlığını düzeltelim lütfen
  • Böyle bir hata alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 5 Şubat 2017; 1:37:7 >

• omv 2.1 ile simplenasdan indirip img den direk kurdum. Bu sefer Sata Hdd görüyor lakin mount etmiyordu. tekrar armbian ile 3.0 a döndüm. Zaten plugin kullanmıyorum. Ben tamamen nas olarak kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.