Şimdi Ara

Süper Fikir Tarifesi! 100dk 9 TL, 200dk 13 TL vs. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
14.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tarife güzel de malesef ben 2005 yılından beridir aveanın öğretmen hattı kullandığım için ne bu tarifeye ne de şuankinden daha makul başka bir tarifeye geçemiyorum. zaten kullanan kalmadı öğretmen hattı olarak, bir de bana sadece geçebileceğim 29 ve 39 tl li,k paketleri öneriyor. gerçekten kendi içinde tarife değişikliği yapmak istediğinde faturalı mevcut abonesini bu kadar ezen başka operatör yok. en sonunda kapattıracam o olacak. 2 telefon taşımaktan da bıktım açıkçası. vodafone hattımı kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: localist

tarife güzel de malesef ben 2005 yılından beridir aveanın öğretmen hattı kullandığım için ne bu tarifeye ne de şuankinden daha makul başka bir tarifeye geçemiyorum. zaten kullanan kalmadı öğretmen hattı olarak, bir de bana sadece geçebileceğim 29 ve 39 tl li,k paketleri öneriyor. gerçekten kendi içinde tarife değişikliği yapmak istediğinde faturalı mevcut abonesini bu kadar ezen başka operatör yok. en sonunda kapattıracam o olacak. 2 telefon taşımaktan da bıktım açıkçası. vodafone hattımı kullanırım.

Numara taşımayla gelenlere özel indirimler uygulandığı muhakkak, ancak sizin de geçebileceğiniz pek çok daha iyi kamu tarifesi varken miadını doldurmuş şu an için en kötü kamu tarifelerinden biri durumuna düşen öğretmen hattını kullanmanız pek de makul görünmüyor.

Aveanın 25 TL'den başlayıp 35 TL'ye kadar kimi yalnız her yöneli, kimi şebeke içi her yöne karışık tarifelerini inceleyip birini seçmenizi öneririm.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/3lu_kamu.shtml?pagemenu=personell.3lukamu&pagemenu=personell

• quote:

Orijinalden alıntı: Asceticc

quote:

tarife güzel de malesef ben 2005 yılından beridir aveanın öğretmen hattı kullandığım için ne bu tarifeye ne de şuankinden daha makul başka bir tarifeye geçemiyorum. zaten kullanan kalmadı öğretmen hattı olarak, bir de bana sadece geçebileceğim 29 ve 39 tl li,k paketleri öneriyor. gerçekten kendi içinde tarife değişikliği yapmak istediğinde faturalı mevcut abonesini bu kadar ezen başka operatör yok. en sonunda kapattıracam o olacak. 2 telefon taşımaktan da bıktım açıkçası. vodafone hattımı kullanırım.

Numara taşımayla gelenlere özel indirimler uygulandığı muhakkak, ancak sizin de geçebileceğiniz pek çok daha iyi kamu tarifesi varken miadını doldurmuş şu an için en kötü kamu tarifelerinden biri durumuna düşen öğretmen hattını kullanmanız pek de makul görünmüyor.

Aveanın 25 TL'den başlayıp 35 TL'ye kadar kimi yalnız her yöneli, kimi şebeke içi her yöne karışık tarifelerini inceleyip birini seçmenizi öneririm.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/3lu_kamu.shtml?pagemenu=personell.3lukamu&pagemenu=personell

evet aveanın güzle tarifeleri oldugu dogru. ama ben sizin verdğiniz linktekine de baktım merak etmeyin. ve görülen o ki avea halihazırda avealı olanlara kazık atmakta hiç gecikmiyor :

Kamu300 Plus Tarifesi
    Aylık ücret(Numara Taşıma ve yeni aktivasyon) 25 TL 35 TL 45 TL

Aylık ücret (Faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş 29 TL 39 TL 49 TL

baska hattan geçenler minimum 25 tl öderken aynı tarifeye ben 29 tl ödüyorum, karşılıgında ne var = 300 dakika heryöne konusma

ne sms hakkı ne şebekeiçi bedava konuşma indirimi var. sonuç : 29 TL =300dak konusma. o da belli bir süre için .

baska bir tarifeye geçemiyorum niye? çünkü aveanın zaten abonesiyim. bana önerdiği 3 tarife var

*baba tarife
    *dev transfer 1000
    *dev transfer 2000

ve hepsi de birbirinden berbat, yine farkını burda gösteriyor, diyoki faturalı avealılara minimum 29 tl, öbürlerine 20tl

evet snuç bu. zaten bu hattı daha fazla kullanmayı düşünmüyorum. kapattırıp kurtulmayı düsünüyorum. zaten bir vodafone hattım var onu kullanırım. yalnız en az nasıl kazık yerim de kapattırırken onu düşünüyorum. fatura kesim tarihimin 23 şubat oldugu düşünülürse, zaten bu ayın faturasını bana geçirecekler. en azından 23 marta yakın bir tarihte kapattırıyım. zaten bu ay 33 tl fatura ödeyecem. sırf bu dandik tarifede kaldıgım için. ve günün birinde aveaya tekrar geçmeyi düşünürsem, nasıl olsa kendi hattını zaten kullanlara bir değer vermiyor. baska hattan geçerim.

• @localist tavsiyem vodafonun taahhut istemeyen herhangi uygun bi kampanyasına geçin, operatorler 2-3 aylık periodlar halinde yeni bir tarife çıkarıolar. o tarife cıkınca vodafondan hala memnun değilseniz geri donersiniz. zira geçişler tarife çıkışından önce gerçekleşmişse ücret almıolar.

ben de 10 yıla varan bir avea kullanıcısı olarak aynı aynı tepkileri vererek 3 ay kadar önce vodafone a geçtim. tarifesi güzel ama süper fikir tam bana uyan tarife idi. bugün geçerim diyordum ancak hava kötü diye çıkamadım dışarı. tarifenin de son günü görünüyor bir daha uzatmazlar ise süreyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aniceman

@localist tavsiyem vodafonun taahhut istemeyen herhangi uygun bi kampanyasına geçin, operatorler 2-3 aylık periodlar halinde yeni bir tarife çıkarıolar. o tarife cıkınca vodafondan hala memnun değilseniz geri donersiniz. zira geçişler tarife çıkışından önce gerçekleşmişse ücret almıolar.

ben de 10 yıla varan bir avea kullanıcısı olarak aynı aynı tepkileri vererek 3 ay kadar önce vodafone a geçtim. tarifesi güzel ama süper fikir tam bana uyan tarife idi. bugün geçerim diyordum ancak hava kötü diye çıkamadım dışarı. tarifenin de son günü görünüyor bir daha uzatmazlar ise süreyi.

vodafone dan memnunum, zaten faturasız bi hattım var aile çevremle görüştüğüm. aveayı öğretmen arkadaşlarla görüşmek için almıştım. ama artık işe yarar bi ttarife olmaktan çıktı. vodafone hattım varken 1 tane daha vodafone hattı olması tuhaf olur. gerek te yok. vodafone da hesabını bilen mini tarifeye geçmeyi düşünüyorum. en azından vodafone kendi abonelerine tarife değişikliğini zorlaştırmıyor yada kısıtlamıyor. okudugum kadarıyla tarife taahüdü de yok hesabını bilen de.

• @localist
    evet hesabını bilen uygun, şu an o tarifedeyim.
    dediğiniz gibi öğretmen hattı kalmadı. ben de 2010 da kapadım ve tek telefona düşürdüm. müşteri hizmetlerine ogretmen hattından baska bi tarifeye geciş istediğimi aktardım o zaman garip bi tepki verdi, " ama sizin tarifeniz kamu hattı" dedim iyi de çıkardığınız her yone tarifelerinden sonra kamuda adam mı kaldı" şaşırdı kaldı =)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Asceticc

quote:

evet aveanın güzle tarifeleri oldugu dogru. ama ben sizin verdğiniz linktekine de baktım merak etmeyin. ve görülen o ki avea halihazırda avealı olanlara kazık atmakta hiç gecikmiyor :

Kamu300 Plus Tarifesi
    Aylık ücret(Numara Taşıma ve yeni aktivasyon) 25 TL 35 TL 45 TL

Aylık ücret (Faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş 29 TL 39 TL 49 TL

baska hattan geçenler minimum 25 tl öderken aynı tarifeye ben 29 tl ödüyorum, karşılıgında ne var = 300 dakika heryöne konusma

ne sms hakkı ne şebekeiçi bedava konuşma indirimi var. sonuç : 29 TL =300dak konusma. o da belli bir süre için .

baska bir tarifeye geçemiyorum niye? çünkü aveanın zaten abonesiyim. bana önerdiği 3 tarife var

*baba tarife
    *dev transfer 1000
    *dev transfer 2000

ve hepsi de birbirinden berbat, yine farkını burda gösteriyor, diyoki faturalı avealılara minimum 29 tl, öbürlerine 20tl

evet snuç bu. zaten bu hattı daha fazla kullanmayı düşünmüyorum. kapattırıp kurtulmayı düsünüyorum. zaten bir vodafone hattım var onu kullanırım. yalnız en az nasıl kazık yerim de kapattırırken onu düşünüyorum. fatura kesim tarihimin 23 şubat oldugu düşünülürse, zaten bu ayın faturasını bana geçirecekler. en azından 23 marta yakın bir tarihte kapattırıyım. zaten bu ay 33 tl fatura ödeyecem. sırf bu dandik tarifede kaldıgım için. ve günün birinde aveaya tekrar geçmeyi düşünürsem, nasıl olsa kendi hattını zaten kullanlara bir değer vermiyor. baska hattan geçerim.

Başta da dediğim gibi : Numara taşımayla gelenlere özel indirimler uygulandığı muhakkak

Siz sanırım Online İşlemler/Tarife ve Paketler/Tarife Değişikliği menüsünü kullanarak işlem yapmaya çalışıyorsunuz. O menü zaten kısıtlı ya da engelli çalışır, isterseniz SMS gönderme ya da müşteri hizmetlerini arama yoluyla geçebileceğini başka tarifeler var.

Siz şu bildiğimiz yılların öğretmen hattındaysanız yaklaşık 20 TL sabit ödüyor karşılığında öncelikle tüm öğretmen hatlarıyla sınırsız (Öğretmen hattı kaldı mı bilmiyorum) görüşme hakkı elde ediyorsunuz. Bunun dışında avea içi (Hatta 505 ile 555 bile farklı ücrette) sabit hat ve diğer operatörleri aramak(Özellikle burası çok kazık) hep ücretli. Zamanının efsanesi olan bu tarife şu an için kullanabileceğiniz en kötü kamu hatlarından biri durumunda. Numara taşımayla gelenlere daha özel indirimler uygulanması doğru ya da değil konu bu değil, konumuz sizin tarife seçiminizin hiç ekonomik olmaması. Ayda ortalama kaç dakika için kaç lira fatura tutarı ödüyorsunuz merak ettim doğrusu. Her alonuz sabit ücretin üzerine ücret olarak yazılacak nerdeyse.

Mesela beğenmediğiniz Kamu300 Plus tarifesiyle 29 TL'ye her yöne 300 dakika, bütün Avealılarla 3000 dakika, bütün kamulularla (Yalnız öğretmen hatları değil bütün kamulular) sınırsız görüşme hakkı Tek yapmanız gereken 300PLUS yazıp 2010'a göndermek

Linkleri daha dikkatli incelemeniz için:
    http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/3lu_kamu.shtml?pagemenu=personell.3lukamu

Ya da Her Yöne Kamu tarifesiyle 35 TL'ye her yöne 500 dakika, bütün avealılarla 2500 dakika ayrıca 1 GB internet tek yapmanız gereken HERYONEKAMU" yazıp "2010"a göndermek

İşte Linki:http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/heryone_kamu.shtml?pagemenu=personell.heryone

O da mı olmadı bir öğretmen olarak geçin Eğitimci tarifesine ayda 35 TL'ye her yöne 800 dakika, sabit hatlarla 800 dakika Tek yapmanız gereken "EGITIMCI" yazıp 2010'a göndermek

Link:http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/egitimciler.shtml?pagemenu=personell.meslek.egitimciler&pagemenu=personell.meslek

Eğer bu da işime gelmez diyorsanız 25 TL'ye Kamu300 tarifesiyle her yöne 300 dakika, kamulularla sınırsız görüşme Tek yapmanız gereken "Kamu300" yazıp "2010" a göndermek

Linkihttp://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/3lu_kamu_1.shtml?pagemenu=personell.3lukamu1

Bana yalnız her yöneli kamu tarifesi lazım diyorsanız 25 TL'ye her yöne 500 dakika için Süper Kamu Küçük Paket için "KUCUK", 35 TL'ye 1000 dakika için Süper Kamu için "SUPER" yazıp "2010"a gönderebilirsiniz.

Linki:
    http://www.avea.com.tr/tr/sta/personell/tarifeler/heryone_1000.shtml?pagemenu=personell.heryone1000

• benim 500 dakikaya 800 dakikaya ihtiyacım yok, o nedenle konuşmaya bu kadar para vermenin de bi anlamı yok. benim asıl kızdığım şey yapılan ayrımcılık. bu şekilde müşterilerine yolunacak kaz muamelesi yapan ve bunu insanın gözüne gözüne sokan bi operatöre de dur demek lazım. zaten karar verdim kapattıracam, her şekilde nasılsa geçen ay + bu ayın faturasını ödettirecekler. bu arada arkadaşım galiba avea hesabına çalışıyorsun. bu kadar reklamını yaptığına göre
  • aylık 5 tl sabit ücret 100 dkden az konuştuk diyelim

toplam fatura ne kadar gelir?

5+4=9

bu 9 liraya neler eklenecek onlar yazmıyor. telsiz vergisi vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Spock

aylık 5 tl sabit ücret 100 dkden az konuştuk diyelim

toplam fatura ne kadar gelir?

5+4=9

bu 9 liraya neler eklenecek onlar yazmıyor. telsiz vergisi vs

diğerleri standart şeyler, 1.21 tl zaten herkese geliyor bu gelecek.hat yeni acildiysa da diğer vergiler gelcek.direk devlete giden sabit vergiler bunlar.
  • her ay sabit 15 tl geliyo (ilk açılış vergisi ile birlikte)
  • Teee telsim zamanından beri vodafone kullanıyoruz ailecek. Başka operatöre geçemedim hiç ve ilgilenmedim tarifelerle. Fakat tesadüf okudum bu tarife çok cazip geldi. Şu anda bu tarifeye geçiş yapabilirmiyim?
  • normalde 29 şubatta bitiyordu ancak 1 mart günüyle birlikte sitesinde tarifeye geçişin 9 marta kadar müşteri alımına açık olduğu yazdı. şu anda tarifeye geçişle ilgili herhangi bir tarih ibaresi yok ama daha önceki açıklamalarına sadık iseler açık olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniceman -- 7 Mart 2012; 18:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca05

Teee telsim zamanından beri vodafone kullanıyoruz ailecek. Başka operatöre geçemedim hiç ve ilgilenmedim tarifelerle. Fakat tesadüf okudum bu tarife çok cazip geldi. Şu anda bu tarifeye geçiş yapabilirmiyim?

Evet geçiş yapabilirsin.
  • Arkadaşlar,

Faturalı avea kullanıp bu tarifeye geçmek isteyenler için bir tüyom var....

Sanırım Avea da bu memnuniyetsizliği farketmiş ve gerektiğinde geçişi yapıyor, dün müşteri hizmetlerini aradım ve şöyle bir görüşme gerçekleşti..

BEN: 19'luk tarifedeyim bana artık 31 TL fatura geliyor, ben faturasız süper fikir tarifesine geçmek istiyorum...
    MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ: Süper fikir tarifesi faturasız değil ki... isterseniz size 6 ay boyunca 100 dk bedava hediye verelim.
    BEN: Ben faturasızda da var sanmıştım, şimdi süper fikire geçemeyecem o halde... Önce faturasız yapsam faturasıza geçiş ücreti 20 TL + sonra faturalı süper fikire geçsem tarife kayıt ücreti 30 TL çok tuzlu olacak.... Bedava dakikaya ihtiyacım yok, ben az konuşuyorum zaten, benim sorunum faturanın yüksek gelmesi... Neyse ben başka operatöre geçiş yapayım, orada biraz kalayım, sonra duruma göre geri geçerim Avea'ya
    MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ: anladım, ben sizi yetkili arkadaşa aktarıyorum, size yardımcı olacaktır...

Sonuç olarak yetkili arkadaş beni direkt süper fikir tarifesine geçirdi. Ama ben tarife kayıt ücreti 30 TL yansıyacak mı diye sormayı unuttum :)) Neyse fatura gelince göreceğiz artık...

30 TL kayıt ücretini bir kere ödeyeyim de sonra faturalarım 15 gelsin diyorsanız, bu taktik işe yarıyor...

• quote:

Teee telsim zamanından beri vodafone kullanıyoruz ailecek. Başka operatöre geçemedim hiç ve ilgilenmedim tarifelerle. Fakat tesadüf okudum bu tarife çok cazip geldi.

Şu anda bu tarifeye geçiş yapabilirmiyim?

(*)Tarifenin aylık sabit ücreti,

12.03.2012 tarihi itibariyle tarifeye kaydolan müşterilerimiz için KDV-ÖİV dahil 9 TL,

12.03.2012 tarihinden önce tarifeye koydolmuş müşterilerimiz için KDV-ÖİV dahil 5 TL'dir.

*

12 marttan önce geçseydiniz sabit ücret 5 lira ödeyecektiniz, şimdi kaydolanlara 9 lira olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Teee telsim zamanından beri vodafone kullanıyoruz ailecek. Başka operatöre geçemedim hiç ve ilgilenmedim tarifelerle. Fakat tesadüf okudum bu tarife çok cazip geldi.

12.03.2012 tarihi itibariyle tarifeye kaydolan müşterilerimiz için KDV-ÖİV dahil 9 TL,

12.03.2012 tarihinden önce tarifeye koydolmuş müşterilerimiz için KDV-ÖİV dahil 5 TL'dir.

*

12 marttan önce geçseydiniz sabit ücret 5 lira ödeyecektiniz, şimdi kaydolanlara 9 lira olmuş...

İsabetli olmuş. Fiyat cazipti ama hiç içimden gelmiyordu. Vodafone'a devam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

*

İsabetli olmuş. Fiyat cazipti ama hiç içimden gelmiyordu. Vodafone'a devam.

avea ya geçeceğime turkcelle kazıklanırım daha iyi

• Bu tarifeyi kullanan var mı?süpriz fatura falan oluyormu.kullanan arkadaşlar paylaşabilir mi acaba??
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.