Şimdi Ara

Sunny SS 5117 Ev sinema sistemini bilgisayara bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.ucuzu.com/ev...unny/ss-5117-p38348602/ özellikleri olan ev sinema sistemi mevcut, yalnız sadece hoparlörleri var, oynatıcısı yok, bende bu hoparlörleri bilgisayarıma bağlayıp bir ses sistemi oluşturmak istiyorum... Ne tür kablolardan almam gerekiyor.
    Bu arada ses kartım anakartın üzerinde gelen ses kartlarından..

• Sisteminizin optical ve coaxal olmak üzere digital çıkışlar mevcutmuş
    Bu çıkışlar subwofer arkasında mevcut mu yada dvd player arkasında mı bakıp bilgi veriniz
    Kısaca sub arkasında yazanları buraya yazabilirmisiniz neler yazıyor
    Genelde bu sistemlerin anfisi dvd player oluyor bazen ise amfi kısmı sub içinde oluyor
    Eğer sub içinde ise işimiz kolay eğer dvd player içinde ise harici amfi almanız gerekmekte bu ise sistem fiyatı kadar parayı belki daha fazla amfiye vermeniz gerekebilir bu da mantıksızdır sistem size astarından pahalıya gelir

Şimdi bana bilgileri verin ve söyleyin sistemi nasıl aldınız ve dvd player a ne oldu
  • -THIEF- - kullanıcısına yanıt
    şu anda işteyim, sistemi para vermeden aldım, dvd playerını vermediler bende sadece hoparlörlerini bilgisayara bağlarım diye düşündüm ilk başta kolay olur diye düşünmüştüm ama olmadı... subun arkasının resimlerini akşam yüklerim teşekkürler....
  • -THIEF- - kullanıcısına yanıt
    arkadaşım girişler bu şekilde, az önce şu ucu kulaklık girişi gibi olupda arkası çift çıkışlı olan kabloyla denedim subdan ses alabildim ama diğer hoparlörlere dağıtamıyorum sesi.....
     Sunny SS 5117 Ev sinema sistemini bilgisayara bağlama Sunny SS 5117 Ev sinema sistemini bilgisayara bağlamahttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/212158/b668542e-c54c-4d76-aca4-68acad8a8819.PNG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi energiger -- 28 Aralık 2013; 22:39:43 >

• Elinizdeki kablodan 2 tane daha alın zaten basit bir kablodur
    Fl fr bağladığınız kablonun ucunu yeşil e
    Sl sr yi sayah a
    Sw cen i turuncuya takın

5.1 destekli uygulamalarda 5.1 ses alırsınız diğer uygulamalarda 2.1 yada dahili ses kartınızda sesi dağıtma gibi bir seçenek yada tik varsa işaretleyebilirsiniz
  • Elinizdeki uydularıda alttaki renkli girişlere takmanız lazım
    Bildiğiniz gibi fl fr ön ikili cen merkez sl sr ise arka uydular surround lar
  • teşekkür ederim, pc ye bağladım, ilerde bu cihaz için bi dvd oynatıcı alıp tvye bağlayacak olsam özellikleri nasıl olmalı, tak çalıştır olur mu, yani ne biliyim digital giriş gibi
  • Ya analog 5.1 çıkışı olmalı yani sisteminizin arkasındaki bağlantı yaptığınız 5.1 ch çıkışların aynısından olmalı
    Yada yada optic coax herhangi bir digital çıkışı olan dvd player ile ses sisteminiz arasına harici dolby digital decoder ekleyerekte sistemi kurabilirsiniz bu decoder 100 250tl arasındadır ddts 100 jazz de 005 de 006 de 007 playvision decoderler olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: energiger

teşekkür ederim, pc ye bağladım, ilerde bu cihaz için bi dvd oynatıcı alıp tvye bağlayacak olsam özellikleri nasıl olmalı, tak çalıştır olur mu, yani ne biliyim digital giriş gibi

cihazın üzerinde optik ve koaksiyel dediğimiz çıkışlar yok en azından subwoofer üzürinde yok. Bugüne kadar görmedim ama belki şöyle bi şey olabilir. Dvd palyerinda optik giriş olup sesi çözüp anolağa çevirip o da verebiliyor olabilir . Ama size yalan söylemeyiyem o tip bir sistemde optikden de bağlasanız seste normal bir kullanıcı fark görmeyecektir. Ama kablolama temiz ve iyi olmalı. İleride bluraya da dvd yede istediğiniz her şeye bağlarsanız cihazı. analoglar varya şu nada pc de kullandığınız girişler onlardan bağlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: energiger

arkadaşım girişler bu şekilde, az önce şu ucu kulaklık girişi gibi olupda arkası çift çıkışlı olan kabloyla denedim subdan ses alabildim ama diğer hoparlörlere dağıtamıyorum sesi.....
     Sunny SS 5117 Ev sinema sistemini bilgisayara bağlama Sunny SS 5117 Ev sinema sistemini bilgisayara bağlamahttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/212158/b668542e-c54c-4d76-aca4-68acad8a8819.PNG

slm kardeşim bu ses siteminden bendede mevcut ama kumandası bulamıyorum bana fotosunu atarmısın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.