Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

donanımhaber'de biraz araştırdıktan sonra "Sunny AT-14100 Hd Dijital Uydu Alıcısı" nı hepsiburada.com'dan aldım.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/sunny-at-14100-hd-dijital-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evsunnyat14100&categoryId=155057#Gorseller
    Ancak eğer yanlış anlamadıysam sitede "TV Scart çıkışı 1xScart" yazıyor:
     SUNNY AT-14100

Benim televizyonda scart girişi var, receiver'da sadece HDMI. Ne yapabilirim? İade mi etmeliyim. Televizyonun arkasında bu girişler var:
     SUNNY AT-14100

• senin tv ye olmaz o cihaz dostum.sitede bilgiyi yanlış yazmışlar.scart çıkışı yok o cihazda.eğer hdmi girişli tv varsa ona bağlayabilirsin yoksa bağlayamazsın.
  • iade mi diyorsun? Ürün hoşuma gitmişti. HDMI dan scart a bağlantı mümkün mü? DVI girişi yok değil mi bu televizyonda? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperz -- 9 Kasım 2012; 20:07:05 >
  • HIREMCO GALAXY ile SUNNY AT-14100 arasında karar veremedim.

Galaxy'de usb WiFi ile CCCam desteği mevcut. Diğer yandan ilk mesajlarda Sunny'nin chipsetinin daha tercih edilesi olduğu da not düşülmüş.

Her iki receiver hakkında bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını rica ediyorum..

http://www.vatanbilgisayar.com/uydu-sistemi/seoul-hiremco-galaxy-hd-galaxy-full-hd-uydu-alicisi-ve-media-player,-mkv,-hdmi,-uydudan-guncelleme/productdetails.aspx?I_ID=62083

http://www.hepsiburada.com/Liste/sunny-at-14100-hd-dijital-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evsunnyat14100&categoryId=155057#Yorumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: alperz

iade mi diyorsun? Ürün hoşuma gitmişti. HDMI dan scart a bağlantı mümkün mü? DVI girişi yok değil mi bu televizyonda? :(

evet iade et eğer başka tv de kullanmayacaksan.hdmi dan scart a bağlantı mümkün değildir.dvi girişide yok o tv de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ek664

quote:

Orijinalden alıntı: alperz

iade mi diyorsun? Ürün hoşuma gitmişti. HDMI dan scart a bağlantı mümkün mü? DVI girişi yok değil mi bu televizyonda? :(

evet iade et eğer başka tv de kullanmayacaksan.hdmi dan scart a bağlantı mümkün değildir.dvi girişide yok o tv de.

tesekkur ederim. siteden de iade edebilecegim cevabı gelmiş.
    kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklasık iki haftadır kullanıyorum. görüntü kalitesi ve kanal geçiş hızından memnun kaldım.
    uydudan otomatik güncellemede de sorun yok.
    daha önceden yazılan donma/takılma/ısınma gibi sorunlar bende olmadı.
    fakat, uydudan güncelleme yaptıktan sonra farkettim, emu özelliği kapalıydı. ntv spor ve trt için biss leri yüklememiş.
    emu kapalı olduğu için mi güncel biss ler gelmedi yoksa bissler girilmiyor da elle mi girmek gerekiyor bu konuda yardıma ihtiyacım var.
  • uydudan manuel güncellemede çıkıyor oradan indirebilirsiniz....
  • manuel guncelleme seçildiğinde "güncelleme bulunamadı" diyor.

ayrıca trt hd kanalını türkçe izleyemiyorum. Bunu da farkettim. Audio tuşuna basılınca türkçe ve ingilizce secenekleri var. fakat türkçe seçeneğinde yayından hiç ses alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocl

manuel guncelleme seçildiğinde "güncelleme bulunamadı" diyor.

ayrıca trt hd kanalını türkçe izleyemiyorum. Bunu da farkettim. Audio tuşuna basılınca türkçe ve ingilizce secenekleri var. fakat türkçe seçeneğinde yayından hiç ses alamıyorum.

bendede aynı sorun var.çözümü yok mu?
  • merhabalar,
    sunny 14100 ile 14400 arasında kaldım. anladığım kadarıyla tek fark sti ve mstar işlemciler. sti daha iyi bu konuda fakat 14100 de çok sorunlu gözüktü konuyu inceleyince. biraz görüntüden vazgeçip 14400 mü tercih etmeliyim sizce? sd görüntüsü kötü diyenler de olmuş, sti'dan beklenildiği gibi değil mi yoksa?
  • ben uydu kurulumu yapıyorum çok profosyonel değilim,işim gereği cihazlarla haşır neşir oluyorum .14100 bu cihazdan uzak durun ben burda daha önce bu cihaz için olumsuz yorum yazmıştım bu cihaz gerçekten sorunlu geçen akşam çıldırttı beni kanal listesini düzenlerken kaydetme aşamasında cihaz kilitleniyor yalan olmasın bazen kilitlenmiyor sonrada tekrar kurulum şansınıza belki kiltlenmezse tekrar kanal listeniz olur.bu sorunu daha öncede başkasında aynı cihazda gördüm + mesajları incelerseniz aynı sorundan bahsedenler var.2 komşumdada bu cihazdan var ve 2 komşumunda 2.ci 14100 cihaz. ilk aldıklarını değiştirdiler.bugün birtanesi tekrar servise gidicek üstte yazdığım kilitlenen.bu cihazın üreticiside bu cihazın problemli olduğunu pekala biliyordur ve hala satmaya devam ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRecep -- 18 Aralık 2012; 7:42:46 >

• Ben de Sunny at-14400 HD uydu alıcısı kullanıyorum. Güzel bir cihaz. Tek sorun mkv avi vs. filmlerde ve TRT HD de dijital sesleri (AC3) alamıyorum. Hem HDMI ile TV'ye hem de dijital ses kablosu ile ses sistemine bağlamayı denedim çözüm olmadı. Bu ve buna benzer (Sunny 14100, 14150, 14200, 14400) cihazları kullananlar bu konuda bilgilerini yazarlarsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...
  • yeni yazılım çıktı yükledim yeni ne var? menüye sanki animasyon gelmiş başka bir şey fark etmedim yenilikler hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur.
  • Evet bende yükledim yazılım 1.21 oldu ama nelerin değiştiğini bende fark etmedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pllankton

quote:

Orijinalden alıntı: pllankton

quote:

Orijinalden alıntı: ft19

menü 2580 tuşla
    biss bölümünde trt hd için; 11042 FF 1000000000000000 girilmişmi bak.
    yoksa biss bölümünde
    düzenle seç
    sağ.ID .....011042 yaz ok de.
    sağ.Index .....FF yaz ok de
    Extra Index ..... 0000 yaz ok de
    alttaki satıra biss değerlerini gir.....1000000000000000 (16 haneli) yaz ok de
    ikinci satıra bi şey yazmana gerek yok..... 00000000000000000 olarak kalsın
    en son kırmızı tuşa basarak ekle de.
    hayırlı olsun.

Teşekkürler akşam eve gidince deneyeyim. çözemediğim için trt-3 den emektar seoul gt-5000 ile izlemek zorunda kaldım.

elle bu numaraları girdim olmadı. daha sonra otomatik güncelleme yaptım kendisi yükledi çözdü trt hd yi. ( bu akşamda başka bir şifreli maç var dı izlemesem de deneme imkanım oldu en azından) ne eksik diye baktım son girilecek olan alan ikinci satır 00000000000000000 değil o da 10000000000000000 olarak girilmiş, değiştirilmiş demek ki . bilginiz olsun.

ben aynı şekilde girdim ama trt hd açılmıyor nasıl yapacağım uydudan guncelledim olmadı yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Monist

Merhaba arkadaslar,

Sunny HD alici hakkinda bir kac bilgi almak istiyorum. Bunu ben direkt veya indirekt olarak notebookuma takip izliyebilir miyim?.. Bir de, kullandigim notebookta 1xHDMI port girisi var. Sadece LCD TV'e umarim takilmiyordur bu cihaz. Bu konuda bilgi aramaya calistim ama gonderilen postlarda karsilasmadim, malum bir de acemilik. Tesekkurler.

bende keyleri elle girdim ama olmadı o otomatik güncelleme yi nasıl yaptın trt hd ve tv 8 açılmıyor detaylı soylersen sevinirim teşekkürler

• BENDEDE OLMADI NASIL YAPACAGIZ BİLEN YOKMU NEYAPACAĞIMIZI VİDEO ŞEKLİNDE YOK MU

• arkadaşlar selamlar,

bende de bu uydu alıcı var, son güncellemeden sonra star-cnbce-e2-kral-ntv-ntvspor kanalları hiçbir aramada çıkmıyor. güncellemeden önce bu kanalları hotbird uydusunda buluyordu. internette araştırdım normalde 11054 olan frekansı 11053 olarak girerseniz bulur diyor ama hiçbir şekilde bu kanallar gelmiyor. çözümü bilen var mı acaba?

yardımınız için teşekkürler şimdiden.
  • sinema tv hd ler için ayrı ayrı biss keyleri giriyorum ama bu iki kanaldan sadece birini çözüyor cihaz sebebini ya da çözümünü bilen var mı
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.