Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sunny AT 14200 HD PVR uydu alıcısını bir yıldır sorunsuz kullanıyorum. Beni ilgilendiren şifreli yayınlarda BİSS key'lei. Dün akşam Fenerbahçe Spartak Moskova maçını veren İdman TV'yi internette dolaşan tüm biss keyleri girmeme rağmen izleyemedim. Biss Keylerini doğru girmesem diğer şifreli yayınları da izleyemezdim. Sorun nerede şifreler mi yanlış ben mi bir yerde hata yapıyorum bir bilen var mı?
  • benimde uydu turksat 1c idam tv yok bende imedi tv var başka ududa mı acba idman tv
  • quote:

Orijinalden alıntı: batko

Selam herkese,

Sunny AT 14200 HD PVR uydu alıcısını bir yıldır sorunsuz kullanıyorum. Beni ilgilendiren şifreli yayınlarda BİSS key'lei. Dün akşam Fenerbahçe Spartak Moskova maçını veren İdman TV'yi internette dolaşan tüm biss keyleri girmeme rağmen izleyemedim. Biss Keylerini doğru girmesem diğer şifreli yayınları da izleyemezdim. Sorun nerede şifreler mi yanlış ben mi bir yerde hata yapıyorum bir bilen var mı?

idman tv nin biss keyi uydu alıncında kayıtlıdır.Bende de aynı sorun oldu. Otamatik arama yaptırdım idman tv nin frekansını 10964 olarak bulmuş, ordaki biss key de ise 10968 olarak kayıtlı.Kanalın frekans ayarını 10968 olarak düzeltince açıldı.
  • bende bugün aldım tüm olumsuz yorumlara rağmen ,,

bakalım inşallah kötü tecrübe yaşmayız..
  • quote:

idman tv nin biss keyi uydu alıncında kayıtlıdır.Bende de aynı sorun oldu. Otamatik arama yaptırdım idman tv nin frekansını 10964 olarak bulmuş, ordaki biss key de ise 10968 olarak kayıtlı.Kanalın frekans ayarını 10968 olarak düzeltince açıldı.

Aynı şey bende de vardı onu da düzelttim ama işe yaramadı.
    Mesela internette şöyle biss keyler var: 000000*01*A021230035461400,
    Biss Key: 001FFF 02 12 34 56 9C 65 43 21 C9

Bir de Next FTA 2000-usb için şöylesi var:
    Frekans: 10965
    Symbol rate: 12800
    Polarizasyon: horizontal

Biss ID : 0x1fff
    Biss Tp : 10965/12800(H)
    Biss Key : 12 34 56 00 65 43 21

Şimdi bunlarda sağ ID, sağ index ve extra provider gibi haneler belirtilmemiş. Biss key alete göre değişmez sadece nasıl gireceğimizi bilmemiz lazım. Bu konuda bir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batko -- 31 Ağustos 2012; 17:26:39 >

• quote:

quote:

Şimdi bunlarda sağ ID, sağ index ve extra provider gibi haneler belirtilmemiş. Biss key alete göre değişmez sadece nasıl gireceğimizi bilmemiz lazım. Bu konuda bir bilen var mı?
    k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wertom -- 31 Ağustos 2012; 21:25:40 >

• quote:

quote:

sağ ID : 10968
    sağ index : FF
    extra index : 0000

12 34 56 00 65 43 21 00

tp listesinde kanalın frekansı 10968 değilse düzeltmek lazım. bende böyle sorunsuz izliyorum...

• quote:

sağ ID : 10968
    sağ index : FF
    extra index : 0000

12 34 56 00 65 43 21 00

tp listesinde kanalın frekansı 10968 değilse düzeltmek lazım. bende böyle sorunsuz izliyorum...

Dediklerini aynen uyguladım ve açtı. Çok teşekkürler wertom arkadaşım.
  • Sunny AT 14100 Hd Pvr modelli uydu alıcısı cihazımda kanal düzenleme ve sıralama yaparken ürün birden bire donuyor, kapatılıp açıldığında ise tekrar kurulum istiyor. Bu cihazı aldığıma bin pişman oldum. Sunny merkezi durumumu defalarca mail olarak ilettim ama nafile. Şu cihazı veya bu cihazı alın demiyorum ama sunny kesinlikle almayın. Müşteri hizmetleri rezil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: laloglu36

Sunny AT 14100 Hd Pvr modelli uydu alıcısı cihazımda kanal düzenleme ve sıralama yaparken ürün birden bire donuyor, kapatılıp açıldığında ise tekrar kurulum istiyor. Bu cihazı aldığıma bin pişman oldum. Sunny merkezi durumumu defalarca mail olarak ilettim ama nafile. Şu cihazı veya bu cihazı alın demiyorum ama sunny kesinlikle almayın. Müşteri hizmetleri rezil...

Merhaba teknik servise gittiniz mi?

Ben de donma,ekranda titreme ve ses sorunları ile ilgili teknik servise götürmüştüm 3-4 ay önce. Yeni yazılım yükledik dediler ve o günden bu güne bir sorun yaşamadım..
  • Arkadaşlar yeni aldığım sunny 14100 cihazımı yanlışlıkla fabrika ayarına döndürdüm ve tüm kanallar gitti, sonra tekrardan kanal aratıp liste oluşturdum ama sıralama bozulmuş oldu. Fabrika çıkışı gelen sıralı turksat kanal listesini nereden bulup nasıl yükleyebilirim.
  • Şu anda cihaz için en yeni (veya) en kullanışlı yazılım hangisidir. yardımcı olabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: laloglu36

Sunny AT 14100 Hd Pvr modelli uydu alıcısı cihazımda kanal düzenleme ve sıralama yaparken ürün birden bire donuyor, kapatılıp açıldığında ise tekrar kurulum istiyor. Bu cihazı aldığıma bin pişman oldum. Sunny merkezi durumumu defalarca mail olarak ilettim ama nafile. Şu cihazı veya bu cihazı alın demiyorum ama sunny kesinlikle almayın. Müşteri hizmetleri rezil...

Merhaba teknik servise gittiniz mi?

Ben de donma,ekranda titreme ve ses sorunları ile ilgili teknik servise götürmüştüm 3-4 ay önce. Yeni yazılım yükledik dediler ve o günden bu güne bir sorun yaşamadım..

İlk defa sunny alıyorum özelliklerine kanıp aldım ve maalesef araştırmadan aldım. Teknik servise vermeyi tabi düşünüyorum ama koskoca kurumsal şirket olduklarını söylüyorlar ama kendi sitelerinde servis adreslerini bile vermiyorlar. Ankara dikmende oturuyorum başka bir siteden dikmende bir servis numarası buldum, aradığımda maalesef teknik servislerini bıraktıklarını söylediler. nedenini sorduğumda bir sürü sorun yaşadıklarını anlatınca iyice soğudum markadan. Az önce tekrar mail attım ısrarla mail atıyorum dönecekler mi diye ama nafile müşteri hizmetlerinide aramayacağım bakalım ne zaman geri dönecekler.

• bahsettiğin arıza bu cihazın kronik sorunu. yani flash arızası. benimde başıma geldi, servise 2 defa gitttim. sonunda sunny merkeze gönderdiler. ana merkezde cihazın komple bordu değişti. ulus ta konya sokağın yukarısında sol taraftaki sokakta osmanlı elektroniğe git. sunny yetkili servisi. yardımcı olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 18 Eylül 2012; 22:38:34 >
  • Arkadaslar bugunku ManU-GS macı ıcın idman tv nin biss olayını halletmem lazım,acaba birisi detaylı olarak anlatabilir mi?nette ne denildiyse yaptım fakat sonuç alamadım:( acil yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhank52

Arkadaslar bugunku ManU-GS macı ıcın idman tv nin biss olayını halletmem lazım,acaba birisi detaylı olarak anlatabilir mi?nette ne denildiyse yaptım fakat sonuç alamadım:( acil yardımlarınızı bekliyorum

En son biss 22.09.2012 de değişti
    10965 12800
    34 53 45 00 34 53 45 00
  • 14100'u uzun süredir sorunsuz şekilde kullanabilen ve memnun olan bir arkadaş var mı acaba?
  • Microstar s1 var bende çözünürlük sorunu nedeniyle satiyorum cihazi ama onun yerine ne alsam diye dusuniyorum.Aklimda iki model var biri at 14100 digeri turbo hd2 yada titanx hd2. Sunny 120 lira hd2ler 170 200 arasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sunny AT-14100 FULL HD Mini Uydu Alıcısı nı bir kaç saat deneme fırsatım oldu.dikkatimi cekenler sunlar.

KUMANDA:ortalama bir malzeme kalitesi var kumandanın.ne çok ii nede çok kotu.ayrıca kumandanın fazla buyuk olmaması da guzel.kibar sayılabilecek bir kumanda.
    MENÜ:Harika bir menüsü var cihazın. resmen hd kalitesinde. yazılar ve renk tonlamaları ve renk kalitesi çok iyi.size sunu söyleyim.piyasada bundan daha iyi menüye sahip cihaz zor bulunur.
    SD goruntu performansı:iyi sayılır.en azından rahatsız olmadım.
    HD goruntu performansı:gayet iyi.memnun kadım.
    USB :NTFS dosya sistemli harici diskleri gormediği yazılıyor ama ben boyle bir sıkıntı yaşamadım.harici hardiskim NTFS dosya sitemine sahip ve 1080p lik 10 gb ustundeki mkv leri iyi sayılabilecek bir sürede açtı.ayrıca mkv flimlerdeki goruntu kalitesi gayet iyi.bazı cihazlarda iyi olmayabiliyor.beğendim.
    SES:cihazın ses konusundaki tek sıkıntısı DTS ve AC3 ses codeclerine sahip olmaması.buda izleyeceğiniz 720p veya 1080p llik mkv filmlerinizden ses alamıyacağınız demek oluyor.elimdeki hiç bir mkv filmden ses alamadım.yalnız mkvleri convert eden bir programla bu sorunu halledebilirsiniz.ben sesi ACC ses codec'ine çevirdim sıkıntı kalmadı.Genede DTS ve AC3 codeclerine sahip olmaması hiç de iyi değil.ben cihazı sırf bu yuzden iade ettim.zira alacağım cihazın mkv leri kusursuz oynatmasını istiyorum.
    ÖZET:eğer aradığınız kriterler; uygun fiyatlı, ozellikle hd goruntu performansı iyi olan, USb den film izleme her nekadar mkv filmlerde ses codeclerinde eksiklik olsada. aynı zamanda küçük boyutlarda bir cihazsa sunny 14100 u alabilirsiniz.yalnız cihazı çok uzun kullanmamama rağmen bir şey dikkatimi çekti cihazda ısınma sorunu ve buna bağlı kilitlenmeler ve donmalar olabilir.ben çok kısa kullandığım için kesin bir şey diyemem ama elimi cihaza koyduğumda sanki olması gerekenden biraz fazla ısınmış gibi geldi bana.ısınma ve donma konusunda cihazı uzun zaman kullanmış kişilerin yorumlarını esas alın derim.

• Beyler bu tip cihazların zaten fiyatıda çok düşük iyi bir işçilikkalitesi beklemek yanlış olur. Arızanın her cihazda olma ihtimali var ama bu modelde yuzde 5 gibi arıza oranı var küçümsenemeyecek bir orandır. Ama birebir değim yapılıyor ve kullanıcılar mağdur edilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.