Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler biriniz kanal değiştirirken çıkan info barın resmini çekip koyabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertom

sunny at 14100 uydu alıcıdan bir tanede ben aldım ve çok pişman oldum...hd kanallar fena değil ama sd kanallar çok kötü.8 senelik kaon uydu alıcım bundan on kat net gösteriyordu, cam gibiydi.bunu alıyorum diye onuda başkasına verdim.birde yurt dışında yaşıyorum aleti türkiyeden alıp buraya getirdim yani iade şansımda yok, almak isteyen arkadaşlar iyice deneyip öyle alsınlar.

görüntü ayarını 1080i 50hz (veya 1080i 60hz )yaptınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megapas

quote:

sunny at 14100 uydu alıcıdan bir tanede ben aldım ve çok pişman oldum...hd kanallar fena değil ama sd kanallar çok kötü.8 senelik kaon uydu alıcım bundan on kat net gösteriyordu, cam gibiydi.bunu alıyorum diye onuda başkasına verdim.birde yurt dışında yaşıyorum aleti türkiyeden alıp buraya getirdim yani iade şansımda yok, almak isteyen arkadaşlar iyice deneyip öyle alsınlar.

buna bende şaşırdım. neta 6400 ün sd görüntülerinin iyi olduğunu yazıyor forumdaki arkadaşlar. ben gözümle gördüm, sd görüntüleri sanki netadan daha iyi gibiydi, bariz bir fark var diyemem. ayar sorunu olabilir.

• quote:

quote:

50hz veya 60hz nasıl yapılıyor? 1080i yaptım ama görüntü aynı aslında çok çok kötü değil ama eski uydu alıcımın görüntüsü çok daha netti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _wow_

Allah razı olsun.sipariş verdim.25 tl daha kaldı hesapta.Teşekkürler.

hocam cihazınız geldi mi geldiyse sizde bir inceleme yayınlasanız
    bu arkadaş gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_64197239/tm.htm

Sanırım bugün elime geçecek.Daha görme fırsatım olmadı.

• peki SUNNY 1400 kanal geçişlerinde donarak geçiş seçeneği varmı
    14150 bu cihaz hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba?

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gece.serkan -- 11 Ağustos 2012; 17:53:46 >
  • quote:

quote:

quote:

Allah razı olsun.sipariş verdim.25 tl daha kaldı hesapta.Teşekkürler.

hocam cihazınız geldi mi geldiyse sizde bir inceleme yayınlasanız
    bu arkadaş gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_64197239/tm.htm

Sanırım bugün elime geçecek.Daha görme fırsatım olmadı.

Dün cihazı aldım ve bağlayıp kullandım.
    Eski receivera göre görüntüyü çok beğendim,HD olmayan kanallar bile bana HD gibi geliyor.
    Ancak binada ortak anten tesisatı var ve kötü,o yüzden kanllar bazen çekmiyor.
    1 TB WD 3,5 harici diski bağladım.
    Film açmayı denedim.Açıyor ancak çoğunda ses gelmedi,MKV,MOV ,AVI hepsini açtı.
    Çok uzun kullanmadım ancak ısınıyor.Uzun süreli kullanımda ne olacak göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gece.serkan

peki SUNNY 1400 kanal geçişlerinde donarak geçiş seçeneği varmı
    14150 bu cihaz hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba?

saygılar...

donarak gecme var

bizde bir akrabamiza aldik cihazin goruntu kalitesi bence guzel ancak hd kanal izlemek icin aliyorsaniz neredeyse hicbir fark yok bir normal kanali, bir hd kanali ard arda actiginizda aradaki farki zar zor goruyorsunuz. yani dsmart alip hd kanal sayisini arttirmak istiyorsaniz gidip kart girisli bir hd uydu alici alin 3 tane kanal icin uydunuzu degistirmeyin suan icin hd gereksizmis.
    kayit fonksiyonu cok basarili olmus ancak şu saatte kaydet tarzi bir fonksiyon goremedim.
    birde kullanici menusu var fakat pasif durumda nasil acildigini bulamadim.
  • Arkadaşlar evimizde philipsin ses sistemi var. eski uydu alicimizda ses sisteminden dinliyorduk yayının sesini. bu cihazda nasıl yapabilirim bunu,acil lazim.tv de philips led.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

Arkadaşlar evimizde philipsin ses sistemi var. eski uydu alicimizda ses sisteminden dinliyorduk yayının sesini. bu cihazda nasıl yapabilirim bunu,acil lazim.tv de philips led.

bu tarz sorular hep geliyor . tvnin ses cikisina baglayinca ses kotu mu oluyor ?

• quote:

quote:

Arkadaşlar evimizde philipsin ses sistemi var. eski uydu alicimizda ses sisteminden dinliyorduk yayının sesini. bu cihazda nasıl yapabilirim bunu,acil lazim.tv de philips led.

bu tarz sorular hep geliyor . tvnin ses cikisina baglayinca ses kotu mu oluyor ?

iste uydu alicidan seyrederken tv den nasil ses alabilecegimi bulamadim yada bu mumkunmu onu bilmiyorum. at-14100 un arkasinda ses cikisi yok, hdmi uzerinden ses tvye aktariliyor diye biliyorum. tvdende cikis alabilmemiz lazim ama nasil?

• quote:

quote:

quote:

iste uydu alicidan seyrederken tv den nasil ses alabilecegimi bulamadim yada bu mumkunmu onu bilmiyorum. at-14100 un arkasinda ses cikisi yok, hdmi uzerinden ses tvye aktariliyor diye biliyorum. tvdende cikis alabilmemiz lazim ama nasil?

bizim uydu alici tvye hdmidan bagli tvden ses geliyor. sanirim sizin tvde farkli durum var.
    uydu alicida ses cikisi var onu.normal 3.5 mm jacka cevirmek icin aparat var mobildeyim resim koyamiyorum microstar s1 de resmi vardi. sanirim bu aparattan almaniz lazim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bizim uydu alici tvye hdmidan bagli tvden ses geliyor. sanirim sizin tvde farkli durum var.
    uydu alicida ses cikisi var onu.normal 3.5 mm jacka cevirmek icin aparat var mobildeyim resim koyamiyorum microstar s1 de resmi vardi. sanirim bu aparattan almaniz lazim.

Bende mobilden yaziyorum, tam anlatamadim sanirim. cihaz hdmi dan bagli ve tv den ses alabiliyorum fakat ben sesi 5.1 ses sisteminden almak istiyorum,bunu nasil yapabilecegimi sordum. o aparati hic gormedim.m1 in konusunuda baya bi takip ettim oysa ama 3tane konusu var onunda yanlis gormediysem.

• http://www.cable-trader.co.uk/items/professional-optical-cable-toslink-to-3_5mm-mini-jack-1-mtr

http://jineung.co.kr/gnuboard4.utf8/data/cheditor/0809/toslink_adapter_copy.jpg

http://www.cable-trader.co.uk/items/3_5mm-miniplug-to-toslink-socket-adapter
    oradaki konuda da 2.linkteki resimdeki vardi sanirim. " spdif to 3.5mm jack" yaz google a geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megapas -- 19 Ağustos 2012; 13:39:46 >

• quote:

http://www.cable-trader.co.uk/items/professional-optical-cable-toslink-to-3_5mm-mini-jack-1-mtr

oradaki konuda da 2.linkteki resimdeki vardi sanirim. " spdif to 3.5mm jack" yaz google a geliyor.

yardımların için çok teşekkür ederim. böyle bir jakı nereden bulacağım bakalım. türkiyede yok sanırım bunlardan. araştırmaya başlamak lazım.

• quote:

quote:

http://www.cable-trader.co.uk/items/professional-optical-cable-toslink-to-3_5mm-mini-jack-1-mtr

yardımların için çok teşekkür ederim. böyle bir jakı nereden bulacağım bakalım. türkiyede yok sanırım bunlardan. araştırmaya başlamak lazım.

micro star s1 konisunda vardi o soran arkadas almistir nerden aldigini sor bence ben pcye gecince bakarim sahibinden de vardir. tabi bu alet isini goruyormu onuda ogrenmek lazim alipta bosa gitmesin. Turkiyede yoksa konudaki almak isteyen arkadaslarla birleşip 10 tane falan almak lazim daha ucuza gelir

ekleme:http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/laptop-spdif-cikisiyla-5-1-ses-sistemini-kullanmak-t7161.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megapas -- 19 Ağustos 2012; 14:43:55 >

• guncellemeyi yapamiyorum hangi tpden guncelleme yapiyorsunuz?

• Elektronik konusunda araştırma yapmadan ve kullanıcısına sormadan ürün almam.
    2012 Nisan ayında evlendim ve forumdaki yorumlardan yola çıkarak SAMSUNG D 6000 (1800TL)model 3D LED TV aldım.
    Uydu alıcım ise Sunny -AT-14100 HD (200 TL) aldım.

Maaşallah o kadar memnunum ki SD yayınları bile HD kalitesine çok yakın izliyorum.
    Tv ve uydu alacak arkadaşlara Samsung ve Sunny ikilisini tavsiye ederim...
  • uydu alıcım çalışmıyor.başta kısa kopmalar oluyordu ama şimdi sinyal yok yazısı ekrandan gitmiyor.paramızı çöpe attık serkan sağolsun
    herkesin lafına inanmamak gerekiyor onu anladım.

yarın servise vericem bakalım yapabileceklermi bu hurda yığınını
  • merhabalar, cihazı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum
    1.-ilk aldığım ürün arızalı çıktı istanbulu ardım besleme ünitesi yanmıştır dediler aldığım yerde yenisi ile değiştirdim.İkinci aldığımda aynı sorunu yaşamadım kısaca ürün yeni ise aldığınızı yere gidin
    2. -trt hd de bazen takılıyor özellilkle gerçek hd yayında aç kapa gerekiyor. diğerlerinde sorun yok diğerleri de gerçek hd sayılmaz trt1hd.atvhd,Ahaberhd bunlarda tam hd sayılmaz bence
    2a trthd ses çok iyi hatta ben uydu ayarlarından düşük ses olanı seçtim
    3. -fazla karıştırnca uydu sıfırlıyordu yazılım güncellemesi ile halloldu gibi
    3a.Birde kanlları fabrika ayarlarından hafıza alıyorum sıkıntı olunca geri çağırıyorum
    4. usb de fat32 destekliyor
    5. kanal geçişleri ve görüntü bence oldukça iyi sonny lcd 1080i de kullanıyorum
    6 iki üç mkv denedim sadce 1 ni açmadı ekran boş geliyor cubuk ilerlemiyor

keşke trthd de donmasa ve ntfs desteklese çok daha iyi olurdu

başka marka ile kıyaslama imkanım yok ben şimdilik memnunum

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.