Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmdi sorun yaşayanların olduğu görüküyor.Ancak şimdiye kadar sorun yaşamadığımı belirteyim.Ayrıca şunu da söylemek lazım. Mkv bir codec sistemi değil mkv olarak atılan videolar farklı yeni bir codlamayla yapılmışsa , hiç bir media playerde oynatamaz.Videolar 8 bittir h264 vari kodlamalar yapılır.Ama farkında olmasanızda bunlarda geliştirilir.Yeni geliştirilen kodlamalar oynatıcılarınızla uyumlu olmayabilir.Örnegin 10 bit olayı.Bilgisayara yüklediginiz codecleri burda düşünmeyin.İnternetten indirdiginiz ücretsiz codeclerle açamayacagınız birşey yoktur.Ancak bir oynatıcı donanımsal parçalarla bu işi yürütür.En önemlisi lisans burda başlar yeni codlamaları oynatması için ,bu firmaların bu lisanla işini haletmesi lazım.Genel anlamda sunny videoları oynatıyor.Ancak sıkntılarda var olacakta.Bu sorunları aşmanın yolu led,lcd tvde bir pc girişinin olması yada hdmı girişinden pc yi bağlıyarak tvde her türlü videoyu oynatmak. Uydu oynatıcısıda ,vasatın üstü diyebilirim.
  • kardeşlerim yardım edin 90 yere baktım bizim forumda dahi karıştırmadığım site kalmadı nex minix hd"mi yoksa bu suny 14100 mü hangisinin işlemcisi iyi hangisinin görüntü kalitesi çok çok iyi 40. ekranda kulanıcam samsung le40c750"de şimdi bir söleyiverin hata yapmadan alalım anlıyorsunuz dimi kardeşlerim suny çok öven var gerek bu sd gerekse sti işlemci kullandığı için suny çok çok çok cazip geliyor suny alsam hata yaparmıyım aralarında öle ahım şahım fark varmı nex minix hd ile nex minix hd kullanan kardeşlerimin ve suny 14100 kullanan kardeşlerime sesleniyorum ve helppp diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps4 -- 12 Mayıs 2012; 16:30:23 >
  • neta 6400 daha iyi sunny de ona yakın ama ara sıra donmalar oluyormuş ama next görüntü kalitesi açısından başarısız diyebilirim özellikle sd yayınlarda
  • bende bu konudaki önceki mesajımda başka birinde gördüğümü ve beğenmediğimi belirtmiştim malesef bizim evdeki vatandaş bana hiç danışmadan bu cihazdan almış sorunlu bir cihaz kanal taşırken kilitleniyor açılıyor sıfırlanmış halde nette şuan yeni yazılım ararken bu forum çıktı bilgilendirmek istedim (varan 3)başka bir komşumda almış oda sorunluydu gidip değiştirmiş kesinlikle tavsiye etmiyorum bu cihazı sunny gibi firmanın böyle sorunlu bir cihazı piyasaya sürmemesi gerekirdi
  • Sunny at-14100 ile acaba yarın bim de satılacak olan Lifemaxx Full Hd Multimedya Uydu Alıcı aynı mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ZK_

Sunny at-14100 ile acaba yarın bim de satılacak olan Lifemaxx Full Hd Multimedya Uydu Alıcı aynı mı acaba?

bende bunu araştırıyorum bu aletler biss limi .yakında maçlar var şifreleme olacak şifreleri kırarmı yardımcı olacak arkadaşlar arıyoruz
  • aynı gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem- -- 1 Haziran 2012; 9:20:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecep

bende bu konudaki önceki mesajımda başka birinde gördüğümü ve beğenmediğimi belirtmiştim malesef bizim evdeki vatandaş bana hiç danışmadan bu cihazdan almış sorunlu bir cihaz kanal taşırken kilitleniyor açılıyor sıfırlanmış halde nette şuan yeni yazılım ararken bu forum çıktı bilgilendirmek istedim (varan 3)başka bir komşumda almış oda sorunluydu gidip değiştirmiş kesinlikle tavsiye etmiyorum bu cihazı sunny gibi firmanın böyle sorunlu bir cihazı piyasaya sürmemesi gerekirdi

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Orijinalden alıntı: _ZK_

Sunny at-14100 ile acaba yarın bim de satılacak olan Lifemaxx Full Hd Multimedya Uydu Alıcı aynı mı acaba?

bende bunu araştırıyorum bu aletler biss limi .yakında maçlar var şifreleme olacak şifreleri kırarmı yardımcı olacak arkadaşlar arıyoruz

Evet 14100 kesinlikle ama kesinlikle sorunlu bir cihaz. Ben de 4-5 aydır kullanıyorum. Kilitlenmeler,sesin kesik kesik gelmesi,sesin tamamen gitmesi, ekranda çizgileşmeler..vs

Bu nedenle servise götürdüm. Yazılım hatası var,yeniden yükledik dediler ama eve götürdükten 15dak. sonra cihazı çalıştırdığımda cihaz kilitlendi. Sonra açıp kapadım, düzeldi ama her an bir sorun yaşayabilirim.

BIM in verdiği dış kasa olarak aynıdır ama işlemci,ram ..vs farklıdır muhtemelen. Eğer aynısı ise BIM in fiyatı çok iyi..

Alacak arkadaşlar denesinler, memnun olmazlarsa zaten BIM koşulsuz iade alıyor. İade edebilirsiniz.
  • bim deki ürünün işlemcisi :

mstar msd 7819-b00

ram olarakda 1 adet hynix ram var. H5PS1G63EFR-S6J

SUNNY AT-14100
  • 14100 kullanıcısıyım serviste yazılım atıldı ve yazılımdan sonra HD Kanallarda kesiklik yapıyor bu antenle mi alakalı yoksa uydu alıcısıyla mı ilgili mi ?
  • 14100 kullanan arkadaşlar. bende yaklaşık 1 yıla yakındır bu cihazı kullanıyorum. bendede aldıktan 2-3 ay sonra bahsettiğiniz kilitlenme, donma, her açılışta kurulum menüsünün gelmesi vb. sorunlar oluşmuştu. 2 defa yetkili servise götürdüm, düzelmedi. en son yetkili servis, sunny atmaca merkez servise gönderdi. flash arızasından dolayı board komple değişti ve geldi. o günden beri sorunsuz kullanıyorum. diyeceğim o ki; bu cihazın ortak sorunu flash arızası. direk merkez servise gönderin. kendinizi yormayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_emre34

14100 kullanıcısıyım serviste yazılım atıldı ve yazılımdan sonra HD Kanallarda kesiklik yapıyor bu antenle mi alakalı yoksa uydu alıcısıyla mı ilgili mi ?

Uydu alıcıyla ilgili bi sorun. Şu an hd kanallarda bi sorun yok..
  • Bu işten anlayan arkadaşlar resmi yorumlayabilirmi. işlemcisi ve ram i değişikmi yani. ayrıca kartta sunny de yazıyor.
  • bende bu cihazdan var ama vestelin uydu alıcısı içinde modelini alacağım, bundan kötü olur mu diye korkuyorum açıkçası
  • Korkacak bir şey yok, daha kötü olursa, vestelde yine bu cihazı kullanabilirsin.
  • aleti bugün yeni aldım...ilk izlenimim sd yayınları eski sd sunny cihazdan(10052) biraz daha kötü..geçişler normal..sırf 3 hd kanal için işime yaradı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaybolan

aleti bugün yeni aldım...ilk izlenimim sd yayınları eski sd sunny cihazdan(10052) biraz daha kötü..geçişler normal..sırf 3 hd kanal için işime yaradı...

kaç TL na ve nerden aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: ft19

bence cihaz sd/hd görüntü kalitesi, kanal geçiş hızı ve kasa tasarımı olarak güzel. yazılım desteği, servis ilgisizliği ve ntfs formatlı usb ve hdd leri açamaması kötü yanı.

İşte sorunda burada başlıyor zaten...

Ancak bu sorunda, kullanıcıları haksız görüyorum. Daha başta beklentilerine uygun mal almadıkları için...

Bu ürünler ekonomik maksatlarla üretilmiş olup, cihazın board'u parça statüsünde 14 dolar'a yurtiçine girip, kasalanıp, kutulanıp satışa sunulmaktadır. 14 dolarlık mala orijindeki üreticinin yazılım desteği vermesi mümkün mü? Değil...

Bu tür ürünlerden çok fazla işlev beklemek daha başta fiyatı nedeniyle mümkün değildir. Yani içeride 200 TL seviyelerinden satıldığına bakmayın. Malum serbest piyasa ortamında her satıcı malını en yüksek fiyata satmak ister. Emsal ve benzerleri piyasaya çıktıkça, satıcı malının fiyatını yavaş yavaş aşağıya çeker. Bu süreçte yeni özellikli mallar piyasaya çıkar ve onların fiyatı yüksek olur v.s. bu döngü bu şekilde devam eder gider.

Saygılar, sevgiler.

Tabiki bu cihazdan media player özelliği beklememek gerekir, ama asıl işlevlerini düzgün yapmaları ve servis desteğini beklemekte en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Daha önce size uygun maliyetli Hd uydu alıcısı sorduğumda direk olarak cevap vermediniz ama yönlendirmeleriniz neticesinde 14200 aldım görüntü kalitesi için sorun yok ama daha sonrada başka tv. için next minix aldım. gelelim şikayetime

Star tv nin değişen frakansı için next uydudan güncelledi ben hiç ayar yapmadım, bende 2 gün sunny 14200 ile uğraştım, başka next star ve botech uydularda 1 seferde ayarladığım frekans sunyde beni delirtti. Kolay kurulum, genel kurulum, kör tarama ne varsa yaptım ama aynı Tp deki ntv,ntv spor,E2,cnbc-e,kral,star HD çıkmasına rağmen star bir türlü çıkmadı.

Servisi aradım biz sabahtan beri 10 tane ayarladık sorun yok diyip geçiştirdi. Bende çareyi butün Tp leri silip önce Doğuş grubu Tp sini kaydetip kanal taratıp star Tvyi bulunca Tp taratıp diğer kanallarıda ekleyip sorunu çözdüm.

Beklerdim ki diğer cihazlar gibi 1 seferde frekans girilsin yada servis adam gibi yardımcı olsun, "biz yapıyoruz sorun yok, 11054 yerine 11053 veya 11055 girin bu şekilde deneyin" diye müşteriyi geçiştirmesinler.

Normalde 200 TL sunny14100 veya 14200 e vereceğime 250 TL next minix'e veririm daha iyi, hiç olmazsa servis desteği daha iyidir. ( sayın @serkanguzel_ sakın yazdıklarımı size sitem olarak algılamayın. böyle bir niyetim yok, engin bilgilerinizden her zaman için yararlanmış biri olarak böyle bir şey haddim değil.)

Rica ederim, neden sitem olarak algılayayım.

Cihaza 2 yıl donanım garantisi vermek zorunda. (SUNNY-ATMACA)

Ancak iş yazılıma gelince, firma cihazın satışa sunduğu yazılım ne ise, onunla çalışmasını istiyor. Hatta çeşitli modelleri kapsamında değerlendirdiğimizde, cihazına değişik yazılım yüklemiş müşteriye ait cihaza, firma kendi referans yazılımı yükleyip gönderiyor. Kısaca firma yazılım işinin içerisinde olmak istemiyor. Geçmişte olmuştu ama işin içinden çıkamadı. Kore'ye yazılımla ilgili yapılan her talebin bedeli oluyor. Konunun özeti budur.

Star tv konusuna gelince; anlattığınız husustanda anlaşılacağı gibi cihaz yazılımda bug(hata) var. Mevcut transpondere yeni bir kanal girdiği zaman cihazda ilgili frekans taratılsa bile, yeni kanalı eklemiyor. Bu durumda yapılması gereken, ilgili frekanslardan gelen kanallar silindikten sonra frekans taratma işlemi yapılmalıdır.Yani şimdilik çözüm bu... Bu çözümle cihazınızı HD yayın teknolojisi boyunca kullanabilirsiniz. Belki ileride Kore'lilere bir düzeltme yaptırılabilirde...

Sonuçta 14 dolar'lık cihazlar işte... Cihazı kullanıcılara önermeme gelince;

ALI çipsetli vasat görüntü sunan cihaz alacaklarına, bu cihazı almaları daha iyidir.

Saygılar, sevgiler.

Hocam merhaba,

Dün cihazı aldım menüsü kanal geçişleri iyi ama görüntü kalitesi berbat hatta eski uydu alıcım olan botech 7200 den bile kötü

renkler soluk ve görüntü çok cansız duruyor.Sd izlemek için bu cihazı almak isteyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum

açılma sorunu bendede var.Aldığım yerde yazılım ve kanal güncellemesini yapıp almıştım.1 saatten fazla kapalı kalırsa cihaz açılmıyor.Fişini çıkarıp takmam gerekiyor.Tv arkasına sakladığım cihazın fişini söküp takmak haliyle zor oluyor

sürekli tavsiye ettiğiniz sti chipset'in fos çıktığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim

Ayrıca ilk sayfada tavsiye edip 2. sayfada fazla şey beklemeyin diyorsunuz.

Cihazı iade etmeyi düşünmüyorum.Bunu anneme hediye edip diğer uydu alıcı için tavsiyelerinizden uzak duracağımı bilmenizi isterim

iyi günler
  • renk ayarları menüsü aktif değil bu cihazda görüntü ayaraı yapılması için ne yapmak gerekiyor???????
  • bu cihazı tavsiye ediyormusun arkadaşlar,
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.