Şimdi Ara

SÜNNİ OLMAK ZORUNDA MIYIZ? KİM BİZE SORDU YADA TARTIŞTIK SÜNNİ OLACAĞIZ DİYE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaşa kadar sorsalar sünniyiz diyoruz Halkın %80 i gibi. Birde Alevilerin Alevi olmadığını anlatırız ( Aliyle alakanız yok da deriz hatta )

Kuran okuyoruz (Türkçesini ) abdest 4 hamlede yapılacağı yazıyor (fakat söylenen uzun ) namaz kısa oruçun ne zaman başlayacağı bile şimdikinden 1-2 saat geç

10larca hatta 100lerce konu Kuranda farklı anlatılıyor

Kim bunları dine sokmuş belli değil.

Tahminim Fethullah Gülen gibi kişiler sabah -akşam Allah peygamber Allah peygamber deyip rüyalarında peygamber görüyoruz deyip hayali şeyleri dine soktu.

Fethullah gülen gibi kişilerin kitaplarında bilim felsefe nerdeyse yok peygamber sevgisi altında hayali şeyler bulunuyor Kasetlerinde ağlayarak anlattığı şeyler din zannediliyor.

Fethullah Gülen örnek verdim vurun abalıya misali zaten kötü durumda başıma iş gelmez diye dedim yoksa 1400 yıl boyunca öncekilerinde ondan farkı yok

not: Ülke ve dünya gündemine açılmıştı bu konu, 30-40 mesajdan sonra silinmişti 'Bölüm kuralı ihlali' diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 18 Haziran 2017; 20:51:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Toplum paradigması böyle işte fikrimce zincirlerden kurtulduğuna sevinmelisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Toplum paradigması böyle işte fikrimce zincirlerden kurtulduğuna sevinmelisin

Kendim doğruyu bulabilirim ancak Türkiyenin %10 'u IŞİD destekçisi( 8milyon kişi ) ve her akşam Fethullah Gülen tarzında bir sürü kişi Tv'lerden ülkeye zehir saçıyor.

Bu konu siyasi bir konu ve daha fazla kişinin ilgilenmesi için ülke gündemine açtıktan birkaç gün sonra silindi normal bir şekilde saygı çerçevesinde hiçbir şey konuşamıyoruz maalesef insanların bilgilenmesi engelleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 19 Haziran 2017; 22:10:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Coğrafi şartlar gereği din sahibi olmuşsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir adım. Ama sonra aslında asıl meselenin mezhepler olmadığını fark ettim. Ondan daha fazlası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.