Şimdi Ara

Sulu Elektrik Süprgesi Sistemleri(Rovus, Thompson, Fakir v.s) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
0
Favori
170.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama Fakir'in bazı ürünlerinde made in PRC bazılarında made in Europe yazıyor.Buna da dikkat.Demekki Avrupa'da da üretim var.Yoksa hepsinde aynı şey yazmaz mıydı?
  • Hem rainbowu hem ihlas temizlik robotunu tanıtıma çağırdım. Rainbowun fiyatı ihlasın iki katı kadar ama birbiri ile kıyaslanamaz kesinlikle. Rainbow gerçekten verilen parayı hakediyor. Bizde bir makinaya bu kadar para verilmez diye düşünenlerdeniz aslında. Rainbowu gördükten sonra kullandığımız süpürge fön makinası niteliğinde kaldı. Aslında tanıtıma gelen bayanın elindeki ışıkla kendi makinamın arkasından çıkan toz miktarını inceledik. Gerçekten çok güzel bir süpürgem varmış (arçelik s6800) diye düşünmüştüm. Çünkü arkadan hiç toz püskürtmedi. Hepa filtreden olsa gerek. Ama halının bir kısmında yaklaşık 10 kez kendi makinamla süpürdüğüm yeri, diğer makinanın çekmesi ile hatta 3 kat siyah keten bezi üst üste koyup, 6 kerede halımın tozdan arınmadığını görünce yaptığım temizliğin hiç bir işe yaramadığını anladım. Artık içimden evimi aynı süpürge ile temizlemek gelirmi bilmiyorum ama ihlas almayı kesinlikle düşünmediğimi hatta başka markalara bile bakmayacağımı biliyorum.
  • Peki sebep turbo başlıktan kaynaklanıyor olmasın?Yani emiş gücünden mi yoksa turbo başlıktan dolayı mı iyi temizlediğini düşünüyorsunuz?
  • rovus'u olan ve kullananlara s oruyorum;

benim için önemli olan aleti kullandıktan sonra su kabını çıkarıp yıkaması ne kadar pratik. bence bu önemli bi konu. eğer bu kısmı çıkarıp içindeki kirli suyu boşalttıktan sonra kabın içindeki (varsa) girintili çıkıntılı kısımlara kolayca ulaşılabiliyor mu? yoksa iyice temizlemek için epeyce çaba mı sarfetmek gerekiyor.

reklamlarında özellikle rovusu gözüm tuttuğu için rovus'u soruyorum. kullanan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur. ama başka model kullananlar da burada açıklarsa değişik alternatifler çıkmış olur. herkese teşekkürler.
  • Emiş gücüde önemli olmalı çünkü hortuma 3 kat bez koyup halıyı aynı yoğunlukta çekebildiğine göre. Turbo başlıkta halıyı resmen döverek temizliyor. Benim makinam arkadan tozu dışarıya vermiyor. Tanıtımcı bayan arkadaş kaç kere ışık tuttu süpürgemin arkasına ama yok toz dışarı çıkmıyor. Peki ev niye bu kadar toz içinde. Tek sebebi süpürgeler ne kadar güçlü çekerse çeksin halının dipindeki tozlara ulaşılamıyor. Yürüdükçe halıdaki tozlar etrafa saçılıp duruyor. Suya toplamanın dışında önemli olan halıdaki derin tozlara ulaşabilmek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

rovus'u olan ve kullananlara s oruyorum;

benim için önemli olan aleti kullandıktan sonra su kabını çıkarıp yıkaması ne kadar pratik. bence bu önemli bi konu. eğer bu kısmı çıkarıp içindeki kirli suyu boşalttıktan sonra kabın içindeki (varsa) girintili çıkıntılı kısımlara kolayca ulaşılabiliyor mu? yoksa iyice temizlemek için epeyce çaba mı sarfetmek gerekiyor.

reklamlarında özellikle rovusu gözüm tuttuğu için rovus'u soruyorum. kullanan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur. ama başka model kullananlar da burada açıklarsa değişik alternatifler çıkmış olur. herkese teşekkürler.

Arkadaşım bende senin gibi çok tereddütle seçim yapıp aldım ama memnunum. Kısaca tanıtıyım sana süpürgeyi. otomatik kablo sarıcısı var. zaten filtre sistemini tanıtımlardan biliyorsundur. Aksesuarları yeterli ve istersen süpürge borusu üzerine takılabiliyor. Hortumunu sökmeden süpürgenin yanına takıp süpürgeyi park edebiliyorsun. Takma yeri biraz uyduruk ama dikkat edilirse bir şey olmaz. Elektronik 4 kademeli emiş ayarı var, ses seviyeside fazla değil. Şimdiye kadar 4.kademede çalıştırmadık sayılır, 3. kademede yeterli emişi sağlıyorsun. Rovus'un kullanımı pratikmiş. Su boşaltma kabının temzilenmeside çok kolay, çeşmenin altına tut çalkala dök o kadar. Zaten 0,5 litre su alıyor ilk süpürmelerde çabuk kirleniyordu ama süpürdükçe kirlenme süresi uzuyor. Kalite nasıl diye sorarsan fazla kullanmadığımız için yorum yapamayacağı. Zaman gösterecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alihan52

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

rovus'u olan ve kullananlara s oruyorum;

Arkadaşım bende senin gibi çok tereddütle seçim yapıp aldım ama memnunum. Kısaca tanıtıyım sana süpürgeyi. otomatik kablo sarıcısı var. zaten filtre sistemini tanıtımlardan biliyorsundur. Aksesuarları yeterli ve istersen süpürge borusu üzerine takılabiliyor. Hortumunu sökmeden süpürgenin yanına takıp süpürgeyi park edebiliyorsun. Takma yeri biraz uyduruk ama dikkat edilirse bir şey olmaz. Elektronik 4 kademeli emiş ayarı var, ses seviyeside fazla değil. Şimdiye kadar 4.kademede çalıştırmadık sayılır, 3. kademede yeterli emişi sağlıyorsun. Rovus'un kullanımı pratikmiş. Su boşaltma kabının temzilenmeside çok kolay, çeşmenin altına tut çalkala dök o kadar. Zaten 0,5 litre su alıyor ilk süpürmelerde çabuk kirleniyordu ama süpürdükçe kirlenme süresi uzuyor. Kalite nasıl diye sorarsan fazla kullanmadığımız için yorum yapamayacağı. Zaman gösterecek.

0,5 lt su kabı kapasitesi çok az bence. Çok çabuk kirlenir ve dolar. Muadilleri örneğin King Ecovac ın kapasitesi 2 lt ve rovus un 4 katı. Rovus alınmaz diye düşünüyorum..
  • Kingide gerek fiyat gerekse sizinde bahsettiğiniz gibi çok düşündümde, su kabını görmüşsünüzdür herhalde temizliği biraz problemli. su kabı girintili çıkıntılı birşey temizliği zor. o yüzden king almadım. Arkadaş özellikle su kabının temizliği ile ilgili sormuştu. bende kullanıcı olarak düşüncelerimi aktardım. Mutlaka tercih meselesidir.
  • King in televizyonda(her eve lazım) reklamı yapılan modelini aldım.fakat hiç memnun kalmadım.iade ettim.borusunu ve süpürge ucunu takınca emiş gücü çok zayıf kalıyor.su haznesini yıkamak da zahmetli.dediğiniz gibi.
  • bence su haznesi üzerinde durmalıyız lakin, su haznesi çabuk ta dolsa geç te dolsa, kirli olarak bırakılmamak zorunda kalınacak. ev kiri ile dolu bir su kabının günlerce bir kenarda bırakılması mantıklı değil. bir temizlik sırasında çabuk dolması önemli değil, temizlenip bi daha kullanılır yeter ki kolay temizlenebilsin. girinti çıkıntılı kısımlarının zamanla kir yükü içinde kalmaması için her bir temizlemede lavobada suyun altında belki bir küçük fırça kullanarak kolayca temizlenebilmeli.

bunun için de küçük olması mantıklı. ayrıca yapısında dar borulu kısımlar, ulaşılamayacak iç bölmeler bulunmamalı.

yaşadıkları yerlerde bu tür süpürgeleri görüp inceleme fırsatı bulabilenler, incelemelerinde bu yönleri göz önünde bulundururlarsa birçok kişi için faydalı olacak.
  • S 7500 Su Filtrasyonlu

ARÇELİK

Motor Gücü (W) : 1800

Emiş Gücü (W) : 200

Toz Kapasitesi (lt) : 7

Gürültü/ses seviyesi (dBA) : 81

Peşin Fiyatı : 285,00 YTL

Orjinalden alıntı: jakalon

Selamlar, suyla çalışan bir süpürge almayı düşünüyorum.
    Elinde bu tip cihazlar olup yorum yapanlar olursa sevinirim.
    Rovus'un fiyatı 250 ytl. KanalMarket de çıkıyor devamlı, ama güvenemiyorum...
    Fakir ve Thompson da sırasıyla 550 ve 1000 ytle fiyata sahipler.
    Başka bilmediğim markada olabilir tabi...
    Bu arada eskiden şu 1500-200 dolarlık süperge firmalarından birinde çalışmış biri olarak, evinizdeki toz torbalı aletlerin hiçbir halta yaramadığını(tozu önden alır, arkadan geri püskürtür) vede annelerinizin aldığı halı yıkama makinelerininde halılarda mite(akar) böcekleri üretmekten başka bir işe yaramadığınıda ifade edeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabangülüm -- 16 Nisan 2007; 14:03:24 >
  • Fantom 1800 watt su filtreli supurgeler istanbuldaki ismar marketlerde 90 veya 99 YTL imis. Hanima ayip olmasa sadece nasilmis diye bakmak icin bir tane alacagim ama yapamiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yabangülüm

S 7500 Su Filtrasyonlu

ARÇELİK
    Motor Gücü (W) : 1800
    Emiş Gücü (W) : 200
    Toz Kapasitesi (lt) : 7
    Gürültü/ses seviyesi (dBA) : 81
    Peşin Fiyatı : 285,00 YTL

Dediğiniz süpürge fason Arzum üretimi.Ona o kadar para vereceğinize aynısı Arzum'da çok daha uygun.Arçelik elektrikli süpürge üretmiyor şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 25 Nisan 2007; 12:22:15 >
  • Karcher su filtreli süpürge ile ilgili fiyat öğrendim. 800 YTL 6 taksit. Filtreleri senede bir değişiyor ve tanesi 4YTL imiş.
  • Merhaba, tüm bu okuduklarımdan sonra kafam daha da karıştı :). Ben de sulu ve torbasız modeller arasında tercih yapmaya çalışıyorum. Torbasız modellerden "Rowenta R2" ile ilgili fikri olan var mı?
  • Pek önermem emiş gücü çok iyi değil.Philips,Siemens,Thomas gibi markalar bakmak daha faydalı diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Pek önermem emiş gücü çok iyi değil.Philips,Siemens,Thomas gibi markalar bakmak daha faydalı diye düşünüyorum

Anladım ama onların fiyatları da çok yüksek. Yani bence bir elektrik süpürgesine maximum verilebilecek para 400-500 YTL. Yer işgal etmemesi açısından küçük de bir model olmalı. Demek çoğu insanın bildiği şey pek de doğru değil. genel de herkes rowenta nın uzmanlık alanının elektrikli süpürge olduğunu düşünüyor ve tercih ediyor. Philipsin hangi modelini öneriyorsunuz?
  • Rowenta'nın eski Alman süpürgeleri iyiydi.Şu an Rowenta'yı Tefal satın aldı ve Fransız markası oldu.Bir de burada elektrosan tarafından üretilen Rowenta'lar var onları hiç sormayın bile:)

Marathon şu an bahsettiğiniz fiyat aralığında.Ayrıca Electrolux TWIN CLEAN Z8225 de kesinlikle tavsiyemdir.Liste fiyatı 465YTL.Filtrelerini kendi temizliyor.Çok iyi bir süpürgedir.Ayrıca daha uygununu arıyorsanız Siemens'in 100.yılına özel ürettiği 2500w hem torbalı hem torbasız kullanılabilen bir modeli var(torbayla performansı daha iyi).O da emiş gücü açısından çok iyi ve Alman malı.

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17857&ProductID=evphfc9202
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=154995&productid=evsievs06g2511
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=38021
  • candogan62!

bahsettiğin Electrolux TWIN CLEAN Z8225'i verdiğin linkte inceledim. filtrelerini kendisi temizlemesi ilginç, ancak tam anlaşılmıyor. içinde biriken tozu muhakkak dışarı boşaltmak gerekecek iken filtreleri kendisi temizlemesi ne demek, yani nasıl bir avantajı var? bu süpürgeyi yakından gördüysen ve kullandıysan biraz daha açıklar mısın? toz biriken haznesi kolay temizleniyor ve yıkanabiliyor mu?
  • Süpürgede toz haznesi var söküp boşaltıyorsunuz tozu dökerek.Ama özel tasarım olduğu için tek elle hazneyi açıp toz dökmek mümkün.
    Filtrelerin kendi kendini temizlemesi de hepa filtreleri tersine takıp süpürgeyi çalıştırıyorsunuz tersine hava akımıyla ek filtreler temizleniyor.
    Gürcan bey önceden bunu anlatan bir topic açmıştı linkini veriyorum bir inceleyin
    http://forum.donanimhaber.com/m_11542704/mpage_1/key_electrolux//tm.htm#11542704

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 29 Nisan 2007; 20:59:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.