Şimdi Ara

SULTANGAZI FIBER INTERNET BILGI PAYLASIMI (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.108
Cevap
30
Favori
137.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uğur Mumcu Mahallesinde Turksat dairelere kablo çekmeye başlamış, bazı apartmanlarda hizmet başlamış.

• Sultançiftliği Mahallesinde tramway yolu üzerinde 19.sokağın başına Tip-9 kabin koymuşlar, ordu caddesi tarafındaki sd192'e bağlıydık.

• Sultançiftliği Mahallesi 29. Sokakta oturuyorum, 24. sokakta 100mbps internet gözükürken ben 29. sokakta 6 mbps download hızı alıyorum, çalışmalarla alakalı bilgisi olan arkadaşlar var mı? 29. sokak için kabin göremedim ben. Belediye 2021 sonuna kadar her yerde tamamlanacak diyor ancak aynısını 2020 için de söylemişlerdi

• Androgeus A kullanıcısına yanıt
    Evet yeni yapılan binaya fiber çekmişlerdi, sokağın da yarısına fiber çekmiş turktelekom.
    Herhangi bir gelişme yok, 2019'dan beri fiber kablosu sokağımda öyle duruyor ne gelen var ne giden geçenlerde saha dolabını değiştirmişler 2.5 yıldır tek gelişme sadece bu.
    Belediye de sallıyor.3 yıldır yıl sonu diyorlar 2022'ye gireceğiz.2022 sonu diyecekler klasik cevaplar. :))

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tekrar baktım ancak 29. sokağın ne tramvaya doğru başında ne ordu caddesi kısmında yenilenen kabin göremedim ben, başka sokağa yapılan kabin ortak olarak kullanılabilir mi? Bu şekilde port sorunu çıkar mı? bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim, pek anlamadığım şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: adrnshprd

Bizim binaya kutu geçen yıl ağustosta veya eylülde takıldı hala hizmet alamıyoruz

6-7 ay önce bütün işlemler bitti, saha dolabından binanın önündeki kutuya, binanın önündeki kutudan binanın içindeki siyah kutuya, binanın içindeki siyah kutudan dairelerin önlerine kadar sarı ince kablo çekildi, sahadaki arkadaşlarla konuştuğumda 3-5 güne satışa açılır dediler, halen açılmadı binanın önündeki fiber kutusundan yandaki iki binaya kablo çektiler onlarda fiber aktif bizde bakır kablo bile yok.

Gitmediğim yazmadığım kimse kalmadı btk dan yazdım 2 kere, hazır cevapla geldi. Genel müdür ümit önal a mail attım 3 kere, durumu anlattım maillere müşteri temsileri baktığı için arayıp standart cevaplar verdiler. gaziosmanpaşa daki müdürlüğe planlamaya gittim,olmadı. sonra Kınavç bey var planlama müdürü sanırım, ona çıktım sağolsun sorunu anlattım sağı solu aradı tamam dedi halledeceğiz ama 1-1,5 ay oldu sorun çözülmedi, daha sonra sonra gaziosmanpaşanın en büyük müdürü olan Mustafa bey var ona gittim durumu anlattım oda sağolsun derdimi dinleyip not aldı ama 15 gün oldu halen sorun çözülmedi. Twitterden yazdıklarım telekom un kendine attığım mailler hariç.

En son öğrendiğim bu işleri onaylayan bir merci varmış, orası projeyi reddetmiş, neden niye reddetmiş, eksik mi var gedik mi var bizim yapabileceğimiz birşey var mı, yada reddeden merciye ulaşabileceğimiz bir numara var mı bilmiyorum da bulamadım da. Bu arada sultangazi eski habibler mahallesinde oturuyorum. Her yere yazdım birde buraya yazayım, en azından içimi dökmüş olayım dedim.

SULTANGAZI FIBER INTERNET BILGI PAYLASIMI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oliwertr O kullanıcısına yanıt

Benim de aynı süredir aktifleşmedi ve onaylanmamış sahamız aynı sorundan muzdaribim ama ben çok peşine takılmadım hep aynısını söyleyecekler diye.

• kbrfurkan K kullanıcısına yanıt

Ayın 12 sine kadar süreleri var, 12 sinden sonra yan binadaki komşumun eski İnternet sözleşmesi bitiyor onunla konuşup hızını yükselttirip kendime eternet kablosu çekeceğim, başka yapacak birşey yok malesef

• Kuzenlerim Esentepe'de oturuyor. Bugün onlardaydım. Kutu ve daire önlerine fiber uç bıraktıklarını gördüm.

• 75.yıl mah. gazi girişkısmında vdsl olarak hizmet veriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Androgeus

Tekrar baktım ancak 29. sokağın ne tramvaya doğru başında ne ordu caddesi kısmında yenilenen kabin göremedim ben, başka sokağa yapılan kabin ortak olarak kullanılabilir mi? Bu şekilde port sorunu çıkar mı? bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim, pek anlamadığım şeyler.

Kullanılabilir.Size gpon gelirse sorun yaşamazsınız fakat vdsl gelirse port sorunu yaşarsınız.

• Sultançiftliği mahallesi 160.sokak civarında fiber çalışmaları başladı.
    SULTANGAZI FIBER INTERNET BILGI PAYLASIMIsorduğumda ise bitmesi bir ayı bulur cevabı aldım.

• peki port sorunu nasıl çözülüyor, hızlı olan kazansın tarzı bir sistem mi acaba, önce fibere geçen mi alıyor yani portu, halihazırda TT aboneliğim var ama port sorunu yaşarsam ne yapacağımı bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Androgeus

peki port sorunu nasıl çözülüyor, hızlı olan kazansın tarzı bir sistem mi acaba, önce fibere geçen mi alıyor yani portu, halihazırda TT aboneliğim var ama port sorunu yaşarsam ne yapacağımı bilmiyorum

Port sorunu yok, mevcut portlar VDSL destekli sadece cihazlarda mod değiştirmek gerekiyor. DSLAM aktif olduktan sonra sizin modemdeki hat değerleri düzelir, ararsınız mh'i beş dakikada hallederler hocam.

TT portları direk VDSL/ADSL modülasyonu açık geliyor, aynı adresimde TT ve Turknet kullanırken 16 mbit VDSL almışlığım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 5 Eylül 2021; 11:16:1 >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt

Anladım teşekkür ederim, sanırım bu alt yapı çalışmaları sırasında internetlerde de herhangi bir kesinti olmuyor? Bir arkadaşım fiber olmadığı için binaya kutu falan çekmezler muhtemelen, VDSL geliyor oraya dedi ama benim bilgim yok hiç, bu konuda bir bilgin var mı? Binaya kutu geliyor mu kesin bir şekilde

• Androgeus A kullanıcısına yanıt
    Kesinti olur, genelde elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra gün içerisinde saha çalışanları DSLAM bağlantılarını yapar ve hatları dolaba aktarırlar, genelde gün içerisinde tamamlanır.

Çalışanlar komple fiber diyorlar, fiber çekilen sokaklarda uygulama GPON aynı zamanda VDSL'den tanıdık olduğumuz tip7 kabinler var. Kafamız bu yüzden karışıyor, Telekom müdürlüğüne sormak lazım.

• Merhaba hocam, yanılmıyorsam Telekom da çalışıyordunuz.

Telekomun aynı bölgede GPON+VDSL uygulaması var mı? Yeni altyapı döşenen bu bölgede tip7-9 dolaplar konuluyor bir yandan turuncu kablo ve HSD yazılı kutularla binalara siyah kablo bırakıyorlar.

Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim.

• ressi1 kullanıcısına yanıt

Evet var en azından 2016'da vardı. Daha önce Kadıköy/Göztepe'de yaşarken FTTC + FTTB getirmişlerdi. 8 dairenin üzerindeki yöneticisi kabul eden binalara FTTB getirmişlerdi. Benim oturduğum apartmanda yönetici kabul etmediği için VDSL kullanmak zorunda kalmıştım. Şu anda FTTB yapmadıkları için VDSL+GPON mutlaka getiriyorlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Evet var en azından 2016'da vardı. Daha önce Kadıköy/Göztepe'de yaşarken FTTC + FTTB getirmişlerdi. 8 dairenin üzerindeki yöneticisi kabul eden binalara FTTB getirmişlerdi. Benim oturduğum apartmanda yönetici kabul etmediği için VDSL kullanmak zorunda kalmıştım. Şu anda FTTB yapmadıkları için VDSL+GPON mutlaka getiriyorlardır.

Çok teşekkürler hocam.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.