Şimdi Ara

Sultan Papağanı Tırnağı Kırıldı Kanıyor (ACİL YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
16.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 15 gün ceza yiyeceğimi biliyorum ama umrumda değil. En azından bir süre silmeyin konuyu.

Kendi kendine kanamaya başladı bir anda. Bir de baktım ki tırnağı kopmuş. Nasıl olduğuna dair en ufak fikrim yok. İlk başta bayağı kanadı ama sonradan kanama durdu. Şu an ayağı üzerine basamıyor. Kendi kendine iyileşir mi? Bir şey sarmamız gerekir mi?

Veterinere gidecektik ama civardaki veterinerlerin hiç biri kuştan anlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.S.I. -- 21 Mayıs 2017; 16:20:59 >

• Hojam buz koyun biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 gün ceza ne alaka
  • Geçmiş olsun ayak kanseri

• Oozed kullanıcısına yanıt
    Yanlış bölüme açtığı için.

Hocam hiç mi yok veteriner burdan bilen zor çıkar gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uplayalim belki bilen biri görür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayvan hastanesine götürün varsa

Biz yakında bir veteriner bulamamıştım, hayvan hastanesinde vardı bakmıştı ilaç vermişti

Muhabbet kuşuma iğne de yapmış

Anlayan vardır muhtemelen

• Anlayan bir veteriner bulmanız lazım. Benim muhabbet kuşumunda benzer bir durumu olmuştu. Enfeksiyondan ötürü ölmüştü.
  • Kanama devam ediyorsa mısır unuyla müdahale yapacaksın hocam.

• Hocam bende de var bir tane sultan papağanı. Benimkinde de night fright(gece korkusu) var. Bir gece çıldırdı kanatlarını kanattı. Ne yapacağımı bilemedim ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kanamayı durdurmak için mısır unuyla müdahale edebilirsiniz. Hali hazırda kanama durduysa elinizden bir şey gelmez. Sakinleştiği vakit bir veterinere gösterebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Kanama devam ediyorsa mısır unuyla müdahale yapacaksın hocam.

Elimizle direk mısır ununu mu sürüyoruz?

• Mısır ununu yumurta akı ile karıştırıp sür

• Hocam çok nadir hayvanlar zaman sizin düşmaniniz bence gidip bir veterinere götürün sonra geç olabilir, uzulursunuz yazık olur.

• tırnak komplemi koptu yoksa kırıldı mı, kanama durdu diyorsun sanırım kırılmış, kanama durduğu için sıkıntı yok. Bende sultanpapağanı besliyorum daha önce başıma geldi aynı durum, telaş etmeyin, kanama durmasaydı müdahale etmek gerekirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KilliKarpuz

Hocam bende de var bir tane sultan papağanı. Benimkinde de night fright(gece korkusu) var. Bir gece çıldırdı kanatlarını kanattı. Ne yapacağımı bilemedim ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kanamayı durdurmak için mısır unuyla müdahale edebilirsiniz. Hali hazırda kanama durduysa elinizden bir şey gelmez. Sakinleştiği vakit bir veterinere gösterebilirsiniz

benimkiler her zaman gece lambası ile geçiriyorlar geceyi, yoksa kıyamet kopuyor, hafif aydınlık yapacak şekilde gece lambası kullanabilirsin, elektrik kesilse bile onlar için otomatik yanan lamba var yani. Karanlıktan korkar hayvanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LasVegas:::

quote:

Hocam bende de var bir tane sultan papağanı. Benimkinde de night fright(gece korkusu) var. Bir gece çıldırdı kanatlarını kanattı. Ne yapacağımı bilemedim ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kanamayı durdurmak için mısır unuyla müdahale edebilirsiniz. Hali hazırda kanama durduysa elinizden bir şey gelmez. Sakinleştiği vakit bir veterinere gösterebilirsiniz

benimkiler her zaman gece lambası ile geçiriyorlar geceyi, yoksa kıyamet kopuyor, hafif aydınlık yapacak şekilde gece lambası kullanabilirsin, elektrik kesilse bile onlar için otomatik yanan lamba var yani. Karanlıktan korkar hayvanlar.

Yok hocam bizimki muhtemelen apartman dışındaki kedilerin hırlaşmasına korktu. O gün bu gündür ışık kapalı ama sıkıntımız yok. Zaten saat 11 gibi uyuyor her halükarda

Kafesi büyütürsem bir hanım alacağım bizim oğlana o zaman biraz daha rahatlar herhalde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :::LasVegas:::

quote:

Yok hocam bizimki muhtemelen apartman dışındaki kedilerin hırlaşmasına korktu. O gün bu gündür ışık kapalı ama sıkıntımız yok. Zaten saat 11 gibi uyuyor her halükarda

Kafesi büyütürsem bir hanım alacağım bizim oğlana o zaman biraz daha rahatlar herhalde

Bizim kuşta bi gece çıldırmıştı ışığı açtım sakinleştirdim., neden öyle oldu anlamadım okula gittim sabah, bi baktım herkes diyoki gece deprem oldu çok titredik falan... meğer gece deprem olmuş kuş ondan çıldırmış biz hala uyuyoz kuş delirmese uyumaya devam ederdik

• Arkadaşlar yorum yapan herkese teşekkürler. Şu an gayet iyi durumda. Ayağının üzerine basabiliyor çok şükür. Hatta kafese falan da tırmanıyor yani. Şu an tek korkum enfeksiyon durumu yaşanması. Onun için de araştırma yapıyorum bakalım. Umarım enfeksiyon kapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.S.I.

Arkadaşlar yorum yapan herkese teşekkürler. Şu an gayet iyi durumda. Ayağının üzerine basabiliyor çok şükür. Hatta kafese falan da tırmanıyor yani. Şu an tek korkum enfeksiyon durumu yaşanması. Onun için de araştırma yapıyorum bakalım. Umarım enfeksiyon kapmaz.

Her gun veya yapabiliyorsaniz 6 saatte bir temiz bezi islatin silin hocam.Hatta kanamanij oldugu yere bez de sarabilirsiniz.Tabi bunlar hayvan uzerinde denemedim

• @lParadoXl hocam sizin papağan vardı galiba bi yardımcı olurmusunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.