Şimdi Ara

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ - Ana Konu - (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
608
Cevap
11
Favori
39.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En geç aralık ocak gibi çıkıyor sanırım. Bekledim de çıkmadı diyen duymadım daha hiç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evomania kullanıcısına yanıt
    KYK'ya güvenip özel yurda yazılmadım. Nasıl yani şimdi kesin çıkar mı?
    Nakit harcama yapılmıyorsa, kartlara hesap bağlanmıyorsa nasıl harcama yapılıyor?
  • Özel yurda yazılmayan arkadaşım ocak şubat ayında çıkarsa o zamana kadar napmayı nerde kalmayı planlıyorsunuz?

Ayrıca bir hesap kartı da olsa kredi kartı da olsa olmak zorunda. Ya da olan birine nakit verceksiniz o yükletecek yemek fişlerini.

Ocak, Şubat ayına kadar kalır mı ki? KYK'da kalanlar nerede kalıyolar peki o zamana kadar?
  • En son 2008'de kalma ihtimali vardı. Sıradan dolayı vs vs. Şu andaki durumu bilemiyorum maalesef. O zamana kadar dışardaki yurtlarda vs kalan arkadaşlarım vardı.

• Merhaba arkadaşlar, kendimden örnek vereyim;

2011 senesinde kayıt zamanı şimdiki gibi ağustos'da değil eylül ayının başındaydı. Yani normal olması gereken tarihteydi ve bu tarihte okula gittiğimde kayıt için KYK sıram da belliydi. 7 Eylül 2011 tarihinde sabahtan okula kayıt yaptırdığımda KYK sıram 1600 küsürlerdeydi. Yani direkt olarak yedeklerdeydim. Bende misafirhanede kalmak istemediğim ve bu sıranın ne zaman geleceğini bilmediğim için özel yurda kayıt yaptırdım. Daha sonrasında takip ettiğim kadarıyla, benim gibi düşünen, yurdu beğenmeyen veya başka sebeplerden dolayı o sayı ilk 2 3 haftada 800 - 1000'lere düşüyor. Benim sıram aralık ayının sonlarında gelmişti ama ben rahatımı bozup kyk'ya gitmedim.

Kyk'da bazı şeyler vardır bilmenizde yarar var. Erkek ve kız farketmez akşam 11.00 veya 11.30 tam hatırlamıyorum, son giriş saatidir. 3 kere geç kalırsanız atılırsınız. Bunun yanında odalarda sigara içmek yasaktır (yakanana kadar içenleri çok duydum arkadaşlarımdan ama yakalanmamakta fayda var :) ) daha sonrasında örneğin odanızda tost makinesi gibi şeyleri gizli saklı kullanıyorsunuz bunlarda yasak. Yani bu tarz ekstra elektrik giderleri hoş karşılanmıyor. Odada en ufak kırık kayıp vb. şey olsa faturayı size kitlemeye çalışıyorlar bu yüzden bunlara çok dikkat edin odaya girerken. Ve benim için en önemli şeylerden biri, kendi arkadaşlarımdan biliyorum. Odayı kitleyemiyorsunuz sadece dolabınızı kitliyorsunuz yani tanıdık kişilerle aynı katta kalıyorsanız neyse ama yabancılar içinde çok sıkıntı olabiliyor. Hırsızlık olaylarını çok duydum erkek yurdunda.

Bunları nerenden uyduruyorsun diyenler için, 4 yıl boyunca Erkek KYK'da kalan bir sürü arkadaşım oldu ayrıca yarı özel kyk'da kalan kız arkadaşım da yukarıdaki bir çok şeyi yaşadı. Bu yüzden dikkatli olun arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernuynk -- 7 Ağustos 2015; 9:42:44 >

• Üniversite-Şehir hakkında bilgi verebilecek varmı ? DGS ile bilg. müh. geçiş yapmayı düşünüyorum
  • ernuynk kullanıcısına yanıt
    sdü de bu sene hazırlık yoktur.

Isparta hakkında bilgi edinmek için linke tıklayınız..

http://ispartada.gen.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger_34_34 -- 15 Ağustos 2015; 23:04:09 >
  • Isparta yedek 273 çıktı . Sizce ne kadar sürede gelir . Kyk yurdu kaç kişilik ? Ve kyk da misafir olarak kalabilirsiniz? Lütfen yardımcı olur musunuz ?

• Ne güzel ana konu . Maşallah herkez yardımcı oluyor. (!)

• sparta da önerebileceğiniz bir erkek yurdu varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nazik2626

sparta da önerebileceğiniz bir erkek yurdu varmı ?

Seçkin veya koç yurtlarına bakabilirsiniz.
  • Okul ayın 28n de başlayacak değil mi . Bu kesin bilgimi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nazik2626

Okul ayın 28n de başlayacak değil mi . Bu kesin bilgimi ?

Evet 28'inde açılacak.
  • Ders saatleri felan üni ana sayfasında yazmıyor . İkinci öğretimim saat kaçta okula gitsem yeridir ?
  • Evet, malum dönem geldi sayılır

Bundan 5 yıl önce bu konuyu açmış ve şuan yeni mezun olmuş biri olarak elimden geldiğince yardımcı olmak isterim arkadaşlar

Özellikle Teknoloji Fakültesi / Elektrik-Elektronik Müh. bölümü ile ilgili kafasında soru işaretleri olan arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim.
  • Elektronik haberlesme ikinci ogretim ve makina yazmayi dusunuyorum muhendislik fakultesi bati kampusunde kaliyormus oralar nasil universiteyi onerirmisiniz isparta nasil suanki durumu birde antalyaya yakinmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade20090999 -- 25 Temmuz 2016; 20:04:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade20090999

Elektronik haberlesme ikinci ogretim ve makina yazmayi dusunuyorum muhendislik fakultesi bati kampusunde kaliyormus oralar nasil universiteyi onerirmisiniz isparta nasil suanki durumu birde antalyaya yakinmis

Muhendislik batida evet.fakat ilk yil hazirlik okursun.o da doguda. Gezip gelmis olursun

Kyk bati kampusunde.o yonden de rahatlik var. Ayrica makine digerlerine gore biraz daha agir sanirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme tahtasi kullanıcısına yanıt
    Makine Mühendislikte hazırlık var mı ? İngilizce demiyordu bölüm ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade20090999 -- 27 Temmuz 2016; 0:24:18 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.