Şimdi Ara

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ - Ana Konu - (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
608
Cevap
11
Favori
39.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: morenset

Isparta'da yüksek ücretli erkek kyk yurdu var mı?
    Isparta'da normal kyk yurtları kaç kişilik/nasıl/kalınabilir mi?
    Tavsiye ettğiniz özel yurtlar var mı? Cemaatin mi? / Baskı yapıyorlar mı?

Bilgisi olan öğrencilerden yardım bekliyorum.

Isparta KYK'larında bildiğim kadarıyla yarı özel yani yüksek ücretli yurtlar sadece kız yurtlarında var.

Kyk yurtlarında genelde 4 kişilik odalar da kalınıyor. Belki bazı odalar 6 kişiliktir fakat pek duymadım. Zaten yarı özel ile normaller arasındaki en büyük fark banyo/wc nin odaya ait olması. Normallerde bildiğim kadarıyla tüm koridor 4-5 tane banyo/wc yi kullanırken yarı özellerde her 3 kişilik odalarda banyo/wc var. Fakat bu da kızlarda zaten.

Isparta'da cemaatin yurtları vardır. Kimisi baskı var der kimisi yok der. Bu konularla ilgilenmeyen biri için riskli bir durumdur. Eğer özellikle cemaat yurdu aramıyorsanız hiç uğraşmayın derim. Diğer taraftan bir çok erkek yurdu var fakat kaliteleri kız yurtları gibi değil çünkü yurt sahipleride kendi ağızlarıyla "erkekler 1 sene sonra zaten eve çıkıyor neden yatırım yapalım" diyor. Bu yüzden en iyilerden biri KOÇ yurt ve apartlarıdır fakat fiyatları biraz pahalıdır. Bunun yanında Güleç SEÇKİN yurtlarına bakabilirsiniz. Akademi, Beyaz Saray, Çınar, v.b. bir çok yurt mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatcagl

Arkadaşlar sdu çeko kazandim sitelerin ve sözlüklerin %80ninde üniversite ve şehri kotulemisler ama kalan %20 lik kısımda acaip memnun olduğunu açıklamış kafayı yeme durumuna geldim yardım edin gelmeli miyim yoksa seneye mı hazırlanayım ayrıca basketbolcuyum okulun basketbol durumu nasıl bilgilendirirseniz çok çok iyi olur

Merhaba, öncelikle tebrikler

fakat bu kararsız durumunuzu anlamadım. Kazandıktan sonra bir sonraki sene puanınızın düşeceğini eminim biliyorsunuzdur keşke hiç yazmasaydınız. Isparta'ya gelince bu tamamen sizin şehirden ne beklediğinize bağlı. Bir insan paintball'ı çok sever ve gittiği şehirde paintball yoktur bu, bunun gibi bir şey yani (kendimden örnek vereyim dedim :) )

basketbol konusuna gelince üniversitenin çok güzel sport tesisi var. Dışarıda da ekstradan 1 adet basketbol sahası var. Bunlar doğu kampüsünde batı da aynı sekilde 1 kapalı 1 açık iki saha var. Basketbol takımı ise bildiğim kadarıyla aktif bir şekilde maç yapıyor. Yani spor yönünden ünivversite iyi durumda emin olun.

• Teşekkürler sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morenset

Isparta'da yüksek ücretli erkek kyk yurdu var mı?
    Isparta'da normal kyk yurtları kaç kişilik/nasıl/kalınabilir mi?
    Tavsiye ettğiniz özel yurtlar var mı? Cemaatin mi? / Baskı yapıyorlar mı?

Bilgisi olan öğrencilerden yardım bekliyorum.

Kyk hakkinda dogru bikgiyi ben vereyim.
    Seneye ne olur bilinmez ama; erkek yuksek ucretli yurt var.
    Bunlar 3 kisilik.bazali sistem
    Genel yurtlar 4 kisilik.bunlar da bazaya gecti diye bikiyorum.

Kyk bati kampusunde.imkanlari yeterli.eger fakulten batida ise gayet de iyi olur senin icin.

Disarda kalacabilecegin ozel yurtlar hakkinda ise pek bi bilgim yok malesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayıtlar ne zaman arkadaşlar . Ve kyk yurt işini nasıl halledebilirim hiçbir bilgim yok . Yardımcı olabilirmisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nazik2626

Kayıtlar ne zaman arkadaşlar . Ve kyk yurt işini nasıl halledebilirim hiçbir bilgim yok . Yardımcı olabilirmisiniz ?

Kayıtları okulun sitesinden öğrenebilirsin (öğrenci işlerinden). KYK için başvurularda sanırım KYK nın sitesinde duyuruluyor.
  • https://obs.sdu.edu.tr/Public/OGRNoBul.aspx
    Buradan öğrenci numaramı öğrenmeye çalıştığımda "ÖĞRENCİ NUMARASI BULUNAMADI" hatasını alıyorum aynı sorunu yaşayan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amuda Kalkan Kertenkele

https://obs.sdu.edu.tr/Public/OGRNoBul.aspx
    Buradan öğrenci numaramı öğrenmeye çalıştığımda "ÖĞRENCİ NUMARASI BULUNAMADI" hatasını alıyorum aynı sorunu yaşayan var mı acaba?

bende şimdi denedim bendede aynı hatayı verdi nasıl ön kayıt yapıcaz bilgisi olan var mı?
  • Aynı hatayı bende alıyorum 2 gündür deniyorum bilen yapan varsa anlatırsa iyi olur

• 2 Yıldır SDÜ'de okuyorum sınıf temsilcisiyim. Varsa bir sorunuz alabilirim her konuda olabilir. Kazananlara hayırlı olsun. Başarılar
  • Slm.Ön kayıt için öğrenci no'su alamıyorum öğrenci numarası bulunamadı diyor, kayit 24.07.2015de basladi nasil aliriz bilgin varmı ReaperFather. Hatta okulu aradim ogrenci islerini adam bana soruyo dalga gecer gibi basladimi diye. Tarihe bakin dedim daha nete dusmemistir yarin birdaha dene dedi üç gundur deniyorum hala bulunamadi diyor nasil yapariz bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ege1044 -- 27 Temmuz 2015; 9:12:39 >
  • İkinci öğretimde bi zorluk çekermiyim arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ernuynk

quote:

Orijinalden alıntı: steve78

Çokmuş gerçekten. Karabük içinde aynı şeyi söylüyorlar. Başka bir alternatifim de yok. Madem vereceğiz bu kadar ücreti hak edecek mi? Bir memnuniyetsizlik var mı?

Maalesef bir çok öğrenci şehri dedikleri yerde aynı sorun var. Değer mi? sorusuna bir çok cevap verilebilir yani şuan ısparta'da ismen burası iyi burası kötü desem pek faydalı olmaz sanırım tercih dönemi sonrası SDÜ'yü kazanan arkadaşlara yurt-apart-ev konularında fikir verebilirim. En azından nerelerden uzak durması gerektiğini söyleyebilirim

Hocam yurt konusunda yardımcı olabilir misiniz kyk çıkmazsa işimiz zor gibi

• quote:

quote:

quote:

Çokmuş gerçekten. Karabük içinde aynı şeyi söylüyorlar. Başka bir alternatifim de yok. Madem vereceğiz bu kadar ücreti hak edecek mi? Bir memnuniyetsizlik var mı?

Maalesef bir çok öğrenci şehri dedikleri yerde aynı sorun var. Değer mi? sorusuna bir çok cevap verilebilir yani şuan ısparta'da ismen burası iyi burası kötü desem pek faydalı olmaz sanırım tercih dönemi sonrası SDÜ'yü kazanan arkadaşlara yurt-apart-ev konularında fikir verebilirim. En azından nerelerden uzak durması gerektiğini söyleyebilirim

Ben elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.
    2012-2013 öğretim yılında koç yurdunda kalmıştım 2 kişilik oda da kelle başı 650 liraya kalıyorduk siz hesap edin gerisini.Yurtlar aşırı derece pahalıdır ıspartada ki eli yüzü düzgün erkek yurdu olarak bir tek koç var bunu içtenlikle söyleyebilirim.Diğer erkek yurtları ahır gibi.Kızlar için alternatif çok olsada erkek yurdu olarak malesef yok.Güleş seçkin erkek yurduna bakabilirsiniz birde onunda şuan 600den aşağı kalacağını sanmıyorum.
    Benim size tavsiyem yanınıza birini bulup aparta çıkmanız hem sosyal hayat bakımından hemde rahatlık bakımından en iyisi.Tek kişilik eli yüzü düzgün apartlarda 550den başlar genelde elektrik-su size ait olur yakıt ve internet apart sahibinde.Eğer yanınıza birini bulursanız fatih mahallesinde 400+400 olmak üzere 800e 2+1 düzgün apart bulursunuz.
    Bu arada yurt-apart-ev her nerede kalıcaksanız kesinlikle çünürde tutmayın.Okula yakın diye ilk gelenler balıklama atlayıp direk çünürde tutuyorlar.Şehir merkezine çok uzak kalırsınız.Otobüsler ıspartada 11de biter baykuş muhabbeti falanda yok.Ne adam gibi cafede oturursunuz ne bara gidebilirsiniz.Saat 10u gördünüz mü gidip durakta son otobüsü kaçırmayayım diye bekler durursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squixse -- 27 Temmuz 2015; 20:10:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ege1044

Slm.Ön kayıt için öğrenci no'su alamıyorum öğrenci numarası bulunamadı diyor, kayit 24.07.2015de basladi nasil aliriz bilgin varmı ReaperFather. Hatta okulu aradim ogrenci islerini adam bana soruyo dalga gecer gibi basladimi diye. Tarihe bakin dedim daha nete dusmemistir yarin birdaha dene dedi üç gundur deniyorum hala bulunamadi diyor nasil yapariz bilginiz var mı?

Ön kayıtlar daha başlamadı sakin olun 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 önkayıt tarihleri bu şekilde gözüküyor ösym de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xMira

quote:

quote:

quote:

2012-2013 öğretim yılında koç yurdunda kalmıştım 2 kişilik oda da kelle başı 650 liraya kalıyorduk siz hesap edin gerisini.Yurtlar aşırı derece pahalıdır ıspartada ki eli yüzü düzgün erkek yurdu olarak bir tek koç var bunu içtenlikle söyleyebilirim.Diğer erkek yurtları ahır gibi.Kızlar için alternatif çok olsada erkek yurdu olarak malesef yok.Güleş seçkin erkek yurduna bakabilirsiniz birde onunda şuan 600den aşağı kalacağını sanmıyorum.
    Benim size tavsiyem yanınıza birini bulup aparta çıkmanız hem sosyal hayat bakımından hemde rahatlık bakımından en iyisi.Tek kişilik eli yüzü düzgün apartlarda 550den başlar genelde elektrik-su size ait olur yakıt ve internet apart sahibinde.Eğer yanınıza birini bulursanız fatih mahallesinde 400+400 olmak üzere 800e 2+1 düzgün apart bulursunuz.
    Bu arada yurt-apart-ev her nerede kalıcaksanız kesinlikle çünürde tutmayın.Okula yakın diye ilk gelenler balıklama atlayıp direk çünürde tutuyorlar.Şehir merkezine çok uzak kalırsınız.Otobüsler ıspartada 11de biter baykuş muhabbeti falanda yok.Ne adam gibi cafede oturursunuz ne bara gidebilirsiniz.Saat 10u gördünüz mü gidip durakta son otobüsü kaçırmayayım diye bekler durursunuz.

Sağolun hocam yardımınız için Apart başlangıçta zor gibi geliyor yalnız gidiyorum çünkü herhangi bir tanıdığım yok. Çünür olsa iyi olur diye düşünüyordum açıkladığınız iyi oldu teşekkürler tekrar.

• SDÜ mekatronikde hazırlık varmı arkadaşlar ?
  • Öncelikle ön kayıt için acele etmeyin. https://www.facebook.com/sdu32?fref=ts https://www.facebook.com/suleymandemireluniversitesi2015girisliler?fref=ts bu sayfaları takip edin. Isparta güzel okunacak bir şehirdir. Üniversitesinden de memnun kalacaksınız. Bir sürü sosyal aktivitesi var hepsini yapmaya kalksanız yetişemezsiniz bile. Havuzu tam olimpiktir daha sıfır yapıldı. Spor salonuda büyük etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Fakülteleri eski sayılmaz hatta türkiyenin en büyük İİBF binası yapılıyor sanırım 2 sene sonra bitecek. Üniversitenin bir çok artı yanı var. Şehir ucuz eğer esnafa takılmazsanız. Kiralar pahalı diyor bazı arkadaşlar ama iyi araştırın iyi karar verin ilk yıl biraz sıkıntı yaşarsınız nerde kalacam edecem diye ama 2. senenizde kendinize uygun daha iyi yerler bulabilirsiniz ilk seferden kimse tam randıman tutturamaz o yüzden aceleci olmayın niye böyle oldu demeyin. kafeler caddesi var çoğu şehirden canlı bir mekan bar ve cafe yığınla hepsini bir gecede dolaşamazsınız bile. Apart bakacaksızda modernevler iyaş çevresi anadolu mah. ve son olarakta fatih mah bakın. Fatihinde anayola yakın olandan bakın. Ev bakarken en önemli kriteriniz ana yola yakın olması olsun. Ben mesela çok yukarda tuttuğum için sıkıntı yaşıyordum yürürken kışın çok zor hem. dediğim gibi ana yola yakın olsun. Çarşıya yakınlığı boşverin çarşıya 3 adım attınız mı çarşı zaten nerden giderseniz gidin. başka sorunuz varsa yanıtlarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xMira

quote:

quote:

quote:

Sağolun hocam yardımınız için Apart başlangıçta zor gibi geliyor yalnız gidiyorum çünkü herhangi bir tanıdığım yok. Çünür olsa iyi olur diye düşünüyordum açıkladığınız iyi oldu teşekkürler tekrar.

Çünürü bence direk kafadan eleyin.Dediğim gibi eli yüzü düzgün erkek yurdu çok fazla yok. Koç ve güleş seçkinin internetten numaralarını bulup arayın isterseniz fiyatlarını sorun.Bende ilk gittiğim sene adam gibi yer bulamamıştım.Sonra kuzu kuzu 650yi bayıldım.

Tek kişilik apart fiyatları malesef tuzlu ben bu sene için izmire gelmeden önce 1+1i 700 liraya tuttum.Elektrik-su-yakıt-internet dahil. Tuttuğum apartta 1+0 herşey dahil 600dü. Başka bir apartta arkadaşıma da elektrik-su-internet dahil, yakıt hariç 1+0ı 550 liraya tuttuk.
    Eğer tek kişi apart bakıcaksanız 550den aşağı malesef yaşancak yer bulmak çok zor.Kümes kadar yerlere 500 lira fiyat çekiyorlar yatağa kafanızı eğerek yatıyorsunuz çatının eğiminden öyle diyim ben size.Bütçenizi bilmediğim için fiyatları fikir oluşturması açısından yazıyorum.

• SDÜ mekatronikde hazırlık varmı arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.