Şimdi Ara

Sukhoi T-50 PAK/FA 'Tehlikenin yeni adı' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
8
Favori
16.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozqur35

quote:

Orijinalden alıntı: GRaVeYaRD16

Bizim F16 neden F22 ye kilit atsın ki ? Bu gerçek olsa medya bunu manşet olarak verirdi

http://www.youtube.com/watch?v=oGuWadoTgkE

Bu videoyu diyorsanız Orta doğu ülkelerinden bir ülkenin Rafale pilotu bu. Arabistan diye kalmış aklımda

Zaten şehir efsanesi deniyor ancak 141.ci KURT filomuzdan bir pilotumuz Tango-1NEVER DİES patchi almıştır..Nerde ve neden karşılaştıklarınıda tahminime göre söyleyeyim amerikada her yıl yapılan Red Flag tatbikatında..Türk Hava Kuvvetleri orda kırmızı grup olarak rol alıyor ve şuan USAF'ın envarterinde olan F-22 lerle karşılaşıyorlar..Gönderdiğin videoyu daha önce izlemiştim rafaele 4 kere kilit atıyor raptor'a ancak pozisyonlara bakınca 1'i hariç diğerlerinde flare ve manevrayla kilit kırabilir gibi duruyor raptor..Ayrıca video başında raptor'ın drop tanked durumda yani kanattaki yakıt tanklarının olmadığı ve tam manevraya hazır durumda olduğu yazıyor..

Tango 1 ne oluyor onu anlamadim az önce hikayesini okudum da bazi bolumlerini anlamadim.Şimdi Red Flag tatbikatinda mavi ve kirmizi grup var.Biimkiler kirmizi grupta yer aliyor,yani savunma gorevi yapiyorlar.Tango 1 tek sortide 9 ucak dusurmus deniyor.Bizim pilot mu?

Sukhoi T-50 PAK/FA 'Tehlikenin yeni adı'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kırmızı grup tatbikatta rus hava kuvvetlerini temsil ediyor yani düşman takımda bizim Hava Kuvvetlerimiz..Tango-1 tek sortide demek mi onu bende bilmiyorum..Ama dünyada alan tek filo 141.ci filo ve sanırım Konya'daki Hançer'lerde almıştı sanırım 😁

• Sovyetler kadar bütçe ayıramıyor Rusya Ar-Ge'ye.Ancak eldeki imkanlar ile muhteşem bir iş başarmışlar gibi duruyor.
  • SİNEQ S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum kardeş bencede iyi iş başarmışlar 😎 bu makina global pazara çıksada alsak keşke..

• Hocam iyi günler. Ben de havacılık ve uzaya meraklıyım kendi çapımda tabi ki :)
    Ruslar güzel bir uçak yapmışlar,yani öyle görünüyor.Aslında bu uçağın asıl rakibi de f-22. Aerodinamik olarak f-22 ve f-35 ten üstün olduğu doğrudur.Ancak bence içi boştur boş derken yanlış anlaşılmasın yani bir f-22 (f-22 olsa bile ) bir f-35 değildir. Eskiden olsaydı tamam manevra kabiliyetiyle filan çok büyük işler yapabilirdi.Ancak devir biraz elektronikleşti. Ben amerikan uçaklarının aviyonik açıdan daha iyi olduğu kanaatindeyim. Yani f-35 in bu kadar gecikmesini sağlayanda aviyonik sistemin karmaşıklığı ver zorluğu değil mi? Amerikayı sevdiğimden değil ama. Koskoca ingiltere,abd mühendisleri bence rusların gerisinde kalmaz yani uçak teknolojisinde bence abd daha öndedir.Adamlar 2400 adet f-35 almayı planlıyor 350 milyar dolar bütçeydi yanlış hatırlamıyorsam, abd bence bu kadar saf değildir.Rusların canına okuyacağı bi uçak için bu kadar para ayırmazlar :D Benim görüşüm şu şekilde t-50 güzel bir uçak ama bence bir f-22 değil, aviyonik olarakta f-35 ten geri olduğunu düşünüyorum.Yani bahsi geçen abd yapımı uçaklar bence t-50 den üstün, üstün olmasa bile geri kalır yanları yoktur. Bunlar benim görüşüm :)

• F-35'in ne kadar sorunlu bir uçak olduğunu Türkiye alınca anlayacaktır.Elektronik destek olmadan uçması imkansız ve manevra kabiliyeti F-22'den düşük.Amerika asla iyi silahlarını satmaz en iyisini kendisinde tutar.Asıl olay F-22'ide F-35 F-22'nin daha basitleştirilmiş, manevrası azaltılmış ihracat versiyonu gibi birşey.Pak FA ve Migler serisi F-35'ten üstün ama ABD'nin F-22'sinden üstün mü o tartışılır

• Seneye envartere girmesi planlanıyor..Bakalım üstündeki radar sitemi kullanacağı taşıyacağı mühimmat vb birçok şey kesinleştikten sonra daha rahat tartışabileceğiz..Yine iddaa ediyorum F-22 ölü doğmuştur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozqur35 -- 1 Şubat 2014; 1:56:17 >
  • ozqur35 kullanıcısına yanıt
    dostum şuan usaf ın envanterinde f-22 ler var mı? ben 1 tane filo var diye biliyorum.
  • 168 tane aktif harbe hazır F-22 var dostum..Donanmada değil ama sadece Hava Kuvvetlerinde donanmaya F-35 alınacakmış..

• Bi kaç resim ekledim arkadaşlar yakında dahada ilgileneceğim
  • mig 35 e ne oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.DanGeR

mig 35 e ne oldu

Mig-35 geliştirme aşamasında denildi..Ancak 2-3 yıldır hiç bir haber görmedim..Sanırım Rusya federasyonunu tatmin etmedi bu uçak ve Mig Factory ile çalışmayı durdurup Sukhoi şirketiyle anlaştılar..Bunun meyveside her fuarda gösterdikleri bahsi geçen Su-50 dir..Bazı otoritelerde aynı Sukhoi'nin su-47 deki gibi Mig Factory'ninde Mig-35 te kaynak araştırdığı deneyim kazandığı bir prototipten başka bişey olmadığını söylüyordu..

• ozqur35 kullanıcısına yanıt
    zaten f-22 uçak gemilerine göre değil. f-35 in vtol versiyonunu alırlar donanmaya. peki bu sukhoi berkut ne oldu? bir bilgin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezgin-37-35

zaten f-22 uçak gemilerine göre değil. f-35 in vtol versiyonunu alırlar donanmaya. peki bu sukhoi berkut ne oldu? bir bilgin var mı?

Berkut zaten Su-50 ye kaynak ve veri sağlamak için yapılmış bir prototipti ☺

• T-50'nin 23.Ocak.2014 tarihli Moskova Jukovski Ramenskoye'deki en son görüntüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bessonnitsa

T-50'nin 23.Ocak.2014 tarihli Moskova Jukovski Ramenskoye'deki en son görüntüsü.

Yakışıklı çıkmış

• Yine Ramenskoye'den Bir Kare 6 Şubat 2014

CCCP-06188 tescilli Il-76'nın kuyruğuda şekil hani :)

• Bessonnitsa kullanıcısına yanıt
    Ocak ve şubattaki uçakların renkleri farklı dimi yoksa bana mı öyle geliyor ortam ışıklarından??

• quote:

Orijinalden alıntı: ozqur35

Ocak ve şubattaki uçakların renkleri farklı dimi yoksa bana mı öyle geliyor ortam ışıklarından??

Evet farklı, dikkat edersen numaralarıda değişik! 53-51
  • Buyrun buda 53 ve 51'in ortası 52 BLUE, hemde havada :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.