Şimdi Ara

Sudan Laikliğe Geçti ( Darısı Başımıza) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
0
Favori
13.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
213 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dinci gerici tarikat tayfasıyla savaşımında, kendi seçtiği dinini kendi özelinde istediği gibi yaşamak isteyen, bilimsel ve demokratik yöntemlerle yönetilen bir devlet hayali kuran aklı ve vicdanı hür sudan halkına başarılar diliyorum. Bu yol zor engebeli olacak. Güç ve istismar için vatanını satan hain tarikat liderleri sözde özgürlükçü liberaller ve halkı sömürmek için din satmaya çalışacak siyasetçiler ile savaşmak için unutmamaları gereken şey: "bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leoon17 kullanıcısına yanıt

Sizin gibi adamları uçaklara doldurup pakistan, iran, arabistan gibi ülkelerden aşağıya dökmek lazım.

Öyle lafla, anlatmayla falan uğraşmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Kanunlarla alakalı.

islam şeriatıyla yönetilen bir ülkede kadının bir çok konuda tek başına şahitlik hakkı olacak mı?

kölelik yasaklanabilir mi?

Savaşta köleleştirmeye karşı savaş hukuku sözleşmelerine imza atılabilir mi?

Adı laiklik olmasın. Dinlerin insan haklarına aykırı kısımlarından vaz geçilmesi olarak koyalım adını. Buna itirazınız olur mu?

infial olmasın diye böyle denmiyor tabii ki.

Dindar bir insanım ve laiklik karşıtı bir insan oldum.

Zira laiklik bu ülkede sadece islam karşıtlı olarak uygulandı.

Bugün bana sor, şeriat gelsin ister misin? isterim ama isteyemem. çünkü bugün bu kuralları hakkıyla uygulayacak hiç bir devlet ve oluşum yok.

her zaman dediğim gibi, ben dindar hükümet başkanı da istemiyorum. Sadece eşit olsun kafi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leoon17 -- 7 Eylül 2020; 11:54:35 >

• ø kullanıcısına yanıt

Kesinlikle darbe çünkü öncesinde dünyanın en demokratik rejimi vardı Sudan'da.Sudan Laikliğe Geçti ( Darısı Başımıza) 

• Roumiruez kullanıcısına yanıt

İşin içeriğini tartışmıyorum. İşte objektif durma diye bir şey yok. Her inanç sahibi kendi inancının hakim olmasını en kötü özgürce yaşayabilmesini ister. Bu değişmez bir gerçeklik. Bu ateist için de geçerli. Dolayısıyla İslam bu konuda tutarlı. Laiklik ise tutarsız. Daha doğrusu maske. Sözde ben herkese eşit davranacağım ama gerektiği zaman kırpacağım, üst kanun benim, bana uyacaksın diyor, bu bile çoğu insan için yetersiz ve kabul edilemez iken gerçekte laiklik dini inanç istemeyenler tarafından halkları yavaş yavaş dinden uzaklaştırmak için kullanılıyor. Bir bakıma dinsizlerin dini moduna sokuluyor. Maske gibi bir şey. Dolayısıyla burada iki durum var ya insanlar dinsizleştirilip toplum homojenleştirilecek ya da çatışma kaçınılmaz olacak. Dolayısıyla yine dediğim gibi laiklik ütopya bile değil sadece maske, gerçekle ya da yazılı durumla ilgisi yok.

Evet sizi laiklik karşıtı yapan her uygulamanın ben de sonuna kadar karşısındayım. Atatürkçülük kisvesinde az saçmalanmadı bu topraklarda.

Yine de benim yazdığım şey çok açık. Asr ı saadet hayaliyle köle paylaştıran işidi de görüyoruz. Artık çerçeve dinler olamaz.

Bugün dünyada ekonomik yönden en güçlü olan müslüman ağırlıklı ülke türkiyeyse bu biraz da laikliktendir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Evet sizi laiklik karşıtı yapan her uygulamanın ben de sonuna kadar karşısındayım. Atatürkçülük kisvesinde az saçmalanmadı bu topraklarda.

Yine de benim yazdığım şey çok açık. Asr ı saadet hayaliyle köle paylaştıran işidi de görüyoruz. Artık çerçeve dinler olamaz.

Çerçeve kesinlikle din olmalı.. ama tek başlı bir din. konunun özü yine farklı noktalara geleceği için uzatmıyor lakin kur'an ın hüküm verdiği hiçbir konuda beis yoktur.. bunu kendilerince yorumlayıp kendilerine kılıf yapan ışid vb. cehennem köpeklerinin kabahatini dine tümüyle mal etmeye karşıyım..

nasıl ki sözde dindar bir şeyh, tacizci çıktığında konu islam değil, islamı anlamadan amel eden müslümanlarsa atatürkçüyüm deyip de din düşmanı olanlar da atatürkçülüğün sorunu değil.

burada mesele dinden ziyade insaniyet, etik ve ahlak.

dinle yönetilmeli mi konusunda kesinlikle evet ama yönetilmediğinde de savaş açacak değilim. tek isteğim adil ve dini değerlerime saygılı bir sistem gerisi boş hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Bugün dünyada ekonomik yönden en güçlü olan müslüman ağırlıklı ülke türkiyeyse bu biraz da laikliktendir.

bugün dünyada en güçlü ekonomiye sahip müslüman ülke türkiye değildir. hatta anayasamıza göre türkiye müslüman bir ülke bile değildir.

onun dışında bae ilk 5e rahat girer.

ayrıca bunun islamiyetle laiklikle alakası falan yok. kalkınma planını düzgün yapar hamlelerini ona göre kullanırsan kalkınırsın.

kusura bakmayın ama bu konuda rte haklı.. laikler, atatürkçüler, kemalistler uzaya mekik yolladı da ucu başörtüsüne mi takıldı?

boş muhabbetler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leoon17 -- 7 Eylül 2020; 12:19:53 >
  • myfranco kullanıcısına yanıt

O senin yorumun, öyle düşünmeyen milyonlar var. İslam olarak da düşünme, başka inanış sahipleri içinde geçerli benzer şeyler. Sen diyeceksin ki işte laiklik hepsini birleştiriyor ya da hepsine yaşama şansı tanıyor. Eşit mesafede duruyor. Bu işte bir illüzyon. Gerçekte öyle değil. Olamaz da zaten. Sen nasıl zorla herhangi bir dini inanışın şartını yerine getirmek istemiyorsan öbürü de senin onun inanışını engellemeni istemez. Engellemiyorum diyemezsin çünkü engellemek zorundasın teoriye göre. Dediğim gibi aslında olay, monarşi vb. üzerine demokrasi, dini yönetim üzerine laikliği daha iyi gösterip sadece kendi hakimiyetini kurmak isteyenlerin karşı tarafın gardını düşürmek için kullandığı bir argüman. Objektif düşünmek isteyene yok benim dediğim haklı benim dediğim olacak diyen anlamaz.

Ben sebeplerini gayet açık yazdım.

Çerçeve din olursa köleliği bile yasaklayamazsın.

Kadının şahitlik haklarını erkeğe eşit tutamazsın.

Süt kardeşlerin evlenebilmesine engel olmak zorunda kalırsın ki bilimsel hiç bir engel yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

O senin yorumun, öyle düşünmeyen milyonlar var. İslam olarak da düşünme, başka inanış sahipleri içinde geçerli benzer şeyler. Sen diyeceksin ki işte laiklik hepsini birleştiriyor ya da hepsine yaşama şansı tanıyor. Eşit mesafede duruyor. Bu işte bir illüzyon. Gerçekte öyle değil. Olamaz da zaten. Sen nasıl zorla herhangi bir dini inanışın şartını yerine getirmek istemiyorsan öbürü de senin onun inanışını engellemeni istemez. Engellemiyorum diyemezsin çünkü engellemek zorundasın teoriye göre. Dediğim gibi aslında olay, monarşi vb. üzerine demokrasi, dini yönetim üzerine laikliği daha iyi gösterip sadece kendi hakimiyetini kurmak isteyenlerin karşı tarafın gardını düşürmek için kullandığı bir argüman. Objektif düşünmek isteyene yok benim dediğim haklı benim dediğim olacak diyen anlamaz.

Milyonların veya milyarların olması beni ilgilendirmiyor. Devir hikayeler devri değil. Teknolojinin gelişmediği zamanlarda, yalan dolan dinler yazdılar. Bu yalan dolanlarıyla beni yönetmeye kalkmasınlar. Hele İslam gibi insan haklarına tamamen aykırı bir dinle ülke yönetilmez, yönetilemez. İster beğen ister beğenme, dinle yönetilmek en ilkel ve akıllara ziyan bir yöntem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leoon17

Çerçeve kesinlikle din olmalı.. ama tek başlı bir din. konunun özü yine farklı noktalara geleceği için uzatmıyor lakin kur'an ın hüküm verdiği hiçbir konuda beis yoktur.. bunu kendilerince yorumlayıp kendilerine kılıf yapan ışid vb. cehennem köpeklerinin kabahatini dine tümüyle mal etmeye karşıyım..

nasıl ki sözde dindar bir şeyh, tacizci çıktığında konu islam değil, islamı anlamadan amel eden müslümanlarsa atatürkçüyüm deyip de din düşmanı olanlar da atatürkçülüğün sorunu değil.

burada mesele dinden ziyade insaniyet, etik ve ahlak.

dinle yönetilmeli mi konusunda kesinlikle evet ama yönetilmediğinde de savaş açacak değilim. tek isteğim adil ve dini değerlerime saygılı bir sistem gerisi boş hocam.

Alıntıları Göster

işid tam da Kuran'a göre hareket ediyor. Sorun İslam'ın son derece ilkel ve akıl dışı olması. Yok dersen, iyilik yap, komşun açken sen tok yatma vs.. bunlar zaten bütün dinlerde var. 2020 yılında bunları akıl edemeyip, halen 1400 sene önce peygamber ne yapmış diye bakan insanın topluma zerre faydası olmaz.

Bu arada işid'in Kuran'a aykırı hareket ettiği tek bir, bak tek bir hareket gösteremezsin. Hepsini Kuran'dan gösteririm. En kötü ihtimalle sahih hadislerde buluruz. Tamamen bir müslümanın olması gerektiği gibi hareket ediyor. Bugün bana vahiy geldi diyeni, şizofren diye akıl hastanesine kapatıyorlar ama o adam o kadar eminki kendisine vahiy geldiğinden.

• Uzaya da çıkar bu densizler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Kanserli hücre olan siz ve sizin gibi çağdaş geçinen yobazların düşünce yapısıdır.

İfade özgürlüğü dersiniz ama sadece kendiniz gibi konuşana düşünene yazana. Yaşam biçimi özgürlüğü dersiniz ama sadece kendiniz gibi yaşayanlara. Sonra da bunun adı demokrasi olur. Bunun adı düpedüz diktatörlüktür. İşinize gelmez ama gerçek budur.

İslamiyet güneş gibidir sizin gibilerin üflemesiyle sönmez.

Güneş olmuş bir tane örnek toplum gösterir misin? Yoksa hiçbiri gerçek İslam değil mi? Tutulmuş, kana bulanmış bir güneş... İfade özgürlüğü hakkında konuşacak son kişiler teistlerdir. Bulaştığınız her toplumu baskılayıp yasaklar getiren ideolojiniz ile düşün yakamızdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 7 Eylül 2020; 13:26:17 >

• sudan siyaseti ve askeri 90 ve öncesi türkiye benzeriydi alayı zaten lalik ,dinsiz ve satılıktı.. şimdi adını koymuşlar mesele bu ...ipin iraden egemenliğin başkalarının einde oldukdan sonra laik olsan en şeriat olsa ne ? yolsuzluk bitecek diye komedi bile yapan üyeler var Sudan Laikliğe Geçti ( Darısı Başımıza) 

• myfranco kullanıcısına yanıt

Tamam

• Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt

Sen böyle güzel güzel yazmışsın da arap ülkeleri ne halde? İnsan bu kadar taraflı olur mu? Neden mülteciler hep arap, müslüman oluyorlar ve kötülediğin ülkelere kaçmak için kamyon kasalarında kalıyorlar.

Al bak senin hayal aleminde avrupalılar arap ülkelerine şeriata koşarken.

Sudan Laikliğe Geçti ( Darısı Başımıza)

İnsan ne yazıyorum diye döner bir bakar. Bu kadar pişkinlik olmaz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Roumiruez

Böyle laik ülke mi olur.

Delikanlı olun. Fotoğrafları kırmpmayın. Polisler bu duruşu ne için duruyorlar sen daha iyi biliyorsn!!!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.