Şimdi Ara

Subwoofer kabininden gelen garip ses..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz günlerde ses sistemimin yanan entegresini degistirmistim.

(https://forum.donanimhaber.com/subwoofer-kisa-devre-bakarmisiniz-lutfen--125709053 )

Sonra ilerleyen zamanlarda birşey farkettim. Yüksek ses ve bass la dinlerken yaklasik yarim saat sonra (bazenleri on bes dakikadan sonra da olabiliyor) kabinin içinden degisik bir ses geliyor. Bende bu gelen sesi kaydettim. Simdi ses dosyasinin linkini atacagim bir incelerseniz sevinirim. Eger bu sesi daha önce duyan yada taniyan filan varsa bilgi vermeniz rica olunur.

Buyrun dosyanin linki(Yüksek kalite kayit yaptigim icin dosya boyutu 28 mb filan):

https://yadi.sk/d/Go2TWe9C3JNwaA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightMare. -- 26 Mayıs 2017; 12:31:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konuyu upluyorum ama bilgisi olan biri bir el atsa çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightMare. -- 26 Mayıs 2017; 21:52:56 >
  • TheNightMare. T kullanıcısına yanıt
    Belki yanılıyorum ama bana aşırı ileri geri titreşen woofer ses bobininin hareket sınırlarını geçip mıknatıs arka plakasına çarpması gibi geldi...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Peki diyelimki dediğiniz gibi, bunun sebebi nedir? Yeni taktığım entegreyle bir alakası olabilir mi?

• TheNightMare. T kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum.
    Subwoofer'ın sesini biraz kıstığınızda lak-lak sesi kayboluyorsa dediğim neden olabilir.
    Koninin hareketinde aşırı bir piston hareketi de size bir fikir verebilir.
    Acaba sürücüyü aşırı mı zorluyorsunuz?
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Evet biraz zorlanmış hali bu: full ses, bass boost filan.. Ama genede böyle yapmaması lazımdı. Entegre değişimi öncesindede zorluyordum sıkıntı çıkmıyordu. Neden böyle yapmaya başladı anlamadım. Başka bir parçada filan mı sıkıntı var acaba?

• Bence kabinde oluşan basınç kabin arka kapağını (bağlantıların, devrelerin monteli olduğu yeri) zorluyor gibi geldi.

Onun dışında woofer çalışırken bir kabloya temas ediyor veya bir kabloyu sarsıyor olabilir.

Veya woofer bobininde bir sıkıntı olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.