Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
35
Favori
42.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aramızda 01.02.21 tarihinde çıkan driverı deneyimleyen var mı? Destek listesinde SB serileri yok fakat ürünü seçip driver bölümüne gittiğimizde bizim için uygun diyor.

@MühendisMurat @ztalan @Resurrectionn @potur

• quote:

Orijinalden alıntı: zhee

Aramızda 01.02.21 tarihinde çıkan driverı deneyimleyen var mı? Destek listesinde SB serileri yok fakat ürünü seçip driver bölümüne gittiğimizde bizim için uygun diyor.

@MühendisMurat @ztalan @Resurrectionn @potur

ben denedim aynısı bir farkı yok

• zhee kullanıcısına yanıt
    1 haftadır evde yokum, gidince kurarım,
    Tepki süresi uzadı bu panelde, sbx-scout mode aç-kapa, hoparlör-kulaklık geçişleri sanırsın donup kalıyor,
    Bunu düzeltseler müthiş
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı ortalama 100$ fiyatı olduğu için güncel kurla bu sitede uygun
    https://www.bossbilisim.com/creative-labs-sound-blaster-z-5.1-channels-24-bit-116-db-24-bit-/-192khz-10-88000-hz-pci-e-34306

İkinci el fiyat için ben satacak olsam 450₺ yazardım herhal
  • ztalan kullanıcısına yanıt

Ok teşekkürler, Letgo da 700-800 lira isteyen de var, 1800 lira isteyen de. 400-500 isteyenlerin ki hep satılmış, takibe devam o zaman.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    500e satılanları 800e satanlar almıştır.

Memleketin her yeri çakal kaynıyor, millet işi gücü bırakmış sağda solda araba ve bilimum teknoloji ürünü alıp satıyor, herkes beleş para peşinde, bir cacık olmaz buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 11 Şubat 2021; 13:33:2 >
  • Müzik ve film için kulaklık ve 4.1 sistem ayarları nedir ?

• Şubat 2021 Güncellemesi eklendi, pek bir şey getirmiyor ama ekledim.

Creative_SB Z-ZX_SBZMasterInstaller_3.4.98.00_FEB21

https://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=100348

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Nisan 2021; 0:56:42 >
  • Merhaba sb z se ile z nin ne farkı var

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Şubat 2021 Güncellemesi eklendi, pek bir şey getirmiyor ama ekledim.

Creative_SB Z-ZX_SBZMasterInstaller_3.4.98.00_FEB21

https://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=100348

Sitesine neyin onarıldığı bile yazılmamışCreative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 2 Mayıs 2021; 13:17:55 >
  • Yüksek sesle müzik dinlerken Smart Volume pek iyi olmuyor sanki sesi boğuyor geçişler daha soft olsun diye, kapadım.

• ShadyMM kullanıcısına yanıt

What's New:

• Add USB Audio Connectivity on G6.

Fixes:

• Add functionality to attempt to repair a failed device connection in Windows 7.
    • Fix incorrect Voice Clarity states upon restart of Sound Blaster Command.

Cihazlar arasında Z serisi yok.

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]
  • Eski görünümdeki gibi hoparlörden kulaklığa geçişi kasmasaydı kullanırdım ama eskiye döndüm.

• bende eskisine döneceğim gibi yeni sürümde her seferinde dts seçili bıraktığım halde sıfırlıyor sebebi ne olabilir

• Herkese selam. Creative sound blaster z kartı aldım creative nin sitesi çok karışık. Sıfırdan kurulumda hangi güncel driver ve aplikasyonları yüklemem gerekiyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Z ve zx ikisini de kullandım. Şu an hala daha zx kullanıyorum. Zx ve z arasındaki fark sadece acm değil. Zx kapasitörleri daha kaliteli. Nichicon kullanılmış.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 32bit 384 kHz için AE-5 Plus'a 1500 lira vermeye değer mi? Sadece stereo amfiye bağlı olarak yüksek kalite müzik için kullanılacak. Şu anda Asus Xonar DX kullanıyorum. (Konu ile ilgisi yok farkındayım, ses kartları ile ilgili görece aktif bir konu olduğu için buraya sordum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 20 Haziran 2021; 21:54:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

Bende Soundblaster ZxR var.

Sennheiser GSP 670 (Kablosuz) aldım.

Kablosuz olduğu için ZxR ye bağlantı yapamıyorum. Bunun bir çözümü yolu var mı?

Kulaklık ile sadece 16 Bit 48000hz DVD kalitesinde ses alabiliyorum başka seçenek aktif gelmiyor zaten. (DTS, DD seçenekleri hiç gelmiyor zaten Windows 10 ses denetiminde)

Bir yolu var mıdır?

• Merhabalar Elimde Creative Sb Omni Surround var ilgilenen olursa pm atabilir.

• İlk çıktığı günden beri ZX kullanıyorum ve her anlamda acayip ötesi memnunum.. Sırf meraktan şu yeni çıkan driverleri temiz kurulumla bir denedim ancak tek kelimeyle ses kartının resmen gırtladığına çökmüş gibi oo güzel ses kalitesi yerin dibine girdi. Hem çok karmaşık olmuş hemde ne yaparsam yapayım bir türlü istediğim gibi bir ayar tutturamadım.. Çevresel sesi yani şu zamana kadar mest olmuş şekilde kullandığım ses ayarlarını bi türlü ya tutturamadım ya da driverda bi sorun vardı.. Ben kartı 5+1'de kullanıyorum ve yine söylemek istiyorum çoook memnunum yahu iyi ki almışım dediğim ürünlerden biri... Yeni sürücülerde asla umduğumu bulamadığım için Daha fazla da açıkçası kurcalamak ve zaman kaybetmek istemediğim için yine temiz kurulum ile Eski sürücüye geri döndüm, anında herşey yine şahane oldu.. Yeni driver'lar her ne kadar Z,ZX,ZXR içinde kullanılabilir dense de bence Z serisi için rezalet bir driver olmuş.. Bence çok bile destek verdiler zaten bu kartlara, mecbur yeni kartlarını ön plana çıkarmaya çalışıyor olabilirler..

Tüm bunlara ek olarak sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar, SADECE DİZİ FİLM MÜZİK için kaliteli kablosuz bir kulaklık almayı düşünüyorum ancak ses kartımdan ve özelliklerinden de mahrum kalmak istemiyorum.. Bana önerebileceğiniz bir kulaklık var mi... Yalnız lütfen saçma sapan şu piyasanin içine eden oyuncu kulaklıkları önermeyin lütfen.. Oyun kulaklığı istemiyorum, Sadece Müzik ve Film için kullanılacak güzel kaliteli kablosuz bir kulaklık istiyorum.. Öneriniz varsa yazabilirsiniz, Bütçem aşağı yukarı 1000 TL civarı arkadaşlar artı eksi 250 lira daha oynar duruma göre..

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.