Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (431. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastik secimi icin Bridgestone driveguard bir alternatif olur. Hem patlasada gider hem bizim jantlara uygun hemde klasik runflatler gibi tahta gibi degiller.lastik sesi ve konfor biraz bozulur.

Dusuk devir 1100-1300 arasi silkeleme ve kararsizlik ise

1.Yazilim

2. EGR sistemi ( egzost geri besleme) arizasi

3. CVT arizasi

Olabilir.. 2017 imprezalar da (xv nin otomobil versiyonu) boyle bir sorun varmis bununla ilgili 11-172-17 sayili bir teknik bulten var, bizimkilerin haberi var mi bilmem ama bir ECM yazilim guncellemesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milest -- 12 Ocak 2018; 12:6:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgili teknik bülteni paylaşmanız mümkün mü teşekkürler

• TSB 11-172-17

Reprogramming File Availability for DTC P05A0 and Hesitation / Stumble on Light Acceleration This bulletin announces the availability of reprogramming files to optimize the ECM. The new logic will address isolated customer concerns of a hesitation and / or a stumble felt on light acceleration and in some cases, a possible DTC P05A0 which may set in the ECM memory. "

• Kilometre arttikca azalabilir, bazilarininki zamanla gecmis, ben azalma hissettim 1000 km. Oldu ama gecmedi.. motor sicak-soguk farketmiyor.. servis normal falan derse “ yemeyelim”

• quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

quote:

Orijinalden alıntı: yaviz

kullanan arakadaşlardan tavsiye almak isterim kompresör için öneriniz nedir? Güç, marka model fiyat?

XV lerde orj kompresör zaten var,benim sahip olduğum ve oldukça iş gören(top ve bisiklette de) diğeri marka Airman.

Orjinal kompresör var derken? Bu lastik tamir kitinden bahsetmiyorsunuz dimi? Yoksa ben mi yanlış anladım.

• bir arkadaş TPMS hasarından bahsetmişti.

alttaki sitedeki açıklama kısmında airman solüsyon için su bazlı olduğundan TPMS'e zarar vermez diye belirtiliyor.

araç ile birlikte gelen solüsyon ile aynı olmayabilir ama emin olamadım.

https://otolastiktamirseti.com/urun/resq-lastik-tamir-seti-2/
  • ortacalkan O kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bir arkadaş zıplamadığını yazmıştı kıyaslama yaparken hocam yanılmıyorsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxı-gen

performansı yeterli bulmayanlar için ozellkle avustralya da avo marka turbocharger kid leri satılıyor tamamen subaru xv ler için özel olarak üretilmis turkye ye ithal edilmiyordur diye düsünüyorum egzos sistemini de komple yenilemek gerekir birde epey masraflı olur değmez fazla yakıt sarfiyatı da düşündürücü levorglar çok yakıyor mu xv lerden acaba ?

Levorg ile XV'nin fabrika verilerine göre yakıt tüketimleri arasında 0,8 lt fark var ama gerçek kullanımda bu fark daha yüksek görünüyor. Ben şahsen kullanmadım ama Levorg forumundan okuduğum kadarıyla şehir içi 10-11 lt civarında tükettiğinden bahsediliyordu. Bir de XV ısrarla gaz verince performans gösterse de bana gaz pedalı biraz ağır gibi geliyor, adeta sizi daha az gaza basmaya teşvik ediyor. Belki dikkatli kullanıldığında tüketim farkı çok olmuyordur ama altınızda Levorg gibi bir araba olunca gaza basmadan, turboyu devreye sokmadan kullanmak pek mümkün olmasa gerek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

quote:

kullanan arakadaşlardan tavsiye almak isterim kompresör için öneriniz nedir? Güç, marka model fiyat?

XV lerde orj kompresör zaten var,benim sahip olduğum ve oldukça iş gören(top ve bisiklette de) diğeri marka Airman.

Orjinal kompresör var derken? Bu lastik tamir kitinden bahsetmiyorsunuz dimi? Yoksa ben mi yanlış anladım.

Lastik tamir kiti bir takım zaten,kompresör+likit.

Subaruların hepsinde mevcut.Sizde yoksa ve 2.el aldıysanız önceki sahibi almış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bendeki orjinali bu 12 V , 10A ,120W

Sıvının SKT 05/2020

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• milest kullanıcısına yanıt
    servisi ziyaret etmekte fayda var , ben tel ile görüstüm herhangi bir yazılım yok cvt için denildi bana
    yok zıplama yapmıyor
    Eski model kullanmadığım için kıyas yapamıyorum.Ama zıplama tarzında bir rahatsızlık hiç hissetmedim..
  • Arabanin değiştiğine şimdi ikna oldum :D :D

• oxı-gen O kullanıcısına yanıt
    Sase numarasi ile sorsunlar bir zahmet Japonya ya.. yada araci degistiriversinler....

• Bazı inceleme videolarında Xtreme pakette var diye söyledikleri 2 şey katologda yazmıyor.

1. Geri manevra uyarı (Yok ise, olmaması park etmede sorun oluşturuyor mu?)

2. Kör nokta uyarı

Yeni XV Xtreme sahipleri cevaplarsa sevinirim.

Bir de multimedya sistemde dahili navigasyon var mı? Yoksa telefonu kabloyla bağlayıp mı navigasyonu açabiliyoruz.

• Merhaba. Xtreme pakette geri manevra uyari sesi yok. Ama geri gorus kamerasi cok iyi. Ekran buyuk ve cozunurluk yuksek, aracin arkasi balik gozu kamera ve kameranin konumu sayesinde cok net gorunuyor. Ayrica direksiyon yonune gore hareket eden kilavuz cizgileri isi iyice kolaylastiriyor.

Kor nokta uyari sistemi de yok. Olsa guzel olurdu tabi ama arac icinde gorus alani oldukca iyi.

Multimedya sisteminde de dahili navigasyon yok. Android car'da google maps ve waze maps, apple car playde de onun kendi haritasini kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blipsberry -- 13 Ocak 2018; 17:29:32 >
  • blipsberry B kullanıcısına yanıt
    Bir şey daha sormak istiyorum: "Ön cam sileceği buz çözücüsü" cam suyunu mu ısıtıyor yoksa ön camı mı ısıtıyor?

Teşekkürler...

• 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    ön camda sileceklerin bulunduğu yere konumlandırılmış rezistanslar ile silecek lastiklerini ısıtıyor.
  • Merhaba, aralık ayında yeni xv alarak aranıza katıldım. Sömestr tatilinde Kartalkaya’ya çıkmayı düşünüyorum. Kış lastiği olarak continental WinterContact 850 p almayı düşünüyorum. Bu konu hakkında önerilerinizi alabilir miyim.

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.