Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drakyuz

ikinci ele de düşmedi xv ilginçtir..şöyle güzel bişey düşse de alsak

Arasira sahibinden.com'da az kilometrede oluyor, takip ederseniz istediginiz gibi bir arac bulabilirsiniz bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • genelde galerilerde oluyor
  • aklımı karıştıran hatta allak bullak eden araç.
    biraz kendimden bahsedeyim bu aracın bana uygun olup olmadıgına siz karar verin.
    27 yaşında bekarım uzun geziler yapmayı çok seviyorum.temmuzda türkiye haritasını çizdim nerdeyse.
    hızdan nefret ederim sakin sağdan gitmek benim için yeterli.
    yakıt ekonomisi benim için önemli degil neden derseniz az yakan çok yakan arasında maksimum 2 litre oynuyor.1000 km de 100 lira yapar buda gereksiz kasıyoruz bence.
    aracın iç dizaynı ve kalitesi benim için önemli tiguan ve bütün vw ler zevksizligin son noktası tipsiz araçlar için millet nasıl kuyruga giriyor anlamıyorum.ix35 dizayn güzel ama tuşları elleyince yerinden çıkacak elimde kalacak gibi geliyor.
    aracın içini açık renk seviyorum galiba xv de yok.
    dizel araç hiç kullanmadım kullanmayada korkuyorum.içeri veren sesi azalta bilseler bile dışardan bir traktör sesi ortalıgı kaplıyor.ayrıca dizel motorun çok narin oldugunu ve daha çabuk arıza verdigini düşünüyorum.
    otomatik araç kısa süreligine kullandım hoşuma gitmedi araç benim kontrolümde degilmiş gibi geldi.şehir içi güzel tabi.
    4*4 olayı tamamen yabancı oldugum bir mevzu.
    yılda 25 -30 bin km yapıyorum. dogunun parisi van da yaşıyorum servis ve yedek parça sıkıntısı çekermiyim .yılda 2 kez kendi aracımla ankaraya geliyorum.
    neden crossover segmentinde bir araç derseniz .hangi araca baksam incelesem 60 binlira cepten hertürlü cıkıyor.o parayı verince jip gibi bir araca binmek istedim.ayrıca yollaımız gercekten çok bozuk.
    japon araçları hakkında hiç tecrübem yok.nissan qq de begenmedigim tipsiz araçlardan .mazda ve subaru diazynları ile beni cezbediyor.
    eger aracı begenirsem ve beni üzmezse uzun süre kullanırım.2. el durumu biraz önemli benim için.
    asx incelememde iç dizayn sınıfta kalıyor .

• önemli rakip geldi XV ye..kuga 1,6 180 bg..
  • "gerektiğinde 4 çeker " olması eksisi tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drakyuz -- 21 Şubat 2013; 9:07:56 >
  • incelediniz mi? yeni ford kugayı, subaru ile karsılastırdıgınızda eksileri artıları nedir.. çok yakar deniliyor kuga için, subarununda performansı kötü diyen var kaldık arada,
  • yarın bakmayı düşünüyorum...bir yerde performans bir yerde ekonomi ve kalite...zor seçim...
  • EDIT: ARKADAŞLAR KONUYU GELEN TALEP ÜZERİNE KULÜP BAŞLIĞINA ÇEVİRDİM. FAYDALI PAYLAŞIMLAR OLMASINI DİLERİM...
  • Bu arada hem başlığı canlandırmak, hem de yeni bilgiler paylaşmak açısından;

Geçtiğimiz ay boyunca kış sporları amaçlı İsviçre Alplerindeydim. Malum heryer yokuş, kar ve buz. En çok tercih edilen araba da Subaru. Hatta geçen senelere kıyasla, XV'nin de eklenmesiyle daha da fazla Subaru gördüm. Hani 4 arabadan 1'i Subaru desem abartı olmaz. (2.si de Audi)

Neyse, boş bir günümüzde bir Subaru mağazasına girdik ve yeni Forester 2013'ü denedik. Şimdiki kasadan yürüyen aksam olarak pek bir farkı yok. İç tasarım açısından XV'yle neredeyse birebir aynı.

Daha sonra da Asıl hedefim olan XV 2.0 dizel boxer manuel'i denedim. (Türkiye'de XV 1.6 CVT benzinli sahibiyim) Galeri sahibi bizzat ilgilendi, hatta bir ara dik ve yarı buzlu olan bir vadiye daldık, orada da denememi istedi. Şunu söylemeliyim ki bu XV 2.0 dizel, forester 2.0 dizelden daha keyifli geldi bana. Hızlanma olarak müthiş keyif veriyor. Türkiye'ye dönüp kendi 1.6 CVT'ime binince kendimi kötü hissedermiyim diye düşündüm, kortuğum olmadı. 1.6 da geyet yeterli olduğunu hissettirdi bu teset bana. Bir de İsviçre'de de 1.6 CVT benzinli en çok satan modelmiş. Otomatik candır diyorlar yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Link234 -- 12 Mart 2013; 11:01:02 >

•  SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

Geçen ay yaptığım İstanbul-Kocaeli sürüşü yakıt tablosu. Ortalama 5,4lt.
    Aracım şu anda 2000 km oldu, aldığımdan beri ortalama hesaplamasını hiç sıfırlamadım, ağırlıklı şehir içi kullanıyorum. Fotoğrafta 7,4lt görünenen genel ortalama da şu anda 7.0lt oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

Geçen ay yaptığım İstanbul-Kocaeli sürüşü yakıt tablosu. Ortalama 5,4lt.
    Aracım şu anda 2000 km oldu, aldığımdan beri ortalama hesaplamasını hiç sıfırlamadım, ağırlıklı şehir içi kullanıyorum. Fotoğrafta 7,4lt görünenen genel ortalama da şu anda 7.0lt oldu.

Aracınız CVT mi?

• Evet 1.6 CVT Elegance (Navy Blue)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SRJANN -- 13 Mart 2013; 12:04:31 >
  • Merhabalar.. biz de koyu gri XV Premium aldık. Şimdilik araçtan memnunuz.

Yakıt tüketimi şehir içinde çevreyolu + bölgesel kullanımda 7 litre civarı. Bir ara TEM'de trafik yokken 120-130km/s ile yine 7 litre civarında tüketim oldu.

Yol tutuşu çok iyi. Yüksek hızda biraz ses alıyor gibi geldi ama sanırım yüksek araçların tümünde (lüx segment hariç) bu durum mevcuttur. Süspansiyonlardan çoğunlukla memnunum ancak plastik kasislerden hızlı geçince hissettiriyor biraz. Bunun sebebi de yine Crossover olduğu için süspansiyonların binek araçtan daha sert olması.

Direksiyon ve manevra kabiliyeti oldukça iyi. Koltuklar çok rahat, arka taraf da gayet geniş.

En çok hoşuma gitmeyen şey ise ön kolçağın geride ve sabit olması ve arka koltuk ortasında kolçak olmaması. Bir de makyaj aynalarında ışık olmaması kötü.

İç dikiz aynası otomatik kararma özelliği yok ancak anladığım kadarıyla özel bir kaplamaya sahip, yan aynalara göre daha koyu duruyor ve arkadaki araç uzunları yaktığında rahatsız olmuyorsunuz. Ayrıca manuel aşırı karartma imkanı da mevcut.

Şimdilik bu kadar..

Bir de ilk mesaja XV sahiplerini kullandıkları model ve rengi de belirterek sıralarsanız güzel olabilir.

• XV AWD sistemi hakkında yeterli bilgi sahibiyim, Kuganın 4x4 sistemi ile karşılaştırmasını yapabilen hiç oldu mu? sitelerinde yeni versiyon akıllı awd olarak tanıtıyorlar. Acaba hala sadece arka tekerlere gücü ileten bir sistem mi var, eski versiyon bildiğim kadarı ile tek teker tutulu olduğu durumda sınıfta kalıyordu. Sırf böyle bir durumda kalmamak için Subaru düşünen tanıdığım var ve o yüzden merak içerisindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

XV AWD sistemi hakkında yeterli bilgi sahibiyim, Kuganın 4x4 sistemi ile karşılaştırmasını yapabilen hiç oldu mu? sitelerinde yeni versiyon akıllı awd olarak tanıtıyorlar. Acaba hala sadece arka tekerlere gücü ileten bir sistem mi var, eski versiyon bildiğim kadarı ile tek teker tutulu olduğu durumda sınıfta kalıyordu. Sırf böyle bir durumda kalmamak için Subaru düşünen tanıdığım var ve o yüzden merak içerisindeyim.

Şu video yarımcı olur sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

XV AWD sistemi hakkında yeterli bilgi sahibiyim, Kuganın 4x4 sistemi ile karşılaştırmasını yapabilen hiç oldu mu? sitelerinde yeni versiyon akıllı awd olarak tanıtıyorlar. Acaba hala sadece arka tekerlere gücü ileten bir sistem mi var, eski versiyon bildiğim kadarı ile tek teker tutulu olduğu durumda sınıfta kalıyordu. Sırf böyle bir durumda kalmamak için Subaru düşünen tanıdığım var ve o yüzden merak içerisindeyim.

Şu video yarımcı olur sanırım

En arkada durduğu yerde debelenen Kuga. Ona şaşırmam da Volvo'nun hali ne öyle? Subaru'dan sonra en iyi AWD olarak geçerdi.

• Şöför faktörü olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Link234

En arkada durduğu yerde debelenen Kuga. Ona şaşırmam da Volvo'nun hali ne öyle? Subaru'dan sonra en iyi AWD olarak geçerdi.

Videoyu çeken kişinin yazdığına göre tüm araçlarda standart lastik varmış, hepsinde ESP kapalıymış ve çim zemin oldukça ıslakmış.
  • Arkadaslar Subaru ile ilgili bilgi almak icin subaruclubtr'den faydalanabilirsiniz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz abarttım sanırım: )
    Son durum budur.

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.