Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.031
Cevap
199
Favori
982.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aliekspressten subaru güneşlik aldım..açıklamada forester,impreza legacy outback yazıyordu. xv yazmıyordu ama yinede sipariş verdim. görüp almayı düşünüp nasıl olacağını merak eden varsa gayet güzel oluyor.

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!
  • kenkss41 K kullanıcısına yanıt
    Aksesuar filan araştırırken bazen uygun araçlar arasında Impreza yazıp XV yazmayabiliyor. Bildiğim kadarıyla İki aracın farkı yalnızca tamponlar ve amortisörler, tabii Impreza'nın 2012 (2011 de olabilir, emin değilim) veya üstü model olması kaydı ile. Bu durumdan etkilenmeyecek aksesuarları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ama mesela bagaj boyutları amortisörlerden etkilenmiş olabileceğinden bagaj havuzu uyumlu olmayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenkss41 K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ben de memnunum

• xOguzhangx X kullanıcısına yanıt
    Bu konuda size katılıyorum. Bu forumdaki ilerlemenin biraz laf lafı açıyor şeklinde olması benim daha çok hoşuma gidiyor, katılım daha fazla, sohbet de daha aktif oluyor böylece. Subaruclubtr sitesinde model ve konulara göre ayrlmış sayfalar var. Kategorize edilmiş şekilde bilgi edinmek isteyenler için o site de faydalı olabilir.

• bayram tatilinde memleketim artvin'e gittim (aynı zamanda da düğünüm vardı). 5 kişi ile gittik ve bagaj tamamen doluydu. sorunsuz bir şekilde gittik geldik. giderken sürekli, dönüşte de yolculuğun yarısı boyunca klima kullandım. malüm radar, yoların kalabalıklığı, trafik uyarıları nedeniyle hızlı gidip gelmedim. gidiş ve geliş ortalama yakıt tüketimi 7,6 litre oldu ancak bu tüketimin artmasında artvin'de yaptığım köy gezilerinin ve çamlıhemşinde pokut yaylasına çıkışın da etkisi var. pokut yaylasını bilenler bilir, yolu oldukça bozuk, engebeli ve küçük araçların çıkmasının neredeyse imkansız olduğu bir yayla. aslında pokuta daha önce defalarca çıktığım için zor bir rota olması nedeniyle sadece misafirleri fırtına vadisine ve elevit yaylasına götürecektim. biri gaza getirdi, pokut'a gidelim vs diye ve vurduk yola. geceden yağan yağmur nedeniyle yol nispeten islak olmasına rağmen o zorlu yolları hiç sorunsuz çıktık ve indik. üstelik 5 kişi ve bagajlarla. aracı hiç zorlamadım. 4 çeker tecrubem az olmasına rağmen aracın refleksleri ve yönlendirmesi yetti. ben sadece uygun şekilde frene ve gaza bastım. inişte (yayla yolu yaklaşık 15 km ancak sürekli viraj ve meyilli) fren balatalarının ve disklerinin çok ısınmış olabileceği düşüncesiyle yolun 2/3'ü gibi bir yerde biraz durdum. artvin yolu yaklaşık 1300 km ve önceki araçlarımla da gittim bu yolu ve asla onlardaki kadar yorulmadım. ama önceki araçlarım küçük araçlardı mitsubishi colt ve opel corsa gibi. cruise kontrol işimi çok kolaylaştırdı ama direksiyonun biraz daha hisli olmasını da çok istedim. opel corsanın direksiyonundan aldığım hissi bile özletti. şehir içinde bunu çok fark etmemişim. uzun yolda daha hisli bir direksiyon olsun isterdim. araba her şeyiyle kendi kendini kulalnıyor gibi gelmeye başlıyor bir süre sonra.
    yeni modeli ben de merakla bekliyorum. fiyat sürprizi olmazsa değiştirmeyi de düşünüyorum. yeni modelle ilgili olarak edindiğim bilgi kasım ayı gibi 2017 modellerin geleceği. ve test eden bir arkadaşın özetle bana söylediği yeni modeli kullandığında arabandan soğuyacaksın dedi. durum bu kadar vahim yani :)

bir de pokut yaylası hatırası.

herkese kazasız günler... SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

• parpali0800 P kullanıcısına yanıt
    Araçda, doğada çok güzel maşallah.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim Uğur bey. yolunuz çamlıhemşin tarafına düşerse pokut'u mutlaka görün.
  • chemaster1 C kullanıcısına yanıt
    Siyah aldım ben biraz daha arazi aracı görünümünü koruma adına
  • Arkadaşlar merhaba;
    Biir süre önce XV ile olan mutlu beraberliği maddi ihtiyaç nedeniyle bitirmek zorunda kalabilirim diye paylaşımda bulunmuştum..Maalesef bugün itibari ile aracım satışta..
    Çevrenizden bu aracı arayan varsa bilgi verirseniz sevinirim..Henüz malum sitede ilan açmadım bu akşama kadar açarım.İstediğim Rakam 85.000 TL
    Aracım 2015 Model Elegance 34.000 KM de İnci Beyazı,Tavan raylı tertemiz kazasız boyasız bakımlı bir araç..
    Defalarca araç aldım ve sattım ama ilk defa böyle bir burukluk yaşıyorum..Alacak olana şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utabev -- 9 Eylül 2017; 11:30:31 >
  • cva C kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni XV leri bekliyorum. Mevcut aracım 2015 şubat çıkışlı elegance XV 115.000 km de oldu değişim zamanı geldi. Sanırım forumda aracını en çok kullanan üye de benim :))) Ben araç alımlarımı hep Ocak şubat aylarında yaptığım için ( ciddi indirimler yakalayabiliyorum ) bayileri aramadım fakat kasım ayı ortaları gibi gelir diye düşünüyorum. Bildiğiniz üzere yeni XV lere f1 vites ve yeni şanzıman geliyor. Özellikle motorun zayıf kaldığını ve ivmelenme , araç sollamada hantallık gibi şikayetleri azaltacağa benziyor. Bunu da kendileri iddia ediyorlar. Tabi ki hiç bir zaman bir forester xt olamayacaktır. Araçların gelecek renkleri de yayınlandı. Benim ilk defa Subaru alacak arkadaşlara tavsiyem test sürüşü yapın hatta tüm bayiler de farklı yollarda yapın. Ya çok sevecek ve Subarudan başka araca binemeyeceksiniz ya da nefret edeceksiniz ortası yok :) Ben şahsen subarudan başka araç almam bir daha. Önce XV yi değiştireceğim anlaşabilirsek eşimin corollasını verip bir de eyesightlı forester alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknshn222 -- 9 Eylül 2017; 12:37:24 >

• Her şey gönlünüze göre olsun,hayırlısı diyelim...

Ben de satma niyetim olmadığı halde bu araçtan nasıl ayrılırım diye şimdiden tasalanıyorum :) Yaşamayan bilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freebirdx -- 10 Eylül 2017; 11:28:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Her şey gönlünüze göre olsun,hayırlısı diyelim...

Ben de satma niyetim olmadığı halde bu araçtan nasıl ayrılırım diye şimdiden tasalanıyorum :) Yaşamayan bilmez.

İnsanlar herşeyin en iyisine layıktır..Her insanın hayallerinin gerçek olması dileğiyle..
    Bir süre sonra Subaru XV sahibi olamasamda forumda paylaşımlarınızı okumayı sürdüreceğim..
    Umarım ilerde yeniden bir Subaru sahibi olurum..
    Dilekleriniz için ayrıca teşekkürler..
  • utabev U kullanıcısına yanıt
    Freebirdx F kullanıcısına yanıt
    Umarım kısa zamanda daha iyi bir subaru sahibi olursunuz. Xv almadan önce başka bir crossover almayı düşünüyordum, arkadaş tavsiyesi üzerine araştırınca tamamen mantık birlikteliği ile xv aldım şuan ki tek pişmanlığım sıfırını almamış olmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemaster1 -- 10 Eylül 2017; 14:6:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemaster1

Umarım kısa zamanda daha iyi bir subaru sahibi olursunuz. Xv almadan önce başka bir crossover almayı düşünüyordum, arkadaş tavsiyesi üzerine araştırınca tamamen mantık birlikteliği ile xv aldım şuan ki tek pişmanlığım sıfırını almamış olmak.

Güzel dileklerinize sonsuz teşekkürler..
    Bu forum sayesinde Subaru XV kadar bu araca sahip olan insanların paylaşımlarını,kalitesini birlikteliğini de sevdim..
    Herşey gönlümüzce olur İnşallah..Sağolun varolun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknshn222

Ben de yeni XV leri bekliyorum. Mevcut aracım 2015 şubat çıkışlı elegance XV 115.000 km de oldu değişim zamanı geldi. Sanırım forumda aracını en çok kullanan üye de benim :))) Ben araç alımlarımı hep Ocak şubat aylarında yaptığım için ( ciddi indirimler yakalayabiliyorum ) bayileri aramadım fakat kasım ayı ortaları gibi gelir diye düşünüyorum. Bildiğiniz üzere yeni XV lere f1 vites ve yeni şanzıman geliyor. Özellikle motorun zayıf kaldığını ve ivmelenme , araç sollamada hantallık gibi şikayetleri azaltacağa benziyor. Bunu da kendileri iddia ediyorlar. Tabi ki hiç bir zaman bir forester xt olamayacaktır. Araçların gelecek renkleri de yayınlandı. Benim ilk defa Subaru alacak arkadaşlara tavsiyem test sürüşü yapın hatta tüm bayiler de farklı yollarda yapın. Ya çok sevecek ve Subarudan başka araca binemeyeceksiniz ya da nefret edeceksiniz ortası yok :) Ben şahsen subarudan başka araç almam bir daha. Önce XV yi değiştireceğim anlaşabilirsek eşimin corollasını verip bir de eyesightlı forester alacağım.

benim de takibimde eyesight lı süvariler ancak neden harman kardon yok eye sight lı forester larda anlamış değilim. beni hemen soğutuyor bu.

• Aracınız temiz ise inanın 0km almaya değmez,ben de yenisine çok iyi indirim almama rağmen tesadüfen temiz ve az kullanılmış 2015 Mayıs(Makjaydan 1 ay önce) 9000km de buldum ,pişman değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguzzhann1361 kullanıcısına yanıt
    Link için teşekkürler.

Bu bumeranglara ilave kapı koruma çıtaları ve arka paçalık denen çamur koruyucularda vardı onlardan da bakacağım. Bayiden 500 tl ye almak gerçekten sıkıntı, yinede insan ister istemez rahatsız oluyor "orjinal değil sahtesini takıyoruz araca zarar vermeyelim ne bileyim, koruma işlevini yerine getirmez vs. vs." diye vesvese yapıyor.

Siz ne diyorsunuz bu konuda? bir de kendiniz mi uyguladınız bunu araca?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenkss41

aliekspressten subaru güneşlik aldım..açıklamada forester,impreza legacy outback yazıyordu. xv yazmıyordu ama yinede sipariş verdim. görüp almayı düşünüp nasıl olacağını merak eden varsa gayet güzel oluyor.

Slm dostum güneşliğin de linkini rica edeceğim

• Freebirdx F kullanıcısına yanıt
    Aracım çok temiz, sıfır almama pişmanlığım yılda fazla km yapmadığım için daha uzun süre kullanabilmek ve makyajlı kasa olmadığı için, yoksa araçtan çok memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32829202604.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.7f25570fwXsHmT

• 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.