Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
199
Favori
980.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç kiralama şirketlerinin sitesinden XV kiralama seçilebiliyor düşük koşullarda 2500 tl gibi aylık bir rakam çıkıyor.
  • Aracımı 2017 başında aldım. Ağustos ayına kadar 4 bin km yol yaptım. Ağustos ayında ise 4500 km yol yaptım, şimdi 8600 km'de.

Bolu dağında rampada kamyon arkasında kalıp hızım 30 km düştü. Sonra tam gaz yapıp 120'ye çıktım. Araç basınca gidiyor, sadece ilk tepkisi biraz yavaş. Uzun yolda 186km hıza da ulaştım. Geçen hafta Saros'a gittim. Çamurlu ve çukur derelerden geçtim. (ilk geçişimdi, keşke videoya Tüm zamanların yakıt ortalaması 7,6 lt.

Istanbul'da karda gayet güvenle çıkabiliyorum. Şehir içinde trafiğe yakalanmazsanız yakıt ortalaması gayet iyi.

Ama yine de bir Range Rover değil, kabul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kirklareli köylerinden....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım şu an da 2500 km de. Dün aldığımdan beri ilk defa ailece uzun yola çıktık. kocaeli gölcük'ten çıkıp muğla akyaka'ya şimdilik 670 km yol yaptım. Bagaj dolu. Araçta 5 kişi ile Ekranda 7.2 yakıt ortalaması göründü. Hızım 90-120 arasında yola göre gittim. klima ise ara ara açtım. 2 orta boy,2 küçük boy valiz koyduk ve ıvır zıvır bir kaç şey daha koydum. 1 valiz alacak daha yer daha kaldı.

hiçbir rampada araç bayılmadı. Performans gayet güzel. Basınca gidiyor. Herkesin yazdığı gibi Araç sadece kalkışta ağır. Ondan sonra hiç bir sıkıntı yok. Daha önceki araçlarımlada uzun yola çıkmıştım ama subaru' da ki rahatlık gerçekten bambaşkaymış. Hele Viraj performansı harika.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Arkadaşlar daha önce konuşulmadı gibi geliyor ama emin değilim, XV nin ilk kalkışta start stop kullanan birçok üst düzey araçtan hızlı olduğunu fark ettim.
    Benim kendi reflekslerimin çok iyi olduğunu sanmıyorum ama, hani ışıktan hızlı çıkış yapma ihtiyacı hissettiğiniz anlar vardır ya işte o zamanlar yanımda hangi araç olursa olsun, (Porsche ve Ferrari ye rast gelmedim henüz) onlar daha start verirken ben yola çıkmış oluyorum.
    Bu durum dikkatini çeken var mı yoksa benim yanılsamam mı merak ediyorum.

Dün sitenin çıkışında kırmızı ferrari ve siyah nissan gtr a yol verdim arkadan izlemesi güzel oluyor :)))))))

• Kalkistaki farki bende hissettim. 4x4 ozelliginden dolayi diye dusunuyorum. Arac devrine geldikten sonra iyi de gidiyor. Arac zaten performans araci değil tam aile araci. Aile le birlikte keyifli yolculuklar için tasarlanmış bence. Durumum olsa performans için mercedes amg serisi, bmw m serisi, audi s veya rs serisi veya r8, nissan gtr vs... bu böyle uzar gider. Suv istersemde mercedes gls 500 amg, range rover 5.0, jeep grand cherokee srt yada biraz daha ufak suv forester xt vs.... bu listede uzar gider. Ama merak edenlere diyim 150 ile giderken çok rahat makasa giriyor. Virajlara çok rahat giriyor (limiti bilmek gerek tabi). Varsın olsun ivmelenmesi yavaş. Ailemle mutlu olduktan sonra gerisi hikaye. Markanın farkını bariz kisin 40 cm karda ve virajlarda anlıyorsun.....

• Vrtgo V kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Mazinizde turbo benzinli araç yoksa Xv yi severek kullanabilirsiniz.
    Ben ara ara yazıyorum, hergün izmir-manisa yapan ve sabuncu belini geçen biri olarak, Xv de yığılma problemi yok.
    Boxer motor sessiz ve CVT sanzuman zaten herşeyi hallediyor.
    Aslında turbo konusu da her zaman soru işaretidir.
    Subaru 1.6 atmosferik motor kendini ispatlamış uzun ömürlü bir motor.
    Keşk 2lt atmosferik opsiyon olsaydı biraz daha agresif kullananlar için iyi olabilirdi.

Ben 115 Bg den Xv ye geçince daha bile memnun kalacağınızı düşünüyorum.
    Viraj performansını gördükten sonra özellikle.

Bu arada subaru sahipleri çok farklı insanlar, çevrenizde varsa Xv rica edin size küçük bir demo yapsın.
    Ben izmir bornovadayım, denk gelirse yardımcı olmaya çalışırım.
  • Xv gerçekten de bir aile aracı.
    Görüntüsü de klas zaten. Sürüşü keyifli, ve yormuyor.
    Bagaj hacmi küçük biraz onu da pratik şekilde çözebiliyoruz.
    Aile olarak tatile veya bir yere gittiğimizde bagaj fazla ise çözüm basit; kıyafetleri vakumluyoruz. :) Bagaj kapasitesi net %50 artıyor. 3 bavul dolusu kıyafeti vakumlu poşete koyup çektiğinizde bagaj eşiğine kadar yer kaplıyor anca. :)Kalan boş yere de memleketten alınan yiyecek meyve zeytin yağı vs. vs. dolduruyoruz yer kalıyor bile.

Ortalama yakıt tüketimini sabitlemek içinde devirleri 3 ün üzerine çıkarmamak yetiyor. Gaza yavaş yavaş basıp kendi ivmesi ile hızlanmasını sağladıktan sonra, kalkış anındaki ortalama tüketimin 40 lt lerden 9 a düştüğünü görüyoruz, sonrası aracı kullanım şeklinize göre 6.5 kadar düşebiliyor. Zaman zaman performanslı kullanınca devir yükseliyor ve tüketim oranı anlıkta olsa yükselebiliyor, bu yükselen orandan dolayı ortalama tüketim değerleri değişebiliyor. Bu ne kadar net bir hesap verir artık bilemiyorum.Yani 0-100 arası kalkış süresi gibi ortalama yakıt tüketim değerinin de net bir ölçüm vermeyeceğini düşünüyorum bu yüzden.
    Yol bilgisayarındaki tüketim değerini Sadece aracı sürdüğüm andaki artışları göstermesi açısından güvenilir buluyorum, genel ortalamayı net yansıttığını düşünmüyorum.

Bu konuda ince ince ölçüm ve hesap yapan arkadaşlar varsa onların fikirlerini de almak isterim.
  • xv bagajı. bu kadar yüklemeye bir tane daha bavul sığacak yer kaldı

• kenkss41 K kullanıcısına yanıt
    :) Bavulların içerisindeki kıyafetleri vakumlu poşete koyup elektirikli süpürge ile havasını çekerseniz, burdakinin 3 misli daha kıyafet koyacak yeriniz olur. Vakumla havasını çekince kıyafetler ufalacağı için 2 bavulun içindekileri tek bir bavula sığdırırsınız hatta bavulda yer bile kalır. :) Yani o bagajdaki herşeyi 2 bavula sığdırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xOguzhangx -- 6 Eylül 2017; 10:46:21 >
  • Evet haklısınız ama bagaja bavullar rahat olunca da vakumlamaya gerek duymadık. Fotoğraf paylaşma nedenim xv alma niyeti olup bagajını merak edenler içindi. Dünyanın eşyasını vakumlamadan aldı :))

• Normal olarak trafik kurallarına göre dikiz aynasından arkanızı görmenizi engelleyecek şekilde yük kullanılması yasaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Normal olarak trafik kurallarına göre dikiz aynasından arkanızı görmenizi engelleyecek şekilde yük kullanılması yasaktır.

Resimde valizler arka koltuk kafalık hizalarını pek geçmemiş görünüyor. Ayrıca işin saçma tarafı arka orta koltuğa biri oturunca zaten görüş filan kalmıyor. Yükle kapatmak yasak, yolcuyla kapatmak serbest. Saçma sapan yönetmelikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: xOguzhangx

Xv gerçekten de bir aile aracı.
    Görüntüsü de klas zaten. Sürüşü keyifli, ve yormuyor.
    Bagaj hacmi küçük biraz onu da pratik şekilde çözebiliyoruz.
    Aile olarak tatile veya bir yere gittiğimizde bagaj fazla ise çözüm basit; kıyafetleri vakumluyoruz. :) Bagaj kapasitesi net %50 artıyor. 3 bavul dolusu kıyafeti vakumlu poşete koyup çektiğinizde bagaj eşiğine kadar yer kaplıyor anca. :)Kalan boş yere de memleketten alınan yiyecek meyve zeytin yağı vs. vs. dolduruyoruz yer kalıyor bile.

Ortalama yakıt tüketimini sabitlemek içinde devirleri 3 ün üzerine çıkarmamak yetiyor. Gaza yavaş yavaş basıp kendi ivmesi ile hızlanmasını sağladıktan sonra, kalkış anındaki ortalama tüketimin 40 lt lerden 9 a düştüğünü görüyoruz, sonrası aracı kullanım şeklinize göre 6.5 kadar düşebiliyor. Zaman zaman performanslı kullanınca devir yükseliyor ve tüketim oranı anlıkta olsa yükselebiliyor, bu yükselen orandan dolayı ortalama tüketim değerleri değişebiliyor. Bu ne kadar net bir hesap verir artık bilemiyorum.Yani 0-100 arası kalkış süresi gibi ortalama yakıt tüketim değerinin de net bir ölçüm vermeyeceğini düşünüyorum bu yüzden.
    Yol bilgisayarındaki tüketim değerini Sadece aracı sürdüğüm andaki artışları göstermesi açısından güvenilir buluyorum, genel ortalamayı net yansıttığını düşünmüyorum.

Bu konuda ince ince ölçüm ve hesap yapan arkadaşlar varsa onların fikirlerini de almak isterim.

11 ay oldu araci alali 16061 km oldu 6910 tl lik yakit, 1363 lt benzin almisim. Benim hesabıma göre 8,48 lt/100 km yakıtı var. ODO değeri 8.0 lt. 0,48 lt fark var arada bu degerde normal gibi.

• XV ile bu yıl sekiz ayda daha önce hiçbir arabamla yapmadığım kadar yol yaptım. 15 bin km oldu. Genelde senede ortalama 10 bin km kullanırdım. Daha önce de yazmıştım aslında 115 hp güç çok da azımsanacak bir değer değil. Yani sanki araba 90 hp gibi konuşuluyor kimi zaman.

Bu süre içinde çok zor şartlarda da kullandım. En sevdiğim yanı insanda hiç "acaba" endişesi yaratmaması. Özellikle yazın Yunan adalarında çok korkunç yollara girdim. Bilen bilir, her şey gayet güzel giderken bir anda kendinizi off-road'un kralında bulursunuz. Bedeninizi saran adrenalinle bu yollardan coşkuyla geçiyorsunuz.

Yokuşlarda hiçbir zaman hız kaybetmedim. Makedonya'ya kadar gittim bu yaz. Oraların yollarında 100 metre düz gidilmez. Ya yokuş çıkarsınız ya inersiniz ya viraj vardır bir şeydir. Dört kişi, bagaj tıka basa dolu, sürekli klima açık düz yolda gider gibi gidiliyor.

Dünyanın en muhteşem arabası mı bu, değil tabii. Daha çok param olsa Forester alırım. Bugün bir arkadaşımla Mazda 3 sedanın full versiyonun özelliklerine baktık. Benim arabamda da olsa mutlu olacağım birçok güvenlik ve konfor özellikleri var. Ama kar yağdığında, o arabalar kış lastiği olduğu halde otoparktan çıkamazken dört mevsim lastikle düz yolda gider gibi gidiyorum. Şimdiye kadar kullandığım hiçbir arabada kendimi bu kadar rahat ve güvende hissetmedim. Acaba bu havada çıkabilir miyim, acaba bu yolda gidebilir miyim, acaba burayı geçebilir miyim, soruları tarihe karıştı. Kafam çok rahat.

• waylander W kullanıcısına yanıt
    Ben özellikle o resime göre yazmamıştım zaten.
    Aracı yüklerken bu kural bilinerek orta görüş alanı özellikle boş bırakılmış sanırım.
  • Merhabalar

Bu sayfa hakkinda birkac yorum eklemek isterim

390+ sayfa yazı var ve sanırım bastan sona okumak oldukca zor. Belki de bir temizlik/ayirma yapılabilir (nasil olur bilemiyorum ben yeniyim bu forumda). Ancak, (atiyorum) bu 390+ sayfanin toplansa belki 100+'si yakit tuketimi ile ilgili (mesela bunlar XV yakit tuketimi diye bir basliga alinabilse), yine bunun gibi bir kismi da XV performans (100km'ye ulasma, yokusta durum, vb.) ile ilgili bunlar da XV performansa alinabilse. O zaman belki kalanlar, bu araca sahip olanlar ve olmak isteyenlere daha net bilgiler sunabilir.

Bir de sorum olacak, aracin yeni kasa versiyonu memlekette ne zaman satisa sunulacak bilen var mi (takribi fiyatiyla birlikte)? Aslinda eski vs yeni diye iki kolon halinde kiyaslama yapilabilse ne guzel olur, herkes farklari gorebilir.

Herkese iyı calismalar,
  • cva C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Burası donanımhaber içerisindeki bir çok sayfadan sadece birisi,sayfanın, sayfasının sayfası içindeyiz yani, ve bunu da sizin istediğiniz şekilde farklı farklı dallara ayırmak bence mümkün değil.
    Neden? burada konu laf lafı açıyor şeklinde sohbet şeklinde gidiyor, aracın özelliklerini konuşurken laf yakıt tüketimine, veya lastiklere veya yeni alınan bir aksesuara atlayabiliyor, başka bir üyede çıkıp o aksesuarı soruyor böyle böyle derken laf lafı açıyor, yani özel bir mevzuya ilişkin konuşulmuyor, burada tek ortak nokta herkesin XV sahibi- kullanıcısı olması.
    390 küsür sayfayı okumak zor gelebilir, ama bu aracı tanımak istiyorsanız okumalısınız bence. Ben araç alım sürecimde öyle yaptım.
    Xv ler Türkiyeye ilk geldiğinde başladı bu sayfadaki muhabbetler, versiyon değişiklikleri yeni donanımlar vs. vs. hepsi burada paylaşılmış,okumadan kişilerin kendi yorumlarını anlatımlarını görmeden sadece şuna yada buna özel bilgileri alamazsınız. :)
    Yeni versiyon da 2017 sonu 2018 başları gelecek deniyor. Henüz gelmemiş ve kimse tarafından bilinmeyen versiyonuda kimse kıyaslayamaz haliyle. Kıyaslama olayı ancak versiyon satışa sunulup kullanıcılar burada yorum yapınca olur, ki yukarıda belirttiğim gibi eski versiyonlarıda yine buradaki kullanıcılar geçmiş sayfalarda kıyaslamışlar.
  • köşe bomerangları ile ilgili aliekpress ten bir link atıyorum .aliekspress in arama tarafına subaru xv yazarsanız birçok aksesuar çıkıyor bu linkteki ürünün daha uygun fiyatlısı da vardır araştırmak lazım . ben yetkili bayilerdeki bomeranglar ile kıyasladığımda et kalınlığının biraz daha az olduğunu gördüm ama biri 500 tl biri 10 dolar şahsen 10 dolarlık 2 çift alır üst üste yapıştırırım genede 500 tl yi vermem ona tabi tercih sizin . Görüntü hemen hemen aynı oluyor ve aracın havasını değiştirdiği kesin .

https://tr.aliexpress.com/item/Ssport-2pcs-set-Large-Car-Rubber-Bumper-Protector-Guard-Corner-Strip-Crash-Bar-Trim-Protection-Door/32662452528.html?spm=a2g10.search0104.0.0.dyWqJQ
  • oguzzhann1361 kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler, siyahı mı Carbon görünümlü olanı mı tercih ettiniz.

• 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.