Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (374. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
982.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srl41

Arkadaşlar aracı alalı 1 hafta oldu. Bugün sol arka far da buğulanma farkettim. Yarın servise soracağım bakalım. Daha önce böyle birşey başına gelen oldu mu? yeni araçta böyle olması ilginç geldi bana da. Bakalım yarın ne diyecekler.

Merhaba, aynı şey bana da olmuştu. Servise gittiğimde sormak hiç aklıma gelmedi. Siz gittiyseniz, ne dediler?
  • Servise hemen ertesi gün gittim. Fotoğrafını çektiler. güneş açınca buğu kayboldu. Şu an da bir sıkıntı yok. Servisten de Bir daha olursa değişeceklerini söylediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Servise hemen ertesi gün gittim. Fotoğrafını çektiler. güneş açınca buğu kayboldu. Şu an da bir sıkıntı yok. Servisten de Bir daha olursa değişeceklerini söylediler.

Servisin işgüzarlığı,emin olun bir daha olacaktır.Güneş çıkınca buharlaşır elbet,demek ki bir yerde izolasyon sorunu var nem veya su oradan giriyor,ısınınca da çıkıyor.Amerika'yı yeniden keşfetmenin bir anlamı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Servise hemen ertesi gün gittim. Fotoğrafını çektiler. güneş açınca buğu kayboldu. Şu an da bir sıkıntı yok. Servisten de Bir daha olursa değişeceklerini söylediler.

Araç garantide değil mi ? Hiç beklemeyin ve yenisini takmalarını isteyin, ne saçma bir cevap vermişler.... Hatta bu grup değiştirilmediği sürece içeri girecek olan nem ve suyun aracın elektrik sisteminde herhangi bir sorun yaratmayacağını teyid eden ve tüm sorumluluğu üzerlerine aldıklarını belirten kaşeli imzalı resmi bir de yazı isteyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caretta9 -- 16 Haziran 2017; 12:2:47 >
  • Dostum burada bu forumda ve SUBARU XV sahibi olduğunuza göre bizler gibi aracını seven ve titiz bir insansınız,
    lütfen bu kadar kolay ikna olmayın, servisin işine gelmeyen şeyleri geçiştirmesine mahal vermeyin.
  • Aynı sorun bende de var. 2014 yılında sıfır aldığım aracın sağ arka lambasında 1,5 yıl kadar sonra yoğuşma farkettim. Bugün-Yarın derken, yılda bir uğradığım bakımlarda konuyu hatırlatmayı unuttum servise.

Son gidişimde şikayetimi söyledim. Arabanın garanti süresi bitti tabii.

Çarpma, vurma var mı diye soruldu. Lamba söküldü, kırık, çatlak arandı, contalar gozle kontrol edildi. "Keşke önceden söyleseydin, bir şekilde garantiden halletmeye çalışırdık" dendi. "Çok yoğun bir su alma sıkıntısı yoksa bu şekilde kullanın, çok canınızı sıkarsa ileride kaskodan yaptirabiliriz" dediler. Arka sağ lamba ara-sıra az buğulu gezmeye devam ediyorum şimdilik.

• Ben açıkçası geçiştirmedim sorunu. Hemen gittim servise. Bir dahakinde değiştirileceği söylendiği içinde tamam dedim. Ama İlk fırsat bulduğum an da servise yine uğrayacağım.

Bu arada araçla 2. haftamı bitirdim. Almadan önce Motor Performans konusunda hep eleştiri yazısı okumuştum ama benim gibi izmit'ten Antalya'ya 90-100km hızla sıkılmadan giden bir adam için motor performansından hiç rahatsızlık duymadım. Benim ölçülerimde gayet güzel. Aldığım günden beri şehir içi kullanıyorum. Şu an da 8.4 ortalama var. Xv aldığım için çok memnunum.

• utabev U kullanıcısına yanıt
    Evet nispeten uyguna geldi artan fiyatlar göz önüne alınca. Zaten 90 dan aşağı ilan yok, açıkçası fiyatlar artınca ben de XV den vazgeçmiştim ama son anda istediğim fiyata bulunca aldım. Siz de güzel günlerde kazasız belasız kullanınız.

Bagaj havuzu ve paspas geldi. Güzel ürün sorun yok firma hemen kargoya verdi. Paspaslar Llocker marka imiş ben farklı sanmıştım. Paspaslar da güzel tam oturdular. Bagaj havuzunu firma kendisi üretiyormuş. Paspaslar ise Rusya'dan ithal.
  • Evet garantisi devam eden araç sahipleri garanti kapsamına giren her şeyi talep etme hakları var ve istemelidir. Bir önceki aracımda sürücü koltuğu kılıfının ve direksiyon simidinin( deri) değiştirilmesini istedim ve değişti.

• Xv ye tam uyumlu paspas ve bagaj havuzu önerisi ve temin yolu rica etsem? Bursa da bir yere sordum adamlar xv nin nasıl bi araç olduğunu bilmiyorlardı. Anlatırken 2012 den beri ülkem yollarında bu araç var deyip çıktım (Sağlam bi tabelaya Tuning yazmış ama xv yi bilmiyor)

• Merhaba arkadaslar yaklasik 3 yıl takip ettigim forum sayesinde bende 2014 model lpg li elegans alarak araniza katildim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfing

Xv ye tam uyumlu paspas ve bagaj havuzu önerisi ve temin yolu rica etsem? Bursa da bir yere sordum adamlar xv nin nasıl bi araç olduğunu bilmiyorlardı. Anlatırken 2012 den beri ülkem yollarında bu araç var deyip çıktım (Sağlam bi tabelaya Tuning yazmış ama xv yi bilmiyor)

Yakın zamanda linkler paylaşılmıştı. Önceki mesajlarda bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hcfgrup

Merhaba arkadaslar yaklasik 3 yıl takip ettigim forum sayesinde bende 2014 model lpg li elegans alarak araniza katildim.

Hayırli olsun.

• Merhaba arkadaşlar,
    Geçen hafta İzmir - Antalya Göğnük arası 550 Km git gel yaptım
    ortalama tüketimim 8.2 oldu. Aydın yolunda 130+ ve kara yolunda 90-120 arası hızlarda kullandım
    Gazı esirgemedim.
    Bence başarılı bir ortalama. Seyahat yormadı, kısa mola hirici non-stop gidip geldim desem yanlış olmaz.
    Motor yağ sıcaklığı olarak korkuteli yaylası dönüş tırmanışında 114 derece gördüm. Resmi de var. Bilginize.

Bu arada dikkatimi çeken bir durum var
    Araç seyir halinde iken hızlanma sonraları bir şekilde mod değiştiriyor gibi, devir değişmiyor ama bazen çekiş artarken bazen de düşüyor
    Anlatması güç bir durum, daha çok sanki 4x4 oranları değişiyor gibi
    Vites ile ilgili olsa, aracın devirinde değişiklik görmem lazım
    ya da ateşleme ile mi ilgili acaba diyorum
    Örneğin istediğim hıza ulaşınca yavaş yavaş gazı azaltırken bazen çekişten düşme tarzı bir durum oluyor gibi
    Buna benzer bir durum gören oldu mu?
    Bazen de çekişin arttığını hissediyorum.
    Güzel anlatamamış olabilirim. Çok belirgin bir silkeleme değil bu. Sonuçta CVT-ZF-Kalsik tork çevirici-çift kavrama birçok araç kullandım
    Vites geçişinde mutlaka devir değişir, CVT de de devir oranla değişir
    Benim gözlemim daha çok aynı devide güç değişikliği gibi. Zaten bu iki yönlü bazen artıyor bazen azalıyor gibi
    klima kompresör devreye gir çık durumundan da şüphelendim ama tam test etmedim açıkçası, bir de klima bu kadar etkili olmaz inancındayım.
    Yorumlarınız olursa memnun olurum
    iyi günler...

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    Anlattığınız benzer durumu bende bazen yaşıyorum, ancak genellikle daha düşük süratlerde 40-60 km gibi, dediğiniz gibi sanki hafif bir silkelenme oluyor. Bakım sırasında sorduğumda hem şanzıman hamde 4 çeker sistemini kontrol edip sorun olmadığını söylemişlerdi. Belkide cvt den dolayı vites geçişi olmadığı için böyle bir durum dikkatimizi çekmiş olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Klimadan .Don't worry :)

Cvt yi klasik şanzıman mantığıyla düşününce işin içinden çıkılmaz. Cvt gerektiğinde deviri değiştirmeden vites oranını değiştirebilir sanırım. Cvt nin Asıl yapıtaşı olan iki koninin hareketleriyle sonsuz oran yakalanıyor.

Şöyle bir örnek vereyim, belli bir hızlanma gerçekleştikten sonra artık güç gereksinimi azalınca klasik şanzıman bir üst vitese geçer ve devir düşer, cvt ise yine daha üst bir orana geçer ama deviri sabit tutabilir. Yani sizin gaz pedalına basınca aldığınız tepki değişir çünki daha yüksek bir vites oranındadır.

• Subaru 2016 yılında 4x4 araç satış adedinde Dünya lideri olmuş.

1000.000 Adet.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Cvt yi klasik şanzıman mantığıyla düşününce işin içinden çıkılmaz. Cvt gerektiğinde deviri değiştirmeden vites oranını değiştirebilir sanırım. Cvt nin Asıl yapıtaşı olan iki koninin hareketleriyle sonsuz oran yakalanıyor.

Şöyle bir örnek vereyim, belli bir hızlanma gerçekleştikten sonra artık güç gereksinimi azalınca klasik şanzıman bir üst vitese geçer ve devir düşer, cvt ise yine daha üst bir orana geçer ama deviri sabit tutabilir. Yani sizin gaz pedalına basınca aldığınız tepki değişir çünki daha yüksek bir vites oranındadır.

Bu yazı gerçekten açıklayıcı bir bilgi olmuş, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Subaru 2016 yılında 4x4 araç satış adedinde Dünya lideri olmuş.

1000.000 Adet.

İyi ki ben de almışım. Yoksa 999.999'da kalacakmış :))
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.