Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (367. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xv de piyasa garip, fiyat bence sizin istekleriniz doğrultusunda değerlendirilebilir. Benim için yenilik ve içinin temizliği düşük km önemlidir boya cila badana takılmam çünkü sıfır aldığım aracın başına bir iş gelip değer kaybetmeyeceğinin bir garantisi yok, o nedenle hali hazırda değer kaybetmiş aracı tercih ederim. Bu mantıkla motoru sandık motorla değişmiş ve 3 bin tl hasar kayıtlı, 2014 Beyaz Elegance 15 bin km de bir aracı piyasasının 10-15 bin tl altına aldım 6aydır da hiç sorunsuz binmekteyim. Fiyatı piyasa değil alıcının beklentileri belirler, her malın alıcısı ve satıcısı vardır. Gönlünüze göre araç bulmanız dileğiyle, XV doğru tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Islak zeminde virajlarda biraz fazla kayıyor benim araç. Veya bana öyle geliyor bilmiyorum. Araç dinamikleri devreye giriyor, çok da hızlı girmediğim için viraja sorun olmuyor, fakat araç 2012 model, lastikler orijinal, lastikler eskimeye mi başladı diye düşünmeye başladım. Bu şekilde sorun yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamusal

Islak zeminde virajlarda biraz fazla kayıyor benim araç. Veya bana öyle geliyor bilmiyorum. Araç dinamikleri devreye giriyor, çok da hızlı girmediğim için viraja sorun olmuyor, fakat araç 2012 model, lastikler orijinal, lastikler eskimeye mi başladı diye düşünmeye başladım. Bu şekilde sorun yaşayan var mı?

Lastiklerinizin muhtemelen ömrü dolmuş. Zaten az km yapsa bile lastiğin üretim tarihinden itibaren 4-5 yıl sonra değiştirilmesi gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

quote:

Orijinalden alıntı: kamusal

Islak zeminde virajlarda biraz fazla kayıyor benim araç. Veya bana öyle geliyor bilmiyorum. Araç dinamikleri devreye giriyor, çok da hızlı girmediğim için viraja sorun olmuyor, fakat araç 2012 model, lastikler orijinal, lastikler eskimeye mi başladı diye düşünmeye başladım. Bu şekilde sorun yaşayan var mı?

Lastiklerinizin muhtemelen ömrü dolmuş. Zaten az km yapsa bile lastiğin üretim tarihinden itibaren 4-5 yıl sonra değiştirilmesi gerekir.

Arac 43000 km'de. Belki de yasini gostermeye baslamistir

• Merhaba, aklıma takılan bir konuyu paylaşmak isterim. Yeni multimedya ekranlı müzik sisteminin üreticisi kimdir? İnternette biraz araştırdım sonuç alamadım. Bir tahminim var; Harman Kardon tarafından fason üretilmiş olabileceğini düşünüyorum. Bir kez şarj etmek için iPhone’u usb ile bağladığımda aha diye bir app'i indirmemi önerdi. İndirdim aha'yı. Bu app Harman Kardon'un aplikasyonuymuş. Subaru'nun Forester ve Outback premium modellerinde Harman Kardon sistemler zaten var. Acaba sizce Harman Kardon tarafından no name üretilen bir multimedya sistemi olabilir mi?

Bu arada Harman Kardon geçen sene Samsung tarafından satın alınmış. Yani Samsung olma ihtimali de var. Öylesine bir merak işte, fikri ya da bilgisi olan varsa merakımı gidermiş olurum.

• mdarcan M kullanıcısına yanıt
    Multimedya sistemin üreticisi clarion.

• Merhaba. öncelikle herkese selamlar aranıza yeni katıldım. Ben de bir aylık Subaru XV kullanıcısıyım. Şimdiye kadar aracımdan çok memnunum ancak bugün kafama takılan bir durumla karşılaştım. Bugün şehirlerarası dümdüz yolda 110 km hızla giderken yola bir köpek çıktı ve ben ani fren yaptım ve direksiyonu hiç kırmadım sadece fren yaptım.. Fren esnasında araç şiddetli olmamakla beraber biraz sağa sola yalpalayarak yavaşladı. Bu normal mi? Normal değilse sebebi ne olabilir? Aracı sıfır aldım, şu an 2500 kilometrede. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainbowbee -- 10 Mayıs 2017; 1:44:11 >
  • mdarcan M kullanıcısına yanıt
    7 inch olanlar Fujitsu Ten, 6.2 inch olanlar Clarion marka. İkisininde çıkış gücü düşük. 7 inch olanlar nispeten daha iyi ses veriyor.
    İnternette arayarak bulamazsınız Subaru için özel üretim.
  • rainbowbee R kullanıcısına yanıt
    frenler ayarsız olabilir, lastiklerin havası farklı olabilir. 0 km de olsa kontrol edin her 2 haftada bir lastik havalarını.
    Yolda kaygan bir madde olabilir. Ben yıllar önce neredeyse kaza yapıyordum yola dökülen yağ yüzünden. Hız limitleri bu riskler göz önüne alınarak konuyor galiba :D ama Levorg la yavaş gitmek çok zor.
  • calledman kullanıcısına yanıt
    rainbowbee R kullanıcısına yanıt
    Lastik havalarını olması gereken değere getirin,düz bir yolda direksiyonu tutmadan aynı şiddette fren uygulayın,araçta çekme var ise fren ayarlarını serviste yaptırın(böyle olduğunu düşünmüyorum,çünkü km niz çok az,araç yeni) her şey normal ise bir şeyi kafaya takmaya gerek yok ,yoldan kaynaklı bir durum olabilir..
  • kontekhasan kullanıcısına yanıt
    Çok doğru tespitler..Noktasından virgülüne katılıyorum yazdıklarınıza..
    Ve bende ekliyorum..XV doğru tercih...
  • 2015 şubat trafiğe çıkışlı elegance aracım 90.000 km de oldu ve değiştirme zamanı geldi diyerek 1 haftadır Subaru bayileri ile görüşüyorum. 2017 model elegance donanımlı bir XV ile takasa girmek istiyorum fakat aracı fiyat olarak çok öldürüyorlar. Malum sitelerde tavan raysız 2014 modellere 82.500 fiyat isteyen bayiler ben 75 bin isteyince etmez o para diyorlar. Çok bilmiş satış danışmanları 60 - 62 binlerde fiyat biçmeye kalkıyorlar. Şu Subaru keşke daha güzel ellerde olsa da gönül rahatlığıyla alsak , değiştirsek, servise götürsek. Ben XV mi yine bir XV ile değiştireceğim başka araç almam. Sene sonu yine ellerinde araç kaldığında gideceğim bakalım göreceğiz ne olacak ?? Bir yandan da 2018 modeller geliyor xmode vs vs o kadar sabredebilir miyim bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hknshn222

2015 şubat trafiğe çıkışlı elegance aracım 90.000 km de oldu ve değiştirme zamanı geldi diyerek 1 haftadır Subaru bayileri ile görüşüyorum. 2017 model elegance donanımlı bir XV ile takasa girmek istiyorum fakat aracı fiyat olarak çok öldürüyorlar. Malum sitelerde tavan raysız 2014 modellere 82.500 fiyat isteyen bayiler ben 75 bin isteyince etmez o para diyorlar. Çok bilmiş satış danışmanları 60 - 62 binlerde fiyat biçmeye kalkıyorlar. Şu Subaru keşke daha güzel ellerde olsa da gönül rahatlığıyla alsak , değiştirsek, servise götürsek. Ben XV mi yine bir XV ile değiştireceğim başka araç almam. Sene sonu yine ellerinde araç kaldığında gideceğim bakalım göreceğiz ne olacak ?? Bir yandan da 2018 modeller geliyor xmode vs vs o kadar sabredebilir miyim bilmiyorum.

Bence sabredin, yeni kasayı alın. Benim tahminim eylül en geç ekim yeni XV gelir. Sizdekini de takas filan uğraşmayın biraz fiyatı düşürürseniz rahatça satarsınız.

Bu arada iki yılda iyi yol yapmışsınız...

• TOYOTA SANDIKÇI__2014 XV 1.6 Elegance + Tavan Rayı CVT

İlan No: 422109790

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-toyota-sandikci__2014-xv-1.6-elegance-plus-tavan-rayi-cvt-422109790/detay

Garanti olayı çıktı,fiyatlar yükseldi. Kimse karşılıksız garanti vermez. Piyasalar çok yükselecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

quote:

Orijinalden alıntı: hknshn222

2015 şubat trafiğe çıkışlı elegance aracım 90.000 km de oldu ve değiştirme zamanı geldi diyerek 1 haftadır Subaru bayileri ile görüşüyorum. 2017 model elegance donanımlı bir XV ile takasa girmek istiyorum fakat aracı fiyat olarak çok öldürüyorlar. Malum sitelerde tavan raysız 2014 modellere 82.500 fiyat isteyen bayiler ben 75 bin isteyince etmez o para diyorlar. Çok bilmiş satış danışmanları 60 - 62 binlerde fiyat biçmeye kalkıyorlar. Şu Subaru keşke daha güzel ellerde olsa da gönül rahatlığıyla alsak , değiştirsek, servise götürsek. Ben XV mi yine bir XV ile değiştireceğim başka araç almam. Sene sonu yine ellerinde araç kaldığında gideceğim bakalım göreceğiz ne olacak ?? Bir yandan da 2018 modeller geliyor xmode vs vs o kadar sabredebilir miyim bilmiyorum.

Bence sabredin, yeni kasayı alın. Benim tahminim eylül en geç ekim yeni XV gelir. Sizdekini de takas filan uğraşmayın biraz fiyatı düşürürseniz rahatça satarsınız.

Bu arada iki yılda iyi yol yapmışsınız...

Aralık ayında gelecek son haber. Galiba eyesight ve x-mode standart olacak. 135-155 arası olur diye düşünüyorum.

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    Subaru Xv 4*4 ile ilgili şu bilgileri okumuştum. 60 km hıza kadar gücün %60 ı ön,%40 arka teker. 60 dan sonra %90 ön,%10 arka tekerde güç. Virajlara girerken iç tekerlere fren dış tekere güç verme özelliği. Arazi,kayma vb durumlarda en az %10 %90 arası ön arka teker arasında güç dağılımı. Mutlaka tekerde güç var %10 da olsa.

Diğer marka modellere bakarsan sıkışınca dört tekerde güç var.

Bu yüzden Subarudan asla şaşmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

Subaru Xv 4*4 ile ilgili şu bilgileri okumuştum. 60 km hıza kadar gücün %60 ı ön,%40 arka teker. 60 dan sonra %90 ön,%10 arka tekerde güç. Virajlara girerken iç tekerlere fren dış tekere güç verme özelliği. Arazi,kayma vb durumlarda en az %10 %90 arası ön arka teker arasında güç dağılımı. Mutlaka tekerde güç var %10 da olsa.

Diğer marka modellere bakarsan sıkışınca dört tekerde güç var.

Bu yüzden Subarudan asla şaşmam.

Subaru araçlarda bu dağılım Manuel ve Cvt esaslı modellere göre değişiyor,sanırım yanlış hatırlamıyorsam XV ile Forester da aynı oran var.

Aşağıdaki kaynakta da belirtildiği gibi normalde ön 60/arka 40 oranında,fakat off road şartlarda ,kum,kar,buz gibi durumlarda sistem gerçek zamanlı tepki göstererek gerekli tork ve çekiş dağılımını yaparak her koşulda güvenli sürüş sağlıyor.

SUBARU XV achieves exciting levels of response and efficiency with Lineartronic Continuously Variable Transmission. This compact and lightweight transmission dramatically improves fuel efficiency by keeping the engine in its optimal rev range, and preserving momentum that’s often lost during a gear shift. Working in unison with Lineartronic, Active Torque Split AWD sends 60 percent of its torque to the front wheels, and 40 percent to the rear wheels under normal conditions. When conditions are more demanding, the system reacts in real-time by adjusting the front and rear wheel torque distribution as well as the transmission. This further increases the stability of the AWD system to deliver a safe and agile driving experience.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freebirdx -- 11 Mayıs 2017; 23:44:59 >

• sukurela S kullanıcısına yanıt
    Bu ilandaki fiyatın uçukluğu benim de dikkatimi çekmişti. Piyasalar yükselebilir ama bu ilan, piyasanın geneline göre çok fazla yüksek, aynı fiyata az km'de 2016 elegance bulunabilir. Bence bu ilanı veren ya piyasaya hiç bakmamış ya da çok büyük bir pazarlık payı bırakmış kafasında.

• hknshn222 H kullanıcısına yanıt
    Aracınıza o fiyatı teklif eden bayii kendisi 80-85 binden aşağıya satmaz. 6-7, hadi 10 bin lira kar etmeye kalksalar anlarım ama 20 bin lira ne demek? Bence takası filan boşverin. Kendiniz satmakla uğraşamıyorsanız ya da zamanınız yoksa diğer firmaların yetkili 2. el mağazaları ya da oto galeriler daha iyi fiyat verir. Subaru bayiileri, sıfır araç satışına önem verdikleri için midir bilmiyorum, ikinci elde böyle mantıksız fiyatlar veriyorlar.

• Arkadaşlar,malum havalar ısındı ve klimalar kullanılmaya başlandı,konuyla ilg bir hatırlatma veya bilgi vermek istedim.

Klimayı kullandıktan sonra yani kapatmadan önce bir süre sadece klimayı devre dışı yapıp(a/c off) fanı çalıştırırsanız klima su tahliye kanalındaki suyu buharlaştırıp ortadan yok ederek olası kötü nem,rutubet kokusunun önüne geçip sistemin temiz (steril) olmasına katkıda bulunabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.