Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (287. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
199
Favori
980.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Gecen gun katilmistim araniza. Bir turlu foto ekleyemiyordum,sonunda hallettim.Tavan rayini gittigidiyordan 185 e aldim.Tam oldu.Haftasonu Brc lpg taktirdim.Insallah sikintisiz binerim.Lpgyle ilgili sorulariniza cevap verebilirim.Daha onceden Suzuki sx4 ve Suzuki s crossuma da sifirdan taktirmistim.Sorun olmamisti.Su ana kadar S crosstan iyi duruyor.Iyi ki almisim diyorum.Konforu,sessizligi,vites gecisleri,freni,gidisi,durusu cok guzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sukurela S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Tavan rayını ben de düşünüyordum. Linki var mı? Ne kadar sağlamdır? Biraz bilgi verebilir misiniz?
  • Merhabalar.

BRC MY11 LPG taktırdığımız XV'de ufak tefek sıkıntılar yaşamaya başladık.

Çok soğuk havalarda, LPG'ye geçtikten 10 saniye sonra araç "araç dinamiklerini kontrol edin" hatası vererek stop ediyor. Ve yeniden başlatınca düzeliyor. Beyinden kontrol edildi. Silindir 2 ve 4'te çiğ yakıt tespitinden dolayı olmuş.

Sıcak havalarda herhangi bir sıkıntı yok. LPG'de herhangi bir fakir karışım/kalibrasyon hatası yok. Motor arıza ikaz lambası yok. Yüksek devirlerde bile sıkıntı çıkmıyor. Çekişte herhangi bir düşüklük ve vuruntu sözkonusu değil.

Geçiş ısısını 39 derece yapmamıza rağmen sabahları soğuk havalarda bazen aynı sıkıntıyı yaşatıyor. Yakıtı farklı yerlerden alarak ta denedik. Herhangi bir değişiklik yok. Depomuz simit, 40LT. Araç genelde dolu depo geziyor. Bazen de böyle bir durum sözkonusu olmuyor. Bu sorun haricinde sistemimizin çalışma performansından çok memnunuz.

Bu sorun nedendir acaba? Regülatör mü, Enjektörler mi yoksa termometresinden mi şüphelenmeliyiz? BRC servisine gittiğimizde hangi sırayla neleri kontrol etmeliler?

Saygılar. @faruksevgili @2A MAVİDENİZLER @murataycicek
  • http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/subaru-xv-elegance-model-port-bagaj-2012-sonrasi-203730003
    Tavan rayi
    Buradan aldim. Siyaha boyattim,fark vermeden.1 hafta bekledim.Kendiniz takabilirsiniz.2 vida yeri var.Arka tarafa hicbirsey yapmadik,tam oturdu vidalar sikilinca.Gayet saglam duruyor,memnunuz.Esya tasimak riskli,sus olsun diye aldim zaten.

• http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=subaru+xv
    Bu spreylerde is goruyor.Her zaman lazim olabilir.5 er dakika arayla uzaktan cizik bolgeye 5_6 kez sikarsaniz tam rengi oturuyor.Cevresini iyi korumaya alin,boya akmasin,cikmaz sonra.Is bitince 0 zimapara bol suyla hafif bastirarak duzeltin.Yaninizda tiner,pasta cila bulunsun.Cevresini temizlersiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!
  • Burada oncesi ve sonrasi var.Musait zamanda diger yerleri de yapacagim.Tampon olunca surtme tas izi bol.

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!
  • Arkadaşlar yakın bir tanıdığım 2014 model XV aracını çok az kullandığı için satmaya karar verdi. Araç 7bin km'de elegance. Deri koltuk vb. istenmediği için elegance satın alınmış. Navigasyon, kapı çıtaları vb. gibi toplamda 10bin liralık ek aksesuar ile satın alınmıştır. Kazası vs. yok. Düşünenler bana özelden yazabilirler. Renk beyaz. Aslında şeytan diyor kendiminkini satıp bunu alayım ama uğraşmak istemiyorum :)
  • Arkadaşlar yakın zamanda 60bin bakımı yaptıran var mı,ne kadar maliyeti var?
  • Dostlar yurtdışında XV ve bazı başka marka/model araçlar için akü ve motor ısıtma sistemleri satılıyor.
    Bunların amacı motor ısınamadığı için çok olan yakıt sarfiyatını önlemek mi, yoksa motoru koruma amaçlı mı

Bilen deneyimi olan yazarsa birçok arkadaşın işine yarar sanırım.
  • Selamlar, Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim arkadaşlar. Mesaj yazmasam da XV hayranı bir sürücü olarak konuyu takip etmeye çalışıyorum çok sık olamasa da . Bu aralar araç değiştirmeye karar verdim, XV de en öncelikli tercihim. Keşke sıfırını alabilsem ama bütçem kısıtlı, 2.el bakıyorum o yüzden . Temiz araçlar bulunabiliyor XV de . Bütçemi aracına göre değişmekle birlikte Maximum 75.000TL olarak belirledim. Burdaki arkadaşlardan aracını satmayı düşünenler varsa iletişime geçebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enciniyır -- 3 Nisan 2016; 13:16:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba herkese.Arkadaslar babam bugun ehliyet yenilemeye gitti.1954 dogumlu,Adanali E ehliyet sahibi.Trafikte ogrendigi kadariyla 1993 yilinda babamin adi tcsiyle birisi C sinifi ehliyet almis.Su an onu arastiriyor polisler.Herkesin kimlik ve ehliyet yenilemede aklinda bulunsun.Arastirin,allah korusun.Basimiza turlu turlu isler acilabilir.3_5 yilda bir,ya da yeni bir arabanin ruhsatini alirken trafikten sorgulatin.

• Yazılım güncellemesi yaptıran var mı?

Mirrorlink aktifleşti falan diyorlardı, deneyen oldu mu?
  • sukurela S kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler. Bu konuda dikkatli olmak artık çok önemli.

Biliyorsunuz şu günlerde öncelikli haberlerden biri yaklaşık 50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgilerinin internette paylaşılmış olması.
  • Bundan once 2 kere sifirdan suzuki sx4 2 sene 25000 km,1 sene sx4 scross glx otomatik 12000 km kullandim.0 dan itibaren brc lpgli kullandim.Su an xv mde de brc mevcut.40 tlye 230 km yol gittim.30 km benzine saysam 40 tlye 200 km yakti.100 kmde 20 tl.Sakin surus,klima kapali,5 km mesafe,ortalamam 10.5 litre.Cok ekonomik diyebilirim.Insallah boyle sorunsuz devam ederim.S crossda cam tavan,deri koltuk,anahtarsiz giris vb bayagi doluydu,kullanisliydi.Simdi elegance xv suzukiyi unutturdu.Su ana kadar gayet memnunuz.Konforu,suspansiyonu daha iyi.Lastik yuksekliginden de olabilir.Xv virajda esneme yapmiyor,korkutmuyor insani.Duz yol gibi gidiyor.Mini cooperler boyle diyorlar,kullanmak nasip olmadi tabi.
    Bacanakta 100.000 kmde 2011 asx var.Su an heryerinden ses geliyor,konforu zayif buna gore.Yakiti iyi ama.
    QQ,tivoli,mokka,kadjar,spo test ettim.Arada kuga dizele binerim.
    Subaru xv gercekten ust segment bir araba.Ortalamaya baktigim zaman en uygunu diyebilirim.
    Hizlanmasi cok ilginc.Suzukiler 120 hp,1250 kgdi.Onlari hic aratmadi.Isiklarda,ara hizlanmada isimi goruyor.Turbo motorlar gibi olamaz ama ortalamanin ustunde.Iyi ki almisiz diyorum.Dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim.

• the wade kullanıcısına yanıt
    Forester'a yüklenip çalıştığını biliyorum. İzmir'de servis kurdu araca. Diğer illerde de aynı işlemi yapıyorlardır eminim.
  • firpir F kullanıcısına yanıt
    Nasil bir islem yapmasini istediniz servise, yazilim guncellemesi mi dediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Multimedia sistemine update yüklendi sanırım. Araç yakınımın. Mirrorlink çalışıyor artık. Ekranda cihazınızın ekranını görebiliyorsunuz. Sygic car navigation da çalışacakmış servisin söylediğine göre. Deneyebilirsek haberdar ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Multimedia sistemine update yüklendi sanırım. Araç yakınımın. Mirrorlink çalışıyor artık. Ekranda cihazınızın ekranını görebiliyorsunuz. Sygic car navigation da çalışacakmış servisin söylediğine göre. Deneyebilirsek haberdar ederim.

Bu iş olursa süper olacak ama standart henüz tam oturmadığı için bazı sıkıntılar olabilir. Eğer mümkünse denemenin hangi cihazla yapıldığı ve Android versiyonunun ne olduğunu, araç hareket halindeyken yansıtmanın devam edip etmediğini, araç ekranına dokunarak kontrol sağlanıp sağlanamadığını belirtirseniz çok faydalı olur.

• 24 Mart'ta sipariş verdiğim tişört bugün geldi.

• Sabah 5 ,ogle 13:00 arasi Konyadan Ankaraya,tekrar Konyaya yarim saatlik is icin gittim geldim.Ortalamam bu.Giderken 8,2 ydi.Gelirken 7,8.Lpg benzin karisik 23 tl yakti ortalama 100 kmde.2 kisi bagaj yok.Isiklarda yavaslarken otobusler gibi ses cikariyor.Guzel degisik bir ses,hosuma gitti.

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.