Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
199
Favori
982.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkpli

Hızınıza göre yakıt tüketiminiz normal görünüyor,5-5,5 litre tüketim için 70-80 km ile düz ve trafiksiz bir yolda gitmeniz lazım.
    Yaklaşık olarak 21 ayda 57000 km yol yaptım,yakıt konusunda uzman oldum diyebilirim,eğer aracınızı Konya gibi bir yerde kullanmıyorsanız,7-7,5 litre altı ortalama tüketim zor.
    Son 40 bin km ortalamam 7.4 litre.Benim için bu değerin altı imkansız diyebilirim.

Izmirden tek basima 3_4 derece sogukta. Surekli yagmur,arada kar serpintisi ile geldim. Ortalama hizim 120 kmydi. Ortalamam 8'1 di. Su an Konyada biniyorum 8,4 oldu.10 u rahat gorurum diye dusunuyorum. Kisa mesafe 4_5 km kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba bir hafta önce xv sahibi oldum. Arabayı stop ettikten sonra ( kontak kapattıktan sonra) ön taraftan tıkırtı sesler geliyor. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• Borabora-35 B kullanıcısına yanıt
    o sesler ısınan parçaların genleşmesi ve büzüşmesi nedeniyle oluyor. Merak edecek bir durum yok. Subaru ailesine hoş geldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Borabora-35

Herkese merhaba bir hafta önce xv sahibi oldum. Arabayı stop ettikten sonra ( kontak kapattıktan sonra) ön taraftan tıkırtı sesler geliyor. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Selam dostum, o sesler bende de var hepimizde var, gayet normal endişeye yer yok..

Tahminim aklınızdaki tek soru bu değildir, vakit alacak olsa da hızlıca başlığın gerilerini okumanızı tavsiye ederim.
    Her soruyu tek tek sorup cevap beklemektense hazır yazılmış olanları okumak sizin için çok daha verimli olacaktır.

daha önce gündeme gelmemiş konular için de hep buradayız merak etmeyiniz.

iyi günlerde kazasız belasız mutlulukla kullanın inşallah..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 20 Mart 2016; 9:05:27 >
    Aramıza hoş geldiniz.
    Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, keyifle sürün aracınızı.
  • teşekkürler
  • merhabalar,

225/55/R17 fabrikasyon lastikleri mevcut üzerinde.. Bunlara kaç bar hava basmam lazım ?
    arabayı alalı 10 gün oldu daha kontrol etmedim :)
    şimdiden teşekkürler.
  • Ezberimde değil ama sürücü kapısı açılınca görünen etiketlerden birinde yazıyordu.
  • xsentus20 X kullanıcısına yanıt
    4 tekerede 32 psi yeterli.Ben böyle kullanıyorum,sıkıntı yok,serviste böyle önermişti.
  • Servis kitapçığında önler için 33psi (2.3), arkalar için ise 32psi (2.2) önerilmiş.

Aramıza yeni katılan ve daha önce indirememiş olan arkadaşlar aşağıdaki linkten 4.493 sayfalık servis kullanım kılavuzunu indirebilirebilirler.

http://we.tl/s6uDlOfknr
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMKoC

Servis kitapçığında önler için 33psi (2.3), arkalar için ise 32psi (2.2) önerilmiş.

Aramıza yeni katılan ve daha önce indirememiş olan arkadaşlar aşağıdaki linkten 4.493 sayfalık servis kullanım kılavuzunu indirebilirebilirler.

http://we.tl/s6uDlOfknr
    Bu mesaja eklenen görseller:

2014 Elegance aracın üzerinde önler 2.2 arkalar 2.1 bar olarak gösteriliyor. Kitapçıktan kontrol etmedim ancak kitapçık bir çok modeli kapsadığı için araç üzerindeki değerin daha doğru olacağına inanıyorum.

• firpir F kullanıcısına yanıt
    Bu arada 2 ayrı basınç değeri var tabi, biri normal yüklü diğeri ekstra yüklü. 2.2 ve 2.1 bar değerleri normal yük için. Belki 2.3 ve 2.2 bar değerleri ekstra yüklü durum içindir.
  • Haklı olabilirsiniz, ben araç üzerindeki yazıya bakmadım

Dikkat ettiyseniz bizim motorlar açıkta, yani açıkta derken bir plastik ünite içinde toplanmış şekilde değil diğer araçlar gibi.

Kaputa yayılmış durumda tüm aksam. Bu sebeple özellikle, kontağı kapattıktan sonra radyatör çalışmayı durdurduğundan motor aktif olarak soğutulmuyor, ve o sıcak halde özellikle soğuk hava ile temas edince bu sesler çıkıyor.

Bu sesleri sıcak havalara göre kış aylarında daha çok farkedersiniz, korkulacak bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Dikkat ettiyseniz bizim motorlar açıkta, yani açıkta derken bir plastik ünite içinde toplanmış şekilde değil diğer araçlar gibi.

Kaputa yayılmış durumda tüm aksam. Bu sebeple özellikle, kontağı kapattıktan sonra radyatör çalışmayı durdurduğundan motor aktif olarak soğutulmuyor, ve o sıcak halde özellikle soğuk hava ile temas edince bu sesler çıkıyor.

Bu sesleri sıcak havalara göre kış aylarında daha çok farkedersiniz, korkulacak bir durum yok.

o yüzden kediler tarafından taciz ediliyor araçlar :D
  • Kedilere hiç kıyamıyorum yaa,
    arabayı tertemiz yıkatmışım, sinek konsa kovalıycam. Bıraktığım yere bir geliyorum pati izleri.
    kızamıyorum bile çok severim kedileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

Bu arada 2 ayrı basınç değeri var tabi, biri normal yüklü diğeri ekstra yüklü. 2.2 ve 2.1 bar değerleri normal yük için. Belki 2.3 ve 2.2 bar değerleri ekstra yüklü durum içindir.

sonuç olarak önler 33psi ve arkalar 32psi olarak mı basacağız araçta 2-3 kişi yola çıkıyorsa ?

tşkler..

biraz çok sordum ama hoşgörün :)

bu video'daki tshirt'i alan var mı türkiyede nereden bulabiliriz ? Tshirti beğendim..
    https://www.youtube.com/watch?v=OGN5OzszhGc

amazon'dan bunu beğendim ama türkiyeye gelmiyor mesalef
    http://www.amazon.com/Genuine-Subaru-Mens-Rally-Shirt/dp/B00SLGFL18/ref=sr_1_1?s=apparel&ie=UTF8&qid=1458757298&sr=1-1&nodeID=7141123011&keywords=subaru

• quote:

Orijinalden alıntı: xsentus20

quote:

sonuç olarak önler 33psi ve arkalar 32psi olarak mı basacağız araçta 2-3 kişi yola çıkıyorsa ?

tşkler..

bu video'daki tshirt'i alan var mı türkiyede nereden bulabiliriz ? Tshirti beğendim..

http://www.amazon.com/Genuine-Subaru-Mens-Rally-Shirt/dp/B00SLGFL18/ref=sr_1_1?s=apparel&ie=UTF8&qid=1458757298&sr=1-1&nodeID=7141123011&keywords=subaru

Sürücü kapınızı açtığınızda orta sütun (B sütunu) üzerinde koltuğun oturak kısmı hizasında bir etiket göreceksiniz. Orada belirtilen basınç değerini kullanmanız en doğrusudur.Dediğim gibi 3 kişilik yük için 2014 Elegance aracın basınç değerleri ön 2,2 bar (32 psi) ve arka 2,1 bar (30,5 psi) olmalı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xsentus20

quote:

tşkler..

Sürücü kapınızı açtığınızda orta sütun (B sütunu) üzerinde koltuğun oturak kısmı hizasında bir etiket göreceksiniz. Orada belirtilen basınç değerini kullanmanız en doğrusudur.Dediğim gibi 3 kişilik yük için 2014 Elegance aracın basınç değerleri ön 2,2 bar (32 psi) ve arka 2,1 bar (30,5 psi) olmalı.

evet, 2.2 ve 2.1 yazıyordu bugün bakmıştım.. ama 2.2'in ne olduğunu anlamamıştım.
    şimdi anladığım bar'mış.. bar to psi conventor'da dediğiniz gibi çıkıyor..

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.