Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.031
Cevap
199
Favori
982.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bak bu yazından dolayı inşallah kısa zamanda xv sahibi olursun ;-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Xv starlinkli modeller için mirrorlink güncellemesi geldi denmişti ama kimse güncelleme yapmadı sanırım, hiç paylaşım olmadı. Benim bulunduğum yerde servis olmadığı için yaptıramıyorum. Yaptıran veya en azından güncellemenin içeriğini öğrenebilen olursa bizimle paylaşmasını rica ediyorum.

Bu soruya ek olarak ben de bir soru sorayım:

Eski-yeni farketmez XV'sinin yazılımını bir şekilde serviste güncelleten oldu mu acaba? Aracın orasına burasına bu kadar sık yenilikler ekliyor Subaru ama serviste aracın genel yazılımının güncellendiğini ne gördüm ne duydum?
  • Navigasyon ve haritalarını saymazsak ana yazılımın update edilecek nesi var ki, zaten olabileceği kadar mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Navigasyon ve haritalarını saymazsak ana yazılımın update edilecek nesi var ki, zaten olabileceği kadar mükemmel

Bence "mükemmel yazılım" yoktur :) Her zaman daha iyi yapılabilecek bir şeyler bulunabilir. Tabi Subaru'dan beklediğimiz yazılım iyileştirmeleri VW grubununki gibi çakma değil :)
  • Bir tüketim verisi de ben paylaşayım. Aracı Temmuz 2015 de aldım ve şu an 4500km.de. Ömür boyu tüketim(odo):8.1 lt. Bugün sakin bir şekilde lüleburgaz dan Çorluya gidip geri döndüm. Çorlu şehiriçinde 10-15 dk trafikte kaldım. Normalde 90-100kmh hızlarda kullandım. Şehir içinin ve trafik ışıklarının etkisiyle ortalama sürat 61kmh olurken tüketim 6,4lt gerçekleşti.

• Bu mesaja eklenen görseller:

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguroz76 -- 15 Mart 2016; 16:13:03 >
  • hayırlısı, hep beğendiğimiz arabalara binmek nasip oldu bu güne kadar. nasipse xv'nin de direksiyonuna geçeriz :)
  • Benimde sabah motoru çalıştırdığımda 64 dü sonra 9 a sonrada 8.7 ye düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus
    XV de gündemimizdeydi ancak 22 cm alt açıklığı olan bir araca incecik yanaklı bir lastik takılması yüzünden vazgeçtik. Neden sadece bu idi. Sadece asfaltta gitmek için üretilmediğini düşündüğüm ( 22 cm lik alt açıklıktan dolayı) bir aracın ince yanaklı lastikle sunulmasını anlayamamıştım. Şimdi ise 2. el alıp lastik jantı değiştirmeyi düşünüyorum.

XV'nin gayet etli 225/55 lastikleri nasıl ince geldi gerçekten anlayamadım, yanlış anlamayın. Günümüzde çoğu 4 çeker araç ince profilli 18-19inch jantlarla geliyor, XV piyasadaki en etli lastik yanağına sahip soft offroder araçlardan biri. Bundan daha kalın olsa sert virajlarda lastiği altına alır jant. Eğer taşlık sürüş (rock-riding) yapmayacaksanız ki bu araba öyle bir araziye uygun değil, ölçüleri değiştirmeyin derim, yol-yol dışı arası en ideal ölçülerden biri.

Bu mesaja eklenen görseller:

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Yanakları hiç de ince değil lastiklerin. Bu sepebten XV'den vazgeçmek biraz tuhaf. Ama konfor açısından biraz daha kalın olsa daha mı iyi olurdu diye de düşünmüyorum desem yalan olur. CR-V'ler 225/65 yanakla geliyor mesela. Ancak Geolandar'ların hem kalın yanakları hem de dışa doğru biraz bombeli yapısı benim XV'nin jantlarını çizilmekten ve zarar görmekten bir çok defa korudular. Dayanıklılık konsunda bence lastiklerde hiç bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

Katılıyorum. Yanakları hiç de ince değil lastiklerin. Bu sepebten XV'den vazgeçmek biraz tuhaf. Ama konfor açısından biraz daha kalın olsa daha mı iyi olurdu diye de düşünmüyorum desem yalan olur. CR-V'ler 225/65 yanakla geliyor mesela. Ancak Geolandar'ların hem kalın yanakları hem de dışa doğru biraz bombeli yapısı benim XV'nin jantlarını çizilmekten ve zarar görmekten bir çok defa korudular. Dayanıklılık konsunda bence lastiklerde hiç bir sorun yok.

CRV'nin 18'lerle geldiğini sanıyordum ama baz donanımda 225/65 kullanılıyormuş. O kadar kalın yanakla bile Xv'nin darbe emişini verebildiğini düşünmüyorum, süspansiyon kalitesiz bir araç tek kelimeyle.
  • Arkadaşlar Merhaba ,

Yaklaşık 5 ay önce 2014 6000 km de XV alarak bende aranıza katıldım. Bugün itibarı ile aracım 15000 km yi gördü.
    Bu süreçte zayıf yönleri olsada araca çok ayrı bir sempatim oluştu.Adeta ailemizin bir parçası oldu. Trafikte gördügümüz tek tük subarulara ve sahiplerine bile bakış açımız değisti.
    Kış kamplarımızı hiç sorunsuz tamamladık. İnsanların saplandıgı yerlerde adeta dalga gecer gibi ilerledik. Önümüzde bahar var ve ben gene yollarda olacagım .

Aracın en büyük zayıf yönü performans , keşke biraz daha güçlü yapsalardı. Aklıma takılan tek soru yazın klimaları açtıgımızda performans nasıl olacak ?

Bundan sonraki tek hedefim sıfır bir forester almak olur sadece.
  • breakfast1905 B kullanıcısına yanıt
    Aracın daha güçlü olmasını hepimiz isterdik buna şüphe yok fakat klima kullanımı filan performansda bir değişikliğe sebep olmuyor. En azından benim farkettiğim bir değişiklik olmuyor.

• quote:

Xv starlinkli modeller için mirrorlink güncellemesi geldi denmişti ama kimse güncelleme yapmadı sanırım, hiç paylaşım olmadı. Benim bulunduğum yerde servis olmadığı için yaptıramıyorum. Yaptıran veya en azından güncellemenin içeriğini öğrenebilen olursa bizimle paylaşmasını rica ediyorum.

Forester var bende
    yazılımı güncellettim ama telefon android telefon s3 vardı elimde uyumsuzmuş
    sygic navigasyonu yükledik telefona mirrorlink destekliyormuş yazılım ama tüm ekranı yansıtır gibisinden birşeyler söylediler
    http://www.mirrorlink.com burada uyumlu araçlar ve telefonlar var
    Subaru yok :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, şöyle bir şey var, benzeri bir kaplama yaptıran var mı?

http://www.brsturkiye.com/sk/ultra-ever-dry-12/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Tj0tyRe-Y2w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 16 Mart 2016; 12:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Forester var bende
    yazılımı güncellettim ama telefon android telefon s3 vardı elimde uyumsuzmuş
    sygic navigasyonu yükledik telefona mirrorlink destekliyormuş yazılım ama tüm ekranı yansıtır gibisinden birşeyler söylediler
    http://www.mirrorlink.com burada uyumlu araçlar ve telefonlar var
    Subaru yok :)

Cevap için teşekkürler. Şu an menüde mirrorlink tamamen pasif durumda. Güncelleme ile aktif oluyorsa, uyumlu cihaz durumunu değerlendiririz. Uyumluluk listesi tam sağlıklı olmayabiliyor, bende sony z1 var ve bağlantı seçeneklerinde mirrorlink var. Programın uyumluluğu sanırım aracın dokunmatik panelinden geri bildirim almakla alakalı yoksa zaten mirrorlink telefon ekranını birebir yansıtma sistemi. Benim anladığım uyumlu cihazın usb ile bağlanması sonucu telefon ekranının araç ekranında görüntülenmesi gerekiyor. Eğer telefonda çaluştırılan programda bu sisteme uyumluysa, araç ekranından programı yönetebiliyorsunuz.

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Geçen yaz ortalama yumruk büyüklüğünde taşların olduğu bir yolda 7-8 km kadar gittim ve geldim. O esnada lastik ha yarıldı ha yarılacak diye baya bir içim gitti. Lastikler 205/60/16 idi.
    O zaman kendimce lastiğin yanak kalınlığının en az 13-14 cm olması gerektiğini düşündüm. ayrıca o geziden sonra yanakları güçlendirilmiş XL serisi lastikler ile C serisi lastikleri de araştırdım.
    Ama bu aralar araba değişikliği işini askıya aldık.
    XV yi de yerden 22 cm lik yüksekliği ve 4X4 oluşu nedeniyle istiyordum.
    Şuanki aracım SX4 İki yıldır kullanıyorum. Ondan öncede fiesta vardı. 2 yılda onu kullandım. Fiestada bir kere SX4 te bir kere 4X4 çekişe ihtiyaç duydum. Biri Toroslarda bir şelaleye giderken gerekti, biride geçenlerde 15-20 metre çamurlu bir yolda gerekti. Şuanki aracım yerden 17,5 cm yüksek. Şuana kadar altını hiç yere sürtmedim. Dolayısıyla XV tercihimin ana hatlarını oluşturan etkenlerden birine hiç ihtiyaç duymadım. 4X4 ünde iddialı olması gerekir mi şüphedeyim. Aslında 68 beygirlik dizel fiestanın torkunu çok aradığımdan, arayışlarımı dizel otomaik 4 çekere kaydırıyorum. arabayı değiştirmişken bagajı büyük olsunda istiyorum, zira sık sık araba alıp satmak bana göre değil. Olmuşken bir çok isteğimize cevap versin istiyorum.
    düşünmüyoruz şimdilik ama olacaksa dizel 2. el kuga ile yola devam ederim herhalde.

• Merhabalar,

bende 1 hafta önce bir XV sahibi oldum.. şöyle bir sorum olacak. Araç 2012 elegance modeli ve kullandığım telefon iphone 4s.. Bluetooth'a otomatik kesinlikle bağlanmıyor. Her araca bindiğimde elle bağlamaya çalışıyorum.
    Bağlanırkende biraz uğraştıeıyor, yurt dışı forumlarında biraz araştırdım iphone 4s'lerde problem olduğunu okudum. Bunun üstüne iphone 5 aldım.. 2 gündür iphone 5 ile kullanıyorum. Yine aynı sorunu yaşıyorum. Otomatik bağlanmıyor elle bağlamak zorunda kalıyorum.
    Hemende bağlanmıyor birkaç kez telefonun bluetooth'unu kapatıp açıyorum..
    Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu ? Ayrıca çözümü var mıdır ? Çünkü gerçekten çok keyifsiz bir durum.. Aracın eski sahibini aradım ve sordum Android olduğunu ve hiç problem yaşamadığını belirtti. Kısacası takıldım kaldım. yardımlarınızı bekliyorum.
  • ayrıca forumda birçok kişinin araç için 4x4 yazdığını gördüm...
    araç 4x4 değildir.. AWD'dir..

AWD, 4x4 farklı teknolojilerdir.

http://www.digitaltrends.com/cars/whats-the-difference-between-four-wheel-drive-and-all-wheel-drive/

bu link biraz daha iyi açıklıyor AWD ile 4x4 arasındaki farkı

https://www.youtube.com/watch?v=-4iI1ZfSS18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsentus20 -- 16 Mart 2016; 23:03:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xsentus20

Merhabalar,

bende 1 hafta önce bir XV sahibi oldum.. şöyle bir sorum olacak. Araç 2012 elegance modeli ve kullandığım telefon iphone 4s.. Bluetooth'a otomatik kesinlikle bağlanmıyor. Her araca bindiğimde elle bağlamaya çalışıyorum.
    Bağlanırkende biraz uğraştıeıyor, yurt dışı forumlarında biraz araştırdım iphone 4s'lerde problem olduğunu okudum. Bunun üstüne iphone 5 aldım.. 2 gündür iphone 5 ile kullanıyorum. Yine aynı sorunu yaşıyorum. Otomatik bağlanmıyor elle bağlamak zorunda kalıyorum.
    Hemende bağlanmıyor birkaç kez telefonun bluetooth'unu kapatıp açıyorum..
    Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu ? Ayrıca çözümü var mıdır ? Çünkü gerçekten çok keyifsiz bir durum.. Aracın eski sahibini aradım ve sordum Android olduğunu ve hiç problem yaşamadığını belirtti. Kısacası takıldım kaldım. yardımlarınızı bekliyorum.

2014 XV'mi ilk aldığım zaman LG G2 telefonum vardı. İnanın telefonla konuşma yaparken dahi anında bağlantıyı açıp kapayabiliyordum. Sadece telefonda bluetooth özelliğini aktive etmem yeterli oluyordu. 3-5 saniyede bağlanıyordu. Sonra Samsung Note 4 satın aldım ve bağlantı yapmak imkansız hale geldi. Note 3 ile de aynı sorun var. Şimdi ancak Bluetooth Auto Connect diye bir uygulama kullanarak bağlanıyor. Programı çalıştırdığınızda telefonun bluetooth özelliği kapalı konumda olmalı. Program bluetooth u açmak için izin istiyor ve müsaade ettiğinizde 1-2 dk. içinde kendi kendine bağlanıyor. işin ilginç yanı LG G2 varken bu telefona ek olarak araçla bir telefon daha eşleyip hafızaya kaydedebiliyordum. Note 4'ü eşleyince memory full uyarısı veriyor ve ikinci bir telefon bağlanmasına müsaade etmiyor.

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.