Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA AWD 1.5 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
18
Favori
214.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada hararet göstergesi yok evet..subaru "hararet yapmaz göstergeye de gerek yok" demiş heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

bu arada hararet göstergesi yok evet..subaru "hararet yapmaz göstergeye de gerek yok" demiş heralde..

Aslında hararet göstergesi var.Aracı ilk çalıştırdığınızda mavi renkte hararet lambası yanar.Bu motorun soguk olduğunu gösterir.Motor sogukken fazla zorlamamanız öneriliyor.Hararet yükselirse eğer onun yanında aynı gösterge kırmızı renkte yanıyor.

• forumda yeni olduğum ıcın 'raconları' bılmıyorum. sınır kupu zamanla ogrenecez

bi arkadasımının kangoo su var.Yaklaşık 3 senedir biniyor.ımpreza'da kavsagı 55 km hızla donunce emnıyet kemerıne sarıldı. 'oooo bu neymıs boyle baba' dedı bılmeyen, önyargıyla bakan herkes sonradan
    cok sasırıyor. sankı cok ust sınıf bır araç kullanıyormus hıssı verıyor.
    vırajda bir araç ancak bu kadar olur, maaselef karda kullanma serefıne nail olamadım .
     SUBARU İMPREZA AWD 1.5 SUBARU İMPREZA AWD 1.5 SUBARU İMPREZA AWD 1.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YÜNCÜOĞLU -- 11 Şubat 2014; 10:24:30 >

• arabanız çok güzel kazasız belasız sürüşler dilerim.. rengi manuel oluşu 2011 oluşu hepsi + değer
  • Evet güle güle kullanın.
    Karda zevkli cidden. Ne arabalar kar lastiği ile düz yolda debelenirken siz laylaylom gidiyorsunuz. Ekşın yapmaya da geliyor ama dikkat etmek gerek. Sonuçta lastik de önemli. Ben kaydırıp jantı vurmuştum karda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saolun teşekkür ederim allah herkese güle güle binmeyi nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YÜNCÜOĞLU -- 18 Şubat 2014; 10:45:25 >
  • sinir kupu kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Yaklaşık 1 aydır Subaru araştırıyorum.99 Model turkuaz renkli Honda cıvıc 1,4is HB kasa (3 kapı) araca sahibim. Gerek rengi gerekse donanımı ile Türkiye'de az sayıda bulunan güvenlik paketli özel bir araç.Yeni bebeğimiz oldu ve ancak 6 ay idare edebildik 3 kapı ile.Çok sevdiğim aracımı değiştirmek zorundayım

Sn sinirküpü, sizin profilinizde Honda amblemi gördüğüm için, muhtemelen daha önceden Honda kullandığınızı düşünerek ve yine muhtemelen benim beğendiğim iki subaru araca benzer araçlar da kullandığınızı düşünerek özellikle size ve sonra da tüm subaru meraklılarına/kullananlara sormak istiyorum.

Ford, WV vs gibi güncel ve çok görülen bir araba almaktansa yine özel bir araca sahip olmak istiyorum. Forumları okudukça ve araştırdıkça Subaru'ya hayranlığım giderek artıyor. Bütçe 32 bin TL civarı. Dediğim gibi araştırdıkça hayranlığım artıyor, 2008 model 2,0 AWD Elegence ile 2011 model 1,5 fwd elegance araçları o kadar beğendim ki fiyatları 35 bin civarında olmasına rağmen zorlayabilirim imkanları.İkisi de otomatik vites. Araçların fiyatları normal midir sizce? 1,5 otomatik ımprezanın beklentilere cevap veremeyeceğini okudum. Hız merakım eskide kaldı. Dolayısı ile hız benim için önemli bir kriter değil. Önemli ilk kriterim yakıt sarfiyatı.LPG taktırmayı hiç düşünmüyorum. Bu yüzden 1,5 fwd'ye yönelmek mi doğrudur, yoksa biraz daha fazla yaksın ama 2,0 awd mi olsun? Servis ve yedek parça hakkında da belirli bir önyargı var insanlarda. Sizlerin fikirleri u yüzden çok değerli olacak benim için.Bilgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Umarım aranıza arabam ile de katılırım.

• Subaru yol tutuş konusunda mükemmel lakin sadece yol tutuş yeterli olmuyor,performasn ve tüketimi göz ardı etmeyelim.

• 1.5 ile 2.0 arasinda uzun yolda cok yakit farki yok.. sehir ici 2-3 litre farkeder..ben 11 lt yakiyorum 2.0 ile..uzun yol 8 civarı. .hepsinden ote Fwd Düşünmeyin kesinlikle derim. Awd subarunun olmazsa olmazidir bence..birgün lazım olur o gun hayat kurtarır emin olun...

• SUBARU IMPREZA BAKIM ARALIĞI

KM BAKIM TİPİ

12.500 A
    25.000 A+B+F
    37.500 A
    50.000 A+E+F
    62.500 A+B+D
    75.000 A+F
    87.500 A+B+C
    100.000 A+B+E+F+G

A Motor yagı ve yag filtresi degisimi
    Aydınlatma uyarı ve ısıkları kontrolü
    Lastik basınçları ve asınma kontrolü
    Akü sarj ve asit yogunlugu kontrolü
    Lastik bijon ve somunları kontrolü
    Fren sisteminin kontrolü
    Motor sogutma sistemi ve su seviye kontrolü
    Sigortaların kontrolü
    Silecekler ve su fıskiyeleri kontrolü
    Tüm sıvıların seviye kontrolü
    Hava filtresi degisimi
    Polen filtresi kontrolü
    Kalorifer ve klima kontrolü

B Balans ayarı ve lastik rotasyonu
    Debriyaj sistemi kontrolü

C Bujilerin degisimi ve buji kablolarının kontrolü
    Ön ve arka takım sistemi

D Arka ve ön diferansiyel yagı degisimi
    Düz sanzıman yagı degisimi
    CVT sanzıman yagı kontrolü
    Otomatik sanzıman yagı ve filtresi degisimi
    Yakıt Sistemi Hat ve Baglantı Kontrolü
    El fren balataları kontrolü

E Fren hidroligi degisimi
    Motor sogutma suyu degisimi
    Tahrik (V) kayısları degisimi

F Mazot filtresi degisimi
    G Eksantrik mili tahrik (Triger) kayısı degisimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YÜNCÜOĞLU -- 18 Şubat 2014; 17:19:46 >

• drakyuz D kullanıcısına yanıt
    Doğru haklısınız.AWD bir kere lazım olur o da hayat kurtarır.Açıkçası sarfiyattan dolayı ben 1,5 lere de bakmaya başlamıştım.1,5 AWDlere bakarken renginden(sedefli inci beyazı) ve düşük KMden (9.000 KM) ötürü bu 1,5 FWD ilgimi çekmişti.
    Kasa ağır, motor 1,5 ve AWD olduğu için o kasayı taşımak adına ya da yokuşlarda bayılmasın diye bastığınızda ve ya azıcık performans istediğinizde sarfiyat illa artıyor diyorlar.
    2,0 lar ise kasayı taşıma problemi yaşamadığı için 1,5 lere göre çok da fazla yakmıyor gibi bir durum ortaya çıkıyor sanırım.Doğru mudur sizce?
    Bir SUBARU'yu göz hep yol bilgisayarında kaç litre yaktım şeklinde kontrol ederek kullanmayı ve ışıklarda/yokuşlarda sarfiyat artmasın gaza yüklenmeyeyim diye sabretmeyi, diette olan bir tatlıcısı ustasına benzetmek yanlış olmaz herhalde.
  • Sennaa S kullanıcısına yanıt
    Söylenenler doğru, hangi araç olursa olsun küçük motordan performanslı kullanım istenirse yakıt sarfiyatı artar, ama sakin kullanımda çok fazla tüketim olmaz. 2.0 litre motor ile 1.5 litre motor arasında yakıt tüketimi konusunda pek fark yok, hatta uzun yolda 2.0 litrelik motor ile daha rahat kullanım ve daha az tüketim elde edilebilir.

Dediğiniz gibi awd bir kere lazım olur hayat kurtarır, ayrıca her zaman sürüş zevkini de yaşatır. Özellikle manuel şanzımanlı araçlarda ön/arka güç dağılımı %50/50 olarak sabit değerde olduğu için daha sportif kullanım hissi verir ama otomatik şanzımanlı araçlara göre yakıt tüketimi biraz daha fazladır. Çünkü otomatik şanzımanlı araçlarda Ats awd ile ön/arka güç dağılımı %90/10 ile 50/50 arasında sürekli değişmektedir. Bu sayede biraz daha ekonomik araçlardır ama daha çok önden çekişli araç kullanımı hissi verir.

Alacağınız araçta Vdc olmasını tavsiye ederim, yanlış hatırlamıyorsam 2008 ya da 2009 modellerden itibaren Impreza'larda kullanılmaya başlandı. Vdc awd ile beraber çalışarak özellikle asfalt üzerinde çok daha güvenli olmaktadır.

• esp li bir awd araca yol tutuş açısından rakip tanımıyorum...4 tekerden yola sarılan ve kayınca dengeleyici bir sisteme sabit bu fiyatlarda başka bir marka da bulamazsınız zaten...subaru alırken bence awd ve esp ikilisi olmalı...manul veya otomatik olması kişinin isteğine gönlüne bağlı artık..farkları forester-14 arkadaşım yazmış zaten...undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drakyuz -- 20 Şubat 2014; 14:57:51 >
  • tokat ve civarında subaru sahıplerı forumda var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YÜNCÜOĞLU

tokat ve civarında subaru sahıplerı forumda var mı acaba?

Kullanmiyorum(tokat'liyim) ama size baska soru sorayim
    Tokat ve civarinda boxer motorlardan anlayan bir usta var mi

• Subaru forumunda Sivas'ta impreza 1.5 awd kullanıcısı var. Kayseri'de subaru servisi var ama pek memnun kalmadı oradan diye hatırlıyorum.
    Periyodik bakımlar için Ankara'daki yetkili servisler kullanılabilir. Bunun dışında servise ihtiyacınız olmuyor neredeyse.

Bu arada subaru forumuna katılmanızı tavsiye ederim her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

www.subaruclubtr.com

Boxer motordan anlayan ustayı ne için soruyorsunuz?

• Forester-14 kullanıcısına yanıt
    Bakimlar ve arizalar icin soruyorum . Bulundugum ilcede subaru almis olsam sanayiye gitsem adam bi suratima bakacak bi motora bakacak.
    Sonucta kendi sagligimiz icin durumun ciddiyetine gore genelde bulundugumuz yerde ki hastahaneleri seciyoruz
    Tokat la amasya arasindayim sonucta samsunda sivasta yakalasik 2.5- 3 saat hem zaman kaybi hem maddi zarar bir de cozemedigini bir kac kez gitmen gerektigini dusunun
    Bir de 20 lira alti bazi markalarda apacilerin eline dusme olasiligi cok yuksek subaru,bmw,mercedes gibi

• Mavi_Yeleli kullanıcısına yanıt
    Bakımları dediğim gibi size en yakın yetkili servislerde de yaptırabilirsiniz, 15 bin km'de veya yılda bir kere Ankara'ya da gidilip gelinebilir çok da uzak değil size. Ciddi arızalar çıkarmayan araçlar olduğu için basit sorunları bulunduğunuz ilçedeki ustalar da halledebilir. Ama ciddi durumlarda nasıl ki ilçe hastanesiden şehir hastanelerine, üniversite hastanelerine sevk ediliyorsa aracı da bu işten anlayanların eline bırakmak gerekir. Motorda kolay kolay sıkıntı olmaz ama örnek veriyorum Lpg'li araç kullandın, olur da 5 sene sonra subap ayarı bozuldu ya da subaplar erimeye başladı, bunun için bir zahmet 2.5-3 saatlik yolu gitmeyi de göze al. Herşeyi sadece bulunduğunuz ilçede hallettirmek istiyorsanız o zaman fiat, renault gibi herkesin anlayacağı araçları tercih edersiniz.
    Subaru araçları apaçilerin eline düşecek kadar bol değil merak etmeyin.

• Forester-14 kullanıcısına yanıt
    Oncelikli olarak soylediklerimi yanlis anlamayin yazi dili , konusma diline gore kaba olabiliyor yada oyle gelebiliyor

Tabi ki 5 yil icin bi yerlere gidilebilir.
    Subarular cok degil evet butun modellerinin ilanlari herhangi bir markanin 1 tane motor senegi kadar bile degil ama bu apacilerin eline dusmeyecegi anlamina gelmez alirken dikkatli olmak lazim tabi ki
    Rica etsem linklerde ki araclari kiyaslayabilir misin? + ve - ler nelerdir?

http://www.sahibinden.c...hanzo-2-153853148/detay
    http://www.sahibinden.c...canavar-145695505/detay
    Mazda 6
    http://www.sahibinden.c...ll-full-150583690/detay
    http://www.sahibinden.c...satilik-123687695/detay
    http://www.sahibinden.c...r-ucagi-154425341/detay

• Mavi_Yeleli kullanıcısına yanıt
    İlandaki Mazda araçlar hakkında pek bir bilgim yok, bu yüzden kıyaslama yapamam ama kaliteli ve sorunsuz araçlar olarak bilinir genellikle. Linkteki Impreza'ların avantajı sürekli dört çeker olduğu için ve motorun konumu sayesinde düşük ağırlık merkezli olduğu için önden çekişli Mazda araçlara göre daha iyi yol tutuşu sağlayacağıdır. Yakıt tüketimi biraz fazla gelebilir ama lpg ile sorunsuz kullananlar var.
    İlk sıradaki aracın motoru ile oynanmış olabilir, bu araçlara dikkat edin çünkü gerekli önlemleri almadan sadece motorda oynama yapılıp kapasitesinin üzerine çıkarılırsa mekanik sorunlar çıkarabilir. İmkanınız varsa bütçeyi biraz daha artırıp 2009 ve üstü daha az kullanılmış İmpreza'ları düşünmenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.