Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA AWD 1.5 (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
18
Favori
214.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lewel123
    En mantıklısıdı yapmışsın.Lpg ile hiç sorun yaşamasaydın bile 100.000km gelince subabları değiştirmek zorunda kalıcaktın ve lpg ile yaptıgın tasarrufu oraya yatıracaktın nerden baksan 3-4bin gidiyor

Talip abi nerelerdesin Subaruclubtr yi de bıraktın uzun zamandır burada da görmüyoruz seni. Araç pert olunca forumdan da mı perte çıktın yoksa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

En mantıklısıdı yapmışsın.Lpg ile hiç sorun yaşamasaydın bile 100.000km gelince subabları değiştirmek zorunda kalıcaktın ve lpg ile yaptıgın tasarrufu oraya yatıracaktın nerden baksan 3-4bin gidiyor

Talip abi nerelerdesin Subaruclubtr yi de bıraktın uzun zamandır burada da görmüyoruz seni. Araç pert olunca forumdan da mı perte çıktın yoksa :)

Bu aralar forumlara ara verdim diyebilirim.Artık eski hevesim kalmadı.Ama Subaruclubtr'yi tam bırakmış sayılmam ama ayda bir girip yazıları okuyup çıkıyorum.1.5 Subaru'ya bineceğime 2.0 renault'a binerim dedim eski aracımın 2.0Scenic aldım.Performans konusunda çok iyi bastın mı 240a kadar gidiyor ama gelgelelim hep içimde bişey eksik.Subaruclub'de hep abi alma bağımlılık yapıyor dedilerdi gerçekten haklılarmış...1.5 imprezanın verdigi zevki kesinlikle vermiyor.Seneye belki Forester belkide impreza ile foruma dönebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar bende subaru almayı düşüyorum motordan fazla anlamam dış görünüşüne bayılıyorum aracın.

2007 model arac 63 binde , eski mi olur yada 2.el subaru için ideal km sizce kaçtır ?

Bu araca yatkınım ancak sanki fiyatı biraz fazla fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Subaru Impreza 1.5 Awd Mt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Pasa

Merhaba arkadaşlar bende subaru almayı düşüyorum motordan fazla anlamam dış görünüşüne bayılıyorum aracın.

2007 model arac 63 binde , eski mi olur yada 2.el subaru için ideal km sizce kaçtır ?

Bu araca yatkınım ancak sanki fiyatı biraz fazla fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Subaru Impreza 1.5 Awd Mt

Burakwww.subaruclubtr.com a gel detaylı bilgilendirelim seni aradığın her sorunun cevabını bulabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Bu aralar forumlara ara verdim diyebilirim.Artık eski hevesim kalmadı.Ama Subaruclubtr'yi tam bırakmış sayılmam ama ayda bir girip yazıları okuyup çıkıyorum.1.5 Subaru'ya bineceğime 2.0 renault'a binerim dedim eski aracımın 2.0Scenic aldım.Performans konusunda çok iyi bastın mı 240a kadar gidiyor ama gelgelelim hep içimde bişey eksik.Subaruclub'de hep abi alma bağımlılık yapıyor dedilerdi gerçekten haklılarmış...1.5 imprezanın verdigi zevki kesinlikle vermiyor.Seneye belki Forester belkide impreza ile foruma dönebilirim.

Talip abi hakikaten bağımlılık yapıyor. Çünkü o sürüş kalitesi o verdiği güven o yol tutuşu malzeme kalitesi kısacası her şeyiyle mükemmel (yol bilgisayarı hariç :) o yüzden bana hiçbir 2 çeker araç güven vermiyor Subaru dan sonra. Seni çok iyi anlıyorum. Forester da kullandım bu yaz mutlaka Forester ile dönüş yap derim gerçi ilk başlarda yüksek gibi geliyor ama İmpreza daki sürüş onda da var aynı yol tutuş ve daha yüksek performans. 10 numara araç.

• Merhaba arkadaşlar astra cdti m var bu aralar bende 2007 1.5 awd lere takildim degistiricem sanırım bi kaç sorum olucak aracı alırken dikkat etmem gereken önemli bi noktasi varmı ıstanbulda servis harici dilinden anlayan bi usta varmıdir varsa nerde bilgilendrirsenz sevinirim bide lpg kullanan arkadaşlar varmı lpgde bi sorun takmamda bi sakınca olurmu

İlgilendigim araç bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-full-sti-gorunumlu-1.5-awd-takasli-131735206/detay/
  • Bİr aydır araba araştırması yapıyorum. Hayatımda ilk defa araba alacağım yaşım 38 ve hayalimdeki araba Subaru İmpreza 1.5. Denediğim test ettiğim sınıfındaki arabalar arasında beni en çok o mutlu etti.

Sorularım olacak cevap verirseniz teşekkür ederim.

1.2009 ile 2010 modelleri arasında çok fark var mı? (Mesela 2009 45000 km iken 2010 60000. 2009 almak daha mı mantıklı?)
    2.Kış lastiği ne tavsiye edersiniz marka ve modelini söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martell

Bİr aydır araba araştırması yapıyorum. Hayatımda ilk defa araba alacağım yaşım 38 ve hayalimdeki araba Subaru İmpreza 1.5. Denediğim test ettiğim sınıfındaki arabalar arasında beni en çok o mutlu etti.

1.2009 ile 2010 modelleri arasında çok fark var mı? (Mesela 2009 45000 km iken 2010 60000. 2009 almak daha mı mantıklı?)

Model yillari arasinda farklilik yoksa 2009 alabilirsiniz gayet tabii.
    Subaruclubtr'den daha iyi bilgi alabilirsiniz arac hakkinda.

Kis lastigi olarak GoodYear UltraGrip 8 ve Continental WinterContact TS850
    Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Bİr aydır araba araştırması yapıyorum. Hayatımda ilk defa araba alacağım yaşım 38 ve hayalimdeki araba Subaru İmpreza 1.5. Denediğim test ettiğim sınıfındaki arabalar arasında beni en çok o mutlu etti.

Tavsiye ederim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim GoodYear UltraGrip 8 benimde düşündüğüm lastiklerden bütçem 200 tl ama istanbulk gibi kar değil de yağmur ağırlıklı bir şehir için uygun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martell -- 18 Ekim 2013; 0:14:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Tavsiye ederim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim oodYear UltraGrip 8 benimde düşündüğüm lastiklerden bütçem 200 tl ama istanbulk gibi kar değil de yağmur ağırlıklı bir şehir için uygun mu?

Eski aracimda istanbulda kullaniyordum.
    Ozellikle yagmur suyunun tahliyesi konusunda basarili bir lastiktir.

• martell M kullanıcısına yanıt
    2010 yılında araç makyaj gördü ve VDC eklendi. Eğer bulabiliyorsanız VDC'li bir Impreza almanızı öneririm. Alacağınız araçta açık tipte diferansiyel bulunmakta VDC alırsanız eğer standart 4 çeker avantajının yanında kayan tekere frenleme ya da aynı aks üzerinde güç transferi ile çok daha güvenli yol alabileceksiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim bulabilir isem 2010 alacağım bulamaz isem 2009 var bir tane onu alacağım. Lastik olarakta baktım GoodYear UltraGrip 8 iyi lastik seçimi olacak sanırım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

Orijinalden alıntı: KBD

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Evet 2 ceker versiyonlari da satilmisti

Awd mi elegance mi olduğunu nasil ayırt edebilirim ?

benim bildiğim tüm modeller sürekli 4 çeker..

elegance modellerinde direksiyonda "cruise control" tuşları var..oradan anlayabilirsin.

iki çekeri de var aracın bir süre geldi türkiyeye

2010-2011 modellerin 1,5 Elegance larında var 2 çeker sınırlı sayıda geldi.
    Ayrıca hiçbir yerinden anlayamazsan ruhsatta aracın modeli 1.5 RK diye yazıyor tabi RK harfleri önemli Elegance olmayanlarda yok ruhsatta RK harfleri.

2 ceker sedanlarda arka frenler kampana olmasi gerekli ordan anlayabilirsiniz, hb icin farki olan ozelligini hatirlayamadim suan.

• 2011 MODEL 1.5 SİMETRİK AWD LPG Lİ 56.000 KM DE SUBARU IMPREZA ALDIM. BENDE COĞU ARKADASIMIZIN YAPTIĞI GİBİ ARAÇLARI FORUMDAN VE SAHIBINDEN. COM DAN ARASTIRIYORUM.ARACIMDAN COK MEMNUNUM SUNU ALTINI CIZEREK SOYLUYORUM. SUBARU KESINLIKLE PARASININ ARABASI DEGIL. BEN 30750 TL YE ALDIM. HIZ SABITLEYICISI ON KOLTUKLAR ISITMA DOUBLE TEYB BRC LPG SISTEMI SUREKLI SIMETRIK 4 ÇEKER ARAÇ DİNAMIKLERI KONTROLU TV NAVIGASYON VS ... BU PARAYA BASKA HANGI ARABAYI ALABILIRSIN KI DIKKAT MODEL YILI 2011 (2012 DE KASA DEGISTI)ALACAK ARKADASLARA TAVSIYEM ZATEN BU ARAÇLAR UCUZ ALABILDIGINIZIN EN YUKSEK MODELLISINI ALIN. SATARKENDE INANIN ZARAR ETMEZSINIZ
  • SUBARU IMPREZA 1.5 AWD
    (-) LERİ

4 ÇEKER OLDUĞU ICIN MAALESEF BIRAZ FAZLA YAKIYOR
    İÇERİSİNE LASTİK SESİ ALIYOR KONDORU OLUMSUZ ETKILIYOR
    ICERISI DAH ONCEKI ARABAMDAN DAR HANIM BU YUZDEN BEGENMEDI (ONCEKI ARACIM 2005 1.6 AVENSIS)
    KONSOLDA KULLANILAN SERT PLASTIK ZAMANLA SES YAPIYOR
    HARARET GÖSTERGESİ YOK
    KÜL TABLASI YOK
    ÖN KOL DAYAMA DAHA YUKSEK OLABILIR DI COK ASAGIDA KALIYOR.
    BAGAJI DAR (SEDAN)

+ LARI
    4 ÇEKER OLDUGUNU KALKISTA DAHİ BELLİ EDYOR
    VIRAJDA KARDA ÇAMURDA KULLANILACAK ARABALARIN BASINDA GELIYOR
    DİREKSİYONU SURUCUYE ASIRI GUVEN VERIYOR
    BOKSÖR MOTOR SESİ 4.000 DEVİRDEN SONRA COK TATLI BIR SESI VAR
    KLIMASI GAYET YETERLI
    DORT CAM OTOMATIK ON KOLTUKLAR ISITMA HIZ SABITLEYICISION CAM BUZ COZUCUSU
    TEKNIK OZELLIKLERINE UYMUYOR 0-100 10 SN SON HIZ 210 KM YI RED LINE YE GIRMEMISTI :)
    SPORTIF DURUSU

GAYET OBJEKTIF SEKILDE ARACI TANIMDALIM BUNLAR BENIM 1.5 AYLIK GOZLEMLERIMIN SONUCU UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR

• Arkadaşım şunu büyük harfle yazmasan. Raconda büyük harf bağırmak demektir.

• Sürüşü en zevkli makinelerden biridir sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

Arkadaşım şunu büyük harfle yazmasan. Raconda büyük harf bağırmak demektir.

Hocam siz yinemi araba değiştirdinizEn son 2.5 wrx vardı.Yeni aracın hayırlı olsun...
  • aracın 2.0R hb (düz vites) ve 2.5 turbo wrx hb modellerine zamanında sahip olmuş birisi olarak 1.5 otomatik olanın beklentilere cevap veremeyeceğini söyleyebilirim. ha hızlanma sizin için öenmli değilse viraj kabiliyeti ve sürüş zevki tabi ki güzeldir. ama ben 9.0 litre ile 2.0 düz vitesi kullanıyordum 8.5 saniyede filan 100 km hızı görüyordu. 1.5 otomatik 14 saniye civarında görür daha az da yakmaz.
  • 2,0 2008 impreza elagance kullanıyorum...karda buzda deneme fırsatım olmadı ama çok çok şiddetli yağışta yolun dere gibi aktığı bir şehirler arası yolda kullandım..anlatmak yetmez...yaşamak gerek...şaşırtıyor stabilliği, adeta çizgi üzerinde gidiyor...sileceğin yetişmediği bir yağıştan bahsediyorum...subaru nun en iddialı tarafı yol tutuşu..hep söylerim, ancak audi quatro nun boy ölçüşeceği bir durum bu...nasıl olmasın ki: 4 çeker..:) hem de sürekli ve simetrik 4 çeker..öyle vay tekerlerde devir farkı, vay kaymaya başlayınca gibi kandırmacalar yok...direk ve devamlı 4 çeker..subaru kullanın yoldan çıkmazsınız..
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.