Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.717
Cevap
67
Favori
415.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forsa

Deme. 11 litre yakmasın kafamda 8'e tamam dedim.

Gözümü korkuttun.

15 e bile çıkar arada
  • Dizel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Sizin ortalama kaç? Kaç kilometre de, şehir içi/dışı?
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    8-11,12 2009 model

• https://www.youtube.com/watch?v=H_p0fwl4Oos

sonlara yakın yakıt tüketimini söylüyor. Takip ettiğim bir youtuber.
  • farstone kullanıcısına yanıt
    önceliğiniz bence dizel mi benzinli mi olsun

benzinlide ikiside aşiri dolu araçlar
    ama atmosferik araç atmosferik olması korkurmasın 2,5 atmosferik bile amerikada deli gibi satıyor
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    yakıt korkutmasın bence yakıt sizin gaz pedali ile alakalı bir durum sizinki atmosferik olduğundan yakıttan korkmayın derim vardın aynı paraya aldiğiniz 1,4 tsi passat sizi yokuş yukarı geçsin aynı mesafede zaten aynı yakıt yakar bir yokuşta sizden hızlı gidebilir o kadar.. ama basarsaniz sizde gidersiniz yokuşta tabi herkes sürdüğü aracın yakıt parasını verecek :D onun için basma taraftari değilim
    basmazsanız sakin sürüşte çoğu araba gibi fopresterda yakmaz
    hani meşhur bir chr videosu var adam istanbuldan 1 noktandan bir noktaya sürüyor ama hic basiyor
    sakin kullanimda şehir dışı 90 hız sabitleme ( hız sınırından dolayı) 5,6 ile 100km
    ama 150 civari düşmeden sürünce otomatikmen 8 e cıkıyor
    ben şehir içi hala 7,4 7,5 arası gidip geliyorum.. çok nadir benim ilçeden malatya git gel 200km oda dağ bayır çoğu yokuşlu yol ve köylerin içi 6,2 filan oluyor.. şehir dışı sakin kullanımda gerçekleştiremedim düz görünce direk 180e cıkıyorsunuz zaten basmadan durabilmek zor

• aresGTi kullanıcısına yanıt
    En fazla 9 da kalır test araçında 9.6 yazıyordu Mehmet. 11 de yakar admına göre ne diyim.
  • quote:

En fazla 9 da kalır test araçında 9.6 yazıyordu Mehmet. 11 de yakar admına göre ne diyim.

Şehir içi 10.8 e dayandı benzinli premium plus olan araç çorumda yokmu düşmesinin çaresi

• forsa kullanıcısına yanıt
    benim sürüşümle 9 göreceğini sanmıyorum
    genelde şehir içi kullanıyorum
    motor yazları daha çabuk ısınacağından 0.1 0.2 ltre fark eder diye ümit ediyorum 7,2 düşerse odo değeri güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresGTi

benim sürüşümle 9 göreceğini sanmıyorum
    genelde şehir içi kullanıyorum
    motor yazları daha çabuk ısınacağından 0.1 0.2 ltre fark eder diye ümit ediyorum 7,2 düşerse odo değeri güzel olur

çok yakiyo nabacak
  • laptopal99 L kullanıcısına yanıt
    sana o zaman dedim dizel al diye
    dinlemedin
    şu an jantları 17 e düşürebilrsin
    çok küçükde olsa konfor artar yakıt düşer
    18 leri 17 ile takas düşünürsen yada 18leri satarsan bana ulaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresGTi -- 19 Mart 2018; 14:21:12 >
    Merhaba 2009 yılında aynı motora sahip 4 ileri tam otomatik şanzımanlı sıfır km Subaru legacy almıştım. Ortalama 14 lt yakıyordu. Cvt şanzıman ile daha az yakacağını tahmin ediyorum. Birazda Cvt şanzımana göre arabayı kullanmak gerekir. Gaz altında yumurta var gibi gereksiz dip gaz tüketimi körüklüyor ne yazık ki.

• quote:

sana o zaman dedim dizel al diye
    dinlemedin
    şu an jantları 17 e düşürebilrsin
    çok küçükde olsa konfor artar yakıt düşer
    18 leri 17 ile takas düşünürsen yada 18leri satarsan bana ulaş

İyide biz yılda 4000-5000 km yapıyoruz zaten dizel mantıklımı birde dizeli taa mayısta gelecekti elimize 1 ay zor dayandım beklemek zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laptopal99 -- 19 Mart 2018; 14:34:36 >
  • 5 sene sonra kaça satarız bu aracı
    ben ayda 4000 5000 yapıyorum

1700kg araç için cok değil 10 litre

5 yıl sonra kim öle kim kala ama aldiğinin üzerine satcağin kesin

jantları düşündün mü
  • yok
  • quote:

ben ayda 4000 5000 yapıyorum

1700kg araç için cok değil 10 litre

5 yıl sonra kim öle kim kala ama aldiğinin üzerine satcağin kesin

jantları düşündün mü

5 sene sonra benzinlisinin fiyatı 250 yi geçerse bu aracı ben 25-30 bin km arası kaça satarım kasada değişecekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laptopal99 -- 19 Mart 2018; 15:28:10 >
    Sana özel den mesajatım istişare yapalım ikimizde engeliyiz diye. Yok yok olmaz olamaz gibi cevaplar verdin.
    Bak Mehmet kullanıyor sağolsun telefon ile de görüştük sayesinde dizel siparişini verdim, sahibinden de en az 10 adet dizel satan ilegörüştüm, üzdün beni şimdi lpg işine girersin olmadı. Ne diyim üzüldüm.
    remziadnan : Hocam dizel test aracında 9.6 gösteriyor şuanki cvt 8 ileri dizel de yakıt düşük, sizinde dediğiniz gibi.
  • quote:

Sana özel den mesajatım istişare yapalım ikimizde engeliyiz diye. Yok yok olmaz olamaz gibi cevaplar verdin.
    Bak Mehmet kullanıyor sağolsun telefon ile de görüştük sayesinde dizel siparişini verdim, sahibinden de en az 10 adet dizel satan ilegörüştüm, üzdün beni şimdi lpg işine girersin olmadı. Ne diyim üzüldüm.
    remziadnan : Hocam dizel test aracında 9.6 gösteriyor şuanki cvt 8 ileri dizel de yakıt düşük, sizinde dediğiniz gibi.

her dediğini cevapladım daha napıyım
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.