Şimdi Ara

SUBAP DEĞİŞİMİNE UÇUK FİYAT! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
56.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: uygun_sefa

1700 dedi 1600'e anlaştık.

Motor kulağını orjinaliyle değiştirdim bir sorun çıkmaz dedi ama hala motor sesi fazla geliyor,direksiyonda titreme vs oluyor rölantide.

Biraz kullanayım devam ederse tekrar götürürüm,ama iyice canımı sıktı bu iş bir an önce elimden çıkarmayı düşünüyorum arabayı.
    Merhaba. Ben de aynı sorunla karşılaştım. Arabayı bıraktım bugün. Subap yakmış. 1. Silindir subabı yanmış kompresyon ölçen cihazla baktılar gitmiş.
    Sizin ne oldu düzen tuttu mu araba yoksa sattınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı sorun var. Ustanın biri acele etmene gerek yok dedi ama sabahları da stop etmesi can sıkıcı.

Siz ne kadara yaptırdınız? En son ne kadar fiyat çıkıyor acaba bir yandan merak ediyorum
  • elmyrdc E kullanıcısına yanıt
    Acele etmene gerek yok der tabi. Çiğ yakıt atıp katalizörü boz, sübaplardan parça kopup piston ve yanma odalarına zarar ver ki, o usta daha çok kazansın.

Bir an önce yaptırmanızı tavsiye ederim. O ustanın da kapısından geçmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stasi

Acele etmene gerek yok der tabi. Çiğ yakıt atıp katalizörü boz, sübaplardan parça kopup piston ve yanma odalarına zarar ver ki, o usta daha çok kazansın.

Bir an önce yaptırmanızı tavsiye ederim. O ustanın da kapısından geçmeyin.
    +1

• IkI tane lpg lı arabam oldu 99 Cıtroen Xantıa dıgerıde yıne Cıtroen xsara ıdı ıkısındede aynı problem, lpg de yolda tekleme v.s. Bodrum gıbı yerdede ıyı lpg ustası olmadıgından dolayı Mugla Bosch servısınde halloluyordu her seferınde ıkı yuzden fazla km tepıyordum ısı gücü bırakıp hemen ıkısınıde sattım .Lpg lı olucak ıse Eco Lpg den şaşamamak laızm bence en guzel alternatıf. şu an ıcın tabii..
  • stasi kullanıcısına yanıt
    O ustayı değiştirdim. Subap ayarları yapıldı ve sorun şimdilik çözüldü gibi görünüyor. Araç daha önce titreyerek çalışıyordu, şimdi öyle bir şey de kalmadı.
  • Sonra ikinci el araç niye alınmaz. Eli yüzü düzgün conta takımı zaten 500-750 TL arasında o aracın. Sübabı osu busu derken hesabı siz yapın. En çakmasıdan parçalar ile sübaplar değişmiş anlaşılan. Gerçi araç sahibi de pek düzgün iş yaptırmak istememiş gibi duruyor. Fiyat kullanılan malzemeye göre normal ama titreşimin zaman ile tamamen biteceğini hiç zannetmem, sübaplar büyük ihtimalle alışmamış veya malzeme kalitesi bu kadar ancak.
  • Hitler motorun gözünü seveyim. Lpg ile 110 bin km oldu, devam...
  • Araba ne

• Umarım subaplarin iticileri sağlamdır. Yoksa kısa sürede tekrarlar.

Arac 2006 model ve lpgli olunca iticilerinde sorun çıkartmış ve bundan dolayı subaplarin düzgün acilip kapanamayabilecegini göz önünde bulundurun.

Ayrıca aksatılan yağ değişimi, yanlış yağ kullanımı, yağ yakma ve LPG kaynaklı yağın erken bozulması ve buna dikkat edilmemesi gibi sebepler iticileri tıkar.

İticileri-fişek vs de deniyor, tıkalı olan araçlar dizel araba sesi gibi dikiş makinesi benzeri bir ses çıkartır. Gaza yüklendikçe bu tıkırti artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 22 Ocak 2020; 14:42:9 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.