Şimdi Ara

SUBAP AYARI NEDİR? İÇERİ BUYURUNUZ - VİDEO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
6
Favori
6.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sibop/subap/valf ayarıyla alakalı hem internet hem de oto sanayi aleminde onlarca yalan dolan efsane dolaşmakta.

Bunlardan en sık duyulanı "ARTIK MOTORLARDA SUBAP AYARI" yapılmaz olanı.

Ben de motor üst kapağımı alarak konuyla alakalı iki kısa video çektim.
    Videolar işlemin tamamını anlatmak için değil, işlemin mantığının kavranması gayesiyle çekilmiştir.

Faydalı olması dileğiyle...

Selamlar

• videolari izlemedim ancak hidrolik itici kullanan motorlarda valf ayari gercekten de gerekmez. bu hondanin dolu itecek kullanmasi nedeniyle sizin motor belli araliklarla valf ayarina gerek duyuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

videolari izlemedim ancak hidrolik itici kullanan motorlarda valf ayari gercekten de gerekmez. bu hondanin dolu itecek kullanmasi nedeniyle sizin motor belli araliklarla valf ayarina gerek duyuyor.

Benim de tam olarak vurgu yapmaya çalıştığım konu da sizin bahsettiğiniz durumun tüm motorlar için geçerli bir durummuş gibi algılanması.

Artık ustalar "sibop ayarı bitti" diye geri çeviriyor insanları.

Selamlar
  • Ellerinize sağlık çok başarılı bir anlatım olmuş. Subap ayarını hep duyardım ama nasıl yapıldığı hakkında hiç bir bilgim yoktu, sizin sayenizde öğrenmiş oldum.
  • emek ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz
    böyle bilgilendirici paylaşımlar foruma da renk katıyor
  • allah bir değil bin kere razı olsun...

hangi markanın tasarımı güzel gibi konulardan forum iyice çöplüğe dönüştü...
  • Emeğinize sağlık usta
  • Basit ve güzel anlatım, elinize sağlık.
  • Emeğiniz için teşekkürler.

Konuya sübap ayarının neden gerektiği konusunda teknik bilgiler ve subap ayar diyagramları da örnek olarak eklenirse eşsiz bir kaynak olabilir.
  • Emeğinize sağlık, konu favorilerimde.
  • eski aracıma sık sık yaptırırdım, benden 30 tl gibi bir ücret alırlardı, aracın sesi herşeyi değişirdi.

artık yapılmıyor tabirini çok duydum.

video için teşekkürler.
  • Emeğinize sağlık, güzel anlatım olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

Emeğiniz için teşekkürler.

Konuya sübap ayarının neden gerektiği konusunda teknik bilgiler ve subap ayar diyagramları da örnek olarak eklenirse eşsiz bir kaynak olabilir.

Hocam dediginiz cok dogru fakat kafa karisikligina sebebiyet vermemek adina cok detaya girmedim.

Nasilsa yapacak olan kisi proseduru biliyiordur ve degerler vardir diye dusundum.

Siz ve tüm arkadaslara ilginiz icin tesekkür ederim.

Saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emeğinize sağlık Üstad. anlatılacak en basit şekilde anlatmışsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Hocam dediginiz cok dogru fakat kafa karisikligina sebebiyet vermemek adina cok detaya girmedim.

Nasilsa yapacak olan kisi proseduru biliyiordur ve degerler vardir diye dusundum.

Saygilarimla

eline sağlık abi tüm uğraş ve emeklerini bizlerle paylaştıgın bizleri fikir sahibi yaptıgın için teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Saygilarimla

Haklısınız, teknik kısma doğru kayınca, anlaşılmıyor.

Elinize sağlık tekrar.

• Tesekkur ederim.

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yarın sabah acil sübap ayarı yaptırmam lazım yola çıkacağım. izmir'de önerebileceğiniz usta ve ya özel renault servisi var mı? fiyat olarak tahmini nedir?
  • Abiler otomatik sübap ayarı yapan motorlarda (mesela toyota vvt-i ) sübap ayarı yapılmıyor, diğer tüm motorlarda yapılıyor sübap ayarı diye biliyorum ben.
  • emeğinize teşekkür ederiz..paylaşım böyle olmalı..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.